Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 6 grudnia 2004 
    

Obrazowanie dokumentów do komórki


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 11:35
(3)
Naukowcy z firmy Xerox opracowali technologię obrazowania dokumentów do telefonów komórkowych, która umożliwi przekształcenie ich w przenośne skanery dokumentów, a w ostatecznym efekcie, w przenośne urządzenia do przetwarzania dokumentów. Oprogramowanie do obrazowania dokumentów za pomocą aparatu cyfrowego wbudowanego w telefon komórkowy działa w czterech podstawowych krokach roboczych. Pierwszy krok polega na przechwyceniu obrazu. Natychmiast po nim następuje drugi krok, w którym usuwane są zniekształcenia obrazu. Trzeci krok to konwersja obrazu do postaci czarno-białej, czyli takiej, jaką mają konwencjonalne wydruki. Obejmuje to usunięcie wszelkich cieni i odbić, jakie może zawierać obraz. W przypadku tekstów kolorowych lub pisanych ręcznie (na przykład na typowej tablicy suchościeralnej) mają zastosowanie techniki dopasowania nasycenia barwy i balansu bieli.

Na koniec, obraz jest kompresowany do objętości około jednej dziesiątej obrazu w formacie JPEG, który jest standardem w przesyłaniu obrazów w sieciach komórkowych. Plik można przesłać przez Bluetooth, jako MMS lub jako faks. Gdy plik trafi już do serwera lub komputera PC, gdzie można zastosować technologię optycznego rozpoznawania pisma (OCR), możliwe są kolejne usługi, zależnie od potrzeb użytkownika.

Potencjalne zastosowania biznesowe tej technologii są bardzo różnorodne. Oprogramowanie może zrewolucjonizować pracę osób zatrudnionych w terenie. Aplikacja umożliwi im natychmiastowe zbieranie i przesyłanie informacji np. z imprez targowych, prezentacji, forów, spotkań z klientami, ekranów projekcyjnych, tablic do prezentacji itd.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. błech (autor: ixxos | data: 6/12/04 | godz.: 18:13)
  OCR powinnien być w komórce :D:D ;)
  to przecież bardzo ważna funkcja !!!


 2. smiej sie smiej (autor: Redy | data: 6/12/04 | godz.: 22:41)
  a ja nie raz chetnie bym skorzystal siedziac na wykladach z mojej 6600 i mialbym pisanie z glowy.... moze ktos juz widzial kopie beta testowa ;) w sieci p2p hłehłe

 3. no i po co (autor: RusH | data: 7/12/04 | godz.: 13:09)
  ci co potrzebuja maja skanery, nawet aparat 2mpixle zrobi ladna kopie
  aparaty w komorkach? maahahahha szumy matrycy + gowniana optykas, mozna sobie nimi robic zdjecie malego a nie dokumentow


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.