Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 6 kwietnia 2001  
    

Ankieta - rozwiązanie w poniedziałek


Autor: DYD | 23:30
Komentarzy (0)
Ponownie przypominamy, że do końca weekendu włącznie, zbieramy zgłoszenia do naszej Ankiety. Ankieta zawiera jedynie 7 pytań, a jej wypełnienie wymaga poświęcenia minutki. Wśród osób, które wezmą udział w Ankiecie, rozlosujemy trzy nagrody: dwie kości Infineon 128MB PC133 oraz optyczną mysz Logitech iFeel. W poniedziałek, 9 kwietnia na stronie Ankiety ogłosimy listę zwycięzców. Na stronie z Ankietą znajdziecie dokładną godzinę ogłoszenia zwycięzców. Już teraz dziękujemy za liczne zgłoszenia!

Płyty DDR od ABIT'a


Autor: Anitka | 22:40
Komentarzy (0)
Na targach CeBIT, firma ABIT zaprezentowała wiele nowych płyt głównych. Na stoisku ABIT'a można było obejrzeć m.in. rozwiązania dla Tualatina oraz długo oczekiwany model KG7-RAID oparty na AMD-760. Jednakże nie znalazły się tam płyty bazujące na chipsetach VIA. Nie oznacza to jednak, że ABIT nie będzie tworzył takich płyt. Serwis X-bit otrzymał informacje o dwóch nowych płytach będących już w fazie przygotowań:
 • VR6-RAID. ABIT planuje wyprodukować tą płytę na Socket370, od samego początku kompatybilną z Tualatin'em. W związku z tym, będzie ona oparta na nowym chipsecie VIA Apollo PRO266T oraz będzie zawierała regulator napięcia zgodny ze specyfikacją VRM 8.5. Będą tam też trzy 184-pinowe sloty DIMM dla pamięci DDR. Poza tym, będzie 6 slotów PCI i AGPx4. Płyta wyposażona będzie w zintegrowany kontroler ATA/100 RAID, kartę dŹwiękową AC'97 i obsługiwała znane SoftMenu III.
 • KR7-RAID. Ta płyta główna, oparta na Sokecie A, będzie bazowana na VIA KT266. Umieszczone na niej zostaną 4 sloty DIMM, 6 PCI i AGPx4. Znajdzie się tam też 6 portów USB oraz karta dŹwiękowa AC'97. Jak poprzednie modele, zawierać będzie też zintegrowany kontroler ATA/100 RAID - HPT370. Jeżeli jesteś fanką overclockingu, płyta pozwoli Ci na zmianę mnożnika zegara procesora, częstotliwości FSB, Vcore oraz Vio.
Premiera obu płyt przewidywana jest na koniec drugiego kwartału b.r.

Nowe tweakery


Autor: DYD | 21:20
Komentarzy (0)
W ostatnim czasie ukazało się kilka nowych wersji popularnych programów tweakujących karty graficzne. U dołu przedstawiamy ich listę. Pierwsze dwa przeznaczone są dla karta Radeon, a posotałe dwa - dla NVidii. Wszysktie tweakery dostępne są z naszego serwera.

Test past termoprzewodzących


Autor: DYD | 20:50
Komentarzy (0)
Serwis IN4.Pl przygotował test past termoprzewodzących firmy Silversystem. W teście tym udział wzięły pasty: Thermopox 45S, 80S, 75AGS oraz "zwykła" pasta silikonowa H. Poniżej drobny fragment z testu:
Po co w ogóle taka pasta? Ano metal radiatora nigdy nie przylega idealnie równo do powierzchni jądra procesora (nawet najlepiej oszlifowany - a z tym jest różnie), dlatego też potrzebny jest jakiś materiał między metalem i procesorem wypełniający powietrzne dziury, które zdecydowanie utrudniają odprowadzanie ciepła z powierzchni Waszych procesorów. Przy najnowszych płytach jest wręcz napisane że istnieje konieczność aplikowania past termoprzewodzących. Czy jest jakaś alternatywa? Owszem - dwie. Pierwszą są specjalne kleje termoprzewodzące (np. sprzedawany u nas Thermopox 85CT), a drugą wkładki termo. Pierwsze jednak utrudniają zdecydowanie zmianę radiatora (klej trzyma się naprawdę mocno) a dobre wkładki są u nas praktycznie nieosiągalne. Dlatego klej - mimo że jego osiągi są doskonałe (nie ustępuje najlepszej paście testu - Thermopoxowi 75 AGS) polecam tylko tym, którzy chcą założyć procesor i radiator raz na amen...

free4web - pomoc dla webmastera


Autor: DYD | 20:20
Komentarzy (0)
Marek Kałużny poinformował nas o rozpoczęciu działalności nowego serwisu internetowego: free4web - Darmowe narzędzia dla stron WWW. Na stronie można znaleźć bezpłatne komponenty dla każdego webmastera. Aby umieścić na swojej stronie komponent należący do free4web, trzeba wypełnić prosty formularz i umieścić u siebie odpowiedni kod HTML. W tej chwili dostępne są komponenty takie jak forum, lista mailingowa i wiele innych. Autorzy strony zapowiadają, że liczba komponentów będzie stale powiększana.

Nowe COMBO Toshiby


Autor: DYD | 16:30
Komentarzy (0)
Podczas targów Cebit w Hanowerze Toshiba zaprezentowała nowy model COMBO - napęd łączący cechy napędu CD-RW i odtwarzacza DVD. Model SD-R1102 jest dwa razy szybszy od swojego poprzednika, co ważne zastosowano w nim technologię zapobiegającą występowaniu błędu "buffer underun". Podstawowe parametry napędu to zapis CD-R 8x, zapis CD-RW 8x, odczyt DVD-ROM 8x, odczyt CD-ROM 32x. Urządzenie posiada 2 MB bufor wspomagany podczas zapisu przez technologię, która zapobiega jego opróżnianiu, a w efekcie niszczeniu płytek. Ponadto, napęd ma interfejs ATAPI, czas wyszukiwania wynosi 120 ms., charakteryzuje się niskim poborem mocy i co najważniejsze niską awaryjnością - gwarantowany czas MTBF wynosi 100.000 godzin. W komplecie producent oferuje oprogramowanie do zapisu VOB CD, oprogramowanie Win DVD 2000 do odtwarzania DVD, MP3 Recorder & Jukebox, pełną wersję DVD LEGO Stunt Rally, 2 płyty CD-R, 1 płytę CD-RW, specjalny marker do CD, instrukcję, kable oraz wkręty mocujące.

