Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 19 października 2001  
    

Oficjalny BIOS dla SONO VK2208/2208A


Autor: DYD | źródło: e-mail | 23:33
Komentarzy (0)
Od Pana Krzysztofa, wprost z serwisu ALCO Electronics (sono.pl), dostaliśmy w postaci "exclusive" najnowszy BIOS do płyty głównej SONO o oznaczeniu VK2208/2208A. Tym samym nasz serwis jest pierwszym, który oficjalnie posiada tą najnowszą wersję BIOSu (ver.8). Dziękujemy za wyróżnienie oraz zaufanie ze strony Sono.Pl i zapraszamy do lokalnego (156 KB) downloadu.

Garść nowych BIOSów do płyt głównych


Autor: DYD | 22:26
Komentarzy (0)
W Sieci ukazało się kilka nowych wersji BIOSów dla płyt głównych. Zacznijmy od nowych wersji dla płyt firmy EPoX. Jest nim BIOS w wersji 1a17 dla modeli 8K7A i 8K7A+ (datowany na 17/10/2001), który poprawia pracę sensorów wiatraka, dodaje wsparcie dla PCHealth oraz poprawia detekcję procesorów Athlon MP. Z kolei wersja BIOSu 1a17 ukazała się dla modeli EP-8KHA+ oraz EP-8KHA (datowane na 17/10/2001). Natomiast stąd można pobrać wersję 1.03 dla płyty Tyan Tiger MP - S2460.

NVidia Titanium w sklepach


Autor: DYD | 22:14
Komentarzy (0)
Na biz.yahoo ukazała się informacja prasowa NVidii, że w od wczoraj, pełna rodzina krat graficznych Titanium, czyli GeForce2 Ti, GeForce3 Ti 200 oraz GeForce3 Ti 500 jest już dostępna w sprzedaży u dużych dostawców sprzętu na całym świecie takich jak: Babbage's, Best Buy, Circuit City, CompUSA, Electronics Boutique, GameStop, Micro Center, Software Etc. W momencie premiery nowych układów, Jeff Fisher vice prezes sprzedaży NVidii powiedział, że seria GeForce Titanium odegra duży wpływ w dynamice sprzedaży kart graficznych. Dodał także, iż każdy produkt GeForce Titanium skierowany jest dla konkretnego segmentu rynku. Produkty oparte na nowej rodzinie układów NVidii zaprezentują główni producenci kart graficznych: ASUStek Computer, Inc., ELSA, EVGA, Gainward Co. Ltd., Leadtek Research, Inc., MSI, PNY Technologies, oraz Visiontek, Inc. Więcej informacji tutaj.

Asus, MSI i Abit pozwani przez Philipsa


Autor: Anitka | 19:20
Komentarzy (0)
Czołowi producenci płyt głównych z Taiwanu, Asustek Computer, Micro-Star International (MSI) oraz Abit Computer, znaleźli się na liście oskarżonych w procesie o naruszenie praw patentowych, wytoczonym przez firmę Philips. Sprawa wpłynęła do sądu w Nowym Yorku w dniu 17 października br. Sami zainteresowani twierdzą, że byli bardzo zaskoczeni tą wiadomością, zwłaszcza, że nie zostali odpowiednio wcześniej poinformowani o tym fakcie odpowiednią notą. Poza tym, jak twierdzą, prawdziwymi pozwanymi są ich placówki przedstawicielskie w USA. Obecnie wszystkie trzy przedstawicielstwa zajęte są zapoznawaniem się ze szczegółami sprawy i debatowaniem nad właściwym trybem postępowania ze swoimi głównymi siedzibami na Taiwanie. Szerzej na ten temat można poczytać na stronie Digit Times.

Pentium4 2GHz - recenzja w Sieci


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:21
Komentarzy (0)
Chłopaki z serwisu IN4.PL przetestowali system oparty o procesor Pentium4 2Ghz na płycie z chipsetem i850 i pamięciami RDRAM PC800. Do porównania stanęły w szranki konfiguracja AMD Athlon 1.4GHz na płycie z AMD760 plus pamięciami DDR oraz P4 2GHz na płycie z i845 z pamięciami SDRAM. Jak wypadły testy, dowiecie się klikając w ten link, a poniżej przedstawiamy krótki fragment z podsumowania:
Cena jaką przyjdzie zapłacić za P4 2GHz + i850 z RDRAM jest tak zabójczo wysoka, że za te same pieniądze można złożyć cały zestaw z Athlonem 1.4GHz na platformie DDR z dobrym monitorem 17", a wydajnością zestaw ten będzie tylko nieznacznie ustępował temu z P4 2GHz. Na koniec wypada mi tylko napisać - nie kupujcie P4 z SDRAM. Niestety wielkim nieobecnym jest tu platforma na VIA P4X266, która wydaje się być świetnym kompromisem pomiędzy wysoką wydajnością, a niską ceną.

Saga Baldur's Gate - wyjątkowa edycja


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:16
Komentarzy (0)
Już w listopadzie br. w ofercie CD Projektu pojawi się wyjątkowa pozycja - Saga Baldur's Gate. Będzie to nowa edycja kolekcjonerska BG przeznaczona dla fanów tej fantastycznej serii oraz wszystkich miłośników gier RPG. Wiadomo już na pewno, że w zestawie znajdą się: Baldur's Gate 1 (5xCD), Opowieści z Wybrzeża Mieczy (1xCD), Baldur's Gate 2 (4xCD), Dodatek Kolekcjonerski do BG2 (1xCD) oraz BG2: Tron Bhaala (1xCD). W sumie 12 płyt CD. Ponadto w pudełku znajdą się bonusowe gadżety, które zostaną zaprezentowane już wkrótce. Saga Baldur's Gate będzie kosztowała - jedynie 159 PLN.

ASUS na układach firmy SiS


Autor: DYD | 12:13
Komentarzy (0)
ASUS, który póki co zignorował układ VIA P4X266 DDR dla procesorów Pentium 4, zaczyna interesować się innym tajwańskim producentem chipsetów. SiS bowiem podobnie jak VIA, ma w swojej ofercie rozwiązanie oparte o pamięci DDR dla P4, z tym że pierwsze produkty wykorzystujące nowy układ SiSa wejdą na rynek dopiero za 2-3 miesiące. SiS w przeciwieństwie do VIA, uzyskał licencję od Intela na produkcję układów dla Pentium 4, co na pewno miało istotny wpływ przy podjęcie współpracy przez ASUSa. Powołując się na ten koreański sajt, na początku 2002 roku, ASUS zaprezentuje cztery płyty główne pod Pentium 4 oparte o układy SiS SiS645 oraz SiS650 ze zintegrowaną grafiką. Będą to modele P4S333, P4S333-V, P4S333-M i P4S333-VM. Pozostaje nadzieja (dla SiSa), że nowe układy nie pójdą w ślady chipsetu SiS735, który zapowiadany przez wielu producentów płyt głównych, został przez nich w efekcie zapomniany ...

