Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 16 marca 2001 
    

Nowe mobilne procesory Intela


Autor: Marecek | źródło: TheRegister | 15:45
Intel już w najbliższy poniedziałek wystartuje ze sprzedażą 1GHz-owej jednostki Pentium III przeznaczonej dla komputerów przenośnych. Procesor pojawi się dokładnie w tym samym czasie, co Mobile Athlon zbudowany na nowym jądrze Palomino. Jednocześnie rozwiane zostały wszelkie wątpliwości co do polityki Intela w zakresie dystrybucji układów dla komputerów przenośnych: 1GHz Mobile PIII przeznaczone będą jedynie do najpotężniejszych notebooków "z górnej półki". Dotychczasowe z najszybszych procesorów kierowane będą do producentów standardowych komputerów przenośnych "thin and light". Modele Low Voltage PIII pojawiać się mają w tzw. "mini notebookach", natomiast wersje Ultra Low Voltage w "sub-notebookach".

Źródła podają, że Intel równolegle z procesorem Mobile PIII 1GHz wypuści również jego słabszą odmianę, taktowaną zegarem 900MHz. Nie wykluczone, że pojawi się też 750MHz-owa jednostka Mobile Celerona. Kolejny wzrost w prędkości "procesorów przenośnych" przewiduje się na trzeci kwartał bieżącego roku, kiedy to wykonywane dotychczas w technologii 0.18 mikrona wysłużone jądro Coppermine ustąpi miejsca nowoczesnemu Tualatin-owi (0.13 mikrona), dostępnego początkowo w odmianach 1,06GHz oraz 1,13GHz. W poniedziałek będzie można przeczytać na naszym serwisie dłuższy artykuł na temat najnowszych mobilnych procesorów Intela.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.