Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 8 września 2004 
    

Freecom na polskim rynku


Autor: DYD | 10:51
(1)
Freecom podczas wczorajszej konferencji prasowej w Warszawie rozpoczął działalność na polskim rynku. Firma Freecom specjalizuje się głównie w przenośnych rozwiązaniach pamięci masowej i napędach optycznych - w swojej ofercie Freecom posiada m.in. zewnętrzne dyski twarde podłączane poprzez USB2.0 i FireWire (2,5" a także 1,8-calowe 20 GB przenośne dyski twarde o małych rozmiarach zasilane z portu USB - patrz zdjęcie), zewnętrzne nagrywarki CD-RW / DVD combo i DVD+/-RW 16x USB-2 & FW (także z obsługą płyt DL), także nagrywarki Slimline DVD+/-RW 4x USB-2 zasilane z portu USB, odtwarzacze MP3 z wbudowaną pamięcią flash i HDD, USB Sticki (w tym PenDrive w postaci karty kredytowej). W dalszej części krótki opis trzech produktów firmy FreeCom (Freecom USBCard, dysk twardy Freecom FHD-3 oraz nośnik pamięci Freecom FM-10 Pro).

Psamięć przenośna wielkości karty kredytowej
Karta 'Freecom USBCard' ma te same wymiary co karta kredytowa i zmieści się w portfelu obok prawa jazdy lub innych kart bankowych. Karta USBCard jest ptr dla użytkowników biznesowych - pozwala przenosić, przechowywać i chronić dane, zapewniając dostęp do ważnych plików w dowolnym czasie i miejscu. Do wyboru są karty o pojemności 128 MB, 256 MB, 512 MB oraz 1 GB. Karta bezpiecznie przechowuje dane przez 10 lat, waży 28 gramów i ma standardowe wymiary karty kredytowej (85.5 x 54 x 3.9 mm). W pełni zintegrowany, płaski kabel połączeniowy pasuje do gniazd USB 2.0 oraz USB 1.1 w komputerach PC, Macintoshach i systemach linuksowych, umożliwiając międzyplatformową wymianę plików. Karta USBCard jest sprzedawana wraz ze stylowym, skórzanym etui na karty kredytowe i objęta dwuletnią gwarancją producenta w cenie sugerowanej brutto 339 PLN (wersja 128MB USB 2.0).

Zewnętrzny dysk twardy Freecom FHD-3


Nowy dysk FHD-3 może być pozycjonowany poziomo lub pionowo. Dysk twardy jest oferowany w wersjach o pojemności 160, 250 i 400 gigabajtów. FHD-3 jest wyposażony w złącze USB 2.0 albo w złącza USB 2.0 i FireWire jednocześnie. Freecom oferuje dysk FHD-3 wraz z podstawką, która umożliwia jego pionowe ustawienie, kablem połączeniowym USB 2.0 i kablem połączeniowym FireWire / iLink (tylko wersje z portami USB i FireWire), zasilaczem sieciowym i podręcznikiem (na dysku CD). Do pakietu dołączony jest również pakiet Freecom Personal Media Suite, w skład którego wchodzi program SYNC do synchronizowania plików, program do zabezpieczenia hasłem, oprogramowanie szyfrujące Secure&Compress i program Autorun do automatycznego uruchamiania aplikacji lub plików oraz oprogramowanie True Image firmy Acronis, które pozwala sporządzić dokładny obraz całego dysku albo poszczególnych partycji - kopię zapasową, z której użytkownik może odtworzyć wszystkie pliki, łącznie z systemem operacyjnym i programami. Dysk Freecom FHD-3 jest objęty dwuletnią gwarancją producenta i nieograniczoną, bezpłatną pomocą techniczną. Produkt jest już dostępny w Polsce w cenie sugerowanej brutto od 999 PLN (wersja 160GB USB 2.0).

Freecom FM-10 Pro - nośnik pamięci Flash USB


Nośnik FM-10 Pro jest wyposażony w pakiet oprogramowania, który zapewnia pełne bezpieczeństwo poufnych danych: PC Lock, Magic Disk i kompletne narzędzie do kompresji i szyfrowania (Secure & Zip). Oprogramowanie Password Lock for Windows chroni zawartość pamięci, uniemożliwiając nieautoryzowany dostęp do danych za sprawą niezawodnego, 1024-bitowego szyfrowania. Program Secure & Zip for Windows szyfruje i kompresuje pliki, zapewniając poufność danych i oszczędzając miejsce. Mobliny klient POP3 (AutoMail) zapewnia dostęp do poczty z dowolnego miejsca na świecie i dowolnego komputera z interfejsem USB i połączeniem internetowym bez pozostawiania poufnych informacji na publicznych komputerach, np. w kafejkach internetowych. Wprowadzając do sprzedaży FM-10 Pro, Freecom kładzie nacisk na wysoką jakość produktów - podobnie jak model poprzedni, nowy nośnik FM-10 Pro jest wytrzymały mechanicznie i w 100% zabezpieczona przed wodą i kurzem. Niestraszne są mu nawet przypadkowe wypranie w pralce w kieszeni spodni czy przejechanie kołami samochodu osobowego. Wodoodporność była już cechą FM-10, ale FM-10 Pro pozostaje w pełni szczelny nawet pod ciśnieniem 3 atmosfer (20 metrów). Oprócz oprogramowania do FM-10 Pro dołączony jest zewnętrzny kabel przedłużający USB 2.0. Nośnik FM-10 Pro USB 2.0 jest dostępny w wersjach o pojemności 128, 256, 512 MB i 1GB. Produkt jest objęty dwuletnią gwarancją producenta. FM-10 Pro jest już dostępny w Polsce w cenie sugerowanej brutto od 339 PLN (wersja 128MB USB 2.0).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. [;..;] (autor: GesTee | data: 8/09/04 | godz.: 15:16)
    "Psamięć" przenośna wielkości karty kredytowej

    need to fix it :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.