Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 6 września 2004 
    

Zobaczyć dźwięk


Autor: R4v | źródło: VR-Zone/BionicFX | 16:29
(2)
Różnica między dźwiękiem a obrazem w świecie cyfrowym nie jest duża. Dowodzi tego firma BionicFX, która opracowała oprogramowanie, dzięki któremu karty nVidii można zamienić w procesor dźwięku. Audio Video Exchange (AVEX) przesyła dane audio jako grafikę do karty i przelicza efekty wykorzystując GPU. Nie od dziś wiadomo, że procesor graficzny potrafi znacznie szybciej przetwarzać strumień danych niż jednostka centralna. Dzięki wykorzystaniu systemu grafiki AVEX będzie mógł tworzyć złożone efekty na dźwięku wysokiej jakości. Zamieniony na tekstury dźwięk jest obrabiany przy pomocy shaderów. Ostateczny efekt jest odczytywany z bufora karty i zamieniany ponownie na dźwięk. Pierwszy program wykorzystujący nową technologię to BionicReverb. Zostanie on zaprezentowany w styczniu przyszłego roku. Pozwoli na tworzenie efektów odbicia dźwięku, symulując dowolne pomieszczenie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. marketing nvidii .. (autor: RusH | data: 6/09/04 | godz.: 21:05)
  1 karty nvidii maja ZA MALA precyzje szejderow
  2 karty DSP muzyczny eychodza taniej i lepiej sie sprawdaja jako dedykowane do tego zastosowania


 2. Ciekaw jestem, jak śpiewa Nalu ;-) (autor: dabia | data: 7/09/04 | godz.: 12:05)
  Jedni mówią, że syreny ładnie śpiewają, inni że strasznie skrzeczą, a tylko wygłodniałym marynarzom jest wszystko jedno.
  Ciekawe, jak jest naprawdę ;-)
  A tak poważnie, to rzeczywiście lepiej nadają się do tego karty DSP, chyba że ktoś ma już kartę graficzną i nie chce wydawać ani eurocenta na następną kartę. Ciekawe tylko ile soft do tego kosztuje.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.