Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 7 marca 2005 
    

8,6 mld kolorów w Panasonicu


Autor: DYD | źródło: e-mail | 20:14
(3)
Panasonic poinformował o wprowadzeniu na rynek nowych telewizorów z serii VIERA: obejmującej telewizory z ekranem plazmowym i ciekłokrystalicznym. Najnowsza linia telewizorów Panasonica obejmuje dziewięć nowych modeli o przekątnej ekranu od 20 do 50 cali. W nowych telewizorach plazmowych Panasonic wykorzystał nowy system zarządzania kolorami, panel G8 (ósmej generacji) oraz inne, własne technologie (black box technologies). Panasonic jest producentem wszystkich elementów w swoich wyrobach - od paneli plazmowych po sterowniki i komponenty. W dalszej części newsa omówienie nowych modeli Panasonica.

Telewizory z ekranem plazmowym:

·Seria 500 (panel HD 1080i/720p): TH-50PV500E, TH-42PV500E, TH-37PV500E
·Seria 50 (panel standard) : TH-42PA50E, TH-37PA50E

Telewizory z ekranem LCD:

·Seria 50: TX-32LX50F, TX-26LX50F, TX-23LX50F
·Model 4:3: TX-20LA5F

Linia telewizorów z ekranem plazmowym VIERA obejmuje trzy modele w serii 500 (o wysokiej rozdzielczości) oraz dwa modele w serii 50 (o standardowej rozdzielczości). Wszystkie modele telewizorów plazmowych zapewniają głębię równoważną 8,6 mld kolorów. Seria 500 obejmuje modele TH-50PV500E (przekątna ekranu 127 cm = 50 cali), TH-42PV500E (przekątna ekranu 106 cm = 42 cale) oraz TH-37PV500E (przekątna ekranu 94 cm = 37 cali). Przystosowane do odbioru telewizji HD (wysoka rozdzielczość), wyposażone w ekran HD, są kompatybilne z formatami 1080i/720p, a także udostępniają wejście HDMI. Modele te zapewniają kontrast 3000:1. Gniazdo zewnętrznego nośnika pamięci SD Memory Card zapewnia elastyczne możliwości połączeń.

Ofertę telewizorów plazmowych uzupełnia seria 50, która obejmuje modele TH-42PA50E (106 cm = 42 cale) i TH-37PA50E (94 cm = 37 cali). Cechują się one współczynnikiem kontrastu 4000:1.

Najważniejsze cechy i funkcje:

· nowy panel plazmowy G8
· system zarządzania kolorami VIERA
· maksymalna głębia kolorów równoważna 8,6 mld kolorów
· zarządzanie kolorami w trzech wymiarach
· sterowanie subpikselami
· kompatybilność z telewizją HD (wysokiej rozdzielczości)*
· zapis i odczyt filmów MPEG4*na kartach pamięci SD
· odczyt zdjęć z kart pamięci (gniazdo SD/PC)*
* Tylko w serii 500.

Nowy panel plazmowy G8 działa zasadzie powstających w gazie wyładowań, które powodują świecenie przy niskim poborze mocy elektrycznej. Ten bardzo wydajny proces pozwala na uzysk anie maksymalnej jaskrawości większej o ok. 10% (a w przypadku rozdzielczości standardowej o 20%) w porównaniu z poprzednimi modelami.

System kontroli Advanced Real Gamma Control zapewnia uzyskanie większej liczby poziomów gradacji w ciemniejszych partiach obrazu. W przypadku scen z niższym poziomem jasności telewizory plazmowe VIERA zapewniają równoważną głębię 8,6 mld kolorów i 2048 poziomów gradacji. W efekcie powstaje bogaty, ekspresywny obraz szczególnie dobrze odbierany przez ludzkie oko, które jest bardziej czułe na zmiany poziomów jasności przy oglądaniu ciemniejszych obrazów.

System zarządzana kolorami zapewnia precyzyjne sterowanie dzięki zarządzaniu w trzech wymiarach (dwa wymiary płaszczyzny różnic kolorów i wymiar jaskrawości). Takie bardziej precyzyjne sterowanie umożliwia uzyskanie bardziej ekspresywnych obrazów.

Sterowanie subpikselami pozwala na wyeliminowanie poszarpanych lub rozmazanych linii ukośnych, a tym samym uzyskanie ogólnie gładszych krawędzi. W odróżnieniu od konwencjonalnych systemów, w których wszystkie trzy kolory RGB są przetwarzane łącznie, w tym zaawansowanym systemie każdy kolor jest przetwarzany oddzielnie, dzięki czemu uzyskuje się obrazy ostrzejsze i wyglądające bardziej naturalnie.