ABIT i jego dziwny Press Release


Autor: DYD | źródło: x-bit | 11:38
(4)Komentarzy (4)
W dniu wczorajszym ukazało się na stronie ABIT-USA oficjalne info prasowe na temat kompatybilności pełnej linii produktów ABITa z procesorami Athlon XP. Świadczy o tym cytat: "...we are proud to offer a full line of motherboards that support the new CPU. Our motherboards are Athlon XP Ready, enabling our users to take advantage of the latest in CPU technology". Jak już informowaliśmy, duża grupa użytkowników ABITa nie będzie mogła skorzystać z najnowszych produktów AMD. Stwierdzenie więc "full line of motherboards" (pełna gama płyt) jest więc nie na miejscu. W dalszej części informacji prasowej, możemy doczytać się, że modele płyt, które posiadają miano "Athlon XP Ready" będą następujące: KG7, KG7-RAID, KG7-LITE (chipset AMD760), KT7A v1.3 oraz KT7A-RAID v1.3 (VIA KT133A). Pozostaje pytanie, jak na taką informację, zareagują posiadacze płyt ABITa, na którym nowe procesory AMD nie będą działać ...

 
Czwartek 18 października 2001

PCI Sound Blaster 4.1 Digital


Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:24
(1)Komentarzy (1)
Firma Creative w dniu dzisiejszym poinformowała o wprowadzeniu karty dźwiękowej PCI Sound Blaster 4.1 Digital, oferującej wysokiej jakości dźwięk wielokanałowy w grach, przestrzenny dźwięk oraz nagrywanie i odtwarzanie dźwięku z jakością CD. Franco de Bonis, odpowiedzialny za produkty audio w Creative Labs Europe mówi: „Swoimi możliwościami w grach i przy odtwarzaniu cyfrowego dźwięku Sound Blaster 4.1 Digital zmienia oczekiwania użytkowników wobec kart dźwiękowych z dolnej półki. Wyjście SPDIF umożliwia wyprowadzenie cyfrowego sygnału audio oraz przesyłanie sygnałów Dolby Digital 5.1 (AC-3) i DTS z płyt DVD. Obsługa 2 lub 4 głośników analogowych oznacza, że karta może być źródłem dźwięku przestrzennego, gdy jest używana z głośnikami takimi jak Creative FourPointSurround FPS1600, omijając ograniczenia stawiane przez standardowy dźwięk stereo. Nigdy nie było jeszcze na rynku produktu dającego taką kombinację wydajności i możliwości produktu z tej grupy cenowej." » czytaj dalej

Pierwszy napęd CD-RW z wnęką na kartę pamięci


Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:17
Komentarzy (0)
Sony wprowadza na rynek 2 nowe modele nagrywarek o symbolach CRX175M oraz CRX175A. Obydwa napędy zapisują płyty CD-R z prędkością 24x, zastosowano w nich technologię Power-Burn zapobiegającą powstawaniu błędu opróżnienia bufora. Co istotne, model CRX175M wyposażono we wnękę na karty pamięci - jest to pierwszy tego typu napęd CD-RW. W przednim panelu nagrywarki CRX175M wbudowano wnękę na karty pamięci Memory Stick, jakie stosowane są często w aparatach i kamerach cyfrowych, palmtopach i innych małych przenośnych urządzeniach. Dzięki temu znajdujące się na kartach zdjęcia, filmy, pliki muzyczne i inne cyfrowe dane będzie można zapisywać bezpośrednio na płytach CD. Obecnie dostępne są karty Memory Stick o pojemnościach do 128 MB. » czytaj dalej

Dwudzieste urodziny Logitecha


Autor: Anitka | 15:56
Komentarzy (0)
W dniu wczorajszym, tj. 17 października w Teatrze Na Woli odbyła się konferencja związana z obchodami 20-tej rocznicy założenia firmy Logitech. Na tą, jakże ważną imprezę wybrałam się razem z naszym "Zgredaktorem" Naczelnym - Dydem. Przy wejściu rozdano nam teczki z broszurami dotyczącymi firmy Logitech i jej najnowszych produktów. Na początku odbyła się prezentacja, w której mowa była m.in. o historii firmy przez te 20 lat, a połączone to było z występami artystycznymi aktorów Teatru Na Woli. Zaprezentowane zostały zarówno jedne z pierwszych jak i najnowsze myszy Logitecha a także klawiatury, kamery internetowe oraz akcesoria do gier (kierownice, joysticki itp.). Na zakończenie tej prezentacji wprowadzono wielki tort w kształcie myszy ze świeczką "20" (lat). Do tego oczywiście szampan - przecież świętujemy! Potem odbył się poczęstunek, składający się z sałatek i zimnych zakąsek. Po poczęstunku chętni mogli sami przetestować najnowsze produkty firmy, takie jak np.: mysz optyczna dla laptopów, czy kierownica MOMO w wersji dla PC i PSX. Można było także "postukać" w bezprzewodowe klawiatury i pograć bezprzewodową myszą Traveler w "Commandos 2".

Nowe BIOSy dla MSI i Solteka


Autor: DYD | 14:47
Komentarzy (0)
Ukazały się nowe wersje BIOSów dla dwóch płyt głównych. Zacznijmy od BIOSu 3.1 dla płyty MSI K7T266 Pro2 (symbol MS-6380 V2.0) datowanego na 04/10/2001. Nowa wersja poprawia wykrywanie procesora Athlon XP 1700+ oraz umożliwia podkręcanie FSB przy pamięci osadzonej w trzecim banku DDR. BIOS można ściągnąć stąd. Z kolei z tego miejsca można pobrać nowy BIOS dla płyt Soltek 75KAV/KAV-X datowany na dziś. Posiada pełne wsparcie procesorów AMD XP dla płyt S75KAV.

External Iomega CD-RW 16x10x40


Autor: DYD | 14:18
Komentarzy (0)
Firma Iomega oficjalnie zaanonsowała informację na swojej stronie, że nowa zewnętrzna nagrywarka Iomega 16x10x40 External CD-RW jest już dostępna w sprzedaży. Najnowszy model nagrywarki Iomega cechuje przede wszystkim wsparcie dla nowego standardu USB 2.0 (działa także na USB 1.1) oraz możliwość podłączenia urządzenia zarówno do komputerów PC jak i Macintosh. Model 16x10x40 nagrywa płyty CD-R z prędkością do 16x, płyty CD-RW z prędkością do 10x, zaś odczyt płyt do 40x. Specjalny bufor pomaga zapobiegać powstawania błędów przy nagrywaniu płyt. Nagrywarka wymaga systemów Windows 98/ME/2000 lub MacOS 8.6 - 9.1 i dostępna jest już w sklepie on-line Iomegi w cenie $229.95.

