Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 8 września 2004 
    

Pierwszy pokaz bezprzewodowego USB


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 20:56
(2)
Firmy Intel, NEC Corporation, Texas Instruments oraz Wisair zaprezentowały podczas IDF urządzenia komunikujące się ze sobą w technologiach Wireless USB i ultra-wideband (UWB). Był to pierwszy na świecie pokaz bezprzewodowej współpracy różnych urządzeń w tych standardach. Prezentacja podczas IDF jest kamieniem milowym dla MBOA (Multi-band OFDM Alliance), udowadnia bowiem, że możliwa jest współpraca warstw MAC różnych dostawców przy wspólnej warstwy fizycznej (PHY) z prototypowymi aplikacjami Wireless USB.

Technologia UWB umożliwi czerpanie korzyści z komunikacji bezprzewodowej w cyfrowym domu i biurze. Technologia została zaprojektowana z myślą o komunikacji na małym obszarze w ramach osobistych sieci WPAN (Wireless Personal Area Networks). UWB umożliwi transmisję obrazu, dźwięku i innych danych.

Bezprzewodowe USB zapewnia przepustowość 480 Mb/s. Jest to wartość zbliżona do przepustowości oferowanej przez klasyczną, przewodową technologię USB 2.0. WUSB umożliwi energooszczędną, bezprzewodową transmisję danych na odległość poniżej 10 metrów. Na uwagę zasługuje także wsteczna kompatybilność nowego standardu. Pierwsze produkty WUSB będą oddzielnymi układami krzemowymi dostępnymi w różnych standardach, m.in. jako dodatkowe karty rozszerzeń.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ??? (autor: RusH | data: 9/09/04 | godz.: 03:04)
  >Bezprzewodowe USB zapewnia przepustowość 480 Mb/s. Jest to wartość zbliżona do przepustowości oferowanej przez klasyczną, przewodową technologię USB 2.0.

  to ile ma wedlug ciebie USB 2.0 jak nie 480 ?

  > że możliwa jest współpraca warstw MAC różnych dostawców przy wspólnej warstwy fizycznej (PHY) z prototypowymi aplikacjami Wireless USB

  haha, a po polsku ? bo PHY tez byly roznych dostawcow


 2. no i cisza (autor: RusH | data: 10/09/04 | godz.: 14:44)
  widze ze nie bedzie ani sprostowania, ani chociaz poprawy literufki

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.