Nie będzie Matrox G800, będzie G550?


Autor: DYD | 10:50
Komentarzy (0)
Reactor Critical wszedł w posiadanie ciekawych informacji pochodzących "podobno" z oficjalnego pisma firmy Matrox. Otóż firma w przeciągu kilku tygodni, zamierza wprowadzić następcę serii kart G400/G450 - model Matrox G550. Pośród wielu nowych cech, nowa karta ma wyróżniać się funkcjami "Matrox Skinning" (którą zaprezentowano na zeszłorocznych imprezach GDC i Metldown), "Displacement Mapping" oraz drobnymi innowacjami w technologii DualHead. Firma natomiast nic nie wspomina o wypuszczeniu w bliższej przyszłości karty G800. Wygląda na to, że wszelkie informacji o G800 okazały się plotkami. Poczekajmy jednak, na bardziej oficjalne źródło informacji, niż RC.

Black & White - polska premiera!


Autor: DYD | 10:35
Komentarzy (0)
Wczoraj firma IMGroup oficjalnie ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży w Polsce dobrze zapowiadającej się gry strategicznej Black & White autorstwa Peter'a Molyneux i jego zespołu. Styl gry B&W determinuje Twoje poczynania. Biały czy Czarny - to kim będziesz - zależy tylko od Ciebie. W tym świecie wszystko jest możliwe. Świat B&W wypełniają łamigłówki - mini-testy i wyzwania, które stoją przed graczem: Jak postępować z rabusiami okradającymi wioski lub gdzie szukać chorego tubylca i jak go uleczyć? Tylko od Ciebie zależy przebieg wszelkich zdarzeń. Używając czterech narzędzi - mózgu, stworzenia, moralnej ręki i magii - gracz rozwiąże każdy problem. Narzędzia zwiększają swoją moc w zależności od poczynań gracza. Gracze mogą konkurować z innymi bóstwami, przejmować ich terytoria a nawet wzniecać Świętą Wojnę o kontrolę nad światem Eden. Bo na ziemi może być tylko jeden bóg! Kto nim zostanie... i czy Eden będzie biały czy czarny? Tyle wprowadzenia, a sama gra dostępna jest w cenie detalicznej 119 zł w opakowaniu DVD w wersji białej i czarnej (okładka do gry jest uniwersalna-dwustronna). Grę można nabyć w naszej zaprzyjaŹnionej firmie PLAY w cenie 105 zł wraz z kosztami przesyłki.

GeForce3 trochę tańsze?


Autor: DYD | 10:15
Komentarzy (0)
Powołując się na serwis NVChips-fr dowiedzieliśmy się, że ELSA obniżyła ceny za karty oparte na procesorze GeForce3 . Wygląda na to, że cena karty GLADIAC 920 spadnie aż o $150. Ten ruch ze strony ELSY potwierdza informacje, jakie padły na targach CeBIT, że ceny kart z GeForce3 w momencie premiery będą niższe od wcześniej zapowiadanych. Można więc się spodziewać, że karty z GeForce3 w seryjnej sprzedaży będą kosztować w okolicy $400. Trzeba jednak jeszcze trochę poczekać na tą seryjną sprzedaż...

Clive Barker's Undying demo!


Autor: DYD | 09:55
Komentarzy (0)
Electronic Arts przygotował niespodziankę dla amatorów gier fpp lubujących się w horrorach. Ukazało się bowiem duże demo Clive Barker's Undying. Na początek krótkie wprowadzenie. Jako Patryk Galloway, zostałeś wciągnięty w dramatyczne losy starej rodziny, której degeneracja i postępujący rozkład przerażają swoją niesamowitością. W swojej desperackiej szamotaninie Patryk musi odkryć sekret zapomnianej magii by przy jej pomocy pokonać złe moce i poskromić nieujarzmiony terror. Krok po kroku i pokój po pokoju ośmielasz się odkrywać niesamowitość i klątwę starego domu. Ale nic nie przygotuje Cię do tego co czeka na Ciebie w najciemniejszym zakamarku. Więcej informacji o grze na stronie www.undying.ea.com. Demo dostępne jest z serwera ftp.zdnet.com (96.89 MB).

Duron 850 MHz w testach na TwojePC


Autor: DYD | 09:40
Komentarzy (0)
Garść informacji co nowego w testach na TwojePC. Dziś z firmy AMD dostaliśmy do testów zadomowiony już na rynku procesor AMD Druon z zegarem 850 MHz. Nasz specjalista od procesorów już go wziął go na warsztat, więc recenzji i testów możecie spodziewać się u nas już w następnych tygodniu. Przypomnę także, że Lancer jest w trakcie testów procesora Thunderbird 1.2 Ghz z magistralą 133 MHz na płytach ASUS A7V133 oraz Abit KT7A.

 
Czwartek 5 kwietnia 2001

ASUS V7700 Pro Deluxe w testach


Autor: DYD | 23:30
Komentarzy (0)
Benchmark.pl zamieścił recenzję karty klasy GeForce2 Pro: ASUS V7700 Deluxe Pro. Dowiecie się z niej, że choć karta PRO ma lepszą wydajność, to faktycznie nie jest niczym nowym w stosunku do GeForce2 GTS. Sterowniki karty ASUS, możliwości i wydajność procesora GeForce2 (nie mylić z wydajnością karty), wyjścia ViVo, okulary 3D, jakość obrazu są w obu kartach identyczne. Różnica to ilość pamięci i jej częstotliwość taktowania. Model V7700 Pro posiada 64 MB (400 MHz), klasyczny V7700 tylko 32 MB (333 MHz). Cała reszta sprowadza się do różnicy w wydajności karty wynikającej właśnie z szybszej i obszerniejszej pamięci. Oto fragment o sterownikach:
Sterowniki karty, możliwości i wydajność procesora GeForce2 (nie mylić z wydajnością karty), wyjścia ViVo, okulary 3D, jakość obrazu są w obu kartach identyczne. Różnica to ilość pamięci i jej częstotliwość taktowania. Model V7700 Pro posiada 64 MB (400 MHz), klasyczny V7700 tylko 32 MB (333 MHz). Cała reszta sprowadza się do różnicy w wydajności karty wynikającej właśnie z szybszej i obszerniejszej pamięci.