Norton AntiVirus - nowe definicje


Autor: DYD | 13:53
Komentarzy (0)
W dniu wczorajszym ukazało się nowe uaktualnienie baz danych wirusów dla oprogramowania firmy Symantec. Z najnowszych definicji (2.74 MB) mogą skorzystać użytkownicy następujących produktów: NAV 2000 dla Win9x/NT/2000, NAV 2001 Professional Edition, NAV 2001 dla Win95b/98/NT/2000/Me, NAV 2002 dla Win98/Me/NT/2000/XP Home/XP Pro, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla Win9x, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla WinNT, NAV dla Firewalls 1.5 i nowsze, NAV dla Lotus Notes (Intel), NAV dla MS Exchange (Intel), Norton SystemWorks (wszystkie wersje), Norton Utilities dla Windows 95/98 (wszystkie wersje) oraz pcAnywhere32 7.5 i wyżej dla WinNT. Szczegóły na stronie Symanteca.

Nowe artykuły na Dzikim Podkręcaniu


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:22
Komentarzy (0)
Paweł z Dzikiego poinformował dziś o zamieszczeniu dwóch nowych artykułów. Pierwszy z nich: Flash BIOS'u karty graficznej opisuje najprostszy sposób na flashowanie kart z chipsetami nVidii. Drugi artykuł jest recenzją nowego coolera Spire 5T060B1H3R. Poniżej któtki fragment artykułu o flashowaniu kart z chipsetami nVidii:
Wcześniej czy później przychodzi chwila, że postanawiamy dokonać trwałej zmiany BIOS'u karty graficznej. Mam nadzieję, że decyzja jest przemyślana i poprzedzona dłuższym testowaniem nowego BIOS-u, co jest możliwe dzięki opisanej poprzednio metodzie z użyciem programu vgabios.exe. Podam dość "łopatologiczny" przykład jak tego dokonać, na przykładzie kart nVidii.

Nowy sklep on-line od NVidii


Autor: DYD | 13:16
Komentarzy (0)
NVidia otworzyła nowe miejsce w sieci oznaczone nazwą NVidia Consumer Store. Zapewne większość z Was pomyśli: "Ha, zapewne kolejny sklep internetowy ze sprzętem marki NVidia". Otóż nie, bowiem w sklepie NVidii można kupić "coś" z logiem NVidii, czego nie włożymy do obudowy, a co zadowoli osoby zupełnie nie znające się na komputerach. Na wirtualnych półkach sklepu NVidii dostępne są liczne ubrania w postaci obowiązkowych czapek baseballowych, różnych odmian koszulek i t-shirtów (polo, dla kolarzy, etc) dla kobiet i mężczyzn, kurtek, spodni, ubranek dla dzieci. Wybór jest dosyć duży i znajdzie się tam co nieco dla każdego ulubieńca produktów NVidii. Niektóre "towary", dzięki specjalnemu plug-inowi możemy sobie obejrzeć w pełnym 3D, obracając i przybliżając wybrany produkt.

GeForce Tweak Utility 3.1 RC2


Autor: DYD | 12:49
Komentarzy (0)
Kennung przygotował nową wersję oznaczoną numerem 3.1 RC2 programu GeForce Tweak Utility. Ów tweaker przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników, służy do optymalizacji kart z Geforce 256, Geforce 256 DDR, Geforce2 GTS, Geforce2 MX, Quadro, Quadro2, Quadro2 MXR, etc i działa pod systemami Windows 95/98/SE/ME, Windows2000, WinXP ("zapewne" też pod WinNT 4.0). GTU wymaga sterowników referencyjnych NVidii (5.08 i w górę), ASUSa (5.16 i nowsze) lub nowych driverów ELSY. Najlepiej współpracuje z najnowszymi sterownikami Detonators XP. Program umieściliśmy lokalnie u nas na serwerze (484KB). W nowej wersji poprawiono problemy z ustawieniami kolorów pod W2k/XP, nadal występują problemy z ikoną w trybie "Expert Mode", także z niewiadomych powodów czasem GTO pozostaje w pamięci po wyjściu z programu. Pełna baza plików dla Win2k/XP będzie odstępna w wersji finalnej GTU 3.1.

 
Środa 17 października 2001

Miniaturowy MP3 Player firmy Panasonic


Autor: DYD | 21:19
Komentarzy (0)
Panasonic ogłosił prawdopodobnie najmniejszy przenośny odtwarzacz plików MP3 dostępny na terenie Północnej Ameryki. Model SV-SD80 jest nie wiele większy niż znaczek pocztowy, gdyż jego wysokość wynosi jedynie 1.75" (ponad 4 cm). Odtwarzacz bez baterii waży zaledwie około 30 gramów. Miniaturowy "grający" Panasonic posiada wbudowane 64MB pamięci na karcie SD oraz umożliwia rozszerzenie pamięci, dzięki dołożeniu pojemniejszych kart typu SD. Dostępne 64MB starcza na 64 minuty materiału dźwiękowego przy wykorzystaniu MP3 o standardzie 128Kbps. Model SV-SD80 zasilany jest akumulatorkiem typu Ni-MH oraz jedną baterią AAA. Czas pracy baterii urządzenia starcza do odsłuchania 50 godzin muzyki. Wyposażony w słuchawki, wejście USB, ładowarkę baterii i klika przydatnych gadżetów model SV-SD80 wyceniony został na około $329.95.

