Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 14 grudnia 2004 
    

IBM i AMD ulepszają technologie 90nm


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 11:25
(1)
Firmy IBM i AMD ogłosiły zakończenie prac mających na celu ulepszenie procesu produkcyjnego procesorów w technologii 90nm. Obecnie wykorzystywaną techniką jest tzw. "strained silicon", pozwalający zmniejszyć straty spowodowane "przeciekaniem" prądu między tranzystorami. Nowo opracowana przez IBM i AMD metoda - nazwana DSL (Dual Stress Liners) ma ułatwić produkcję procesorów z wykorzystaniem technologii "strained silicon". DSL według szacunków ma pozwolić na zwiększenie wydajności tranzystorów nawet o 24% jednocześnie nie zwiększając znacząco kosztów produkcji. Pierwsze procesory wykonywane przy udziale tych nowych technologii powinny pojawić się w sprzedaży jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. IBM (autor: RusH | data: 15/12/04 | godz.: 01:50)
    IBM to prawdziwe zbawienie dla AMD, zarowno IBM jak i AMD samo nie mialy szans przeciwko Intelowi, ale po polaczeniu potencjalow i technologii powoli podgryzaja mu zadek :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.