Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 30 listopada 2004 
    

Nowy UPS od Trusta


Autor: Anitka | 15:47
(7)
Nowy zasilacz awaryjny Trust PW-4105 UPS 1000 Management zapewnia prawidłowe funkcjonowanie wszystkich przyłączonych urządzeń w przypadku zakłóceń zasilania. Czas podtrzymania wynosi do 70 minut, co umożliwia użytkownikowi zapisanie plików i bezpieczne wyłączenie komputera podczas awarii zasilania. Dzięki zastosowaniu funkcji zarządzania, ten UPS o mocy 1000VA nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Zawarte w zestawie oprogramowanie pozwala tworzyć raporty stanów zasilacza UPS. Użytkownik może również ustawić godzinę, o której nastąpi wyłączenie wszystkich przyłączonych komputerów, aby nie pozostawały one niepotrzebnie włączone w nocy. Ponadto istnieje możliwość automatycznego prowadzenia dziennika oraz wysyłania komunikatów ostrzegawczych za pośrednictwem wiadomości tekstowych SMS, poczty elektronicznej lub sieci.

Po podłączeniu zasilacza UPS do sieci, jego stan można obserwować zdalnie. Użytkownik może ustawiać hasła, planować godzinę wyłączenia i ponownego uruchamiania, a także testowania zasilacza UPS.

Urządzenie zostało wykonane w technologii Linii Interaktywnej. Urządzenie jest również wyposażone w filtr EMI/RFI oraz funkcję AVR, która kompensuje wahania parametrów zasilania. Zasilacz pracuje bezproblemowo przy impulsach o energii do 150 dżuli. Przy napięciu sieci poniżej 180 V włączane jest automatycznie zasilanie z akumulatora. Czas reakcji podtrzymania zasilania jest krótszy od 6 milisekund. Dzięki wskaźnikom wizualnym i dźwiękowym, użytkownik może natychmiast ocenić poziom naładowania akumulatora, obciążenie, stan zasilacza UPS, a także fakt jego przeciążenia. Jeśli to konieczne, użytkownik może wymienić akumulator. Dzięki wyłącznikowi automatycznemu, natychmiast po przeciążeniu system jest ponownie ustawiany do normalnej pracy. Nie występuje konieczność wymiany bezpiecznika topikowego.

Zasilacz awaryjny Trust jest dostarczany wraz z dwoma kablami zasilającymi umożliwiającymi łączenie w pętli, kablem RS-232, dyskiem CD-ROM, który zawiera oprogramowanie zarządzające i wielojęzyczną instrukcje obsługi, a także warunki gwarancji na sprzęt przyłączony. Urządzenie będzie dostępne na rynku od początku stycznia 2005r. Sugerowane cena detaliczna z VAT-em wynosi 839 PLN.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Anitko (autor: KaszeL | data: 30/11/04 | godz.: 17:17)
  Czy mozesz prosze wytlumaczyc co to oznacza?: "Zintegrowany procesor zasilacza UPS uruchamiany jest za pośrednictwem linii interaktywnej" Czy nie chodzilo przez przypadek o to, ze zasilacz dziala w technologi Line Interactive?

 2. No tak, dotarlem do orginalu (autor: KaszeL | data: 30/11/04 | godz.: 17:23)
  "Line-interactive design, processor actuated" Co oznacza mniej wiecej: Wykonany w technologi Line-Interactive, sterowany procesorem. Popraw to, bo wyglada conajmniej dziwnie :)

 3. 70min (autor: GULIwer | data: 30/11/04 | godz.: 20:46)
  przy jakim konfigu ???
  chyba 1 dysk proc LowVoltage i zintegrowana grafa :)


 4. Uh, please.... (autor: KaszeL | data: 30/11/04 | godz.: 21:08)
  Line-Interactive, to technologia - sposob - wykonania zasilacza awaryjnego. Nie cos, przy pomocy czego mozna zawiadywac upsem ;). Przypominam, ze rozrozniamy trzy podstawowe sposoby wykonania zasilaczy zawaryjnych. Offline (najprostrze), Line-Interactive (najczesciej spotykane), OnLine (najdrozsze, stosowane raczej w najsilniejszych modelach)

 5. hmmm (autor: Kenny | data: 1/12/04 | godz.: 06:08)
  I don't trust Trust.

 6. No coz KaszeL (autor: Anitka-Redakcja | data: 1/12/04 | godz.: 08:36)
  Musze Ci uwierzyć na słowo, bo jak widac ja sie na texhnologiach wykonania UPS'ow znam niebaudzo :)

 7. Na stronie Trusta jest jeszcze mowa o ubezpieczeniu zabezpieczanego sprzętu ... (autor: zartie | data: 2/12/04 | godz.: 00:03)
  ... do sumy 20 tys. euro - ciekawe, czy w Polsce również. BTW na stronie jest kalkulator czasu podtrzymania. Tego modelu nie ma w zestawieniu, ale podobny UPS o mocy 1000 VA i czasie podtrzymania "do 70 minut" według tego kalkulatora podtrzyma mój komputer przez minut 13.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.