Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 28 lutego 2002  
    

Hi-Speed USB 2.0 na Intel Developer Forum


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:13
(1)Komentarzy (1)
Podczas Intel Developer Forum miały miejsce pierwsze demonstracje i pokazy dla Universal Serial Bus 2.0, dla którego USB-IF (USB Implementers Forum) lansuje nazwę handlową "Hi-Speed USB 2.0". Zwiększa on prędkość przesyłu danych z urządzeń peryferyjnych do komputera z 12 Mb/s dla USB 1.1 do 480 Mb/s dla USB 2.0, czyli czterdziestokrotnie. Większa przepustowość łącza jest szczególnie istotna dla takich urządzeń peryferyjnych, jak nagrywarki CD/DVD, skanery, kamery i twarde dyski. Korzyści będą też widoczne w tych aplikacjach, które wymagają jednoczesnej pracy wielu szybkich urządzeń - typowe przykłady to produkcja cyfrowego dźwięku czy publikacje dla Sieci. "Nie upłynęły jeszcze nawet pełne dwa miesiące roku, który USB Implementers Forum ogłosiło "Rokiem USB 2.0", a technologia już stała się jednym z najistotniejszych osiągnięć roku 2002 - powiedział Jason Ziller, przewodniczący USB-IF i szef zespołu inicjatyw technologicznych Intela. » czytaj dalej

Kolejne definicje dla NAV


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:57
(3)Komentarzy (3)
Nasz naczelny informator od definicji - Artur dał znać, że Symantec wypuścił nowe uaktualnienie (datowane na 27 lutego) baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 58847 wirusów) dla oprogramowania firmy Symantec. Z najnowszych definicji (3.07 MB) mogą skorzystać użytkownicy następujących produktów: NAV 2000 dla Win9x/NT/2000, NAV 2001 Professional Edition, NAV 2001 dla Win95b/98/NT/2000/Me, NAV 2002 dla Win98/Me/NT/2000/XP Home/XP Pro, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla Win9x, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla WinNT, NAV dla Firewalls 1.5 i nowsze, NAV dla Lotus Notes (Intel), NAV dla MS Exchange (Intel), Norton SystemWorks (wszystkie wersje), Norton Utilities dla Windows 95/98 (wszystkie wersje) oraz pcAnywhere32 7.5 i wyżej dla WinNT. Szczegóły na stronie Symanteca.

Nagrywarka TDK CyClone 32/10/40 nadchodzi


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:52
Komentarzy (0)
Seria nagrywarek CD-R/RW CyClone powiększyła się o kolejny nowy model - jest to nagrywarka płyt CD-R/RW: CyClone 32/10/40. Najnowszy napęd CD-R/RW CyClone umożliwia nagranie całej płyty CD-R w mniej niż 3 minuty. W napędzie CyClone 32/10/40 zastosowano technologię Buffer Underrun Protection, która zapewnia bardziej niezawodne działanie nagrywarki poprzez zapobieganie błędom "buffer underrun" (błąd "niedopełnienia bufora"). Wyposażona jest także w technologię pozwalającą na stałe kontrolowanie prędkości nagrywania CRSC (Continous Recording Speed Control). System ten poprzez monitorowanie warunków nagrywania na całej płycie zapewnia optymalną jakość nagrania z najwyższą możliwą prędkością, a także może automatycznie dostosować szybkość nagrywania w zależności od charakterystyki płyty. Nagrywarka CD-R/RW CyClone 32/10/40 jest dostarczana razem z polską instrukcją obsługi oraz bogatym i różnorodnym pakietem oprogramowania, w którego skład wchodzi m.in. Nero Burning ROM v5.5. Urządzenie jest dostępne w sprzedaży w sklepach komputerowych oraz u dystrybutorów od stycznia 2002 roku.

Piłkarskie mistrzostwa świata: Fifa 2002 WC


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:46
(4)Komentarzy (4)
25 kwietnia, odbędzie się światowa premiera gry FIFA World Cup 2002 – specjalnego wydania FIFY na finały Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Dzięki tej grze kibice piłki nożnej będą mogli przeżyć Mistrzostwa jeszcze przed ich rozpoczęciem i cieszyć się nimi długo po ich zakończeniu. Producenci dokłądnie odtworzyli stadiony, stroje, a nawet twarze piłkarzy. FIFA World Cup 2002 ma wszystkie cechy, z których słyną gry z serii FIFA. Dodano także parę niespodzianek, jak nowe zagrywki, sposoby reagowania graczy na piłkę czy specjalne cechy graczy-gwiazd.