Logitech ClickSmart - dwa w jednym


Autor: DYD | 20:46
Komentarzy (0)
Logitech, przedstawił dziś najnowszą serię aparatów cyfrowych ClickSmart – modele ClickSmart 510 oraz ClickSmart 310. Najnowszy produkt firmy Logitech łączy w sobie prostotę bezprzewodowego, cyfrowego fotografowania, kręcenia krótkich filmów oraz kamery do wideo konferencji. Kształt aparatów został tak zaprojektowany, aby ClikSmart idealnie leżał w dłoni i podczas fotografowania dawał pewność właściwie wykonanych zdjęć. Obie kamery ClickSmart 510 oraz 310 oferują wymyśloną przez Logitech, technologię QuickSync, która umożliwia szybkie przesyłanie danych pomiędzy kamera, a komputerem. „Kamery ClickSmart oferują mobilność, uniwersalność zastosowań oraz funkcje, które dotychczas nie były osiągalne dla zwykłych kamer internetowych” – powiedział Bruce Friedricks, szef działu zajmującego się w Logitech rozwojem sprzętu wideo. „Logitech kontynuuje swoje przywództwo w dziale kamer internetowych oraz prostych aparatów cyfrowych dla komputerów PC - ClickSmart 510 oraz 310 są na to doskonałymi przykładami. To produkty, których już od dawna oczekiwał rynek.” » czytaj dalej

Nowy model płyty głównej SONO


Autor: DYD | źródło: e-mail | 20:34
(2)Komentarzy (2)
W ofercie firmy Incom pojawił się kolejny model polskiej płyty głównej SONO o oznaczeniu PS 2808EP dla procesorów Socket 370 (233Mhz - 1.4GHz). Nowa płyta została przygotowana dla procesorów firmy INTEL a steruje nią chipset i815EP. Płyta posiada wymagany na dzień dzisiejszy kontroler UDMA 100, zintegrowaną kartę muzyczną SB16/PRO, 3 gniazda 168-pin, max 768MB PC100/PC133 SDRAM, ECC oraz łącze AGPx4. Pozwoli na instalację pięciu kart PCI oraz jednej starszego typu ISA, posiada również złącze CNR. Sugerowana cena dla klienta końcowego: 359 zł.

VIA organizuje Viatech Fall Tour 2001


Autor: DYD | źródło: e-mail | 20:27
Komentarzy (0)
VIA Technologies, Inc. w dniu 16 października poinformował o szczegółach Viatech Fall Tour 2001 – jednodniowych pokazów nowej serii płyt głównych opartych na chipsecie P4X266 i wprowadzających po raz pierwszy pamięci DDR266 SDRAM do platformy zbudowanej na procesorze Intel Pentium 4. Każdy pokaz będzie składał się z pakietu szczegółowych informacji o wydajności płyt głównych z chipsetem P4X266, demonstracji produktów “na żywo” oraz pokazu DDR SDRAM przez partnerów firmy VIA, tj. Crucial, Smart Modular oraz Hynix Semiconductor. Viatech Fall Tour 2001 rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych w Chicago dnia 21 października, później będzie kanadyjskie Toronto (25 październik), Sao Paulo w Brazylii (30 październik), City of Industry( California) 1 listopada, Mexico City (Meksyk) 5 listopada, Atlanta 7 listopada i ostatni roadshow odbędzie się w Fremont (California) 9 listopada. “Seria płyt głównych VIA P4X266 stanowiąca ofertę dla każdego segmentu rynku oferuje prawdziwy wybór platformom opartym na procesorze Intel Pentium 4,” powiedział Richard Brown, dyrektor marketingu w VIA Technologies, Inc. “Zainteresowanie wysocewydajnym rozwiązaniem wykorzystującym DDR266 jest olbrzymie. Viatech Fall Tour 2001 dostarczy naszym reselerom i klientom okazji do zobaczenia korzyści, jakie niesie z sobą seria VIA P4X266.”

Intel Nocona dla serwerów


Autor: R4v | 20:23
Komentarzy (0)
Intel zapowiedział nowy procesor o nazwie kodowej Nocona, który będzie przeznaczony do serwerów. Zapowiadany układ, co jest niespodzianką, posiada architekturę 32-bitową. Nocona jest częścią rodziny Xeon i ma w przyszłości znaleźć się w systemach dwuprocesorowych. Wcześniej mają się pojawić inne produkty przeznaczone na rynek high-end. W pierwszej połowie przyszłego roku Intel planuje wypuścić kolejnego Xeona o nazwie kodowe Prestonia, który będzie wykonany w architekturze 0.13 mikrona i ma pracować z zegarem 2.2GHz. W drugim półroczu 2002 zapowiadany jest Gallatin. Także wykonany w technologii 0.13 mikrona układ znajdzie zastosowanie w systemach cztero- i ośmioprocesorowych. Na 2003 rok oprócz Nocony planowane są też: Banias, Deerfield i Madison.

HyperSnap-DX w wersji 4.20.00


Autor: DYD | 11:24
Komentarzy (0)
Wchodząc dziś na stronę domową firmy Hyperionics natknąłem się na nową wersję bardzo przydatnego programu HyperSnap-DX datowaną na 16 października. Najnowsze wydanie tej aplikacji (4.20.00) posiada zaimplementowaną nową technologię łapania obrazu "Extended Active Window" (działa tylko na Windows XP), dodaną funkcję "Sharpen or Soften..." w Image menu oraz wiele innych zmian, poprawek i nowości, o których możemy poczytać tutaj. Przypomnę, że HyperSnap DX to jeden z bardziej znanych programów służących do zrzucania obrazów z ekranu. Zyskał on popularność dzięki łapaniu screenów z aplikacji Direct3D, DirectX, Glide i filmów DVD. Program zapisuje obrazy w formatach BMP, GIF lub JPEG. Download pełnej wersji 4.20.00 możliwy jest z www.hyperionics.com lub z ftp.twojepc.pl (2.62 MB). Dostępny jest także patch (1 MB) dla użytkowników wersji 4.xx programu HyperSnap-DX.

AMD zaprezentował ósmą generację


Autor: R4v | 10:15
Komentarzy (0)
AMD zaprezentowało na Microprocessor Forum swoją ósmą generację procesorów. Architektura o nazwie kodowej Hammer jest przeznaczona dla wszystkich segmentów rynku: zarówno wysoko wydajnych serwerów, jak i komputerów domowych i notebooków. Procesory Hammer mają posiadać wbudowany kontroler pamięci, wejścia/wyjścia oraz magistrali HyperTransport z obsługą systemów jedno- i wieloprocesorowych. Nowe układy, chociaż 64-bitowe, mają też wykonywać kod 32-bitowy, co ma pozwolić na łagodniejszą przesiadkę na nowe systemy. AMD zamierza także wprowadzić swój pomysł nazwany True Performance Initiative, która zakłada podawanie obok prędkości w megahertzach, także ilości instrukcji wykonywanych w jednym cyklu zegara. Na pierwsze układy z nowej serii będziemy musieli poczekać jeszcze rok.

