Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 28 stycznia 2005 
    

Krótka relacja z małych targów Expo 05


Autor: Redakcja | 11:40
(16)
Od czytelnika o ksywie MARC, otrzymaliśmy krótką relację i zdjęcia z KomputerExpo 2005. Prawdopodobnie zamieścimy jeszcze jedną, redakcyjną relacje, o ile uzbiera się trochę więcej wartościowego materiału... zapraszam:

Tegoroczne targi Komputer Expo zaskoczyły mnie powrotem do Pałacu Kultury i Nauki (od redakcji: to już drugie targi w pałacu po przerwie). Poprzednie kilka edycji odbywało się w halach Expo XXI na ulicy Prądzyńskiego, gdy organizatorzy zrezygnowali z wystawy w PKiN. Obiecywałem sobie więc nieco więcej po powrocie. Niestety... W zeszłym roku nawet się nie wybrałem, bo znajomy skutecznie mnie zniechęcił. Dwa lata temu było już dostatecznie słabo. Teraz jednak zewsząd słychać, że branża odżyła i sprzedaż komputerów rośnie. Coraz więcej jest również elektroniki użytkowej, jak odtwarzacze MP3, aparaty cyfrowe, telefony komórkowe, które to wszystkie maja już silną więź z komputerami.

Wejście nie nastręczało problemów. Choć widziałem sporo młodych osób, to jak się okazało większość udawała się na wystawę "Mózg", która jest obecnie w Pałacu. Otrzymałem więc identyfikator z kartą dostępu i przeszedłem przez stosowną bramkę.

Lista wystawców nie wyglądała tak źle, choć dziwiłem się dlaczego niektóre z większych firm (pozostawię bez szczegółów) mają dzielone z innymi stoiska. Natomiast kilka nieznanych marek miało swoje własne. Wejście i już na wprost widzę przejście do sal, gdzie odbywają się prezentacje i pokazy. Niestety jakoś nie natrafiłem na interesującą mnie pozycję, w czasie kiedy przebywałem na Expo.

Budki są standardowe i chyba nikomu nie trzeba ich opisywać. Ustawienie też właściwie standardowe, a właściwie takie, żeby stworzyć najmniejszą możliwa drogę, która będzie miała dwa wejście i wyjścia. Żadnego błądzenia, żadnego drugiego piętra, bocznych sal. NIC.

Poszedłem, zobaczyłem, opuściłem. No prawie. Postanowiłem jednak przejść się kilkakrotnie od końca do końca i zobaczyć, czy czegoś nie przegapiłem.

Zdecydowanie rzucał się w oczy właściwie brak komputerów. Znalazłem dosłownie TRZY wystawione płyty główne, a to i tak były płytki VIA Epia ITX, co nie każdego interesuje. Tym razem jednak mogło, bo płyty te mogły stanowić podstawę komputera montowanego w samochodzie i obsługiwanego 7'' kolorowym ekranem ciekłokrystalicznym o rozdzielczości 1024x768. Całkiem nieźle. W dodatku działało pod Windows i miało możliwość podłączenia odbiornika GPS.

W kilku miejscach prezentowane były anteny do sieci bezprzewodowych, oraz różnego rodzaju sprzęt, który umożliwia taką łączność. Dobra, stara skrętka też jednak była pokazywana. I chyba tylko światłowody gdzieś znikły.

Kodak pokazywał swoje aparaty fotograficzne, baterie, oraz kiosk do wywoływania zdjęć z cyfrówek. Nic nadzwyczajnego, bo już Konica Minolta pokazała rozebranego Dynaxa 7D, co fajnie się ogląda.

Można też było natrafić na producenta, który chyba zapatrzył się na nowe komputery Apple, ale chyba lekko niedowidział, bo upchanie całego PC za ekranem LCD już nie wychodzi tak dobrze. Resztę opiszę już przy okazji zdjęć.