MemStat XP wersja 1.5.1.3


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:43
Komentarzy (0)
MemStat XP jest narzędziem monitorującym pamięć fizyczną w systemach Windows (98/2K/XP). Za pomocą tego małego narzędzia możesz śledzić zużycie pamięci w systemie oraz łatwo ją zwalniać. Program posiada także pewne unikalne cechy jak logowanie zużycia pamięci do pliku czy ikona w zasobniku systemowym (systray), którą można ustawiać w jednym z trzech trybów. Na stronie www.memstat.prv.pl można zobaczyć jak program wygląda w działaniu pod systemem Windows XP. Jeśli podoba Ci się ten mały użytek możesz go pobrać i dowolnie używać, ponieważ jest on całkowicie darmowy! Kody źródłowe są także dostępne. Przedtem jednak zapoznaj się z licencją GNU (wersja angielska). Charakterystyka nowej wersji:
  • przetłumaczony interfejs na język polski
  • zmiany kosmetyczne interfejsu

Seagate i produkty z interfejsem Serial ATA


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:39
(2)Komentarzy (2)
Warszawa - 27 lutego, 2002 - Firma Seagate zaprezentowała technologię dyskową Serial ATA w ukształtowanej formie, gotową do wykorzystania w przyszłych produktach firmy Seagate. Przełomowy projekt firmy Seagate jest pierwszą na rynku gotową do wykorzystania technologią Serial ATA, która nie wymaga zamiany przychodzących sygnałów Serial ATA na protokoły Parallel ATA. Dzięki temu projekt zapewnia pełną, 150 Mb/sek., prędkość transferu, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów lub zmniejszenia jego możliwości. Firna Seagate, również jako pierwsza, opracowała jedno-chipowe funkcje, które wcześniej wymagały wykorzystania trzech różnych chipów. Prezentacja nowych technologii na Intel Developer Forum stanowi kolejny krok w kierunku szybszych, prostszych, oszczędnych kosztowo technologii dysków twardych ATA. » czytaj dalej

MiNt na CeBIT 2002


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:16
Komentarzy (0)
W tym roku po raz pierwszy MiNt będzie obecny na targach CeBIT w Hannoverze w dniach 13-22 marca. Międzynarodowej publiczności zostaną zaprezentowane wszystkie produkty MiNt, które zostały zaprezentowane na polskim rynku. Na stoisku będzie można zobaczyć wszystkie produkty MiNt i uzyskać wszelkie informacje na ich temat od przedstawicieli firmy. Jednak CeBIT to przede wszystkim możliwość zaprezentowania nowości. Na swoich pierwszych targach MiNt wystąpi aż z pięcioma premierami produktowymi: płytami CD-R, głośnikami, myszami, obudowami i klawiaturami. Pochodząca z Kanady, a mająca w Polsce swoje przedstawicielstwo firma MiNt wprowadziła w minionym roku na nasz rynek kilka własnych produktów, które zapoczątkowały budowę nowej marki sprzętu komputerowego. Były to karty graficzne MiNt nVidia, Ati, SiS, S3, karty muzyczne: 4 i 6 kanałowe, faxmodemy: MiNt Hurricane II, MiNt Tornado Typhoon, Cyclone Squall, MiNt Monsoon Storm, płyty główne: MiNt Socket-478, MiNt Socket-370, MiNt Socket A, karta sieciowa MiNt Fast Ethernet 10/100, klawiatury: multimedialna i standardowa AT/PS-2.