Leadtek WinFast GeForce2 ULTRA - recenzja


Autor: DYD | 22:25
Komentarzy (0)
Zaprzyjaźniony serwis Tweak.pl przygotował recenzję karty graficznej Leadtek WinFast GeForce2 ULTRA wyposażonej w 64 MB pamięci DDR 4ns. Jeżeli do tej pory nie spotkaliście się z recenzją tej karty, zapraszam. Poniżej, tradycyjnie fragment z artykułu:
WinFast GeForce 2 Ultra ta nazwa mówi sama za siebie. Zainteresowało mnie wykonanie karty, wyjście na monitor, wyjście DVI-T, oraz wyjście S-Video, charakteryzujące tę kartę duże, srebrne radiatory, wygląda to naprawdę ładnie. Ważne jest to, że przez wyjście S-Video-Chinch obraz jest słaby chociaż lepszy od tego który był na GF MX DH, w każdym razie można grać np. w Colin mcrae rally (duża przyjemność, ale trzeba się oddalić żeby nie widzieć rozmycia obrazu).

RoadMap Intela / płyty główne dla P4


Autor: Marecek | 09:45
Komentarzy (0)
Na X-Bit pojawił się zaktualizowany "plan wydawniczy" Intela, z którego wynika, iż najbardziej promowanym procesorem tego roku będzie oczywiście Pentium 4.

.Q1Q2Q3Q4
Pentium 411%20%28%36%
Tualatin0%0%2%7%
Pentium III56%47%37%24%
Celeron33%33%33%33%

Jak widać, wcześniejsze zapowiedzi o tym, że P4 stanowić będzie blisko 50% produkcji procesorów Intela pod koniec roku 2001 okazały się nieprawdziwe. Nie mniej procesor ten, ze swym 36% udziałem stanowić będzie z całą pewnością najbardziej promowany produkt firmy. Jeszcze w trzecim kwartale systemy zbudowane na procesorze Pentium IV 1,3GHz mają stać się podstawowym rozwiązaniem dla najszerszego segmentu rynkowego (cenowo - 1000$ ~ 1200$). W pierwszym kwartale 2002 roku również ceny układów 1,4 i 1,5GHz spadną do tego stopnia, że umożliwią budowanie stosunkowo tanich systemów opartych na tych właśnie procesorach. Czynnikiem, którzy przyczynić się ma do obniżenia cen konstrukcji komputerów z P4 mają być nie tylko cięcia cen procesorów, ale i pojawienie się nowego chipsetu Brookdale (trzeci kwartał b.r.), umożliwiającego współpracę P4 z tanimi pamięciami PC133. Poza tym Intel przewiduje, że również RDRAMy potanieją przed końcem roku (optymistycznie mówi się o cenie 100$ za kość 128MB RIMM).

Tymczasem Tualatin, wydajny następca Pentium III wykonany w technologii 0.13 mikrona pojawi się w bardzo niewielkich ilościach. Do tego dostępna będzie tylko jedna wersja tego procesora, działająca z prędkością 1,26GHz Cena tej jednostki przekraczać ma wartość najwolniejszego Pentium IV (inwestycja w wydajnego Tualatina okaże się więc mniej opłacalna, niż w platformę P4).

Skoro już jesteśmy przy temacie Pentium IV - najwięksi producenci płyt głównych ogłosili wyniki sprzedaży płyt głównych w pierwszym kwartale bieżącego roku. Okazało się, że największy wkład w kształtowanie się platformy Pentium IV miała MSI, której udało się zbyć przeszło 40 000 urządzeń (firmy ASUSTeK oraz Gigabyte sprzedały po 20 tysięcy płyt głównych dla P4, z czego większość w zeszłym miesiącu). Wyniki rozczarowały przede wszystkim samych producentów (MSI, ASUSTeK oraz Gigabyte), którzy rozpoczynając "przygodę z Pentium IV" spodziewali się, że każdy sprzeda około 80-100 tysięcy płyt głównych.

Mobile Commerce a Coca-Cola


Autor: Marecek | 09:30
Komentarzy (0)
Wyobraźmy sobie, że mamy piękne, czerwcowe popołudnie. Z nieba leje się żar, a nam niesamowicie chce się pić. Przechodząc obok pobliskiego automatu z napojami zauważamy do tego, że nie posiadamy ani złotówki. Co robić ? W Australii wprowadzono usługę, dzięki której możemy za pośrednictwem telefonu komórkowego zamówić Colę. Telstra Corp Ltd., największy australijski operator telefonii komórkowej, wraz z korporacją Coca-Cola opracowali system, dzięki któremu wystarczy podejść do automatu z napojami, wystukać odpowiedni numer podany na urządzeniu, podać cyferkę symbolizującą odpowiedni produkt, by po chwili otrzymać go bez konieczności posiadania przy sobie jakichkolwiek środków płatniczych. Koszt operacji zostanie automatycznie wliczony do opłat za korzystanie z telefonu bez obciążania użytkownika żadnymi kosztami za połączenie (na rachunku pojawi się jedynie wartość kupionych w ten sposób przedmiotów). Coca-Cola od jakiegoś czasu umożliwia podobny system rozliczania za produkty w Chile. Telstra zamierza wprowadzić szereg pokrewnych usług zaliczających się do kategorii mobile- lub jak kto woli: m-commerce. Będzie to np. możliwość płacenia za parking, dokonywanie zakupów w sklepie, czy rezerwacja i kupno biletów - bez pieniędzy, bez kart kredytowych, tylko przy użyciu telefonu komórkowego.

UltraSPARC III z błedem


Autor: Marecek | 09:25
Komentarzy (0)
Wyszło na jaw,, że oczko w głowie Sun-a, najmłodszy, najbardziej dopieszczony spośród procesorów UltraSPARC posiada poważną usterkę, która powoduje błędy przy obliczeniach w niektórych operacjach zmiennoprzecinkowych. Nie stwierdzono na razie w jakich okolicznościach pojawia się usterka - wiadomo jedynie, że szanse na jego wystąpienie są niewielkie. Od razu pojawiła się łatka programowa, która rozprowadzana jest z każdym nowym systemem od połowy marca. Niestety, naprawienie błędu niesie ze sobą pewną stratę wydajności procesora UltraSPARC III, w którym wyłączona zostaje instrukcja odpowiedzialna za pojawianie się usterki. W rezultacie następuje spadek wydajności układu wynoszący około 15% (w SPECfp2000). Inżynierowie Sun-a głowią się jak pozbyć się problemu. Nie mniej - redukcja wydajności o kilka procent pozostaje na razie i tak lepszym rozwiązaniem, niż możliwość "wyłożenia się" systemu, bez względu na to, jak nikłe są na to szanse.

