Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 29 września 2004 
    

IBM powraca na tron


Autor: R4v | źródło: CNet | 16:37
(2)
Komputer firmy IBM odzyskał prowadzenie w rankingu supermaszyn. Blue Gene/L wyprzedził 2-letniego lidera, japoński Earth Simulator. IBM reprezentuje jednak inne podejście do budowy komputerów. System NECa ma mniej procesorów, jednak są to specjalizowane układy, a co za tym idzie wyjątkowo szybkie. Blue Gene wyprzedził Earth Simulator w teście Linpack, programie rozwiązującym równania matematyczne. Maszyna IBM osiągnęła wynik na poziomie 36.01 bilionów operacji na sekundę (teraflopów). Komputer NECa osiąga "zaledwie" 35.86 teraflopów. Ma to duże znaczenie dla amerykanów, którzy nie przywykli przegrywać na tym polu. Przewagą Blue Gene są także wymiary mniejsze o 99% i o prawie 75% mniejszy pobór mocy. Superkomputer IBM przeznaczony jest dla biznesu. Pierwsze zlecenia pochodzą od przemysłu naftowego i firm biotechnologicznych. Większa wersja Blue Gene/L trafi wkrótce do Lawrence Livermore Laboratory. Będzie ona wyposażona w 130 tys. procesorów. Aktualny rekordzista jest prototypem i wyposażony jest w 16 tys. procesorów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ło matko (autor: Wedrowiec | data: 29/09/04 | godz.: 22:19)
    "130 tys. procesorów"

    I to jeszcze nazywają komputerem?

    Ciekawe jaką moc ma UD czy SETI :)))


  2. Wcale nie tak super (autor: schiller | data: 29/09/04 | godz.: 22:25)
    Wiadomo ze cos wyspecjalizowanego przewyzsza uniwersalne rozwiazania (prosty przyklad konsola PS2). Sprzet jest zbudowany pod katem konkretnego zastosowania i tyle (dooma sobie latwo nie odpala)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.