Jedna z konstrukcji antenowych (kliknij, aby powiększyć)Ramka na zdjęcia. Ciekawe kiedy się to upowszechni. (kliknij, aby powiększyć)Przenośny odtwarzacz DVD. Ale już nei DivX ;( (kliknij, aby powiększyć)No tu by można upchnąć conieco... (kliknij, aby powiększyć)Laptop BenQ na Centrino. (kliknij, aby powiększyć)Inna wielka szafa. (kliknij, aby powiększyć)ITX w obudowie do samochodu z ekranem dotykowym. (kliknij, aby powiększyć)Ekran dotykowy o rozdzielczości 1024x768. (kliknij, aby powiększyć)Małe obudowy do VIA EPIA (kliknij, aby powiększyć)Pierwsza płyta... (kliknij, aby powiększyć)...druga... (kliknij, aby powiększyć)...i ostatnia. Format Nano ITX. (kliknij, aby powiększyć)Szafka na bardzo cenne płytki. (kliknij, aby powiększyć)Konica Minolta udowadnia, że Dynax 7D nie jest z
plastiku. (kliknij, aby powiększyć)Nagie zdjęcie Dynax 7D. (kliknij, aby powiększyć)Matryca z systemem stabilizacji obrazu. (kliknij, aby powiększyć)Najnowsza popularna cyfrówka z serii DiMAGE (kliknij, aby powiększyć)Miejscami było pustawo. (kliknij, aby powiększyć)Elementy bezprzewodowe. (kliknij, aby powiększyć)I zonwy sieci bez kabli. (kliknij, aby powiększyć)To nie obudowa na komputer. To UPS. (kliknij, aby powiększyć)Zestaw słuchawek dla graczy, do porozumiewania się z towarzyszami gry. (kliknij, aby powiększyć)Słuchawka podłączana do komputera, aby ułatwić wykonywanie połączeń telefonicznych. (kliknij, aby powiększyć)Ciekawy skaner do dokumentow. (kliknij, aby powiększyć)Propozycje Kodaka. (kliknij, aby powiększyć)Więcej bateri niż aparatów. Czyżby wskazywali na prądożerność? (kliknij, aby powiększyć)Nowy Kodak z dużym wyświetlaczem (kliknij, aby powiększyć)I widok z przodu. (kliknij, aby powiększyć)Znalazło się nawet miejsce na część odprężającą po trudach siedzenie przed ekranem. (kliknij, aby powiększyć)Naprawde mały projektor. (kliknij, aby powiększyć)Prezentowany był na stoisku WPROST. (kliknij, aby powiększyć)Psi odtwarzacz. (kliknij, aby powiększyć)Taki dziwaczny bajer wzorniczy. Ciekawe, czy sie przyjmie. (kliknij, aby powiększyć)PC upchnięty za monitorem. Ciekawe, czy sie przyjmie. (kliknij, aby powiększyć)I inna wersja kolorystyczna. Wciąż lata świetlne od projektow Apple. (kliknij, aby powiększyć)Czasami troche gęstniało. (kliknij, aby powiększyć)Wydawcy gier też sie pojawili. (kliknij, aby powiększyć)Bezwiatraczkowy zasilacz. (kliknij, aby powiększyć)Zaczynamy najciekawsze zdjecia. Hostessa 1. (kliknij, aby powiększyć)Marzenie każdego pirata. (kliknij, aby powiększyć)Hostessa 2 i 3. (kliknij, aby powiększyć)Hostessa 4. (kliknij, aby powiększyć)Otwarty komputer IBM. Jeden z niewielu. (kliknij, aby powiększyć)IBM ostatnio sprzedał dział komputerów osobistych chińczykom i tu już widać odpowiedni napis. (kliknij, aby powiększyć)Hostessa 5 i 6. (kliknij, aby powiększyć)Hostessa 7 i 8. (kliknij, aby powiększyć)Kącik dla graczy. Strasznie upchnięty w kącie. (kliknij, aby powiększyć)Hostessa 9 i 10. (kliknij, aby powiększyć)Hostessa 11 (kliknij, aby powiększyć)


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Fajne (autor: NimnuL-Redakcja | data: 28/01/05 | godz.: 11:57)
  hostessy 5 i 6 wygladaja jakby wlasnie z przychodni lekarskiej wyszły ;-)

 2. od Chrisa: (autor: Chrisu | data: 28/01/05 | godz.: 12:21)
  pałaac - takie miejsce nazywane czasmi pałacem ;)

 3. i chyba (autor: Chrisu | data: 28/01/05 | godz.: 12:28)
  http://twojepc.pl/...er_expo_2005/IMG_6758_res.jpg
  i
  http://twojepc.pl/...er_expo_2005/IMG_6759_res.jpg
  to te same fotki

  i podpis:
  I zonwy sieci bez kabli. (kliknij, aby powiększyć)