Zauważcie, że sprawy tego typu są dziś w świecie mikroelektroniki na porządku dziennym. Ile to już razy słyszeliśmy o pojawiających się tu i tam błędach w procesorach AMD i Intela. Nie mniej większość z nich pozostawiano bez odzewu ze strony producenta, który ograniczał się jedynie do wyeliminowania usterki w kolejnych generacjach jąder procesorów. W przypadku serwerów UNIX-owych podstawowym czynnikiem jest tu niezawodność, tak więc Sun nie mógł pozwolić sobie na zagranie w stylu Intela czy AMD - postawiono więc na bezpieczeństwo kosztem wydajności.

Micron zwiększa produkcję DDR


Autor: Marecek | 09:15
Komentarzy (0)
Czołowy producent układów pamięci ogłosił wczoraj, że wychodząc na przeciw dużym oczekiwaniom rynkowym, zwiększa ilość produkowanych kości DDR SDRAM. Udział produkcji układów DDR SDRAM w stosunku do całkowitej produkcji wynosić ma u Microna przed końcem roku 30%. Na rezultaty nie trzeba było czekać długo - w sklepie internetowym Crucial ceny modułów PC2100 DDR momentalnie zrobiły się przystępniejsze. Za kość 128MB PC2100 (unbuffered) zapłacić trzeba około 60$, moduły 256MB kosztują w granicach 104 $.

 
Środa 4 kwietnia 2001

P4 Grand Prix: reportaż z rajdów dziennikarzy


Autor: DYD | 19:50
(1)Komentarzy (1)
Ponad 12.000 wielbicieli szybkich wrażeń w 23 miastach zasiądzie za kierownicą rajdowego Subaru Impreza WRX, napędzanego komputerem Fujitsu Siemens Computers z procesorem Intel Pentium 4 i weźmie udział w eliminacjach komputerowego rajdu samochodowego wykorzystując grę ProRally 2001. W każdy weekend począwszy, od 24 marca, w kilku miastach jednocześnie organizowane będą eliminacje rajdu Pentium 4 Grand Prix, połączone z prezentacją możliwości procesora Intel Pentium 4. Imprezy odbędą się w 35 centrach handlowych w 23 miastach w całej Polsce. Eliminacje zakończą się Wielkim Finałem, który odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Tam 48 najlepszych kierowców zmierzy się ze sobą w walce o 3 nagrody główne: komputer Fujitsu Siemens z linii Silverline z procesorem Intel Pentium 4, zestaw głośników do kina domowego firmy Fujitsu Siemens Computers Soundbird Cinema 3D II i zestaw dodatkowych akcesoriów do komputera: mikroskop Intel playQX3 wraz z aparatem cyfrowym Intel PC Pocket Camera. Dziś odbył się rajd P4 Grand Prix dla dziennikarzy. Zapraszamy do naszej foto-relacji. » czytaj dalej

Konkurencja dla KT133A


Autor: Marecek | 14:15
Komentarzy (0)
Na dzień dzisiejszy, gdy platforma DDR SDRAM nie jest jeszcze zbyt popularna głównie ze względu na wysokie koszty takowych konstrukcji, producenci chipsetów mają znakomitą szansę by ubić dobry interes na kościach obsługujących konfiguracje nowych produktów AMD (Athlon działający przy FSB 266MHz) z popularnymi i tanimi rodzajami pamięci SDRAM PC133. Podobnie jak SiS tworzy kość SiS733, tak i firma ALi zamierza wkroczyć na ten segment rynku, zdominowany dziś przez VIA i układ KT133A. ALi już niedługo zademonstrować ma swój nowy rdzeń chipsetu oznaczony kodową nazwą ALi M1649. Będzie to rozwiązanie wspierające platformę Socket A z 200/266MHz-ową szyną FSB oraz pamięci PC100/133 SDRAM. Patrząc na specyfikacje tego jądra zauważyć można, że jest to przystosowana do współpracy z innymi rodzajami pamięci wersja kości Ali MAGiK 1 (ten obsługuje DDR). Tak więc płyty główne wykonane w oparciu o ten chipset cechować się będą m.in. obsługą AGP 4X, kontrolerem ATA/100, zintegrowanym dźwiękiem AC'97 itd.

Układ ten ma ponadto zasadniczą przewagę nad kością VIA KT133A - jest od niego o wiele tańszy. Tak więc spodziewamy się już niedługo kilku nowych, wydajnych i przede wszystkim niedrogich konstrukcji Socket A 266MHz / PC133. Pierwszą z nich może być Iwill KD266 (jeszcze oficjalnie nie ogłoszona) - 3x DIMM, AGP4x, 6xPCI plus komplet bajerów dla overclockerów w postaci technologii MicroStepping. Innym producentem, który już teraz wyraził chęć stworzenia płyty głównej na chipsecie ALi M1649 jest Acorp - jego mo-bo (model 7A1646A) posiadać będzie 3 podstawki DIMM, port AGP 4X, 5 slotów PCI oraz 1 AMR. Zarówno płyty główne, jak i sam chipset pojawić się ma na szeroką skalę w tym kwartale.

OrangeUSB 2.0 PCI


Autor: Marecek | 09:45
Komentarzy (0)
Choć na rynku nie są dostępne jeszcze urządzenia wykorzystujące zalety standardu USB 2.0, to już dziś zwolennicy nowych rozwiązań mogą zaopatrzyć się w odrębny kontroler USB 2.0 wyprodukowany przez firmę Orange Micro. Jest to karta PCI posiadająca 4 zewnętrzne i jeden wewnętrzny, bardzo szybki port USB. Urządzenie posiada certyfikaty korporacji USBIF, tak więc jest w pełni zgodne z nadchodzącym standardem, który przewiduje przecież przepustowość na poziomie 480 Mbitów/s (USB 1.1 "wyciągał" maksymalnie 12 Mbitów/s). Karta jest oczywiście kompatybilna wstecz, więc do czasu pojawienia się nowej generacji hardware'u, można wykorzystywać ją jako zewnętrzny kontroler USB 1.1. OrangeUSB PCI jest również w stanie obsługiwać dwa standardy urządzeń równolegle.

