Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 19 sierpnia 2004 
    

Siemens CX70: telefon z walkie-talkie


Autor: DYD | źródło: 4press / Siemens | 15:01
(2)
Firma Siemens wprowadzi na rynek pierwszą w swojej ofercie "komórkę" z systemem Push-and-Talk - model CX70. Siemens CX70 ma pomóc w promowaniu usług Push-and-Talk w sieciach komórkowych i uprościć komunikację ze znajomymi oraz w miejscu pracy. Obsługa systemu Push-and-Talk jest banalnie prosta: najpierw użytkownik telefonu wybiera listę znajomych, z którymi chce rozmawiać. Później wystarczy wcisnąć jeden przycisk, by osoby te otrzymały zaproszenie do pogawędki. Jeśli zechcą wziąć w niej udział, rozmowa przyjmuje schemat znany z serialu "07, zgłoś się" - jedna osoba mówi, a pozostałe słuchają. Po kolejnym wciśnięciu przycisku, rolę "nadawcy" przyjmuje następna osoba. System działa w oparciu o transmisję GPRS, dzięki czemu na tej zasadzie można odbywać nawet rozmowy międzynarodowe. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiedni operatorzy będą mieli w swojej ofercie usługę Push-and-Talk.

Jak nietrudno się domyślić, nowy Siemens ma do zaoferowania znacznie więcej, niż tylko funkcję nowoczesnej krótkofalówki. Telefon posiada m.in. duży kolorowy wyświetlacz, zintegrowany moduł fotograficzny i obsługę Javy z mechanizmem przyspieszającym generowanie grafiki 3D.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. System działa w oparciu o transmisję GPRS (autor: RusH | data: 20/08/04 | godz.: 00:02)
    rooofl, po polsku :
    za zabawe w walkie talkie bedzie sie placic WIECEJ niz za zwykle zadzwonienie, to jest taki niby glosowy SMS, jedyna zaleta polega na braku koniecznosci wklepywania wiadomosci .. ale bedzie zapewne o wiele drozsze (patrzac na ceny gprs)


  2. Fascynujace... (autor: MARC | data: 20/08/04 | godz.: 14:13)
    Zrobili TELEFON przez ktory mozna ROZMAWIAC! Nieslychane osiagniecie.
    Oczywiscie wszystko w dobrym interesie operatorow, bo przeciez rownie dobrze mogliby wbudowac system bezposredniej komunikacji telefon-telefon na niewielkie odleglosci z pominieciem stacji bazowych, ale wtedy by operatorzy nie zarabiali. A tak znowu bedzie mozna wyciagnac od ludzi pieniazki, bo GPRS nie nalezy do tanich zabaw...


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.