Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 12 października 2004 
    

Prism: nowe stacje graficzne SGI


Autor: DYD | źródło: 4press / CNet | 14:24
(3)
Silicon Graphics reformuje ofertę swoich stacji graficznych i wprowadza do sprzedaży nowe maszyny z procesorami Itanium i systemem Linux. Do tej pory SGI oferowało high-endowe stacje graficzne wyłącznie z procesorami MIPS i systemem Irix. Teraz borykająca się z problemami finansowymi firma rozszerza gamę produktów o nowe stacje Prism. Starsze produkty wciąż mają pewne przewagi nad nowymi systemami - procesory pobierają mniej mocy, a Linuksowi brakuje niektórych rozwiązań Iriksa. Linia Prism jest jednak znacznie tańsza - ceny zaczynają się od 30 tys. USD (systemów "iriksowych" - od 45 tys. USD). Co więcej, maszyny z układami Itanium są szybsze.

Maszyny Prism są dostępne w konfiguracjach od 2 do 512 procesorów. Podobnie jak linia Onyx z procesorami MIPS, nowe maszyny wykorzystują standardowe chipy graficzne ATI FireGL. Komputery Prism powinny przyciągnąć nowych klientów i wpłynąć na wzrost dochodów firmy. Zwłaszcza, że przy pomocy oprogramowana stworzonego przez firmę Transitive, możliwe będzie uruchamianie specjalistycznych aplikacji graficznych z platformy Irix na systemie Linux.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Hmmm... (autor: Artisan | data: 12/10/04 | godz.: 20:56)
  To jest troche nieporozumienie nazywac tego typu systemy stacjami roboczymi. Sa to raczej wysoko skalowalne systemy wizualizacji, ktore sie tym roznia od innych, ze ich architektura przewiduje wspolna, jednolicie adresowana pamiec. W zasadzie to takie Altixy ze skalowalna grafika ATi.
  Roznica miedzy Prismem a stacja robocza jest taka, ze modul Prism-a jest budowany z mysla o uzyciu w wiekszej maszynie (NUMAlink), a stacja robocza - nie.

  Poza tym SGI oferowalo juz stacje z procesorami Intela (rok 1999 - Vizual Workstation 320, 450), choc faktycznie nie odniosly one wielkiego sukcesu (cena?)


 2. taa itanium vel I_ty_tanic (autor: RusH | data: 13/10/04 | godz.: 08:53)
  http://www.ptc.com/...e/current/itanium_letter.htm

  Supprot tego sprzetu (serwis + oprogramowanie) jest kilka(nascie) razy DROZSZY od sprzetu !
  te $30k to nic w porownaniu z kosztem softu na to. Wszyscy uciekaja w AMD64 na tym rynku z prostej przyczyny - unifikacja platformu = wiecej klientow = tanszy software.


 3. Zgoda! (autor: Artisan | data: 14/10/04 | godz.: 03:27)
  Chetnie bym widzial cos na ksztalt modulu z Craya XD1 jako stacje robocza (12 Opteronow + 6 procesorow FPGA). Albo chociaz tak z 4 procesory na plycie z PCIe... :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.