SirCam powraca


Autor: R4v | 09:41
Komentarzy (0)
Znany i bardzo złośliwy robak e-mailowy, Sircam, powraca. Wirus jest tak zaprogramowany, aby ponownie zaatakować w 3-miesięczną rocznicę powstania. Największym celem będzie Europa. Zainfekowany komputer ma dzisiaj 5-procentową szansę na usunięcie wszystkich plików na dysku C. Następnie wirus zapcha dysk śmieciami. Na kasowanie plików narażone są komputery z formatem daty D/M/R, a więc formatem europejskim. Co prawda specjaliści z firmy Sophos uważają, że robak ma błąd, który uniemożliwi mu działanie, to jednak Symantec zaleca ostrożność.

nVidia poszerza działalność


Autor: R4v | 09:18
Komentarzy (0)
Okazuje się, że przejęcie większości rynku układów graficznych to dla nVidii za mało. Ponieważ wielu pracowników Aureala pracuje teraz dla nVidii, nie jest dziwnym fakt, że firma zamierza wejść na rynek układów dźwiękowych. Pierwszym produktem jest układ dźwiękowy konsoli X-Box. Został on także zaimplementowany w chipsecie nForce. Teraz nVidia ma pracować nad samodzielnym układem. W bazie znaków handlowych Stanów Zjednoczonych można znaleźć nazwę Soundstorm, zarejestrowaną właśnie przez nVidię. Potwierdza to tylko zamierzenia firmy. Pozostaje pytanie, jaki segment rynku zamierza zaatakować gigant graficzny. Czy będzie to hi- i mid-end zdominowany przez Creative Labs, czy low-end, który jest podzielony pomiędzy kilku producentów tanich układów?

Athlon XP nie dla wszystkich


Autor: R4v | 08:31
(8)Komentarzy (8)
Abit potwierdził plotki krążące już od jakiegoś czasu w Sieci. Od jakiegoś już czasu firma próbuje "zmusić" swoje starsze płyty do pracy z Athlonem XP. Okazało się, że się jednak nie udało. Płyty KT7/KT-7-RAID/KT7E oraz KT7A i KT7A-RAID w wersjach 1.2 i niższych nie będą współpracować z Athlonem XP. Biorąc pod uwagę popularność tych płyt na rynku problem staje się poważny. Najdziwniejsze jest to że zarówno KT133 jak i KT133A oraz KT133E współpracują bez problemów z Athlonem XP. Także płyty innych producentów nie mają problemów z obsługą tych procesorów. AMD także potwierdza pełną zgodność procesorów z jądrem Palomino ze standardem SocketA. Biorąc to pod uwagę, Abit musiał dokonać znaczących modyfikacji w części elektronicznej płyt, które sprawiły, że stały się one niekompatybilne ze złączem SocketA. Już wcześniej płyty Abita sprawiały wiele problemów z poprawną konfiguracją. Świadczy o tym chociażby przypadek usunięcia na jakiś czas KT7 z listy płyt rekomendowanych przez AMD. Jest więc wielce prawdopodobne, że Abit straci swą ciężko wypracowaną pozycję na rynku płyt głównych.

 
Wtorek 16 października 2001

Test: SONY GDM-F520 czyli 21 cali na biurku


Autor: Krzywy | 18:50
Komentarzy (0)
Nie jest dla nikogo tajemnicą, że monitor jest tą częścią każdego zestawu komputerowego, która znacząco wpływa na komfort użytkowania całego zestawu PC. Mimo to, kupując komputer często oszczędzamy na monitorze zadowalając się "klasycznym" 15 lub w najlepszym przypadku 17 calowym monitorem CRT na rzecz szybszej karty graficznej, muzycznej lub większego twardego dysku. W przypadku, gdy służy on wyłącznie do grania i sporadycznego uruchamiania programów użytkowych wszystko jest w porządku. Jeśli jednak komputer przestaje służyć rozrywce, a staje się narzędziem pracy, przed którym "opalamy" się codziennie przez osiem i więcej godzin, nasz "klasyczny" monitor może powodować u nas nadmierne zmęczenie, dyskomfort, a co za tym idzie spowolnić naszą prace.

Poprzeczkę zostaje ustawiona jeszcze wyżej, jeśli najwięcej czasu spędzamy przy aplikacjach graficznych, DTP, CAD/CAM/CAE lub innych wymagających dużego i precyzyjnego wyświetlacza. W tym wypadku, jakość monitora najbardziej wpływa na komfort i jakość pracy, dlatego najlepiej zdecydować się na model 19-to, lub 21-calowy a nawet większy. Takim monitorem dla wymagających jest wprowadzony na nasz rynek w czerwcu tego roku 21 calowy SONY GDM-F520 sukcesor modelu F500/F500R (F500R ma poprawione na korzyść niektóre parametry pracy względem F500). Zgodnie z klarownymi oznaczeniami SONY monitory z serii F zalicza się do grupy monitorów profesjonalnych. W odróżnieniu od serii G do zastosowań biurowych i pół-profesjonalnych oraz ekonomicznej E. Zapraszam do recenzji tego monitora. » czytaj dalej

VIA tworzy departament Platform Solutions Division


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:03
Komentarzy (0)
VIA Technologies, Inc. producent chipsetów, mikroprocesorów, multimedialnych chipów, rozwiązań komunikacyjnych, w dniu 15 października poinformował o utworzeniu działu VIA Platform Solutions Division (VPSD). Nowa jednostka biznesowa poszerzy możliwości dostarczania przez VIA kompletnych rozwiązań dla wszystkich segmentów rynku. VPSD dostarczy rynkowi spektrum platform (firmowanych przez VIA) służących do budowy wysokowydajnych PC, stacji roboczych i serwerów, jak również ułatwi rozwój nowej generacji desktopów i komputerów przenośnych, serwerów informacyjnych, stacji informacyjnych zgodnych z wizją “Total Connectivity” VIA. » czytaj dalej

Nowe oficjalne sterowniki dla Radeonów


Autor: DYD | 11:59
Komentarzy (0)
Po okresie wypuszczania Beta/nieoficjalnych driverów, wczoraj na stronie ATI zostały oficjalnie zamieszczone nowe sterowniki dla kart wyposażonych w następujące układy: ALL-IN-WONDER RADEON, RADEON 8500, RADEON 7500, RADEON 7200, RADEON 7000, RADEON 64MB DDR, RADEON 32MB DDR, RADEON 32MB (SDR) oraz RADEON VE. Drivery datowane są na 15/10/2001 i do pobrania są ze strony ATI w następujących wersjach:

Niższe ceny Celeronów Coppermine


Autor: DYD | 11:12
Komentarzy (0)
Intel oficjalnie w dniu 14 października obniżył hurtowe ceny trzech swoich procesorów z rodziny Celeron. Cena obecnie najmocniejszego członka tej rodziny - Celerona 1.2GHz wykonanego w technologii 0.13 mikrometra (rdzeń Tualatin/256KB L2) pozostaje bez zmian ($103). Natomiast zmiana dotyczy niższych modeli: Celeron 1.1GHz (0.18um Coppermine/128) kosztuje teraz $89 (zmiana o 14%), Celeron 1GHz - $74 (zmiana o 17%) oraz Celeron 950MHz - $69 (zmiana o 7%). Podane ceny obowiązują przy kupnie minimum 1000 sztuk. Wszystkie pozostałe ceny aktualnie produkowanych Celeronów (900 MHz, 850 MHz, 800 MHz, 766 MHz) pozostają bez zmian.

