Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 8 września 2004 
    

Intel na Intel Developer Forum


Autor: DYD | 11:43
(3)
Paul Otellini, prezes i COO Intela, podczas swojego przemówienia na Intel Developer Forum w USA do 5 tysięcy inżynierów, projektantów i innych przedstawicieli największych firm IT naszkicował główne trendy technologiczne, od procesorów wielordzeniowych, po kolejne innowacje na poziomie platformy, które mają zapewnić dalszy rozwój branży.

"Konwergencja stała się faktem" - powiedział prezes Intela. "Było to możliwe dzięki standardom i masowej produkcji rozwiązań krzemowych, które ułatwiły ludziom powszechny dostęp do nowych technologii. Wraz z adaptacją technologii cyfrowych przez branżę rozrywkową i komunikacyjną powstały nowe modele użytkowania, pozwalające ludziom na czerpanie większych korzyści z nowych technologii, zarówno prywatnie, jak i w biznesie".

Adaptacja technologii cyfrowych przez różne branże oznacza konieczność zapewnienia układom większych mocy obliczeniowych, ale także wzbogacenia ich o kolejne możliwości i funkcje wychodzące naprzeciw rosnącym i obejmującym coraz szersze obszary potrzebom użytkowników. Wraz ze zwiększaniem wydajności procesorów, Intel skupia się na zapewnieniu większej efektywności układów, a także dodatkowych korzyści dla użytkowników w zakresie bezpieczeństwa, stabilności, zarządzalności, technologii bezprzewodowych i pracy w środowisku wielozadaniowym.


Kluczowym elementem dalszych prac Intela będzie dostarczenie procesorów wielordzeniowych. W przyszłości technologia wielordzeniowa zapewni użytkownikom dodatkowe korzyści, takie jak lepsze interfejsy, ochronę przed wirusami czy ogólny wzrost wydajności.

"Trzy lata temu, podczas IDF, Intel zapowiedział zapewnienie technologii i projektów układów o znacznie większej wartości i funkcjonalności" - powiedział Otellini. "Hyper-Threading oraz technologia mobilna Intel® Centrino™ to pierwsze przykłady takich rozwiązań. Teraz, gdy poszerzamy nasze działania zorientowane na potrzeby użytkowników, zamierzamy zaoferować procesory wielordzeniowe we wszystkich niemal segmentach rynku".

Technologia Hyper-Threading była pierwszym krokiem w kierunku rozwiązań wielordzeniowych. Dzięki niej twórcy oprogramowania zaczęli opracowywać aplikacje zdolne do równoległego przetwarzania. Dzisiaj dostępna jest ogromna liczba rozwiązań i narzędzi projektowych, które gotowe są na wykorzystanie planowanych przez Intela procesorów wielordzeniowych.

"Wielordzeniowa technologia Intela nie polega jedynie na umieszczeniu dwóch rdzeni na jednym kawałku krzemu" - powiedział Otellini. "Umożliwia ona twórcom sprzętu i oprogramowania wykorzystywanie istniejących zasobów i narzędzi do zapewnienia użytkownikom końcowym dodatkowych korzyści."

Przykładem przyszłych układów z rodziny wielordzeniowych produktów Intela jest zaprezentowany przez prezesa korporacji procesor kolejnej generacji Intel Itanium, znany pod nazwą kodową Montecito. Wielordzeniowy, zbudowany z 1,7 miliarda tranzystorów układ jest wyposażony w 24 megabajty pamięci podręcznej. Montecito to jeden z wielu projektów produktów wielordzeniowych przeznaczonych do komputerów przenośnych i stacjonarnych oraz serwerów, które będą przedmiotem dyskusji podczas tegorocznej konferencji IDF.

Intel rozważa także inne rozwiązania zapewniające urządzeniom elektronicznym dodatkowe możliwości. Jednym z nich jest implementacja w przyszłych chipsetach funkcji umożliwiającej managerom IT lepsze zarządzanie zasobami komputerowymi. Intel Active Management Technology (IAMT) to technologia zaprojektowana z myślą o zarządzaniu informacjami na różnych platformach, począwszy od urządzeń naręcznych, a skończywszy na serwerach. Nowe rozwiązanie pomoże managerom IT w zmianie dzisiejszej sytuacji, w której około 80% budżetów IT jest przeznaczanych na zarządzanie, zamiast na opracowywanie i wdrażanie innowacji zwiększających produktywność i efektywność pracowników.

Kolejne innowacyjne rozwiązanie opracowywane przez Intela to technologia wirtualizacji (nazwa kodowa Vanderpool Technology lub VT), umożliwiająca komputerom równoległą obsługę wielu systemów operacyjnych i zwiększająca ich niezawodność. Przyszłe technologie w zakresie bezpieczeństwa, takie jak LaGrande Technology (LT), zabezpieczą przechowywane dane przed atakami hakerów. Potencjalne nowe technologie multimedialne mogą z kolei spowodować redukcję kosztów i zapewnić dodatkowe korzyści użytkownikom domowym i biurowym.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Kochane PR-owe bla-bla-bla ;-) (autor: Macius | data: 9/09/04 | godz.: 08:53)
  Troszke smiesznostek - Intel, owszem, zapowiada sporo, ale szczegolow juz jakos nie podaje. Powod? Im mniej szczegolow tym lepiej - zawsze mozna powiedziec ze to mialo byc zupelnie inaczej. Ew. blad w druku (kto byl na pokazie Enter Non Stop w 2000 roku wie o czym mowa). Ale moze o Intelu: zapowiadaja dwurdzeniowe P4, 2 rdzeniowe PIII i dwurdzeniowe Itanic. I tak jak P4 powoduje jedynie pusty smiech (2x110 W?), tak PIII a w zasadzie to PM wyglada smakowicie. Tylko jesli te blazny nadal beda robic to na wspoldzielonej szynie, to ja wysiadam. Widzialem slajdy ze schematem IA64 dual core, gdzie mamy na kostce dwa TOTALNIE niezalezne rdzenie + cos pomiedzy cross-barem a northbirdgem. Smiech. Duzo smiechu. JAKI sens takiego rozwiazania? Itanic cierpi na chroniczny brak przepustowosci, stad gigantyczne ilosci Cache, ktore z roku na rok rosna. Juz nawet o 24 MB byla mowa... A Opteron? Elegancko polaczone HT, przepustowosc rosnie liniowo wraz z iloscia procesorow itd. I to ma sens, a nie kolejne dzielenie wlosa na czworo :/
  Coz, panowie z Intela maja swoje wlasne spojrzenie na swiat. Ciekaw tylko jestem, kiedy sie obudza? Bo 4 rdzeniowka (tez zapowiedziana) przy takich zalozeniach nie przedstawia soba zadnej wartosci.


 2. eeej no :( (autor: RusH | data: 9/09/04 | godz.: 15:13)
  Macius to moja praca tutaj fjelejmowac marketoidow z Intela ! :))
  Intel cos przebakiwal o wlaczeniu kontrolera pamieci w strukture procesora, to bylby juz wlasciwy krok w kierunku normalnosci jaka soba przedstawia obecnie AMD.


 3. Nie ma to jak zapach flejmu o poranku ;-) (autor: Macius | data: 9/09/04 | godz.: 16:27)
  Rush, ja to juz od '99 flejmuje jak moge ;-) Od paru lat uchodze za fanatyka, trzeba dbac o zla opinie ;-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.