Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 1 września 2004 
    

Nowy XviD 1.0.2


Autor: Larus | źródło: W2S | 19:50
(1)
XviD to zgodny z ISO MPEG-4 kodek wideo. Nie jest to komercyjny produkt, ale projekt open source prowadzony i rozwijany przez grupę ludzi z całego świata. Obok DivX jest to chyba najpopularniejszy format kodowania wysokiej jakości obrazu wideo. O zmianach w wersji 1.0.2 możecie przeczytać tutaj. Z tej samej strony można pobrać też źródła. Na wersję skompilowaną, np. Koepi's musimy jeszcze chwilkę zaczekać (ma się ukazać lada moment).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Sam już się pogubiłem... (autor: dabia | data: 2/09/04 | godz.: 20:59)
    Skoro format kodeka DivX;-) i XviD to różne formaty, to czym jest MP4? A skoro oba kodeki (teoretycznie) kodują do tego samego (opatentowanego) formatu MP4 (zdaje się, że od wersji 4.x przynajmniej do 5.02 włącznie DivX;-) jest w pełni zgodny z MP4), to dlaczego stacjonarne odtwarzacze grymaszą? Czy tylko dlatego, że zbyt często używa się kodera z włączonymi "ulepszaczami", czy to definitywna niemożność kodowania do jakiegokolwiek profilu w pełni zgodnego z MP4?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.