Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 16 marca 2001 
    

Internet zza kółka


Autor: Marecek | źródło: CNET | 15:33
MobileAria to firma powstała w sierpniu zeszłego roku w wyniku wspólnej inicjatywy korporacji Palm oraz giganta wśród producentów części i akcesoriów samochodowych, Delphi. Pierwszym owocem tejże współpracy ma być dostępny od połowy bieżącego roku w USA samochodowy system MobileAria. Będzie to pakiet usług związanych z Internetem, jak np. możliwość odczytu poczty e-mail czy pobrania informacji pomocnych w prowadzeniu auta (info o nasileniu ruchu, wskazówki jak gdzie dojechać etc.). Dostępne będą również opcje zarezerwowania miejsc w restauracji czy przejrzenie ofert najbliższego hotelu. Ponadto oczywiście na bieżąco aktualizowane serwisy informacyjne - słowem wszystko, z czego nie korzystali pionierzy motoryzacji...

Początkowo (od połowy b.r.) usługi te oferowane będą za pośrednictwem dostępnego od stycznia urządzenia Mobile Productivity Center (MPC) - jest to specjalna przystawka do deski rozdzielczej, do której podpina się telefon komórkowy oraz Palm'a V. Obydwa urządzenia są obsługiwane za pośrednictwem poleceń głosowych.

Zauważmy jeszcze, że MobileAria nie będzie jedynym systemem oferowanym kierowcom w USA. Wszystkie większe firmy w branży IT dostrzegły już w zeszłym roku, że w XXI wieku komputer w samochodzie stanie się standardem. I tak jesienią General Motors podpisał umowę z Sun'em, dzięki czemu powstał projekt systemu rozwiązań OnStar. Microsoft zapowiedział już dawno, że nie zamierza odpuścić tej gałęzi rynku - mamy już Windows CE for Automotive i szykowana jest kolejna ofensywa pod (bardzo oryginalną) nazwą Car.Net... IBM ogłosił plany współpracy z Intelem, z których jak na razie nie wyniknęło nic konkretnego. Jednego możemy być pewni - w ciągu najbliższych lat na tym polu dojdzie do poważnych starć gigantów starających się narzucić pozostałym firmom swój standard.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.