Szczegóły AMD Hammer jeszcze dzisiaj


Autor: R4v | 11:03
Komentarzy (0)
Dzisiaj na Microprocessor Forum w San Jose AMD zamierza zaprezentować szczegóły dotyczące architektury Hammer. Zaprezentowane mają być także zalety magistrali HyperTransport. Informacje z prezentacji mają się pojawić na stronie www.amd.com/news/spotlight natychmiast po konferencji prasowej. Hammer jest nową serią procesorów AMD. W przeciwieństwie jednak do Athlonów, które są 32-bitowe, procesory z serii Hammer będą w pełnie 64-bitowe. Będą one zgodne z architekturą x86-64, która jest rozwinięciem dotychczasowej x86-32. Nowe procesory mają mieć możliwość uruchamiania kodu zarówno 32-bitowego jak i 64-bitowego. Jednak w przeciwieństwie do Itanium Intela, procesory x86-64 mają oferować bardzo dobrą wydajność także w trybie 32-bitowym.

Nowe BIOSy od Abita


Autor: R4v | 10:41
Komentarzy (0)
Serwis VIAHardware.com otrzymał od Abita najnowsze drivery i BIOS dla kontrolera Highpoint dla płyt KT7(A) i KG7. Wersja plików to 2.0.1015 i są one datowane na 15 października 2001. Jako że Abit nie uaktualnił dokumentacji nie wiadomo nic o zmianach. Prawdopodobne zmiany dotyczą driverów dla Windows XP. Sterowniki w wersji beta wraz z BIOSem dostępne są pod tym adresem.

Nowe Athlony MP


Autor: R4v | 10:33
Komentarzy (0)
W ostatnim okresie AMD wykazuje dużą aktywność w wypuszczaniu kolejnych produktów. Tym razem przedstawiono nowe procesory z serii MP. Tak jak wersje XP, Athlony MP otrzymały oznaczenia modelu. Zaprezentowane układy to 1500+, 1600+ i 1800+. Wszystkie zostały wyposażone w technologię Smart MP oraz znaną już z modelu XP 1800+ architekturę Quantispeed. Jak twierdzi AMD, dwa procesory Athlon MP 1800+ o częstotliwości taktowania 1.53GHz są wydajniejsze od podobnego systemu opartego na procesorach Intel Xeon 1.7GHz. Ceny hurtowe nowych układów to: $302 dla wersji 1800+, $210 dla 1600+ i $180 w wersji 1500+.

Płyty główne od VIA


Autor: R4v | 10:25
Komentarzy (0)
VIA, dotychczas znana jako producent chipsetów i procesorów, zamierza zająć się produkcją płyt głównych. Wszystkie zapowiedziane produkty są oparte na chipsecie VIA P4X266. Płyt łącznie ma być dziewięć i większość z nich obsługuje procesory Pentium 4 dla gniazda Socket478. Jedną z tych konstrukcji jest PR22-R. Obsługuje ona do 3GB pamięci DDR266 i magistralę 400MHz. Dodatkowo posiada zintegrowany kontroler RAID oraz 6-kanałową kartę dźwiękową. Dla procesorów Socket423 przeznaczona jest VL33-S. Jest to tania konstrukcja ze zintegrowanym kodekiem audio AC'97. Czyżby VIA znalazła antidotum na obawy producentów płyt przed wprowadzeniem płyt na P4X266?

Athlon XP 1900+ w tym kwartale


Autor: R4v | 10:16
Komentarzy (0)
W tym roku AMD przygotowuje jeszcze jedną premierę. Będzie to Athlon XP 1900+ o częstotliwości taktowania 1.6GHz. Jest to jeden z ostatnich modeli wykonanych w technologii 0.18 mikrona. W przyszłym roku mają się pojawić nowe procesory, o nazwie kodowej Thoroughbred, wykonane w technologii 0.13 mikrona. Można się spodziewać, że nowy procesor będzie wyposażony w technologię Quantispeed, podobnie jak wersja 1800+. Biorąc pod uwagę osiągi tego procesora, można już mówić, że model 1900+ odzyska bez problemu palmę pierwszeństwa w wyścigu Athlon - Pentium 4. Wygląda na to, że wojna na megahertze trwa.

Chipsety ATi dla AMD


Autor: R4v | 10:08
Komentarzy (0)
Jak wiadomo, ATi od jakiegoś czasu pracuje nad zintegrowanym chipsetem dla Pentium 4. Oprócz tego pojawiły się informacje o chipsetach dla procesorów AMD. Mają to być U1 i A3. U1 jest przeznaczony dla notebooków i jest opóźniony ze względu na nikłą popularność mobilnych procesorów Athlon 4. Jednak roadmap ATi zawiera jeszcze jeden chipset. Jest to A4-K. A3 obsługiwać ma pamięci DDR PC1600/PC2100 i posiadać zintegrowany układ graficzny. Natomiast A4-K będzie obsługiwać pamięci DDR PC1600/PC2100/PC2700. Magistralą komunikacyjną pomiędzy północnym i południowym mostkiem ma być HyperTransport. Interesujący jest fakt, że A4-K ma wspólny mostek południowy z układem A4, przeznaczonym dla Pentium 4. Wynika z tego, że systemy oparte na Pentium 4 będą używać magistrali stworzonej przez AMD. A4-K, podobnie jak A3, jest konstrukcją zintegrowaną z grafiką, która w tym przypadku ma być RV200. Układ ma się pojawić w przyszłym roku. Natomiast prezentacja A3 może nastąpić na Comdex Fall, które odbędą się już niedługo.

 
Poniedziałek 15 października 2001

GeForce3 Ti 500 w komputerach IBM NetVista


Autor: DYD | 23:47
Komentarzy (0)
W dniu dzisiejszym, NVidia oficjalnie zaanonsowała, że jej najwydajniejszy obecnie układ graficzny GeForce3 Ti 500, zostanie wykorzystany w komputerach firmy IBM z rodziny NetVista A i M należące do segmentu desktop. Rodzina komputerów z serii NetVista firmy IBM charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz odpowiednią konfiguracją skierowaną przede wszystkim na dużą wydajność. Systemy NetVista oparte na układach GeForce 3 Ti 500 oraz komponentach Intela, dostępne będą na stronie www.ibm.com już wkrótce.