 4. Czesc bledow jest moja. (autor: MARC | data: 28/01/05 | godz.: 12:38)
  Pisalem to do 2 w nocy wczoraj, bo wczesniej nie dalem rany i juz nie trafialem dobrze w klawisze, a jeszcze musialem troche przebrac zdjecia i jakos obrobic, aby sie nadawaly do pokazania.
  W koncu i tak poszly wszystkie przez jedno ustawienie filtrow i zmiane rozdzielczosci.
  Jak ktos bedzie na targach, to niech pstryknie jeszcze brakujace hostessy. :)


 5. Uczcijmy minutą ciszy targi Infosystem... (autor: DAWIDUS | data: 28/01/05 | godz.: 12:55)
  Te są jeszcze jako takie... chociaż dużo rzeczy sie powtarza... chociażby ta szafa ognioodporna... taka sama była w zeszłym roku, włącznie z czerwonym dywanikiem:)) Gdzie sie podziały te zatłoczone stare targi...

 6. ... (autor: JasioWP | data: 28/01/05 | godz.: 13:20)
  ...

 7. ... (autor: Jacek_2004 | data: 28/01/05 | godz.: 13:54)
  ...

 8. przede wszystkim: (autor: XCLONE | data: 28/01/05 | godz.: 14:26)
  GDZIE SA TE PIEKNE HOSTESSY SPRZED LAT ?!
  co to za paszczurowisko ?! juz wiem, czemu tak malo ludzi na targi chodzi ... :(

  --
  Pozdr.
  Artur S.


 9. Ot właśnie senior XCLONE... (autor: DAWIDUS | data: 28/01/05 | godz.: 14:34)
  DOBRZE WAŚĆ PRAWISZ... KIELICH DOBREJ OKOWITY CI SIĘ NALEŻY...:))

 10. hmmm hostessy (autor: ulan | data: 28/01/05 | godz.: 15:00)
  przyuważyłem jeszcze parę innych, niektóre calkiem, całkiem...
  szkoda, ze nie miałem aparatu...


 11. ramka na zdjęcia... (autor: metacom | data: 28/01/05 | godz.: 17:28)
  ...to interesujący pomysł...
  ...no i te płyty w formacie Nano ITX. Właśnie marzy mi się malutki kompik...


 12. takie tam i hostessy (autor: RusH | data: 28/01/05 | godz.: 17:28)
  >Ramka na zdjęcia. Ciekawe kiedy się to upowszechni.

  zapomnij, mam znajomego pracujacego w firmie robiacej takie ramki - projektowal kontrolery do LCD ... firma zbankrutowala :)

  Hostessy nawet ok, ostatnia chyba najfajniejsza.

  Kto wystawial sprzed sieciowy minitara ?


 13. PC upchnięty za monitorem !! ?? (autor: Cannibal | data: 28/01/05 | godz.: 17:32)
  Jakie paskudztwo - lekka przesada.
  Pare lat temu zamawialiśmy takie monitory z PC-tem :
  http://www.actina.com.pl/zdjecia.html?z=lcd_pc_4

  http://www.actina.com.pl/zdjecia.html?z=lcd_pc_2

  Coz ...obecnie wycofane ale sadze ze wygladaja o niebo lepiej niż te ! A moze sie cofamy ?

  Cannibal


 14. PC upchnięty za monitorem !! ?? CD... (autor: Cannibal | data: 28/01/05 | godz.: 17:37)
  Ten PC/monitorek mial:
  LAN,MODEM,IEEE1394,Port IrDa(front),2xUSB,CDRW/DVD, PCMCIA,Glosniki stereo,PIII na pokładzie. :)


 15. PC za monitorem (autor: Movi | data: 28/01/05 | godz.: 18:27)
  Toż to klon iMaca G5!!! PLAGIAT!! ZŻYNAJĄ!!

  Hostessy średnie... :/


 16. Hostessy (autor: muerte | data: 30/01/05 | godz.: 14:39)
  Są takie sobie. Do targów i wystaw zagranicznych nawet nie ma co porównywać... Zresztą jakie targi, takie hostessy.... Szkoda że nie potrafimy zrobić/ zorganizować czegoś naprawdę godnego uwagi. Bieda, bieda i jeszcze raz bieda..... "... To jest miś na miarę naszych możliwości ! ..... "

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.