Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 28 października 2004 
    

nForce 4 A02 nadal z problemami


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 08:09
(2)
Jak podaje The Inquirer, najnowsza rewizja chipsetu nForce 4 - A02 - nadal sprawia problemy. W starszej wersji A01 problem sprawiała obsługa magistrali HyperTransport i prędkości 1GHz. Rewizja A02 miała ten problem usunąć - wszystko wskazuje jednak na to że tak się nie stało. Właściwe poprawki wejdą w życie dopiero w przyszłej wersji A03. Problem objawia się brakiem stabilności przy prędkości magistrali 1GHz, nVidia tłumaczy to problemami z degradacją przesyłanych sygnałów. Pozostaje więc wolniejsze ustawienie 800Mhz, które jednak nie wykorzystuje możliwości Athlonów 64 ze złączem Socket 939. Oprócz tego prawdopodobnie rewizja A02 ma także problemy z magistralą PCI-Express, które również zostaną usunięte w wersji A03. Dodam jeszcze tylko tyle, że w płytach głównych będących obecnie w sprzedaży chipset jest w wersji A02, a chipset nForce 3 250 nie wykazuje takich problemów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Kurka (autor: buch | data: 28/10/04 | godz.: 10:38)
    Szykują sie zmiany w moim kompie i chciałem upolować płyte na nforce4 teraz jestem w kropce jakie są jescze chipsety obsługujące 939 i PCI Express. A tak wogóle cieszy mnie że są takie inforamcje.

  2. Świetnie (autor: Adek | data: 28/10/04 | godz.: 12:43)
    Jak to się dzieje, że do sprzedaży trafia bubel? Nie można płyty przetestować przed wypuszczeniem na rynek? Czy NVidia ma jakieś rozwiązanie dla klientów wpuszczonych w maliny? Na szczęsie teraz mnie problem nie dotyczy, ale miałem kiedys nowego GF od MSI nie działającego na płytach od...MSI. Przedstawiciel tej firmy odpowiedział mi tylko, że mu przykro ;(

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.