Produkty firmy Pinnacle w ofercie Alstora


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:02
Komentarzy (0)
Firma Alstor wzbogaciła swoją ofertę multimedialną o produkty firmy Pinnacle Systems. Znalazły się w niej cztery grupy produktów, w tym oprogramowanie i karty do edycji filmów wideo. W ofercie znajdziemy również tunery telewizyjne (Pinnacle PCTV OEM, Pinnacle PCTV OEM + pilot, Pinnacle PCTV PRO, Pinnacle PCTV USB), pozwalające na odbiór programów telewizyjnych na monitorze komputera oraz słuchanie radia (STEREO). Oprogramowanie do edycji video (Pinnacle Studio 7, Pinnacle Express, Pinnacle FX Plus 4.5) umożliwia przechwytywanie, edycję i eksport materiału filmowego, stosowanie efektów 3D, dodawanie napisów i ścieżek dźwiękowych. Możliwe jest też tworzenie materiału filmowego w formatach VCD, SVCD i DVD, nagrywanie ich na zwykłych krążkach CD oraz również na DVD. Karty i oprogramowanie do edycji video przeznaczone są zarówno dla użytkowników domowych (Pinnacle Studio Action, Pinnacle DV clip v.7, Pinnacle Studio DV v.7, Pinnacle Express DV, Pinnacle Studio DV + v.7 , Pinnacle Studio DC10+v.7), jak i do zastosowań profesjonalnych (Pinnacle DV200, Pinnacle DC30 Plus, Pinnacle DV500 Plus, Pinnacle Pro ONE, Pinnacle DC1000, Pinnacle DC2000).

 
Środa 27 lutego 2002

Test pięciu płyt pod Pentium4


Autor: Lancer | 14:50
(14)Komentarzy (14)
Nie tak dawno przedstawiłem jedną z pierwszych płyt głównych obecną na naszym rynku opartą na chipsecie Intel i845 i współpracującą z pamięciami DDR. Nie minęło dużo czasu, a na sklepowych półkach zaczęły się mnożyć wyroby innych producentów opartych o ten sam układ. Przez ostatnie tygodnie badałem trzy produkty. ENMIC 4BCX+, GigaByte GA-8IRXP oraz Intel D845BG. Na tym się nie skończyło bowiem jako rodzynki w tym "intelowskim" gronie pojawiły się: MSI 645Ultra oparta jak sama nazwa wskazuje o układ SiS 645 oraz VIA P4XB-R. Kto szybszy, lepszy i piękniejszy? O tym opowie ten artykuł. Już teraz za dostarczenie płyt podziękowania kieruje do firm Amado, Compact Komputery, ACT, MSI, VIA i Intel. » czytaj dalej

Seagate przedstawił SeaTools i DiscWizard


Autor: DYD | źródło: e-mail | 09:18
Komentarzy (0)
Firma Seagate Technology przedstawiła na Intel Developer's Forum rozszerzoną wersję swojego oprogramowania do diagnozowania dysków twardych SeaTools oraz oprogramowanie instalacyjne DiscWizard. SeaTools Online jest pierwszym na rynku oprogramowaniem rozwiązującym problemy użytkowników, opartym na przeglądarce internetowej. Pozwala na nieskomplikowane diagnozowanie stanu napędów oraz wskazuje możliwe sposoby ich naprawy. DiscWizard Starter Edition sprawia, że instalacja dysku twardego staje się jeszcze łatwiejsza dzięki płycie CD-ROM lub dyskietce instalacyjnej, a także nowemu, przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi graficznemu (Graphical User Interface - GUI). Zarówno SeaTools Online jak i DiscWizard Starter Edition zostały opracowane zgodnie z inicjatywą Intel Ease-of-Use i zamiarem kontynuowania linii najlepszych w swojej klasie aplikacji, mających na celu maksymalne uproszczenie zagadnień związanych z rozwiązywaniem problemów i upraszczaniem instalacji dysków twardych. » czytaj dalej

