Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 1 września 2004 
    

Trzydziestopięciolecie Sieci


Autor: Redakcja | źródło: TheRegister | 19:13
(1)
Niektórzy twierdzą, że Internet narodził się wraz powstaniem ARPANETu (Advanced Research Project Agency NETwork), inni znowu twierdzą, że Internet powstał z dniem 1 stycznia 1983 roku, kiedy to ARPANET zaczął używać protokołu TPC/IP. Każdy ma swoje racje i argumenty. Jednak nie ulega wątpliwości, że używany niegdyś przez amerykański departament obrony ARPANET dzisiaj obchodzi 35 lat (czyli w 1969). Również nie ulega wątpliwości, że ARPANET dał podwaliny pod współczesny Internet. Sam ARPANET składał się z "zastraszającej", jak na obecne czasy, liczby 4 węzłów (UCLA, Instytut Stanforda, UCSB i Uniwersytet Utah). Sieć bazowała na NCP (Network Control Program). Pierwsze połączenie pomiędzy węzłami nastąpiło dopiero 21 listopada 1965 roku. (autor: KORNik)

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. jaka piękna okazja.. (autor: m@rteen | data: 2/09/04 | godz.: 01:04)
    żeby Telekomunizacja wprowadziła swoją "cudowną" nową ofertę na NEO hehheheh .... w końcu Trzydziestopięciolecie Sieci nie zdarza się codziennie :P

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.