Cechy występujące tylko w zaawansowanej serii 500:

Kompatybilność z telewizją HD (wysokiej rozdzielczości)
Telewizory z serii VIERA 500 są przystosowane do odbioru telewizji HD. Nowe modele są wyposażone w ekran HD i złącza HDMI. Mogą odtwarzać sygnał HD w formacie zarówno 1080i, jak i 720p. Są w pełni gotowe na nadejście nowej ery telewizji o wyższej jakości obrazu.

Zapis i odczyt wideo na nośnikach SD w formacie MPEG4
Telewizory VIERA umożliwiają użytkownikowi zapisanie programu telewizyjnego bezpośrednio na kartach pamięci SD w formacie MPEG4. Dzięki temu program można zabrać ze sobą i odtworzyć na urządzeniu przenośnym.

Przeglądarka zdjęć na nośnikach SD i PC Card
Telewizory VIERA są wyposażone w gniazda kart SD i PC. Umożliwiają one łatwe przeglądanie zdjęć wykonanych cyfrowym aparatem fotograficznym (lub innym urządzeniem zapisującym na takich nośnikach) od razu na dużym ekranie.

TELEWIZORY VIERA LCD
Linia telewizorów z ekranem ciekłokrystalicznym VIERA obejmuje trzy modele z szerokim ekranem o proporcjach 16:9, mianowicie TX-32LX50F (przekątna ekranu 80,2 cm = 32 cale), TX-26LX50F (przekątna ekranu 66,1 cm = 26 cali) i TX-23LX50F (przekątna ekranu 58,4 cm = 23 cale), a także model TX-20LA5F (przekątna ekranu 51 cm = 20 cali) z ekranem o proporcjach 4:3. Modele z dużym ekranem (TX-32LX50F i TX-26LX50F) są wyposażone w system Advanced LCD AI, który umożliwia uzyskanie większej jaskrawości obrazu, głębszej czerni oraz lepszej gradacji.

Najważniejsze cechy i funkcje:

· system zarządzania kolorami VIERA*
· system Advanced LCD AI*
· zarządzanie kolorami w trzech wymiarach*
· sterowanie subpikselami.*
* Tylko w modelach TX-32/ 26LX50

System zarządzania kolorami VIERA

Advanced LCD AI*
Technologia Advanced LCD AI obejmuje systemy aktywnego sterowania światłem, kontrastem i współczynnikiem gamma, które zapewniają większą jaskrawość obrazu, głębszą czerń oraz lepszą gradację. Technologia ta umożliwia uzyskanie 2,8 razy większego zakresu dynamicznego (stosunek wartości szczytowej czerni do wartości szczytowej bieli). Zapewnia optymalne dopasowanie procesu ulepszania obrazu do charakterystyki wyświetlacza ciekłokrystalicznego. Dzięki temu otrzymuje się bogate, naturalne kolory ze znakomitą gradacją, nawet w przypadku scen, w których na ekranach innych telewizorów partie czerni wydają się brudne.

Zarządzanie kolorami w trzech wymiarach*
System zarządzana kolorami zapewnia precyzyjne sterowanie dzięki zarządzaniu w trzech wymiarach (dwa wymiary płaszczyzny różnic kolorów i wymiar jaskrawości). Takie bardziej precyzyjne sterowanie umożliwia uzyskanie wyjątkowo ekspresywnych obrazów.

Sterowanie subpikselami*
Sterowanie subpikselami pozwala na wyeliminowanie poszarpanych lub rozmazanych linii ukośnych, a tym samym uzyskanie ogólnie gładszych krawędzi. W odróżnieniu od konwencjonalnych systemów, w których wszystkie trzy kolory RGB są przetwarzane łącznie, w tym zaawansowanym systemie każdy kolor jest przetwarzany oddzielnie, dzięki czemu uzyskuje się obrazy ostrzejsze i wyglądające bardziej naturalnie.

Nowe telewizory dostępne będą na polskim rynku od kwietnia br.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. He? (autor: PKort | data: 7/03/05 | godz.: 22:20)
    TH-42PV50E to przecież nie jest nowy model - co najmniej pół roku na rynku jest. W MM był niedawno w przecenie (z 16 na 13 tysięcy, hehe).

  2. widac... (autor: DYD-Admin | data: 7/03/05 | godz.: 22:23)
    ...PR uznal ze jest nowy, informacja prasowa jest z 7 marca? :)

  3. TH-42PA50E (autor: DeeDee | data: 8/03/05 | godz.: 11:17)
    Być może mylisz TH-42PA50E z TH-42PA30E?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.