Niebezpieczny Wireless LAN Protocol


Autor: Marecek | 09:35
Komentarzy (0)
Ekipa badawcza z uniwersytetu w stanie Maryland zidentyfikowała szereg nowych, bardzo niebezpiecznych dziur w oficjalnym standardzie bezprzewodowej transmisji danych dla sieci lokalnych 802.11. Jest to już drugie podważenie wiarygodności tego rodzaju wymiany danych między komputerami - na początku bieżącego roku naukowcy z uniwersytetu w Berkeley poinformowali o słabości protokołów kodowania wykorzystywanych przez standard 802.11. Problemy odkryte we wtorek dotyczą kontroli dostępu oraz, wręcz trywialnego do obejścia, systemu autoryzacji. Okazuje się, że większość urządzeń wireless LAN jako jednego z elementów umożliwiających wejście do sieci używają m.in. jej kodowej nazwy (np. karty Lucent Technologies Inc. "Orinoco"). Choć pozostałe kody dostępu są zaszyfrowane, to jednak zawsze nazwa sieci nadawana zostaje już jako czysty, niczym nie zabezpieczony tekst. Drugą sprawą są adresy MAC (media access control), również nadawane w sposób niezabezpieczony - przechwytując je osoba atakująca jest w stanie uzyskać dostęp do komórki sieci, z której "podglądana" ofiara korzystała. Trzecia kwestia dotyczy kluczy dostępu do sieci. Okazuje się, że współdzielone kody autoryzacji są po prostu niezabezpieczone i bez problemów da się je wyodrębnić ze strumienia danych, a następnie złamać i zalogować się niepostrzeżenie do sieci lokalnej jako istniejący użytkownik. Czy mamy się więc spodziewać nowego standardu bezprzewodowej transmisji?

MP3-CD-RW od Sony


Autor: Marecek | 09:25
Komentarzy (0)
Firma Sony Electronics wprowadza na rynek nową nagrywarkę CD-RW stanowiącą jednocześnie przenośny odtwarzacz płyt CD z możliwością dekodowania plików MP3. Model CRX10U/A2 należy do nowej rodziny produktów "Digital Relay". Urządzenie po podłączeniu do komputera za pośrednictwem złącza USB 1.1 zachowuje się jak normalna nagrywarka CD-RW (zapis 4X, odczyt max 6X). Jako CD-Player posiada tę wygodną cechę, że odtwarza zarówno płyty Audio, jak i wszelkiej maści pliki MP3 (od 128KBps do 320KBps). Załączony do zestawu akumulatorek Li-Ion umożliwia dwie godziny nieustannej pracy na pełnych obrotach (nagrywanie 4X, bądź odtwarzanie MP3). Napęd może być obsługiwany z poziomu umieszczonego na długim przewodzie pilota, który (co ciekawe) posiada wbudowany wyświetlacz LCD, na którym wyświetlane są podstawowe informacje, jak CD Text albo tagi (ID3) plików MP3. Dołączone do zestawu oprogramowanie to: CD Extreme, abCD, Liquid Player, CharisMac Discribe (Mac), Dantz Development's Retrospect Express (Mac). CRX10U/A2 kosztuje około 400$.

Intel i O.13 Mikrona


Autor: Marecek | 09:10
Komentarzy (0)
Intel ogłosił wczoraj, iż w fabryce w Hillsboro powstał pierwszy procesor wyprodukowany z 300 - milimetrowego "wafla" wykonanego w technologii 0.13 mikrona. Masowa produkcja wciąż jeszcze eksperymentalnych układów ruszyć ma pełną parą z początkiem przyszłego roku. Technologia wykorzystywana będzie przede wszystkim do wytwarzania flagowego Pentium IV oraz komponentów do tworzenia urządzeń sieciowych i komunikacyjnych. Przesiadka z procesu wytwarzania 0.18 mikrona plus zwiększona powierzchnia "wafli" dać ma czterokrotny wzrost ilości produkowanych procesorów przy 30% redukcji kosztów ich wytwarzania...

Gamin' news


Autor: Marecek | 08:55
Komentarzy (0)
Odbiegając trochę od tematu: w najnowszym numerze miesięcznika PC Gamer, pojawiła się garść nowych informacji na temat kontynuacji gry Soldier of Fortune. SoF2 tworzony jest w oparciu o engine Quake'a III Areny wzbogacony o technologię GHOUL (osoby, które grały w SoF'a wiedzą o co chodzi - kilka wariantów "wyeliminowania" przeciwnika - od strzału w głowę, po kolano). Więcej polygonów, lepsza grafika, 13 rodzajów nowego uzbrojenia - będzie w co pograć. Informacją, która jednak wprowadziła najwięcej zamieszania jest to, że SoF2 zostanie wydany bez trybu multiplayer - mi się wierzyć nie chce, tym bardziej, że mowa o wydaniu primaaplisowym magazynu PC Gamer (jak gra oparta o Q3A może nie mieć M-playera?). Jak tylko pojawią się pierwsze screeny - znajdziecie je tutaj!

BTW. Tajwańska Vista Group planuje wypuszczenie dla większości platform sprzętowych gry akcji opartej na motywach "oskarowego przeboju" Crouching Tiger Hidden Dragon. Gra pojawić się ma pod koniec roku.

3D FISH ! nowy screensaver 3D


Autor: DYD | 02:35
Komentarzy (0)
Teraz coś miłego dla oka. Mitsunobu OKABE opracował interesujący i bardzo atrakcyjny graficznie wygaszczacz 3D FISH ! korzystający z portu Direct3D. Screensaver na pewno przypadnie do gustu akwarystom lubujących się w 3DAquarium i 3DAqua oraz koneserom dobrych wygaszaczy 3D. Posiada on kilka rodzajów kamer, scen i środowisk wodnych i zawiera dwa typy wyświetlania rybek: lumi.scr (wirtualne, nie fotorealistyczne, bez limitu czasu) oraz bream.scr (fotorealistyczne, z limitem scen i czasu). Wersję 2.65e tego świetnego wygaszacza można pobrać z lokalizacji hp.vector.co.jp lub serwera TwojePC.pl (2.25 MB).

