Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 8 lutego 2005 
    

Kolejne wieści o Smithfieldzie


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:37
(2)
Wczoraj oprócz przedstawienie szczegółów dotyczących Montecito, Intel ujawnił więcej informacji o procesorach dwurdzeniowych, znanych pod kodową nazwą Smithfield. Praktycznie wszystkie dotychczasowe informacje zostały potwierdzone: procesory te będą zawierać dwa rdzenie Prescott z 1MB pamięci cache każdy, pracować z FSB 800MHz a maksymalną ilość wydzielanego ciepła określono na 130W. Ponadto procesory te będą produkowane w technologii 90nm a ich rdzeń ma 215mm kwadratowych. Najbardziej zastanawiająca jest jednak informacja, że technologię HyperThreading otrzymają tylko dwurdzeniowe procesory w wersji Extreme Edition - nadzieje na 4 "wirtualne" procesory w tanich układach odchodzą w niepamięć.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Ale mnie wkurzają (autor: Alonzo Vega | data: 8/02/05 | godz.: 23:57)
  Mieli robić te dwu rdzeniówki na ulepszonym jądrze z proców mobilnych Dothan czy jeszcze jakiś inny. O niższym taktowaniu i podobnej wydajności co P4 desktopowe i zawirające inne ich zalety. A pozatym w ogóle sie wleką już chyba 4 lata temu pisało w sicie, że pracują nad 16 rdzeniowym następcą Itanium a tu nic o tm nie słychać.

 2. Alonzo Vega (autor: man5on | data: 9/02/05 | godz.: 23:37)
  LOL, czym sie nacpales??
  dwurdzeniowy Dothan nazywa sie Yonah. Smithfield to dwurdzeniowy Prescott. dwa rozne procki, powstające niezaleznie. nie potrafisz zrozumiec ze firma moze pracowac jednoczesnie nad wiecej niz 1 projektem?

  a co do Itanium, powiem tyle - LOL.
  4 lata temu tego procka nie bylo jeszcze na rynku, tak wiec nie pie*dol głupot.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.