AMD Duron 1000 MHz na rdzeniu Morgan


Autor: DYD | źródło: e-mail | 23:13
(5)Komentarzy (5)
Na Tweak.Pl dziś znajdziemy: Jakiś czas temu dotarła do nas paczka zawierająca procesor AMD Duron 1GHz, który jest oparty już o nowy rdzeń Morgan. Oczywiście nowe jądro wnosi ze sobą różne nowości, między innymi: zwiększono liczbę tranzystorów o 180 000 w porównaniu do rdzenia Spitfire, jądro procesora zmieniło swój kształt oraz rozmiar do 106 mm2. Rdzeń Morgan wprowadza ze sobą zmniejszony pobór mocy, jednak napięcie zasilające podwyższono do 1.75V, więc pod względem "grzania się" prawie nic się nie zmieniło [...] Czytaj dalej.

Twarde dyski Toshiby 2,5" współpracują z Windows XP


Autor: DYD | źródło: e-mail | 19:21
Komentarzy (0)
Toshiba uzyskała od Micorsoft'u potwierdzenie pełnej kompatybilności pracy z systemem operacyjnym Windows XP dla wszystkich aktualnie oferowanych dysków 2,5" przeznaczonych dla notebooków i komputerów PC "SlimLine". Oto modele dysków Toshiby uznanych przez Microsoft: MK1016GAP - 10GB; MK1017GAP - 10GB; MK1517GAP - 15GB; MK2017GAP - 20GB; MK2018GAP - 20GB; MK3017GAP - 30GB; MK4018GAP - 40GB. Większość z tych dysków dostępna jest w ofercie firmy Alstor. Informacje na ich temat znaleźć można na stronie internetowej Alstor. Pełna lista produktów Toshiby uznana przez Microsoft jest dostępna pod adresem internetowym: www.microsoft.com/hcl.

Zmierz ilość fps w aplikacjach DirectX


Autor: DYD | 18:48
Komentarzy (0)
Także ze strony Blue, dowiedziałem się o nowej wersji ciekawej aplikacji FRAPS służącej do pomiaru gier działających pod kontrolą DirextX. Aktywny program bada ilość klatek na sekundę (FPS; Frames Per Second), której wynik możemy zapisać w pliku FRAPSLOG.TXT (klawisz SCROLL LOCK) lub jako zrzut ekranu (klawisz NUM LOCK) w postaci pliku BMP. Nowa wersja FRAPS (1.5) posiada wsparcie dla Windows XP & DirectX 8 (zarówno w oknie jak i na pełnym ekranie), maksymalne i minimalne wartości zapisują się teraz w logach, Fraps posiada teraz własny installer. Program osiągalny jest z www.fraps.com lub od nas (42 KB). Strona domowa programy znajduje się w tym miejscu.

Proste zrzucanie płyt DVD


Autor: DYD | 18:24
Komentarzy (0)
3DNews podało, że w Sieci ukazała się nowa wersja aplikacji Easydivx, którą cechuje przejrzysty graficzny interfejs oraz łatwa obsługa. Do czego można wykorzystać Easydivx? Jak sugeruje nam sama nazwa tej aplikacji, Easydivx umożliwia łatwe "zrzucenie" danych z płyt DVD oraz późniejszy zapis w pliku Divx.avi i jego edycję. W nowym wydaniu Easydivx (0.73) usunięto kilka błędów, dodano oprogramowanie oraz poczyniono kilka drobnych zmian. Nadal nie ma wsparcia dla automatycznego wypalania płyt CD. Program Easydivx dla systemów Windows 95, 98, 98SE, 2000, XP można pobrać z ze strony autora (1.67 MB). Więcej informacji o programie tutaj.

Zbadaj dane swojego procesora


Autor: DYD | 15:35
Komentarzy (0)
Z Blue's News dowiedziałem się o nowej wersji informatora o procesorze i chipsecie płyty głównej Cpu-Z. Ten mały program podobnie jak znany WCPUID (dostępny w dziale PLIKI) przedstawia nam informacje techniczne o naszym procesorze, chipsecie płyty głównej (obsługuje Intel i430TX, i440BX/ZX, i815/E/EP/EM, i845, i850, VIA Apollo VP3, Apollo Pro, Apollo Pro +, KX133, KT133, KT133A, AMD 751, 761, 762 (760MP) oraz status pamięci. W nowej wersji dodano wsparcie dla procesorów Celeron Tualatin, pokazuje nowe dane o procesorze oraz obsługę układu Intel i845. Program w wersji dla systemów Windows 95, 98, Me, NT4, 2000 można ściągnąć z www.cpuid.com lub ftp.twojepc.pl (112 KB).

Nowe sterowniki od Gainwarda


Autor: DYD | 13:30
Komentarzy (0)
Gainward opracował nowe sterowniki dla swoich produktów z procesorami NVidii na pokładzie (GeForce 3, Geforce 3/Ti200, Geforce 3/Ti500). Z tej strony można pobrać zarówno najnowsze drivery oparte na Detonatorach 21.81 dla systemów Windows 9x/ME i NT4 jak i starsze WHQL VGA Driver (VER:14.10) dla Windows 9x/ME, 2000 i NT4. Dostępny jest także nowy asystent GAINWARD ExperTool w wersji 2.76 integrujący się ze sterownikami, umożliwiający szybszy dostęp do kilku podstawowych parametrów karty.

Nowa płyta ENMIC na VIA KT 266A


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:30
(2)Komentarzy (2)
Firma AMADO poinformowała, że ENMIC Gmbh wprowadza do sprzedaży nowy model płyty głownej opartej na chipsecie VIA KT 266A. Jest to ENMIC 8TCX2+, którego sprzedaż w Niemczech rozpocznie się 17 października, a w Polsce AMADO rozpoczyna dystrybucję od 26 października. Specyfikacja płyty poza chipsetem, nie różni się niczym od modelu ENMIC 8TCX+ opisywanej u nas. Dane techniczne dostępne są na stronie NMC-PE. Recenzja płyty ENMIC 8TCX2+ już niebawem na TPC!

Nowe Beta wersje CPUCool i VCool


Autor: DYD | 12:13
Komentarzy (0)
Znane programy do programowego chłodzenia procesora CPUCool i VCool (najnowsze wersje dostępne są lokalnie w naszym dziale PLIKI) doczekały się testowych wersji BETA. CPUCool w wersji 7.0.0 Beta posiada technologię S.M.A.R.T dla HDD, wsparcie procesorów Intel P4, wyświetlacz RAM speed w menu FSB, optymalizowane systemowe menu oraz kilka usuniętych błędów. Download (2.4 MB).