 
Wtorek 3 kwietnia 2001

Nowy Winamp 2.74


Autor: DYD | 23:50
Komentarzy (0)
Co prawda na stronie Winamp.com nie ma słowa o nowej wersji 2.74, jednak Nullsoft już dziś zamieścił tą wersję na swoim oficjalnym serwerze (download.nullsoft.com). Stało się już tradycją, ze nowy Winamp wpierw pojawia się tylko na serwerze, bez żadnego opisu na Winamp.com - tam widnieje jeszcze wersja 2.73. W wersji 2.74 poczyniono następujące zmiany:
 • trochę wyczyszczono kod startowy
 • poprawiony błąd layer 2 i/s w "in_mp3"
 • poprawiony błąd HTTP/1.1 + Apache CGI w "in_mp3"
 • ulepszone wsparcie "HTTP auth" w "in_mp3"
 • aktualizowany do nowej wersji "in_midi"
 • nowy AVS ze wsparciem Overlay
 • nowy uninstaler od NSIS

Z archiwum X: Abit vs Asus


Autor: Lancer | 13:55
Komentarzy (0)
Z niecierpliwością czekając na dostawę GeForce3, mam okazję gościć w moim komputerze różne karty graficzne. Ostatnio pracuję na karcie Creative GeForce 256 DDR. Jak to zwykle mam w nawyku - podkręciłem ją. Wynik nie szczególny, rzekłbym przeciętny (160MHz rdzeń / 347MHz pamięci), a nie napisałbym tych kilku zdań, gdyby nie przeżycie z kilku ostatnich dni. Zanim przejdę jednak do meritum, parę zdań o samej karcie Creative'a, robiącej ostatnio sporą karierę, głównie za sprawą niskiej ceny i źródła pochodzenia. Otóż karta CT 6970, którą mam okazję testować, oficjalnie nie jest sprzedawana przez firmę Creative, a odróżnia ją do wersji handlowej, oficjalnej, zwanej Anihilator Pro kilka szczegółów. » czytaj dalej

Netscape Communicator 4.77


Autor: DYD | 13:35
Komentarzy (0)
Mimo, iż Netscape promuje wersję 6.xx swojej przeglądarki, to nadal jednak, co jakiś czas, aktualizuję Communicatora w wersji 4.xx. Dziś ukazała się wersja 4.77 przeglądarki Netscape Communicator. Kompletna instalacja dostępna jest na serwerze ftp.netscape.com (22.3 MB). Pełną listę poprawek i zmian wersji 4.77 można przejrzeć pod tym adresem

ABIT KT7 - Podkręcanie i tweaking


Autor: DYD | 13:25
Komentarzy (0)
Na serwisie Benchmark.pl ukazała się kolejna część ciekawego poradnika Paul'a: ABIT KT7 F.A.Q - Podkręcanie i tweaking - Podkręcanie i tweaking. Dzisiejszy odcinek powinni zobaczyć wszyscy początkujący overclokerzy. Można tam znaleźć odpowiedzi w jaki sposób przetaktować system, czy zmiana "CPU FSB Plus (MHz)" w SoftMenuIII wpływa na szybkość magistrali PCI i AGP, jak przetaktowywać procesory Duron i Thunderbird na płycie KT7 oraz w jaki sposób jeszcze bardziej zwiększyć napięcie rdzenia (core voltage). Poniżej fragment z artykułu:
Jak przetaktowywać procesory Duron i Thunderbird na płycie KT7?
Przede wszystkim musisz zrozumieć jak działa twój procesor. Płyta główna przekazuje sygnał zegarowy do procesora, często określany mianem Front Side Bus (FSB). Jest on ustawiony domyślnie na 100MHz na ABIT KT7 i innych płytach głównych opartych na VIA KT133, a Athlon wykorzystuje proces znany jako Double Data Rate (DDR) do taktowania na wznoszącym i opadającym zboczu sygnału zegarowego, osiągając wymagane przez siebie FSB o szybkości 200 MHz. Aby zamienić 100 MHz (czyli faktycznie 200 MHz) sygnał zegarowy w "mierzoną megahercami" szybkość twojego procesora, CPU musi go pomnożyć. Jeśli na przykład masz procesor 800 MHz, wówczas CPU mnoży 100 MHz FSB przez 8, aby osiągnąć 800 MHz (lub dokładniej, mnoży 200MHz sygnał DDR przez 4). A więc masz dwie drogi by przetaktować swój procesor.

Recenzja płyty Transcend TS-ALR4


Autor: DYD | 12:55
Komentarzy (0)
IN4.PL poinformował o recenzji płyty recenzji płyty Transcend TS-ALR4 na układzie ALI MAGIK1 (pamięci DDR). W testach IN4.PL, Transcend z pamięciami DDR okazał się wolniejszy od ABIT KT7A z pamięciami SDRRAM. Ciekawe czy jest to wina producenta płyty, czy może producenta chipsetu - firmy ALI. Fragment z recenzji poniżej:
Płyta nie jest przeciętna. Jest słaba. Coś mi się wydaje, że układ ALI Magik1 powinien nazywać się raczej ALI Iluzjonista. Wygląda na to, że trafił swój na swego bo i chipset ALI nie jest wydajny i Transcend się nie popisał. Płyta ta zapewne znajdzie amatorów, których przyciągnie magia liter DDR i pewnie o to tu chodziło. Ja jednak nie polecam przesiadki ani na Transcenda ani na nic innego na układzie Magik1. Po prostu już teraz mamy wydajniej i taniej. Cena 128MB pamięci DDR to wydatek ok. 730 zł natomiast sama płyta kosztuje 930 zł, a to jest już cena nie do przełknięcia.

Raid-On Tweaker 4.6


Autor: DYD | 10:05
Komentarzy (0)
Humus (jego strona już działa poprawnie) ostatnio prawie codziennie wypuszcza nową wersję swojego programu Raid-On Tweaker. Posiadacze kart ATI Radeon na pewno nie będą z tego powodu narzekać. W wersji 4.6 główna zmianą jest dodanie ustawień pamięci oraz ukrytych opcji do sekcji overclock. Oprócz tego autor dodał dwie nowe komendy poleceń: Timing=X oraz Latency=X. Zaktualizowany również linki, dodając nowe adresy stron poświęconych programom tweakującym.

Detonators Win9X 8.33 - ŻART!


Autor: DYD | 09:50
Komentarzy (0)
A więc jednak nasze przeczucia się sprawdziły. BETA Detonatory dla Win9X w wersji 8.33, o których wczoraj pisaliśmy to "fake"! Serwisy M3DZone.com oraz Serwis The-Ctrl-Alt-Del.com zrobiły nam prima aprilisowy żart, zamieszczając te BETA Detonatory, a my daliśmy się nabrać... Nie zalecamy więc ich instalowania.