Rozszerzenie standardu Serial ATA


Autor: DYD | 09:16
Komentarzy (0)
Na konferencji IDF w San Francisco poinformowano, że specyfikacja Serial ATA 1.0 zostanie rozszerzona o usługi serwerowe i sieciowego składowania danych. Zwiększona zostanie także szybkość przesyłania danych. Oczekuje się, że specyfikacja Serial ATA II powstanie w dwóch etapach. Faza prac nad usługami serwerowymi i sieciowym składowaniem danych powinna zakończyć się w drugiej połowie tego roku, a urządzenia pojawią się na rynku w roku 2003. Specyfikacja pozwalająca szybciej przesyłać sygnał powinna być dostępna do drugiej połowy 2003 r., a urządzenia odpowiednio w drugiej połowie 2004 r. Ogłoszona w sierpniu 2001 roku specyfikacja jest szeroko popierana przez producentów sprzętu. Specjalnie powołana grupa robocza Serial ATA II zajmie się opracowaniem specyfikacji standardu Serial ATA II. Promotorami standardu Serial ATA II są te same firmy, które przyczyniły się do powstania standardu Serial ATA 1.0: APT Technologies Inc., Dell Computer Corporation, Intel Corporation, Maxtor Corporation i Seagate Technology. Dodatkowo w skład grupy weszły firmy Adaptec, Qlogic i Silicon Image. » czytaj dalej

Definicje dla Nortona AntiVirusa


Autor: DYD | źródło: Fileflash | 09:15
Komentarzy (0)
Symantec wypuścił nowe uaktualnienie (datowane na 26 lutego) baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 58841 wirusów) dla oprogramowania firmy Symantec. Z najnowszych definicji (3.07 MB) mogą skorzystać użytkownicy następujących produktów: NAV 2000 dla Win9x/NT/2000, NAV 2001 Professional Edition, NAV 2001 dla Win95b/98/NT/2000/Me, NAV 2002 dla Win98/Me/NT/2000/XP Home/XP Pro, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla Win9x, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla WinNT, NAV dla Firewalls 1.5 i nowsze, NAV dla Lotus Notes (Intel), NAV dla MS Exchange (Intel), Norton SystemWorks (wszystkie wersje), Norton Utilities dla Windows 95/98 (wszystkie wersje) oraz pcAnywhere32 7.5 i wyżej dla WinNT. Szczegóły na stronie Symanteca.

Intel Xeon i nowy chipset E7500


Autor: DYD | 09:11
Komentarzy (0)
Podczas konferencji Intel Developer Forum w San Francisco w Kalifornii Intel przedstawił procesor Intel Xeon, pierwszy procesor dla serwerów wykorzystujący technologię Hyper-Threading i mikroarchitekturę Intel NetBurst. Firma zaprezentowała także chipset Intel E7500. Nowa platforma serwerowa może zwiększyć wydajność systemów dwuprocesorowych nawet o 80 procent w stosunku do istniejących platform bazujących na rozwiązaniach Intela. Rodzina procesorów Xeon, dostępnych w wersjach taktowanych zegarem 2,2 oraz 1,8 GHz, będzie w najbliższych latach podstawowym rozwiązaniem dla serwerów dwuprocesorowych.

Procesory Intel Xeon dla serwerów dwuprocesorowych posiadają szereg nowych rozwiązań zwiększających wydajność systemów, w tym mikroarchitekturę NetBurst bazującą na technologii 0,13 mikrona, technologię Hyper-Threading, większą (512 KB) pamięć cache drugiego poziomu i możliwość współpracy z chipsetem E7500 dla serwerów. Chipset Intel E7500 obsługuje pamięci DDR i jest zoptymalizowany pod kątem współpracy z procesorami Intel Xeon. Jako pierwszy z rodziny chipsetów dla serwerów wykorzystujących rozwiązania Intela, E7500 zapewnia dwukrotnie szersze pasmo przesyłu danych do pamięci w stosunku do tradycyjnych platform korzystających z pamięci SDRAM. Nowy chipset zapewnia krótszy czas dostępu do pamięci, zwiększając w ten sposób ogólną wydajność platformy i wyznaczając nowy standard wydajności dla aplikacji serwerowych intensywnie korzystających z zapisu/odczytu danych. » czytaj dalej

