Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 27 sierpnia 2004 
    

Nadchodzą serwery z 16 i 32 Opteronami?


Autor: Adam | źródło: CNet | 00:20
(3)
Firma Newisys opracowała układ nazwany Horus, pozwalający procesorom Opteron firmy AMD tworzyć serwery złożone z 16 lub nawet 32 układów. Do tej pory serwery bazujące na procesorach Opteron mogły składać się z maksymalnie 8 CPU - tak jak przedstawiony niedawno serwer firmy HPC Systems. Stworzenie układu Horus otwiera dla AMD możliwość wejścia na rynek dużych, wieloprocesorowych komputerów. Co prawda tego typu komputerów nie sprzedaje się zbyt wiele, ale cena np. 32-procesorowego serwera Superdome firmy HP sięga 93.000 dolarów. Dodatkowo udział w takim rynku daje prestiż, o jaki AMD od pewnego czasu usilnie zabiega. Firma Newisys pracuje obecnie nad stworzeniem własnych serwerów 8, 16 i 32 procesorowych, oczywiście z wykorzystaniem układu Horus.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. A po co komu taki serwer? (autor: erratum | data: 27/08/04 | godz.: 20:23)
  Na takie serwery nie ma rynku. Po co komu serwer 16 czy 32 procesorowy z systemem Windows czy Linux? Obecnie serwery tej klasy (wprawdzie z procesorami Xeon) oferuje np. Unisys z mizernym efektem. Porownywanie do Superdome HP nie ma sensu, gdyz jest to zupelnie inna klasa komputera. Przy okazji - jesli do podanej ceny Superdome dodamy jedno zero, to byc moze zblizymy sie do rzeczywistosci :)

 2. Hmmm... (autor: Artisan | data: 29/08/04 | godz.: 01:27)
  Gdyby 'nie bylo rynku' na takie serwery, to by sie ich nie produkowalo. Proste, czyz nie? A po co serwery z Linuxem? A kolega widzial/slyszal o serwerach IBM pSeries/zSeries? Albo SGI Altix? Albo NEC Express5800? Podpowiem - wszystkie chodza na Linuxie...
  Co do Unisys - to wlasnie dlatego ze na Xeonach, nie maja powodzenia. 36 bitów adresowania dla maszyn >8CPU to troche malo...


 3. erratum LOL ? (autor: RusH | data: 29/08/04 | godz.: 02:04)
  Takie servery sa REWELACJA, stawiasz takie pudlo zamiast apgrejdowac cala infrastrukturte w firmie, ludziom instalujesz cienkiego klienta na wysluzonych desktopach i wszyscy pracuja na tym 'malym' serevrze - to jeden z przykladow wykorzystania. Inny to np prowider zapewniajacy dostep do roota swoim klientom, 'troche' latwiej jest dostarczac takie uslugi mogac sobie zpartycjonowac taki 'maly' server niz kupowac superdome za miliona baksow.

  tutaj ajny link dopelniajacy newsa
  http://www.cbronline.com/...4CCB-A285-D9E87E37A90B


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.