Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 18 kwietnia 2005 
    

Adobe kupuje Macromedia


Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:26
(1)
Adobe ogłosiło dziś ostateczne porozumienie w sprawie zakupu Macromedia. "Klienci poszukują zintegrowanych rozwiązań, umożliwiających tworzenie, zarządzanie i dostarczanie szerokiej gamy treści - od dokumentów i obrazów po dźwięk i wideo" powiedział Bruce Chizen, dyrektor generalny Adobe. "Łącząc funkcjonalności PDF i Flash z oprogramowaniem do tworzenia i rozwoju treści cyfrowych, Adobe będzie mogło lepiej realizować swoje plany oraz wprowadzić na rynek platformę oprogramowania, wyznaczającą nowy standard dla całej branży." Transakcja będzie warta ok. 3,4 mld dol.

Zgodnie z warunkami umowy zaakceptowanymi przez rady nadzorcze obu firm, akcjonariusze firmy Macromedia otrzymają (przy stałym kursie wymiany) 0,69 akcji zwykłej firmy Adobe za każdą akcję zwykłą firmy Macromedia. Transakcja ta nie będzie obciążona podatkiem. Na podstawie cen zamknięcia dla akcji firm Adobe i Macromedia z piątku 15 kwietnia 2005 r. oznacza to cenę 41,86 USD za jedną akcję zwykłą firmy Macromedia. Po sfinalizowaniu transakcji akcjonariusze firmy Macromedia będą posiadać pro forma około 18% akcji połączonych firm.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. hmmm to prima-aprilisowy żart?? (autor: ixxos | data: 18/04/05 | godz.: 19:28)
    niezbyt mi się to widzi - stworzy się prawie monopol wśród producentów oprogramowania graficznego
    Prawdopodobnie zlikwidują Frehanda który jest bardzo silnym i znacznie tańszym konkurentem dla Illustratora i po części InDisaina, być może także Fireworksa, bo po co tańsze alternatywy - i tak stworzą jeszcze większą i strasznie drogą nową kobyłe Creative Suite.. echhh trza się cieszyć, w końcu wszystko w jednym


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.