Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 26 sierpnia 2004 
    

Nowy monitor EIZO z serii ColorEdge


Autor: DYD | źródło: Alstor | 10:43
CG19 to najnowszy model monitorów LCD EIZO, przeznaczony do zaawansowanych zastosowań graficznych. Jednocześnie EIZO wprowadza na rynek nowy model sensora optycznego ColorEdge CX1, umożliwiającego precyzyjną kalibrację i sprawdzenie parametrów wyświetlanego obrazu we wszystkich modelach monitorów serii ColorEdge.

CG19 zbudowany jest w oparciu o wysokiej jakości matrycę Super IPS i charakteryzuje się kątami widzenia do 170° w pionie i w poziomie, jasnością na poziomie 250 cd/m2 oraz współczynnikiem kontrastu 450:1. Nominalna rozdzielczość pracy to 1280x1024. Dzięki dwóm złączom DVI-I monitor można jednocześnie podłączyć do dwóch komputerów, a następnie przełączać się między źródłami sygnału za pomocą jednego przycisku znajdującego się na przednim panelu. CG19 - jak wszystkie modele serii ColorEdge - bez problemów współpracuje z komputerami Apple Macintosh, dzięki zgodności ze standardem ADC.

EIZO już podczas procesu produkcji dokładnie odmierza i ustawia każdy odcień barw podstawowych, korzystając z 10-bitowej tabeli Look-Up Table (LUT). Wartość współczynnika gamma monitora ustalana jest na poziomie 2,2. Jeśli użytkownik preferuje inną wartość tabela LUT może być wykorzystana do przeliczenia wartości w zakresie od 1,8 (standard wydruku) aż do 2,6. Po kalibracji wszystkie parametry mogą zostać zapisane w elektronice monitora.

Podstawa zapewnia szeroki zakres regulacji położenia panelu: obrót o 35° w prawo lub w lewo, pochylenie w pionie o kąt do 40° oraz regulację wysokości w zakresie do 100mm. Możliwa jest również praca w orientacji portretowej (PIVOT).

Wraz z monitorem dostarczane jest również oprogramowanie ColorNavigator w wersjach dla systemów Windows (98se/ME/2000/XP) oraz Mac OS (9.2.2 oraz OS X). Intuicyjny interfejs sprawia, iż korzystanie z niego jest bardzo proste: wystarczy wybrać żądane wartości jasności, temperatury barw, współczynnika gamma, a następnie dokonać kalibracji za pomocą sensora ColorEdge CX1 lub GretagMacbeth Eye-One (sprzedawane oddzielnie). Maksymalna rozbieżność między ustalonymi wartościami, a uzyskanym wynikiem kalibracji (tzw. współczynnik ?E) wynosi 0,5. Oprogramowanie ColorNavigator zapisuje ustawienia bezpośrednio w elektronice monitora i generuje profil barwny w postaci pliku ColorSync lub ICC.

Jak każdy model serii ColorEdge, również CG19 objęty jest 5-cio letnią gwarancją w systemie door-to-door. W sprzedaży urządzenia dostępne będą we wrześniu bieżącego roku. Cena niestety nie jest na razie znana.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.