Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 28 stycznia 2005 
    

Jeszcze jedna relacja z Expo...


Autor: Grosz | 23:25
(12)
W dniach 27-29 stycznia 2005 r. w Pałacu Kultury i Nauki przy pl. Defilad 1 w Warszawie - odbywają się jubileuszowe XX (dwudzieste) Targi KOMPUTER EXPO 2005 - zorganizowane pod patronatem m.in.: Wicepremiera i Ministra Gospodarki i Pracy oraz Ministrów; Nauki (Przewodniczącego Komitetu Badań Naukowych), Edukacji Narodowej i Sportu, Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Targi w liczbach to: ponad 60 stoisk, reprezentujących ponad 100 firm z 8 państw m.in.: Niemiec, Austrii, Włoch, Czech, Słowacji oraz dalekowschodniego Tajwanu. Targi KOMPUTER EXPO jeszcze w roku 2002 posiadały w nazwie przymiotnik - MIĘDZYNARODOWE, a w latach 2003 i 2004 - NARODOWE, teraz z tych określeń już nic nie pozostało. Delikatnie mówiąc określa to poziom tegorocznych Targów KOMPUTER EXPO 2005. Jeżeli Was tu nie będzie - to i tak niewiele stracicie! Zapraszam do krótkiego reportażu z pierwszego dnia targów.


Otwarcie Targów KOMPUTER EXPO 2005 (kliknij, aby powiększyć)


No i znowu para poszła w gwizdek...
Wspaniały patronat kilku Ministrów i na tym skończyła się "wielkość" - naszych jak już wcześniej wspomniałem, nawet nie NARODOWYCH - targów komputerowych A.D. 2005.

Cisną mi się słowa: "A nie mówiłem, że tak będzie!" Może kierownictwo Targów nie ma pomysłu na nową formułę imprezy lub dyktuje zbyt wysokie ceny wynajmu powierzchni wystawienniczej w PKiN, a i firmy wolą chyba dużo tańszą reklamę w Internecie.
Szkoda, naprawdę szkoda!


Plan Targów KOMPUTER EXPO 2005 (kliknij, aby powiększyć)Okładka Katalogu Targów KOMPUTER EXPO 2005 (kliknij, aby powiększyć)


Całe targi w części wystawienniczej (patrz plan) ograniczają się jedynie do 3 sal: Marmurowej, Trojki i Ratuszowej. Pozostałe imprezy towarzyszące odbywają się w salach im.: Sienkiewicza, Mikołajewskiej i Tiereszkowej.

Żeby ogarnąć mizerię naszego rynku IT podam jeden - bardzo symptomatyczny przykład; firma IT PARTNERS Sp. z o.o. (Kazuń Polski/Warszawa) była przedstawicielem przepraszam miała autoryzacje aż 14 firm (gigantów rynku IT) takich jak: IBM, HP, MICROSOFT, 3COM, CISCO, ERICSSON, FUJITSU-SIEMENS, MOLEX, SYMANTEC, USROBOTICS itd. Wielkość ich stoiska (1.22) przypominała wielkością znaczek pocztowy (większość firm wydawniczych, czy małych firm z Tajwanu zajmowały dwu lub trzykrotnie większe stoiska). Brrr, a co to będzie za rok?????


IDG Poland (kliknij, aby powiększyć)


Na Targach brakowało takich wydawnictw "branżowych" jak: CHIP, ENTER, czy choćby Komputer Świat. Popularną prasę i wydawnictwa komputerowe reprezentowały m.in.: IDG Poland, Wydawnictwa; Software i MIKOM. Swoje oprogramowanie prezentowały: PWN.pl, Play.pl, Studio JZK, OpenOffice.pl (Nagroda Grand Prix Targów KOMPUTER EXPO 2005- za rodzinę oprogramowania biurowego).

Sprzętu było jak na lekarstwo: VIA Epia, komputery AYCOM PC LCD, zestawy chłodzące firmy GlacialTech, zestawy antenowe EQUINO oraz Wireless Lan firmy OvisLink.

Promocyjne ceny na swoje drukarki (atramentowe i laserowe) oraz projektory reklamował EPSON (2 stoiska) i tak EPSON PictureMate w cenie ok. 730 zł, EPSON STYLUS C86 za 415 zł itd. itp.

Na Targach wystawiano również sprzęt fotograficzny firm: Kodak i Konica-Minolta (Sponsor Targów).

Po zwiedzeniu stoisk można było zrelaksować się w miękkim amerykańskim fotelu z masażem kręgosłupa (P.H. MAGAM) lub uciąć pogawędkę z jedną z (ś)licznych hostess.

