Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 9 maja 2005 
    

Procesory Intel Conroe i Merom


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 10:18
(2)
Intel oficjalnie potwierdził opracowywanie procesorów o kodowych nazwach Conroe i Merom. Najważniejsze cechy tych układów to całkowite odejście od architektury NetBurst, stosowanej w procesorach Pentium 4, oraz posiadanie dwóch rdzeni i oczywiście obsługa 64-bitowych instrukcji. Zmiany architektury oznaczają większe pokrewieństwo z założeniami procesorów Pentium M niż Pentium 4, jednakże nowe układy te zostaną stworzone całkowicie od podstaw. Jeśli chodzi o ich przeznaczenie to Conroe ma trafić do komputerów biurkowych a Merom do komputerów przenośnych. Procesory te mają się pojawić najwcześniej pod koniec przyszłego roku, nie wiadomo jednak kiedy dokładnie trafią do sprzedaży.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Calkowicie od podstaw? (autor: Macius | data: 9/05/05 | godz.: 10:58)
    Juz Banias mial byc calkowicie od podstaw... I co? Zwykly Too-late-in w przebraniu. Owszem, sporo zmian ale zeby nazwac to calkowicie nowa architektura? Zwlaszcza ze to hybryda PIII i P4?
    No nic - widac P6 nic nie zabije - chyba dopiero masowe wymarcie ludzkosci ;-) A i to niepewne - ta architektura jakos nie moze zejsc ze sceny...
    Ile to juz lat? 10? A ile lat od rozpoczecia projektu?


  2. Nareszcie NetBurst na śmietnik historii (autor: zartie | data: 10/05/05 | godz.: 08:30)
    Od początku twierdzę, że ta architektura od razu powinna trafić do kosza. Jak widać Intelowi dojście do tego samego wniosku zajęło parę lat. Może powinni mnie zatrudnić jako konsultanta? ;-))

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.