Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 9 marca 2005 
    

Uwaga na wirusy KELVIR.B i FATSO.A


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:18
(1)
Firma Trend Micro ogłosiła żółty alarm wirusowy w związku z pojawieniem się dwóch robaków: WORM_KELVIR.B oraz WORM_FATSO.A. Oba wirusy rozprzestrzeniają się za pośrednictwem popularnego komunikatora internetowego MSN Messenger. Użytkownik otrzymuje wiadomość od osoby z listy kontaktów, zawierającą link. Po kliknięciu na niego wirusa instaluje się w systemie. KELVIR.B dodatkowo ściąga program typu BOT, który umożliwia zdalny dostęp do zainfekowanego komputera.

WORM_KELVIR.B i WORM_FATSO.A rozsyłają wiadomość z linkiem do wszystkich dostępnych osób znalezionych w bazie kontaktów. Robak FATSO.A posługuję się też siecią P2P eMule, co znacznie zwiększa zasięg infekcji. Jego działanie polega na instalowaniu w zainfekowanym systemie szeregu plików o różnych nazwach, np. "Fat Elvis!Lol.pif", "Jennifer Lopez.scr", także związanych się z tematyka erotyczną.

Pojawienie się nowych wirusów potwierdza rywalizację pomiędzy poszczególnymi grupami hakerskimi. Po wirusie Bropia w Internecie pojawił się robak ASSIRAL.A, który po zainfekowaniu komputera wyświetlał informację o treści: "Larissa - Anti-Bropia - Freeing the world of Bropia". Twórcy ASSIRALA stali się natomiast adresatami wiadomości zakodowanej w robaku FATSO.A (Hey LARISSA f**k off, you f**king n00b!.. Bla bla to your f**king Saving the world from Bropia, the world n33ds saving from you!). Informacje przenoszone przez wirusy lub zawarte w ich kodach źródłowych stały się swoistym forum komunikacji pomiędzy ich autorami.

WORM_KELVIR.B dociera do użytkownika jako plik o wadze 46 KB, WORM_FATSO.A - 17 KB. Wirusy atakują komputery działające w systemach operacyjnych Windows 95, 98, ME, NT, 2000 oraz XP.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. błąd w tekście? (autor: alkatraz | data: 9/03/05 | godz.: 19:45)
    "wirusa instaluje się w systemie"? :-) Oj trzeba poprawić.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.