Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 27 sierpnia 2004 
    

Dualny Albatron


Autor: Redakcja | źródło: X-bit labs | 12:32
Albatron wprowadza do sprzedaży płytę główną wyposażoną zarówno w slot PCI Express jak i AGP. Urządzenie skierowane jest do mniej zamożnych użytkowników, którzy chcą zapoznać się z najnowszymi technologiami, jednocześnie nie rezygnując z dotychczas posiadanej przez siebie karty graficznej AGP. Płyta główna Albatron PX915P-AGPe oparta jest o chipset i915P i wyposażona w podstawkę S775, dzięki czemu obsługuje najnowsze odmiany procesorów Pentium 4. Moduły pamięci DDR SDRAM można umieścić w 4 184-pinowych slotach. W skład wyposażenia mobo wchodzą także: 2 sloty PCI Express X1, 2 sloty PCI, 4 porty Serial ATA-150 (z obsługą RAID), złącza USB 2.0 oraz wspomniane już dualne rozwiązanie dla kart grafiki: slot AGPe i PCI Express x16. Jak wiemy Intel nie dodał natywnej obsługi AGP do chipsetu i915P. Albatron, podobnie jak kilka innych firm, wykorzystało sztuczkę z emulacją portu AGP za pomocą 2 kanałów PCI udostępnianych przez mostek południowy ICH6. Niestety ma to swoje odbicie w słabej wydajności kart korzystających z takiego rozwiązania. Maksymalna przepustowość to tylko 266 MB/s.

Albatron zaoferuje także wersję PX915G-AGPe ze zintegrowanym układem graficznym Graphics Media Accelerator 900. Jak podaje serwis Akiba PC, cena PX915P-AGPe w Japonii wynosi $155. (Autor: Larus)

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.