Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 20 sierpnia 2004 
    

IPTV - telewizja w internecie


Autor: Redakcja | źródło: Alcatel | 13:03
(2)
Alcatel i Acer pracują wspólnie nad projektem wdrożenia na szerszą skalę usługi telewizji przez internet. Na Tajwanie powstała już jedna z największych sieci IPTV, z której korzysta obecnie ponad 30,000 użytkowników, a docelowo w ciągu trzech następnych lat ma być ich aż milion!

Firma Chunghwa Telecom to obecnie największy operator telekomunikacyjny na Tajwanie, mogący pochwalić się 3 milionami linii ADSL, co daje mu szerokie możliwości rozszerzenia oferty o tak atrakcyjne multimedialne usługi jak wideo i karaoke na żądanie czy prosty w obsłudze interfejs nawigacyjny do obsługi nadawanych programów telewizyjnych przez sieć IP.

Cały system będzie się opierał na platformie dostarczonej przez firmę Alcatel - Alcatel Open Media Platform i otwarty serwer wideo oraz serwery i przystawki telewizyjne (set top box) dostarczone przez firmy Acer i Ambit. Szybki wzrost liczby użytkowników spodziewany jest dzięki prostej i szybkiej adaptacji rozwiązań Alcatela i Acera w budowie sieci IPTV.

Platforma Alcatel Open Media Suite jest już komercyjnie wykorzystywana m.in. przez kanadyjskiego operatora SaskTel oraz włoskiego FastWeb, a wielu innych intensywnie testuje to rozwiązanie. (autor: Bartek)

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. W Polsce się nie przyjmie, (autor: dabia | data: 20/08/04 | godz.: 14:28)
    bo jak tylko TVP (a właściwie politycy, dzięki którym "TV publiczna" istnieje) poczuje konkurencję, to przywali internautom opłatą RTV :-(
    A do oglądania zagranicznych kanałów długo nie będzie wystarczającej przepustowości w ziemskich cenach (biorąc pod uwagę, że cena za 1Mbps w Polsce jest ok. 10 razy wyższa niż w USA/Korei, a zarobki oficjalnie ok. 5 razy niższe, relatywny koszt stałego łącza mamy 50 razy wyższy niż w krajach z wolnym rynkiem). Polska jest też poza głównymi traktami światłowodowymi Europy, więc za podłączenie ISP/MAN-a do sieci międzynarodowej płaci się jak za zboże.


  2. przyjmie sie (autor: RusH | data: 20/08/04 | godz.: 17:52)
    TP juz od chyba roku prowadzi z tym testy :)
    no i w UK od > roku DZIALAJA online transmisje BBC, wszystko co leci w powietrzu leci tez multicastami po kablach do komputerow :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.