 
Wtorek 26 lutego 2002

Pierwsze płyty z chipsetem KT333 w JTT Computer


Autor: DYD | źródło: e-mail | 16:44
(6)Komentarzy (6)
JTT Computer S.A. wprowadza do sprzedaży płytę główną Gigabyte GA-7VRXP, opartą na chipsecie VIA KT333, która dzięki wykorzystaniu pamięci DDR333 istotnie zmienia wydajność platform opartych na procesorach Athlon XP. Płyta obsługuje wszystkie dostępne procesory firmy AMD. 3 złącza DIMM DDR pozwalają na użycie zarówno najnowszej pamięci DRR333, jak i DDR266. Zintegrowane elementy tej płyty to: kontroler RAID ATA133 Promise, karta sieciowa 10/100Mb i karta dźwiękowa Creative CT5880, obsługująca 6 kanałów dźwięku, dzięki wykorzystaniu cyfrowego wyjścia SPDIF. Płyta posiada 5 złączy PCI i 1 AGP 4X. Szybki transfer z urządzeniami zewnętrznymi zapewnia kontroler USB 2.0. Płyta jest wyposażona w opatentowane technologie Gigabyte:
  • Dual BIOS (dodatkowy układ BIOS zapewniający ciągłą pracę w przypadku awarii głównego BIOS)
  • @BIOS (automatyczna aktualizacja BIOS z poziomu Windows)
  • EasyTune4 (program do podkręcania)
Ponadto BIOS płyty umożliwia podkręcanie szyny systemowej co 1 MHz oraz podnoszenie napięcia procesora, co ucieszy wszystkich amatorów wyciskania maksymalnej mocy ze swego sprzętu. Uproszczona wersja tej płyty pod nazwą GA-7VRX, która będzie pozbawiona kontrolera RAID i karty sieciowej. Zamiast karty dźwiękowej Creative użyto w niej procesora dźwiękowego AC'97. Sugerowane ceny detaliczne to: Gigabyte GA-7VRXP 699 zł brutto. Gigabyte GA-7VRX 559 zł brutto.

Odtwarzacz DVD nVidii


Autor: R4v | 14:39
(3)Komentarzy (3)
nVidia zaprezentowała na Intel Developer Forum swój programowy odtwarzacz DVD nazwany NVDVD. Jak się można domyślić, program został stworzony dla układów GeForce. Jak twierdzi nVidia, dekoder ma zapewnić rewelacyjną wprost jakość obrazu. Dodatkowym atutem NVDVD jest możliwość dekodowania dźwięku Dolby Digital dla kart wielokanałowych. Dźwięk może zostać wysłany także na złącze cyfrowe. Jak widać nVidia próbuje zmienić wizerunek swoich produktów, które mają opinię przeznaczonych tylko do gier 3D. Zapewne wpływ na to ma duży nacisk ze strony ATi, którego układy uznawane są za najlepsze dla obsługi DVD.

Hercules Kyro - sterowniki


Autor: R4v | 14:10
Komentarzy (0)
Pojawiły się najnowsze sterowniki dla kart Hercules opartych na chipach Kyro i Kyro II. Drivery w wersji 15.020 są przeznaczone wyłącznie dla produktów Herculesa. Istnieje co prawda możliwość ich 'siłowego' zainstalowania, ale bez Kyro Tools. Według Herculesa, wersja ta poprawia problem z 'konwersją systemu plików z FAT32 na NTFS'. Sterowniki są datowane na 25.02.2002 i można je ściągnąć stąd.

Biosy od Asusa


Autor: R4v | 14:02
Komentarzy (0)
Asus Deutschland wypuścił kolejne biosy dla swoich płyt. Wcześniej pojawiły się wersje beta dla płyt: A7M266 1006-001B, TUV4X 1004-07B i CUV4X-V 1004-02. Natomiast wczoraj dołączył jeszcze bios dla A7M266-D 1005-002E. Dostępna jest także nowa wersja programu flashującego dla Windows LiveUpdate v3.29.05.

CPUCool wersja 7.0.13


Autor: DYD | 13:53
Komentarzy (0)
Podien zamieścił nowe wydanie swojego programu CPUCool w wersji 7.0.13. CPUCool to aplikacja, która monitoruje m.in. temperaturę, prędkość obrotową wiatraka oraz napięcia na płycie głównej. Program także umożliwia zmianę ustawień magistrali FSB, optymalizuje pamięć i procesor oraz posiada funkcję S.M.A.R.T (Self Monitoring, Analysis and Reporting Technologie) od wersji 7.0.x. CPUCool potrafi chłodzić procesor poprzez wstawianie instrukcji HALT, gdy procesor nie jest zbyt obciążony i w ten sposób wpływać na pobór mocy układu i wydzielane ciepło. Obsługuje procesory firm Intel, AMD i Cyrix. Najnowszy CPUCool przeznaczony dla systemów W9X, W2K, XP i NT4, osiągalny jest stąd (2.40 MB).

