Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 30 września 2004 
    

ATI R500 w przyszłym roku


Autor: R4v | źródło: DigiTimes | 15:46
(5)
ATI Technologies ma przedstawić nowy procesor graficzny, nazwany na razie R500, w pierwszym kwartale przyszłego roku. Trafi on do konsoli XBox 2. R500 będzie wytwarzany w procesie 90nm w Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Ma być zbliżony wydajnością do kolejnego układu dla pecetów, R520. ATI współpracuje razem z Microsoftem nad rozwojem projektu. Odpowiedzialnym za zamówienia w TSMC będzie właśnie firma z Redmond. ATI otrzymywać będzie jedynie opłaty licencyjne za każdy wytworzony chip.

Pojawiły się także pogłoski, że wczesne wersje R480, który ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku są już wytwarzane przez TSMC w procesie 110nm.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. tak.. (autor: D@rko | data: 30/09/04 | godz.: 15:51)
  układ jest już właściwie ukończony(wersja dla xboxa) i ma być około 2 do 3 razy szybszy niż X800xt. Shader model 3 lub 4 na bank i do tego pełne wsparcie dla dx10. Pomimo, że to całkiem imponująca specyfikacja, obawam się że może nie wystarczyć by móc konkurować z PS3. no ale zobaczymy.

 2. Myślę, że Sony (autor: Vetch | data: 30/09/04 | godz.: 18:12)
  ma świetnych marketingowców. Przed pojawieniem się PS2 bardzo nakręcono mity o mocy tej konsoli. Miała być niby tak szybka, że sam Saddam miał je kupować do swoich rakiet :-) Oczywiście tę bzdurę powtórzyły największe autorytety. Dopiero po premierze okazało się że była to plotka (a było ich więcej), a sama moc konsoli nie jest niczym specjalnym. To raczej umiejętność tworzenia gier przez głównie japońskich developerów spowodowała powstanie kultu tego sprzętu, a nie jego możliwości. Dziś wiadomo, że PS2 nie radzi sobie nawet z odtwarzaniem DivX, a jednak gra się na niej świetnie. Mając w pamięci przedpremierowe zachwyty, lub raczej kłamliwe wieści na temat PS2, sądzę że także i PS3 nie może wznieść się ponad pewien standard mocy i możliwości, określony aktualną technologią i kosztami produkcji. Podsumowując: poczekamy, zobaczymy. Sądzę że to raczej PS3 będzie musiało dorównać Xbox'owi. Bill z pewnością nie jest głupcem. Poza tym nie wolno lekceważyć długoletniego doświadczenia ATi.

 3. okej (autor: D@rko | data: 30/09/04 | godz.: 21:05)
  wszysko ok i wszyscy wiemy co oznacza marketing, jakże często obetnice po prostu są niemożliwe do spełnienia. Rzecz w tym , że PS3 wychodzi o wiele później niż Xbox i to już dfaje mu sporą przewagę. Jak pamiętamy xbox1 wyszedł o prawe 2 lata później niź PS2, nie dziwne więc , ze osola była silniejsz:). W przypadku konsol nowej generacji sytuacja może być odwrotna i to Sony będzie tehnologicznie do przodu. Jednak nie łudźmy się nie będzie to różnica większa niż 2x w stosunku do nowego Xpudła. Bill ma więc dużo czasu na zabiegi marketingowe i sprzedaż swojego pudełka z ponad rocznym wyprzedzeniem:)

 4. i teraz... (autor: cypiz | data: 1/10/04 | godz.: 00:25)
  powstaje pytanie, kupic jakas konsole, czy odkladac na k.graf. za XXXXX baniek? Powoli zaczyna mnie meczyc zaglerka kartami graficznymi :/

 5. hm... przeciętny (autor: Vetch | data: 1/10/04 | godz.: 14:41)
  Jan Korsarz który chce pograć przed śmiercią z głodu :-), powinien raczej sobie kupić konsolę z chipem - zdecydowanie dłużej pożyje :-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.