NVmax 1.5 BETA 1


Autor: DYD | 08:45
Komentarzy (0)
A Charnley opracował wersję 1.5 BETA 1 popularnego programu NVmax, przeznaczonego dla optymalizacji kart graficznych NVidii. Tweaker wymaga zainstalowanych Detonatorów i pracuje pod systemami Win9x/ME/NT/2000. W skrócie, NVmax umożliwia zmiany w ustawieniach jakości i wydajności systemu, DirectX oraz OpenGL. Nowa wersja wnosi:
 • poprawiona detekcja kart graficznych w Windows 9x
 • poprawione rozpoznawanie sterownika (> 9.99)
 • automatyczna aktualizacja sterownika z opcją wsparcia dla WHQL
 • dodana opcja możliwości odinstalowania sterowników
 • mniejsze zużycie pamięci, do 30 % mniej niż inne tweakery NVidii
 • szybsze działanie programu w porównaniu do poprzednich wersji
 • wiele innych zmian ...

Trial Office'a XP


Autor: Marecek | 08:15
Komentarzy (0)
Microsoft zdecydował się wypuścić próbną wersję swojego nowego produktu - pakietu biurowego Microsoft Office XP. Posunięcie to jest niewątpliwie owocem konkurencji z AOL-em, który od lat praktykuje takie metody w odniesieniu do swoich produktów. Office XP jest pierwszym z rodziny pakietem, który rozprowadzany będzie od samego początku w wersji Trial. Krążek z w pełni funkcjonalnym oprogramowaniem działającym tylko przez 30 dni kosztować będzie 9.95$. Komercyjna wersja Office'a XP trafić ma do sklepów oficjalnie 31 maja, jednak przewiduje się, że korporacje, które licencjują oprogramowanie Microsoftu dostaną swoje kopie pakietu już w tym miesiącu, tak więc na początku maja spodziewamy się pierwszych PeCetów z preinstalowanym Office'm XP. Pakiet oferowany będzie w wersjach Standard (479$ full/239$ upg), Professional (posiadająca dodatkowo Access'a, 579$ full/ 329$ upg), Professional Special Edition (wskład pakietu wchodzić będzie jeszcze nowy FrontPage; 479$ full) oraz Developer (FrontPage + "narzędzia" w cenie 799$ full/549$ upg). Źródła podają, że zysk ze sprzedaży Office'a stanowi dla Microsoftu około połowy całkowitego zysku płynącego ze sprzedaży oprogramowania.

Więcej gier dla Linuxa


Autor: Marecek | 08:05
Komentarzy (0)
Już niedługo platforma Linux może stać się równie atrakcyjna dla graczy, jak dzisiejszy Windows. Wszystko za sprawą firmy TransGaming Technologies, która podjęła się wsparcia projektu Wine, czyli przedsięwzięcia, którego celem ma być umożliwienie odpalania Windowsowych aplikacji w środowisku Linux. Firma postanowiła osiągnąć "100% kompatybilności i pełną wydajność" dla gier dziś istniejących. Ciekawe tylko jak Microsoft strawi obecność odpowiednika bibliotek DirectX w "świecie bez okienek".

 
Poniedziałek 2 kwietnia 2001

Duron 900MHz od AMD ogłoszony


Autor: DYD | 23:35
Komentarzy (0)
Tak jak podawaliśmy w piątek, AMD dziś oficjalnie ogłosił rozpoczęcie sprzedaży nowego procesora z serii Duron, z zegarem 900 MHz. Firma AMD wyceniła go na $129 przy kupnie 1000 sztuk. Od dziś poprzednie modele procesorów Duron - 850 MHz i 800 MHz, kosztują odpowiednio $111 oraz $90. Natomiast Duron 750Mhz został zupełnie usunięty z cenników producenta. Teraz ruch należy do Intela, który w zanadrzu szykuje premierę Celerona 850MHz. Przypomnijmy, że jego cena ma oscylować w okolicy $140. Oficjalne ogłoszenie AMD w tym miejscu.

Ferro - cyfrowy magnetowid


Autor: DYD | 23:05
Komentarzy (0)
Paweł Kania informuje o ukazaniu się nowej wersji programu Ferro, czyli cyfrowego magnetowidu. W wersji 0.99 z dnia 01/04/2001 dodano akcelerację DirectX, która spowodowała 3-krotne zwiększenie wydajności odtwarzania filmów. Istnieje możliwość jej włączenia lub wyłączenia. Ferro nie jest nakładką na Windows Media Player'a, lecz stosuje własne rozwiązania implementacji mechanizmów DirectShow, DirectDraw i DirectSound w celu uzyskania wysokiej płynności odtwarzania filmów. Podstawowe funkcje programu:
 • odtwarzanie plików audio i wideo
 • odtwarzanie filmów z napisami zapisanymi w pliku txt
 • playlista
 • płynne skalowanie obrazu (zoom)
 • przechwytywanie obrazu z karty wideo lub TV do pliku AVI
Więcej informacji pod adresem: www.ferro.silesianet.pl.

Intel - nauczanie ku przyszlości


Autor: DYD | 19:05
Komentarzy (0)
Powołując się na informację prasową, informujemy, że Intel przeznaczy 2 miliony złotych na wsparcie edukacji w Polsce. Do Polski wchodzi jedna z największych światowych inicjatyw edukacyjnych stworzona z myślą o usuwaniu barier przy wprowadzaniu najnowszych technologii do szkół - Intel Teach to the Future we współpracy z firmą Microsoft.

Intel, ze wsparciem Microsoft, rozpoczął dziś w Polsce kolejną inicjatywę edukacyjną Intel - Nauczanie ku Przyszłości, której celem jest bezpłatne przeszkolenie polskich nauczycieli. Program ma pomóc nauczycielom w maksymalnym wykorzystaniu technologii informacyjnych i komunikacyjnych w klasach. Inicjatywę wdraża w Polsce Intel we współpracy z programem Interkl@sa oraz Ministerstwem Edukacji Narodowej. Projekt Intel - Nauczanie ku Przyszłości został przystosowany do polskich programów zajęć i zakłada przeszkolenie 4000 nauczycieli przedmiotowych do końca 2001 roku. Intel oraz pozostałe organizacje zaangażowane w inicjatywę stworzą strukturę dostosowaną do jej realizacji, złożoną z najlepszych nauczycieli różnych przedmiotów, którzy po przeszkoleniu będą w swoim najbliższym otoczeniu prowadzili szkolenia w zakresie wykorzystywania najnowszych technologii informacyjnych i komunikacyjnych w szkole oraz będą służyli pomocą metodyczną swoim kolegom. Inwestycja Intela wyniesie ponad 2 miliony złotych (500 tysięcy dolarów).

