Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 23 lipca 2002  
    

Wojny Klonów - przegląd i test kart ATI Radeon 8500


Autor: Kris | 14:00
(127)Komentarzy (127)
Po wielu nieprzespanych nocach, setkach testów, porównań, prób, katowania złącza AGP, monitora i rodziny w końcu Wojny Klonów mogą ujrzeć światło dzienne. Dzięki uprzejmości wielu firm oferujących na naszym rynku karty Radeon 8500 udało się zgromadzić zestaw kart, który był w stanie stworzyć podwaliny artykułu będącego formą poradnika dla potencjalnego klienta. Zakorzeniona, choć może niezbyt szczęśliwa nazwa klon ATI obejmuje już cały szereg produktów i choć nie jest ich tak wiele jak kart konkurencji ze stajni nVidia, to są one stosunkowo mało znane. Niniejszy artykuł ma w założeniach przybliżyć i określić marki oraz karty, których nazwy są dla wielu wciąż tajemnicze. Starałem się również wpleść w tekst szereg informacji, które mogą okazać się pożyteczne dla świeżo upieczonych użytkowników "Radka". Recenzja ma charakter otwarty i w każdej chwili może zostać uzupełniona o kolejne produkty, jeśli tylko trafią one na moje biurko. Na pierwszy ogień poszło jedenaście kart wyprodukowanych przez siedmiu producentów a kolejne już czekają na sygnał do ataku. Niniejszym ogłaszam rozpoczęcie Wojny Klonów... » czytaj dalej

CWK - Czasowy Wyłącznik Komputera 1.0


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:04
(7)Komentarzy (7)
Na stronie strdp.prv.pl Damian zamieścił nową wersję programu Czasowy Wyłącznik Komputera (freeware). Program pozwala na wyłączenie komputera o wskazanej godzinie, po upływie określonego czasu lub po bezczynności trwającej wskazany czas. CWK został napisany z myślą o ludziach, którym zdarza się słuchając muzyki z komputera usnąć nie wyłączając przedtem komputera. Program jest prosty w obsłudze i posiada nowoczesny interfejs użytkownika zgodny z powłoką Windows XP. System operacyjny: Windows XP/2000/NT/95/98/ME. Program w wersji 1.0 można pobrać stąd (317 KB).

Nowe artykuły w polskiej Sieci


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:58
(2)Komentarzy (2)
 • NVISION: 2x Gainward GeForce4 Ti4200: Naszą redakcję, przez ostatnie kilka dni okupowały dwie karty, bazowane na chipsecie NVIDIA GeForce4 Ti4200. Pierwsza to Gainward GeForce4 PowerPack! Ultra/650 XP "Golden Sample", kolejna - Gainward GeForce4 PowerPack! Ultra/650. Obie dostarczone przez polskiego dystrybutora marki Gainward - firmę Multimedia Vision. Modele różnią się po pierwsze ilością zainstalowanej pamięci (64MB i 128MB), jak również i rodzajem pamięci (czas dostępu) i co najważniejsze ceną.

 • MojePC: HDD Roundup: Chcielibyśmy przedstawić Wam coś specjalnego. Zgodnie z tytułem testu dzisiejszymi bohaterami będą dyski twarde. Przeszukując Internet w poszukiwaniu takich testów znalazłem w zasadzie tylko dwie witryny: wspaniały StorageReview, niestety kończący chyba powoli swoją działalność i chłopaki z x-bit. Tymczasem w polskiej sieci porównań dysków twardych praktycznie brak. Postaramy się to oczywiście zmienić :-) A sprawa nie jest przecież błaha - wydajność dysku twardego ma ogromny wpływ na komfort pracy w systemie. Stawiałbym go nawet w tej samej lidze co procesor czy ilość pamięci RAM. W teście (jakiego nigdzie indziej chyba nie było) wzięło udział 14 modeli dysków twardych firm IBM, Seagate, WesternDigital i Samsung.