Natomiast VCool i jego najnowsza 1.8 Beta (Public Build 2) posiada wstępne wsparcie dla chipsetu KT266 oraz usprawniony Idle Loop. Proces instalacji tej wersji oraz ważne informacje dotyczące samej Bety dostępne są tutaj. Pozostałe informacje o programie w tym miejscu.

Nowe sterowniki ATI Radeon


Autor: DYD | 12:00
Komentarzy (0)
Serwis Maximum Reboot zamieścił nowe sterowniki dla kart ATI Radeon zawierając certyfikat kompatybilności WHQL firmy Microsoft. Cały nowy pakiet sterowników datowany jest na 14 października i pochodzi z oficjalnej instalacyjnej płytki dołączanej do karty Radeon 8500. Nowe sterowniki posiadają następujące oznaczenia: Windows 9x/ME - 4.13.7189; Windows NT - 4.3.3276; Windows 2K - 5.13.3276; Windows XP - 6.13.3276. Wszystkie można pobrać ze strony Maximum Reboot.

Some short news ...


Autor: DYD | 11:41
Komentarzy (0)
Kilka najnowszych wiadomości w telexepresowym skrócie:
  • ASUS wypuścił dziś trzy BETA BIOSy dla płyt głównych CUR-DLS / DLSR 1011, CUBX i P3B-F.
  • Wydany został nowy ASUS LiveUpdate v3.28.06e dla Win9x / NT4 / W2K / XP.
  • Na łamach strony Windows XP/W2K Unofficial SITE pojawił się artykuł pt. "Jaki Komputer dla Windows XP?". Przy okazji uaktualniony został FAQ XP i Windows XP Tips 'n' Tricks oraz niektóre podstrony.
  • Są nowe wersje BIOSów dla płyt ENMIC 8KAX+ i 8KAX+Pro, które oferują wsparcie dla procesorów AMD Athlon XP, a także poprawiają współpracę kontrolera HPT 370 (RAID) z kartą SBLive! (tylko płyta 8KAX+Pro).

Creative Detonator drivers 21.85


Autor: DYD | źródło: Guru3D | 11:19
Komentarzy (0)
Firma Creative wypuściła nowe sterowniki dla kart graficznych tej firmy opartych na procesorach TNT/TNT2/GeForce/GeForce2/GeForce3. Świeże drivery wykonane zostały na podstawie Detonatorów XP v21.85. Nowe sterowniki Creatvie 21.85 w wersjach dla systemów Windows 9X/ME, 2000 i NT4 można pobrać z tej strony. Tradycyjnie wersję dla Windows 9X/ME wrzuciliśmy lokalnie na nasz serwer (3.15 MB).

Microsoft XP ScreenSaver


Autor: DYD | źródło: nvmax | 11:18
(1)Komentarzy (1)
Na stronie firmy Microsoft został zamieszczony oficjalny wygaszacz The 3D Windows XP wykorzystujący technologię DirectX. Wygaszacz przedstawia zmieniające się kolory Windows XP. Wymagania sprzętowe i programowe dla tego wygaszacza są następujące: Microsoft Windows XP Home Edition lub Microsoft Windows XP Professional; procesor minimum 500 MHz (Intel lub AMD, zalecany 750 MHz lub szybszy; 64 MB pamięci RAM (zalecane 128 MB lub więcej); akcelerator 3-D z 16 MB pamięci kompatybilny z Microsoft Direct3D 8.0. Wygaszacz dostępny jest z serwera download.microsoft.com (392 KB).

Artykuł: Tualatin - Nowe wcielenie P3


Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:59
Komentarzy (0)
Frazir napisał: "Tualatin był zapowiadany już dawno, jako alternatywa dla Pentium4 i kontynuacja najlepszych cech trzeciej generacji procesorów Pentium. Jednak im bliżej dnia premiery tym mniej Intel o nim mówił. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiono, że Pentium III Tualatin będzie jedynie przeznaczony dla notebooków. Nadzieje wielu ludzi na wydajny i tańszy procesor prysły, jednak tuż przed premierą Tualatina ogłoszono, aż trzech wersjach. Pierwsza z nich chyba najbardziej oczekiwana to procesor dla komputerów typu desktop. Drugi wariant Tualatin'a to procesor dla komputerów przenośnych, zaś trzeci to nic innego jak rozwiązanie... serwerowe." Ciąg dalszy w tym miejscu.

Myszka Logitech: tak mała, że potrafi latać


Autor: DYD | 10:53
Komentarzy (0)
Logitech oficjalnie ogłosił nową mysz o bardzo małych rozmiarach, stworzoną dla podróżnych wyposażonych w notebooka. Nowy produkt Logitecha – model MouseMan Traveler może doskonale zastąpić nie zawsze lubiane w komputerach przenośnych manipulatory typu TouchPad, TrackPoint czy inne. Nowa, „przenośna” mysz, posiada optyczny sensor o czułości 800dpi, trzy przyciski plus kółko do przewijania oraz niewielkie rozmiary: 3.29 x 1 x 2 cale. MouseMan Traveler swój „industrialny” wygląd zawdzięcza materiałowi (aluminium) z jakiego została wykonana. Produkt Logitecha dostępny jest już w online-nowych sklepach w cenie $49.95 USD. W Europie, MouseMan Traveler wejdzie do sprzedaży na początku listopada w cenie 99. Więcej informacji o tym urządzeniu znajdziemy na stronie firmy Logitech.

Test Nokia Music Playera


Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:01
Komentarzy (0)
W serwisie FKN.PL ukazał się test Nokia Music Playera. Jest to bardzo małe i lekkie urządzenie łączące w sobie cechy odtwarzacza plików muzycznych (MP3, AAC), radia FM oraz zestawu słuchawkowego do telefonów Nokia. Standardowo dostarczana jest karta pamięci MMC 32 MB, którą można wymienić. Urządzenie trafi na polski rynek na przełomie października i listopada. Więcej informacji można znaleźć w teście pod tym adresem.

VIA wspiera procesor AMD Athlon XP 1800+


Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:00
(1)Komentarzy (1)
VIA Technologies, Inc. producent chipsetów, mikroprocesorów, multimedialnych chipów, rozwiązań komunikacyjnych potwierdził pełne wsparcie dla nowego procesora AMD Athlon XP 1800+ posiadającego architekturę QuantiSpeed. VIA oferuje szerokie spektrum chipsetowych rozwiązań dla platform z Socket A. Na spektrum to składają się chipsety VIA Apollo KT266A, KT266, KT133A, KT133, KLE133, KM133 i KN133 oferujące wydajność i wartości dla segmentów rynku: zaawansowanych technologii, masowego (podstawowego), zintegrowanych rozwiązań, komputerów przenośnych. » czytaj dalej

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL