Firma AMD przedstawiła 21 kwietnia swoje rozwiązania dwurdzeniowe - począwszy od serwerów i stacji roboczych dla użytkowników korporacyjnych po komputery stacjonarne i notebooki typu desktop replacement dla użytkowników indywidualnych oraz firm. Firma ogłosiła dostępność dwurdzeniowych procesorów AMD Opteron Serii 800 dla od cztero- do ośmiogniazdowych serwerów. Procesory Serii 200 dla dwugniazdowych serwerów i stacji roboczych będą dostępne na rynku pod koniec maja. W segmencie rozwiązań desktopowych AMD przedstawiło nową markę dwurdzeniowych procesorów AMD Athlon 64 X2.
"Kontynuując nasze działania mające na celu rozpowszechnienie w branży 64-bitowego przetwarzania komputerowe, oddajemy obecnie w ręce użytkowników wydajność i energooszczędność gwarantowaną przez procesory wielordzeniowe," powiedział Marty Seyer, wiceprezes i dyrektor generalny, Microprocessor Business Unit, Computation Products Group, AMD. "Ponieważ proces produkcyjny procesorów AMD64 przebiegał bez żadnych zakłóceń, już dzisiaj - sporo przed planowanym terminem - możemy zaprezentować szeroką gamę dwurdzeniowych procesorów dla rynku serwerów oraz klienckiego. Ponieważ nasza dwurdzeniowa architektura jest w pełni kompatybilna z istniejącą infrastrukturą i zapewnia przy tym wiodącą wydajność, klienci korporacyjni mogą bardzo szybko zaadaptować dwurdzeniowe procesory AMD64 - w serwerach i stacjach roboczych od zaraz, a w platformach klienckich w czerwcu."
Procesory dwurdzeniowe to następny krok w ewolucji Architektury Direct Connect AMD64, która od samego początku była zaprojektowana do wsparcia dwóch rdzeni w ramach jednego procesora. Architektura ta bezpośrednio łączy procesory z pamięcią, portami we/wy oraz pamięcią cache, pomaga zwiększyć całkowitą wydajność systemu i zredukować wąskie gardła, charakterystyczne dla tradycyjnej magistrali systemowej.
Technologia AMD64 jest zaprojektowana w taki sposób, iż w ramach tej samej infrastruktury gwarantuje wyższą wydajność procesora wielordzeniowego AMD64 niż jednordzeniowego. Oba działają ponadto na tym samym poziomie poboru mocy. Użytkownikom serwerów i stacji roboczych procesor AMD Opteron gwarantuje zatem w dalszym ciągu najlepszy w branży wskaźnik wydajności uzyskiwanej z wata mocy.
Gama wielozadaniowych procesorów wzbogaci rodzinę AMD64 i zawierać będzie modele 4800+, 4600+, 4400+ oraz 4200+. Zostały one wycenione w oparciu o gwarantowaną przez nie wydajność i kosztować będą odpowiednio $1001, $803, $581 oraz $537 przy zakupie 1,000 sztuk.
K O M E N T A R Z E
AMD Athlon 64 X2 (autor: coval69 | data: 25/04/05 | godz.: 19:27) na jakie gniazdo jest przeznaczony 939 czy 940 ??
ostatnio prezentowana próbka inżynieryjna (autor: dabia | data: 25/04/05 | godz.: 23:12) chodziła na 2.4GHz (ciekawe, czy BT/Wi-Fi nie zakłóca ;-) na Socket 393.
Tak więc nie jest źle (dla kogoś, kto właśnie kompletuje sobie sprzęt od podstaw).
No tak, czeski błąd. (autor: dabia | data: 25/04/05 | godz.: 23:17) Miało być Socket 939 oczywiście. Nie to, że w młodości muchom nóżki wyrywałem, po prostu już pora nie ta ;-)
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.