 • Tweak.pl: AMD Athlon XP 1600+ vs. Intel Pentium4 1,6GHz: INTEL P4 1.6A GHz z serii SL668 (jak wszystkie 1.6GHz z rdzeniem Northwood). Jest to najsłabszy procesor z rodziny Northwood a zatem posiadający największy zapasy mocy. Dawno temu, gdy światło dzienne ujrzał Celeron 300A, zachwycił on wszystkich overclockerów. Procesory te pracowały bez problemów na FSB 100MHz i osiągały częstotliwość 450MHz, zbliżając się w swoich osiągach do najszybszego wówczas PII 450...

 • IN4.pl: Płyta główna Asus A7S333 SiS745 - Socket A: Trzeba przyznać, że próba ataku Asusa na rynek low-end nie powiodła się. Prezentowana płyta jest wyraźnie niedopracowana i nie powinna trafić na rynek w takiej postaci. Tryb 133/166 jest prawdopodobnie niedopracowany w samym chipsecie gdyż zarówno płyty ECS, MSI jak i Asus mają z nim tylko problemy. Wydajność również pozostawia wiele do życzenia. W zdecydowanej większości testów Asus A7S333 lądował za ECS'em zbudowanym przecież o ten sam chipset. Jedynie cena tej płyty jest dość atrakcyjna.

 • SiLAB.pl: 4x GeForce4 MX: Użytkownik komputera prędzej, czy później zdaje sobie sprawę, że jego maszyna nie spełnia już jego wymagań i oczekiwań. Wiąże się to z całkowitą wymianą sprzętu , albo mniej kosztowną rozbudową systemu. Ponad dwa lata temu nVidia przedstawiła układ GeForce 256, który jako pierwszy posiadał zintegrowaną jednostkę transformacji i oświetlenia. Dzięki temu rozwiązaniu procesor był znacznie odciążony od przetwarzania danych związanych z renderingiem obrazu, zaś same karty graficzne stały się bardzo ważnym komponentem wpływającym na ogólną wydajność systemu.

 • WGK: 3D Blaster 4 Titanium 4600: Karty graficzne to chyba najbardziej i najszybciej rozwijająca się gałąź przemysłu komputerowego. Każdy wie, o co chodzi producenci gier tworząc to coraz nowsze i bardziej wymagające gry zmuszają producentów chipsetów graficznych do lepszych i bardziej wydajnych rozwiązań. W chwili obecnej na rynku rywalizuje kilka firm prześcigając się w konstruowaniu coraz to bardziej wydajnych chipsetów.

 • Nowy monitor Philips LCD 180B2S


  Autor: DYD | źródło: 4D | 12:42
  (1)Komentarzy (1)
  Firma Philips rozpoczęła sprzedaż nowego modelu LCD – 180B2S, który jest obecnie najtańszym monitorem LCD 18" w ofercie handlowej Philips Polska – jego cena dla klienta ostatecznego została ustalona na około 4.200 PLN. Zgodnie z nową filozofią monitorów LCD Philips - wymiary zewnętrzne zostały znacznie zredukowane, zasilanie jest zintegrowane z obudową, a użytkownik ma do wyboru stosowanie wymiennych podstaw (w standardzie podstawa typu "Basic base" – umożliwiająca obracanie monitora wokół osi poziomej oraz jako opcjonalne wyposażenie - podstawa multimedialna typu "Audio base" - VG3P31 - wbudowane głośniki o łącznej mocy znamionowej 48W, mikrofon, możliwość obracania ekranu/obrazu w trybie portretowym o 90°, dzięki specjalnemu oprogramowaniu "PIVOT" dostarczanego wraz z monitorem, regulacja wysokości panelu w zakresie 0-50 mm oraz obrót monitora wokół osi poziomej i pionowej).