Mam jeszcze uwagę dotyczącą strony internetowej organizatora targów (pozwólcie, że napiszę to słowo - małą literą). Prawie nic na niej nie ma (AKTUALNEGO).

Plan Targów z zeszłego roku, brak chociażby spisu wystawców tegorocznych (jakim problemem jest umieszczenie Katalogu targowego w Internecie!!! Przecież to kolejna reklama dla wystawców i organizatorów). Brak danych o nagrodach targowych przyznanych pierwszego dnia KOMPUTER EXPO 2005 (dane można znaleźć m.in. na stronie PCWORLD-a).

Zapraszam do obejrzenia małej galerii zdjęć targowych i zapraszam na kolejne XXI Targi KOMPUTER EXPO 2006 w dniach 26-28 stycznia przyszłego roku.

Foto: Syriusz (2), Grosz


EPSON PictureMate (kliknij, aby powiększyć)Pingwinek - dodatek do prenumeraty (kliknij, aby powiększyć)Wydawnictwo MIKOM (kliknij, aby powiększyć)Sala Marmurowa (kliknij, aby powiększyć)Duuuuuży ekran to podstawa (kliknij, aby powiększyć)Robot Targowy model 2005 (kliknij, aby powiększyć)Sala Marmurowa (kliknij, aby powiększyć)Pozdrowienia dla Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych (kliknij, aby powiększyć)Sala Trojka (kliknij, aby powiększyć)Nagrody dla OpenOffice.pl (Grand Prix Targów KOMPUTER EXPO 2005 i Produkt Roku 2004 - Wybór czytelników od Wydawnictwa CHIP) (kliknij, aby powiększyć)Stoisko pwn.pl (kliknij, aby powiększyć)Zasłużony relaks w amerykańskim fotelu z masażem kręgosłupa (kliknij, aby powiększyć)Aparat fotograficzny Konica-Minolta Dynax 7D (kliknij, aby powiększyć)Las anten firmy EQUINO (kliknij, aby powiększyć)Sala Trojka (kliknij, aby powiększyć)zestawy chłodzące firmy GlacialTech (kliknij, aby powiększyć)Sala Ratuszowa (kliknij, aby powiększyć)Kogo by tu capnąć?!? (kliknij, aby powiększyć)Rozmowy nie-kontrolowane (kliknij, aby powiększyć)I na koniec dowcipne reklamówki:


Niezła zniżka od firmy Ontrack (kliknij, aby powiększyć)Tytus, Romek i Atomek w akcji (reklamowej)(kliknij, aby powiększyć)


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. bida panie bida... (autor: Chrisu | data: 28/01/05 | godz.: 23:33)
  jak widać na obu obrazkach... tzn w newsach...

 2. mamo (autor: RusH | data: 28/01/05 | godz.: 23:44)
  no te zdjecia to juz przegiecie, hestessy z krzywymi ngami :/

 3. Niestety... (autor: PiK@TwojePC | data: 28/01/05 | godz.: 23:50)
  ...muszę się zgodzić z Rushem.

 4. Bieda :( (autor: DJopek | data: 29/01/05 | godz.: 09:32)
  Straszna bieda na tych targach :/

 5. Takie hostessy, jakie targi (autor: Jacek_2004 | data: 29/01/05 | godz.: 12:18)
  ----

 6. Festiwal ulotek, reklamowek i ukazanie jak nisko można zejść... (autor: DAWIDUS | data: 29/01/05 | godz.: 12:42)
  kup Pan drukarke a dostaniesz wibrator... do betonu...

 7. tragedia... (autor: TANKiler | data: 29/01/05 | godz.: 18:26)
  po co takie zdechle targi utrzymywac przy zyciu...

 8. Rabat Ontrack (autor: Cannibal | data: 30/01/05 | godz.: 13:25)
  Coz przy cenach odzyskiwania danych to nie taki majatek :) Cos jak bon na 2zł do sklepu :)

 9. Tego rabatu... (autor: PiK@TwojePC | data: 30/01/05 | godz.: 15:22)
  ...starczy na odzsykanie 2MB :P

 10. Albo... (autor: PiK@TwojePC | data: 30/01/05 | godz.: 15:23)
  ...dużo mniej ;>

 11. cheche (autor: XiSiO | data: 30/01/05 | godz.: 21:48)
  moja szkola sie zalapala sweet. grosz skad ta sympatia ?

 12. noooo (autor: agnus | data: 31/01/05 | godz.: 02:30)
  Z tymi hostessami to przegięli :( Polki takie ładne kobitki a tu... cienko.. cienko...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.