 
Poniedziałek 25 lutego 2002

Ultimate DivX Encoding Machine


Autor: R4v | 15:33
(1)Komentarzy (1)
W związku ze zbliżająca się premierą kodeka DivX w wersji 5.0 panowie z DivX Advanced Research Centre przygotowali dla fanów specjalny komputer. Maszynę nazwaną Ultimate DivX Encoding Machine przygotował Gej, czyli twórca formatu DivX. Specyfikacja komputera jest rzeczywiście imponująca: dwa procesory Athlon MP 1500+ osadzone na płycie Asus A7M266-D. Do tego dołożono 512MB pamięci DDR, kartę ATi Radeon 8500 64MB DDR, dysk twardy 80GB produkcji Western Digital. Całość pracuje pod kontrolą Windows XP Professional a na obudowie znajdą się autografy wszystkich członków zespołu pracującego nad DivXem. Zainteresowani mogą nabyć jedyny egzemplarz na aukcji Ebay. Dla schłodzenia zapału wszystkich chętnych chciałbym dodać, że wczoraj cena oscylowała w okolicach $3000.

Bardzo duża pamięć


Autor: R4v | 15:07
Komentarzy (0)
Producent modułów pamięci, Transcend, wypuścił moduł DIMM o pojemności 1GB. Zastosowano w nim pamięć PC133 ECC. W porównaniu do standardowych modułów, produkt Transcenda jest znacznie wyższy. Wpływ na to ma ilość układów pamięci. Otóż jest ich aż 36! Są to kości o pojemności 64Mbx4. Dodatkowo dla zmniejszenia rozmiarów są umieszczone w obudowie wBGA. Transcend zapewnia dla swoich pamięci gwarancję dożywotnią. Moduł znajdzie zastosowanie w serwerach i stacjach roboczych operujących na wielkich ilościach danych oraz oczywiście u pasjonatów.

LCD zdrożeją


Autor: R4v | 14:56
(6)Komentarzy (6)
Jeżeli zamierzacie kupić monitor LCD lub notebooka lepiej zróbcie to jak najszybciej. Od początku roku dostawy tzw. motherglass, z których robi się wyświetlacze są zbyt małe w stosunku do potrzeb. Najgorsze jest to, że taka sytuacja może potrwać aż do końca roku. Podobna sytuacja miała już miejsce w 2000 roku. Gdy rok później sytuacja się ustabilizowała doprowadziło to do nadprodukcji i znacznej obniżki cen. Obecne braki są właśnie spowodowane niskimi cenami, a co za tym idzie zwiększonym popytem. Dodatkowo NH Techno Glass, firma o 10% udziale w rynku, zamierza zamknąć fabrykę. Firmy, które najbardziej mają ucierpieć w związku ze zbyt małymi dostawami to m.in. Philips, Samsung, Sharp, NEC-Mitsubishi, Toshiba i Matsushita.

Nowe Biosy dla A7V133


Autor: R4v | 14:52
Komentarzy (0)
Asus wypuścił nową wersję biosu dla płyt A7V133 i A7V133-C. Plik biosu jest datowany na 22.02.2002 i został oznaczony numerem 1008.01f. Poprawki są raczej kosmetyczne. Pierwsza z nich dodaje obsługę Athlona XP 2100+, natomiast druga dopisuje pre-definiowane ustawienia zegara: 1250/1667MHz i 1350/1800MHz. Bios dla wersji A7V133 znajduje się tutaj natomiast dla A7V133-C tutaj.

PowerStrip 3.15 beta 259


Autor: R4v | 14:51
Komentarzy (0)
Pojawiła się kolejna wersja testowa programu PowerStrip. Aplikacja pozwala na kontrolę parametrów kart graficznych i obsługuje ich dość znaczną liczbę. Używając PowerStripa możemy na przykład ustawić wielkość obrazu i jego położenie, dostępna jest także korekcja barw i wiele innych. W nowej wersji dodano możliwość działania jako usługa w systemach NT, dodano obsługę sterowników nVidii w wersji 27.xx oraz GeForce'a 4MX i zmieniono procedury overclockingu aby obsługiwały GeForce4. Plik jest do pobrania stąd.

