Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 20 sierpnia 2004 
    

EISA dla Canona, iRiver i Philipsa


Autor: DYD | 10:36
Nagrody EISA to prestiżowe wyróżnienie w świecie elektroniki. EISA czyli Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych jest organizacją zrzeszającą 50 magazynów specjalistycznych (video, audio, foto, kino domowe i car audio) z 18 krajów europejskich. Istnieje od 1982 roku. Nagrody EISA przyznawane są co roku najlepszym produktom, które pojawiły się na rynku europejskim.

W kategorii New Media uhonorowany został odtwarzacz mp3 iRiver H-140. Zwycięski model wywodzi się z popularnej serii iHP. 40GB dysk twardy, w które wyposażone jest urządzenie pozwala zmieścić w pamięci ponad 8000 utworów. Nawigacja możliwa jest z wykorzystaniem pilota bądź przycisków umieszczonych na obudowie odtwarzacza. Zarówno na korpusie jaki i na pilocie znajdują się duże, gustownie podświetlane na niebiesko wyświetlacze.

Urządzenie czyta pliki MP3, WMA, ASF a także coraz popularniejsze OGG Vorbis. Dodatkowo do dyspozycji jest wbudowany tuner FM, dyktafon, wejście i wyjście liniowe (optyczne i analogowe). Odtwarzacz łączy się z komputerem z wykorzystaniem USB 2.0, dzięki temu transfer nawet dużej ilości danych odbywa się w szybko i sprawnie. Oczywiście urządzenie można wykorzystywać jako przenośny dysk twardy i przechowywać na nim każdy rodzaj danych komputerowych.

Canon otrzymał dwie nagrody podczas tegorocznego rozdania prestiżowych nagród Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych EISA. EOS-1D Mark II został uznany za Europejski Profesjonalny Aparat sezonu 2004-2005, a drukarka Bubble Jet i9950 uhonorowano tytułem Europejska Drukarka Fotograficzna sezonu 2004-2005.

EOS-1D Mark II: Europejski Profesjonalny Aparat Sezonu 2004-2005. Jurorzy EISA chwalili aparat, mówiąc, że jest to: "profesjonalna lustrzanka cyfrowa bez żadnego kompromisu, jeśli chodzi o efektywność, jakość obrazu i rozdzielczość. EOS-1D Mark II wydaje się niemal szybszy niż Twoja własna reakcja: prędkość jest niewiarygodna, a przy tym bardzo szybki autofokus i niewiarygodne wręcz funkcje pomiaru. Niemal w każdym obszarze EOS-1D Mark II jest najlepszym na rynku, lub bliskim najlepszego profesjonalnym aparatem cyfrowym".

Bubble Jet i9950: Europejska Drukarka Fotograficzna Sezonu 2004-2005. Uzasadniając swoją decyzję, jurorzy EISA powiedzieli: "Ta 8-kolorowa drukarka atramentowa dostarcza wysokiej jakości wydruków fotograficznych gotowych do oprawiania na wystawę w czasie krótszym niż 2 minuty. Unikalna ostrość, dodatkowe kolory zielony i czerwony, doskonałe nasycenie barw i rozsądna cena sprawiają, że produkt ten jest doskonałym i dostępnym narzędziem dla entuzjastów fotografii: zarówno amatorów, jak i profesjonalistów".

Dwa produkty Philipsa: najnowszy telewizor LCD i urządzenie umożliwiające bezprzewodową transmisję danych, zdobyły nagrody dla producentów elektroniki - EISA.

Jury, składające się z dziennikarzy, reprezentujących 50 tytułów prasy specjalistycznej i 20 krajów Europy, podkreślając zaawansowanie technologiczne firmy Philips ogłosiło Płaski Telewizor 37PF9986 - "Europejskim Telewizorem LCD 2004-2005", a bezprzewodowy przekaźnik Streamium SL400i - "Europejskim Urządzeniem 'New Media Video' 2004-2005".

Telewizor LCD 37PF9986 o przekątnej ekranu 37 cali (94 cm). W swoim uzasadnieniu jurorzy EISA stwierdzili: "Oglądanie telewizji to zupełnie nowe doświadczenie dzięki temu urządzeniu LCD (...). Jakość obrazu została polepszona dzięki zastosowaniu Pixel Plus 2". 37PF9986 jest szóstym "płaskim" telewizorem Philipsa, który zdobył tę nagrodę. Poprzednie zostały przyznane w 1998, 1999, 2001 oraz dwa razy w 2003 roku.

Streamium SL400i umożliwia podłączanie treści multimedialnych, przesyłanych bezprzewodowo z komputera lub Internetu do telewizora lub amplitunera audio. Sędziowie EISA podkreślają prostotę obsługi oraz wygodę, jaką daje bezprzewodowe połączenie między pokojem dziennym a muzyką, filmami czy zdjęciami zapisanymi na dysku komputera, znajdującego się w dowolnym miejscu w domu - "Wystarczy umieścić SL400i obok telewizora lub wieży, a połączenie dokonuje się za pomocą WiFi."

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.