Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 15 września 2004 
    

Poprawki od Microsoftu


Autor: R4v | źródło: e-mail/W2S | 20:16
W ramach wtorkowego cyklu publikowania ostrzeżeń o usterkach w bezpieczeństwie produktów Microsoftu, pojawił się biuletyn MS04-028 o krytycznym błędzie w interfejsie GDI+ odpowiedzialnym za przetwarzanie formatu JPEG. Błąd jest podatny na zdalne wykorzystanie (np. poprzez skierowanie użytkownika na spreparowaną stronę lub przysłanie mu emaila zawierającego grafikę) i umożliwia przejęcie całkowitej kontroli nad komputerem. Natura błędu powoduje, że jego wykorzystanie umożliwia nie tylko zaktualizowany system operacyjny (biblioteki podatne na usterkę znajdują się w Windows XP, Windows XP SP1 oraz Windows Server 2003), ale każde oprogramowanie, które instaluje własne kopie bibliotek. Stąd też, należy liczyć się z koniecznością instalacji wielu aktualizacji, do każdego z używanych programów który wykazuje podatność na wykorzystanie tego błędu. Szczegółowe informacje znajdziecie pod tym adresem.

Kolejny patch dotyczy problemów z komputerami, w których bios nie obsługuje procesorów z jądrem Prescott C-0. Może to spowodować zawieszanie się komputera po instalacji Service Pack 2. Poprawkę można znaleźć tutaj.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.