Testy i podkręcanie Celerona 1.0A kontra 1.2 i 1.3 GHz


Autor: DYD | 14:10
(24)Komentarzy (24)
Tak jak obiecałem w piątek, dziś przedstawiam wyniki testów procesora Celeron 1.0A GHz dostarczonego przez firmę Balta. Po dwóch artykułach, w którym przedstawiłem testy i podatność na overclocking procesorów Celeron 1.2GHz (0,13um Tualatin) i Celeron 1.0 GHz wykonanego jeszcze w technologii 0.18 mikrona oraz niedawnym teście procesora Celeron 1.3 GHz przyszła kolei na model, w którym przeczuwaliśmy duże nadzieje w kwestii podatności na overclocking. Z uwagi na stosunkowo nieduży mnożnik oraz wykonanie w technologii 0,13 mikrona, model z zegarem 1.0 GHz powinien wypaść najlepiej z całej rodziny nowych Celeronów. Czy tak się stało i jak wypadł on w praktyce w zderzeniu ze swoimi braćmi - tego dowiecie się w niniejszym artykule. Reasumując wstęp - po testach 1.0A mamy więc już prawie komplet wyników (brakuje 1.1A, niebawem dodamy) przedstawiających wydajność najnowszych procesorów z rodziny Celeron w ustawieniu nominalnym oraz maksymalnie podkręconym. » czytaj dalej

Nowe artykuły w Sieci


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:50
Komentarzy (0)
Przez weekend spłynęło do nas (i nadal spływa...) wiele maili od redaktorów z polskich stron „Hardware” o nowych artykułach. Oto ich sumaryczna lista:

The Bat! w wersji 1.54 Beta 43


Autor: DYD | 13:44
Komentarzy (0)
The Bat! jest programem przeznaczonym do obsługi poczty elektronicznej, spełniającym potrzeby każdego, nawet najbardziej zaawansowanego użytkownika. Interfejs programu jest przejrzysty, dzięki czemu nawet nowicjusz bardzo szybko go polubi i z łatwością będzie mógł z niego korzystać. Dla niewielkich firm The Bat! jest także alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do innych programów do obsługi poczty korporacyjnej, ponieważ wyposażono go w możliwość obsługi wielu użytkowników, dzięki czemu może pełnić rolę lokalnego serwera pocztowego. The Bat! wykonuje wszystko, czego można oczekiwać od programu pocztowego, a nawet jeszcze więcej... Firma RITLABS czuje się zobowiązana do tego, aby The Bat! pracował zgodnie z wymaganiami użytkownika. Program jest bardzo często aktualizowany, zaś nowe właściwości pojawiają się jako wynik stałego sprzężenia użytkowników, autorów i pracujących ochotniczo testerów z całego świata. Najnowszą wersję 1.54 Beta 43 można pobrać stąd (1.73 MB).

Definicje dla Nortona AntiVirusa


Autor: DYD | źródło: Fileflash | 13:32
(1)Komentarzy (1)
Symantec wypuścił uaktualnienie (datowane na 23 lutego) baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 58816 wirusów) dla oprogramowania firmy Symantec. Z najnowszych definicji (3.07 MB) mogą skorzystać użytkownicy następujących produktów: NAV 2000 dla Win9x/NT/2000, NAV 2001 Professional Edition, NAV 2001 dla Win95b/98/NT/2000/Me, NAV 2002 dla Win98/Me/NT/2000/XP Home/XP Pro, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla Win9x, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla WinNT, NAV dla Firewalls 1.5 i nowsze, NAV dla Lotus Notes (Intel), NAV dla MS Exchange (Intel), Norton SystemWorks (wszystkie wersje), Norton Utilities dla Windows 95/98 (wszystkie wersje) oraz pcAnywhere32 7.5 i wyżej dla WinNT. Szczegóły na stronie Symanteca.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL