Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 1 lutego 2005 
    

PC Media Center 2005


Autor: R4v | źródło: e-mail | 16:45
(6)
VIA Technologies, Inc. czołowy innowator i twórca technologii używanych w układach krzemowych i platformach PC oraz Tranquil PC Ltd, firma specjalizująca się w tworzeniu niewielkich, stylowych komputerów, powiadomiły o wprowadzeniu na rynek komputera Tranquil PC Media Center 2005 wyposażonego w najnowszą płytę VIA Epia SP13000 i system Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005.

Pierwszy na świecie niskoprofilowy i pozbawiony wentylatora komputer Tranquil PC T2eMCE2005s został zaprojektowany z myślą o użytkowaniu domowym. Niewielkie wymiary i prawie bezgłośne działanie czynią z niego doskonały wybór dla ceniących komfort użytkowników. Wyjątkowy, bezgłośny system chłodzący procesora i mostka północnego wykorzystane w komputerze Traquil PC pozwala uniknąć stosowania głośnych i zajmujących miejsce wentylatorów. Dzięki temu rozwiązaniu jedynymi ruchomymi częściami komputera pozostają twarde dyski i napędy optyczne.

“Tranquil PC Media Center 2005 ustanawia nowe standardy w dziedzinie stylistyki, wielkości i cichości działania cyfrowych urządzeń rozrywki działających pod kontrolą systemu Microsoft® Windows® Media Center Edition. Komputer wyznacza nie tylko trendy emisji dźwięku, ale również definiuje parametry niezbędne dla domowych systemów rozrywki”, powiedział Richard Brown, wiceprzewodniczący działu marketingu w VIA Technologies, Inc. “Platformy procesorowe VIA inspirują wciąż nowe firmy do stosowania ich w nowych ekscytujących dziedzinach życia, poszerzając pole zastosowań komputerów PC.”

„Sercem” owego komputera jest niskoprofilowa płyta główna VIA EPIA SP13000 formatu Mini-ITX stworzona z myślą o zaawansowanych cyfrowych systemach Media Center stosowanych w domach i innych pomieszczeniach, w których ważne jest ciche działanie systemu. Najnowszy, pasywny system chłodzenia komputera Tranquil składający się z dwóch kanałów pozwala użytkownikom cieszyć dźwiękiem dookólnym systemu 6.1 i płynnym obrazem DVD, zapewnianym przez platformę VIA EPIA SP13000 Mini-ITX. Tranquil PC T2e.MCE2005s powstał dzięki inspiracji niewielkimi płytami głównymi VIA Epia formatu Mini-ITX o niskim poborze mocy i niedoścignionym poziomie integracji” powiedział David Thompson, prezes firmy Tranquil PC Ltd. “Żadna inna platforma nie pozwala na taki stopień funkcjonalności i wolność tworzenia, które wykorzystaliśmy do zbudowania, niskoprofilowego, małego i cichego komputera Tranquil PC. Dzięki wykorzystaniu najnowszej płyty VIA Epia SP13000 komputer zawiera dwa cyfrowe tunery, zintegrowany procesor graficzny i jednostkę centralną VIA C3 o częstotliwości taktowania 1,3 GHz. Wszystko to umieszczone w taniej, stylowej obudowie sprawia, że Tranquil PC jest jednym z najlepszych i najodpowiedniejszych komputerów dla systemu Microsoft Media Center Edition 2005”.

Dzięki zastosowaniu najnowszych systemów chłodzenia twardego dysku i wkładek atywibracyjnych, osiągnięto znacznie niższy poziom wibracji i szumów oraz lepsze chłodzenie dysku, co znacznie wydłuża czas jego pracy. Wszystkie podzespoły użyte do montażu komputera są najwyższej jakości w celu zapewnienia niezawodności, niskiego poziomu hałasu, wydajności i stylistyki.

Komputer Tranquil PC o wymiarach 330 mm szerokości, 255 mm długości i 63 mm grubości dostępny jest w czarnej lub srebrnej obudowie z polerowanym panelem przednim złagodzonym delikatnymi niebieskimi akcentami.

Tranquil T2e.MCE2005s będzie dostępny od marca 2005 za około 850 £ (wersja z DVD-R i podwójnym tunerem DVB-T). Komputer waży 7.1 kg. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.tranquilpc.co.uk.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. zobaczymy z czasem jak to sie sprawdzi (autor: Venom79 | data: 1/02/05 | godz.: 18:43)
  ale jak widze pilota z napisem Microsoft, to jakos slabo mi sie robi :)

 2. W Polsce psu na budę (autor: dabia | data: 1/02/05 | godz.: 20:22)
  Nie licząc niewielkich terenów w Polsce południowej i testów w W-wie, DVB-T nie ma szans na spopularyzowanie się wcześniej niż za jakieś 3-5 lat (i mam nadzieję, że nie w wykastrowanej brytyjskiej formie). Jak na razie, to bardziej by się przydała podwójna karta DVB-S. Poza tym ciekaw jestem, czy sprzętowa dekompresja z MP2 (czy to w karcie DVB, czy raczej w karcie graficznej) radzi sobie w tym pudełku z formatem HDTV (3-4 razy większa przepływność niż w zwykłym formacie PAL), bo te procki VIA C3 (nawet ten 1.3 GHz) zasapałyby się na śmierć przy dekompresji programowej. No i choć jedno gniazdko CI by się przydało, bo nie wyobrażam sobie rozrywki przy programie "powołanym dla pełnienia misji" (od tego są kanały religijne, państwo parlamentarzyści!).

 3. rofl co tak tanio (autor: RusH | data: 1/02/05 | godz.: 20:43)
  850x6 = ... o my god :)))

  oni sa SMIESZNI, Media center to niewypal. TiVo o podobnych mozliwosciach rozdaja ZA DARMO przy wykupieniu abo na kablowke


 4. osobiście (autor: sol4rlag | data: 1/02/05 | godz.: 23:41)
  to mi się ten pomysł wogóle nie podoba... ani to nie nadaje się na odtwarzacz filmów, ani na graj pudło, ani tym bardziej do konkretnej pracy. Za to napewno sprawdzi się jako sprzęt do popisywania się przed sąsiadami :D

 5. za te pieniądze mogę kupić (autor: Vetch | data: 2/02/05 | godz.: 10:28)
  Mac Mini z TVout + Xbox i jeszcze zostanie na niezły TV 29". Acha, do tego jeszcze kilka butelek dobrego wina :-) Ci panowie z VIA się z ch... na głowy chyba pozamieniali :-)

 6. No..., VIA się od zawsze _bardzo_ ceni, (autor: dabia | data: 7/02/05 | godz.: 22:44)
  ale jeśli ktoś nie chce wydawać 5000 PLN, to samo może sobie coś takiego złożyć. W Czechach można kupić większość elementów półtora razy taniej niż w Polsce lub UK (pewnie doszli do wniosku, że nie opłaca się kupować od pośrednika pośrednika), więc płyta SP13000 kosztuje o nich (np. w deltapc.cz) ok. 900 PLN. Do tego obudowa (np. któraś z emko.cz), trochę pamięci i karta DVB (poprzez PCI riser card, ostatecznie niskoprofilową od Twinhan), parę kości pamięci i dysk (ale system to bym puścił z niewielkiej karty CF, coby się nic nie kręciło) i mamy własny zestaw (skrojony na miarę) za pół ceny. Można nawet dorzucić jakiś niedrogi odtwarzacz DVD).

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.