RAM Idle 3.2 (Final?)


Autor: DYD | 18:55
Komentarzy (0)
Tweak Now! opracował nową wersję programu do optymalizacji pamięci RAM Idle, który jest darmowym programem służącym do zarządzania pamięcią. Posiada łatwy w użyciu interfejs i sprawia, że twoje aplikacje startują wyraźnie szybciej zostawiając więcej wolnej pamięci. Używaj go do zwalniania określonej ilości pamięci kiedy poziom minimalny zostanie osiągnięty. Możesz także zwalniać dowolną jej ilość co kilka minut. Podczas pierwszego uruchomienia, RAM Idle ustawi automatycznie wszelkie opcje dotyczące procesu zwalniania pamięci. Może się jednak zdarzyć, że automatyczny dobór tych wartości nie będzie optymalny dla twojego komputera. Wtedy należy samemu dobrać odpowiednie wartości. Co nowego w wersji 3.2:
 • naprawiono kilka błędów znalezionych we wcześniejszych wersjach
 • dodano możliwość usunięcia ikony RAM Idle z paska systemowego
Wersje angielskie i polskie programu RAM Idle dla systemów Win9X i Win2K dostępne są pod tym adresem.

BETA Detonators Win9X 8.33


Autor: DYD | 18:35
Komentarzy (0)
Dzisiejszy dzień jest wyjątkowo wydajny jeśli chodzi o nowe pliki. Serwis The-Ctrl-Alt-Del.com zamieścił info o nowych BETA Detonatorach dla systemów Win9X i ME. Żadnych konkretnych informacji o tych Detonatorach nie podano, poza tym, że wersja ma oznaczenie 8.33, zaś data wydania to 01/04/2001. Miejmy nadzieje, że nie jest to "prima-aprilis" ze strony inżynierów NVidii. [Update]: Drivery to prima-aprilisowy żart!

Raid-On Tweaker 4.5


Autor: DYD | 18:00
Komentarzy (0)
Ukazał się nowy Raid-On Tweaker w wersji 4.5 przeznaczony dla kart ATI Radeon i systemów Win 9x/ME/NT/2000. Nowa wersja tego programu zawiera niewielkie zmiany. W wydaniu 4.5 jedynie poprawiono asynchroniczne podkręcanie pod Win2K, dodano zaktualizowaną dokumentację oraz dodano plik pomocy dla zaawansowanych ustawień. Program dostępny jest z działu PLIKI, w sekcji "Tweaks". Waży 261 KB i jest dostępny lokalnie.

Transcend w ofercie Veracomp


Autor: DYD | 14:00
Komentarzy (0)
Veracomp został wyłącznym dystrybutorem płyt głównych firmy Transcend. Firma ta jest znana głównie z produkcji markowych modułów pamięci RAM m.in. stosowanych w serwerach IBM, HP. Od kilku lat Transcend rozwija produkcję płyt głównych - dzięki dostępowi do najnowszych technologii w dziedzinie chipsetów oraz pamięci (dział badawczo rozwojowy mieści się w USA) - firma stara się tworzyć produkty dobre pod względem jakości i stabilności pracy. Duży nacisk kładziony jest oczywiście na wydajność i możliwości o/c. Obecnie w ofercie Veracomp dostępne są następujące płyty. Dla procesorów AMD Duron i Athlon (Socket A): TS-AKT4/B (VIA KT 133), TS-ALR4 (Ali MagiK1 DDR), TS-AKT4/A (VIA KT 133A). Dla procesorów Intel Pentium III/Celeron (Socket 370): TS-ASP3 (Intel 815 EP), TS-AVE3 (VIA Apollo Pro 133A), TS-AVE3/B (VIA Apollo Pro 133A),TS-ASL3 (Intel 815 E), TS-ABX31 (Intel 440BX), TS-APR3 (VIA PRO266).

Ankieta - rozwiązanie za tydzień


Autor: DYD | 13:45
Komentarzy (0)
Informujemy, że do końca tygodnia z niedzielą włącznie, zbieramy zgłoszenia do naszej Ankiety. Ankieta zawiera jedynie 7 pytań, a jej wypełnienie wymaga poświęcenia minutki. Przypominamy, że wśród osób, które wezmą udział w Ankiecie, rozlosujemy trzy nagrody: dwie kości Infineon 128MB PC133 oraz optyczną mysz Logitech iFeel. W poniedziałek, 9 kwietnia na stronie Ankiety ogłosimy listę zwycięzców. PS. Wkrótce nowy konkurs!

W Scenie dwa nowe dema


Autor: DYD | 01:40
Komentarzy (0)
Tranzmit podczas weekendu na swoim serwisie zamieścił dwa nowe dema. Pierwszym jest Vertex polskiej grupy Tatanka, który zajął pierwsze miejsce na computer party "Addict Anniversary" odbywającym się w Warszawie. Demo zostało stworzone przy użyciu wykonanego przez Tatankę engin'u 3D o nazwie "Vertex" i prezentuje dużą część jego możliwości. Drugą pozycją jest 0 Wait State francuskiej grupy Melting Pot. Jeśli lubicie muzykę techno w połączeniu z szybką grafiką a'la WipeOut jest to pozycja dla Was. Pierwsze miejsce na The Meeting 2001. Dema można ściągnąć lokalnie w dziale SCENA.

Jaka karta w Twoim PC pod koniec 2001r?


Autor: DYD | 00:45
Komentarzy (0)
Nowy, pracujący tydzień rozpoczynamy od zmiany tematu naszej Sondy. Ostatnie głosowanie o 3Dmarku 2001 znalazło się już w dziale Sond, natomiast dziś naszym pytaniem wybiegamy trochę w przyszłość. Pytamy, bowiem, o Wasze typy, i wybór karty graficznej, którą uznacie za najlepszy wybór pod koniec 2001 roku. Do wyboru są tacy kandydaci, jak: Voodoo4/5, GeForce2 GTS, GeForce3, RADEON DDR, GeForce2 ULTRA, KYRO II, GeForce2 MX 200/400 oraz RADEON II. Nową Sondę, tym razem, znajdziecie po lewej stronie. Zapraszam do udziału w głosowaniu.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL