Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 23 listopada 2004 
    

Nowe monitory EIZO z podstawą ArcSwing2


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 16:39
Do oferty Alstor weszły dwa nowe modele monitorów EIZO z serii SlimEdge - L568AS oraz L768AS, wyposażone w podstawkę ArcSwing 2. Umożliwia ona szerszą regulację położenia monitora. Oznacza to możliwość ustawienia monitora w pozycji bardzo zbliżonej do tej, w jakiej trzymamy czytaną książkę. Podstawa ArcSwing 2 dostępna jest w postaci dwóch modeli - LS-A50-D dla monitora L568AS oraz LS-A70-D dla monitora L768AS. Obie udostępniają identyczny zakres regulacji położenia: podniesienie panelu w zakresie od 0 do 104 mm, pochylenie panelu w pionie o kąt 5° w dół oraz 60° w górę oraz obrót w płaszczyźnie poziomej o kąt do 172° w lewo i w prawo.

Charakterystyczną cechą linii SlimEdge jest cienka ramka wokół ekranu. Modele L568AS oraz L768AS mają jeszcze cieńsze niż dotychczas ramki - model 19" po 13 mm z boku i 15 mm u dołu i na górze, model 17" odpowiednio 11 mm i 13 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększono wygodę pracy, zwłaszcza w konfiguracjach wielopanelowych oraz oszczędzono miejsce na biurku.

Funkcje regulacji obrazu umożliwiają dostosowanie parametrów takich jak: wzmocnienie, barwa, nasycenie i temperatura kolorów w zakresie od 4.000-10.000 K. Układy elektroniczne wbudowane w monitor konwertują 8-bitowy sygnał z komputera do postaci 10-bitowej, a następnie dokonują ponownej konwersji do postaci 8-bitowej z idealnie odwzorowaną krzywą gamma. Pozwala to na uzyskanie idealnego odwzorowania tonalnych przejść dla kolorów podstawowych.

Modele FlexScan L768AS i L568AS posiadają identyczne funkcje - szereg narzędzi przydatnych w różnych aplikacjach wykorzystywanych w środowiskach korporacyjnych, biurowych, administracji. Jednym z nich jest funkcja FineContrast. Jest to 5 skonfigurowanych trybów wyświetlania obrazu: Tekst, Grafika, Film, Osobisty i sRGB - są one odpowiednio dobrane do wyświetlania określonych rodzajów aplikacji. Przełączanie trybu dokonywane jest po naciśnięciu jednego przycisku na przednim panelu monitora. Do monitorów dołączane jest oprogramowanie ScreenManager Pro dla LCD umożliwiające korzystanie z wszystkich funkcji menu OSD z poziomu myszy i klawiatury, a także automatyczne dostosowanie trybu wyświetlania obrazu do aktualnej aplikacji.

Monitory FlexScan L568AS oraz L768AS wyposażone w stopkę ArcSwing 2 dostępne są już w sprzedaży. Jak wszystkie modele monitorów LCD EIZO objęte są 5-cio letnią gwarancją.

Cena brutto dla użytkownika końcowego wynosi:
L568AS - 2499zł
L768AS - 3498zł

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.