  Najważniejsze parametry nowego monitora: przekątna 18,1 cala, plamka 0,280 x 0,280 mm, częstotliwość pozioma 30-82 kHz, częstotliwość. pionowa 56-76 Hz, pasmo 135 MHz, aktywny obszar ekranu wynosi 359 x 287,2 mm, kontrast 350:1, jasność 250 cd/m2. Monitor posiada szeroki kąt widzenia – 80/80 stopni (prawo/lewo) oraz 80/80 stopni (góra/dół). Optymalna rozdzielczość wyświetlanego obrazu to 1280 x 1024 przy częstotliwości odświeżania 75Hz. Rodzaje złączy sygnału wideo: pojedyncze analogowe złącze wideo D-Sub. Inne opcjonalne akcesoria do monitora 180B2S to koncentrator sygnału USB (PCUH411) oraz pokrywa ochronna (XG3P31). Wymiary zewnętrzne: 399 x 403 x 180 mm razem z podstawą (szer x wys x gł). Certyfikaty: MPRII oraz TCO’99.

  Industrial Light & Magic z Intelem


  Autor: DYD | źródło: CompLex | 12:39
  (1)Komentarzy (1)
  Industrial Light & Magic (ILM), który jest działem Lucas Digital Ltd. LLC, zainstalował 600 stacji roboczych do robienia animacji, zbudowanych w oparciu o procesory Intel Pentium 4. "Przemysł produkcji efektów wizualnych tradycyjnie bazował na systemach własnościowych", stwierdził Cliff Plumer, dyrektor ds. technologii ILM. "W ILM w coraz większym stopniu korzystamy z systemów intelowskich, bo chcemy mieć większy wybór narzędzi software'owych do opracowywania animacji i komponowania obrazu. Procesory Intela pozwalają wykonać więcej iteracji w krótszym czasie, zapewniając wyższą jakość i większą produktywność. Co więcej, obecnie możemy pracować z dowolnym systemem operacyjnym." ILM zaczął używać systemów intelowskich przy pracy nad "Star Wars: Episode II - Attack of the Clones " a następnie przy filmach "Men in Black II" oraz "Minority Report." Obecnie są one używane przy "Star Wars: Episode III", "Harry Potter and the Chamber of Secrets", "The Hulk" oraz "Terminator 3: The Rise of the Machines." Największe studia w coraz większym stopniu zlecają wykonanie operacji renderingu tzw. "farmom renderingowym" stosującym duże zestawy małych serwerów.

  W ostatnim okresie również wielkie studia zakupują albo przynajmniej używają technologię Intela do wspomagania produkcji największych filmowych przedsięwzięć Hollywoodu. DreamWorks, który korzystał z systemów intelowskich przy pracy nad filmem "Shrek" (który zdobył Nagrodę Akademii) oraz nad najnowszym hitem "Spirit: Stallion of the Cimarron", w coraz większym stopniu korzysta z intelowskich systemów, zaś ostatnio testuje systemy z procesorem Itanium 2. Weta Digital Ltd. ogłosił niedawno, że do prac nad trylogią "The Lord of the Rings" używał setek serwerów z procesorem Intel Xeon. Pierwsza część trylogii "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Rings" zdobyła cztery Nagrody Akademii, w tym również za najlepsze efekty wizualne. Walt Disney Pictures* ujawnił plany zakupu stacji roboczych i serwerów danych Hewlett-Packarda z procesorami Intela dla potrzeb działu animacji. Digital Revelations - hollywoodzkie studio należące do Morgana Freemana - do produkcji filmu "Rendezvous with Rama", który ma wejść ekrany w roku 2003, stosuje głównie komputery oparte na Intelu.

  Sony Pictures Imageworks użyło ponad 600 procesorów Intela do wykreowania efektów specjalnych oraz animacji w wyświetlanym od niedawna superhicie "Spider-Man" oraz "Stuart Little 2", firma jest też w trakcie oceny przydatności systemów opartych na procesorach Itanium. "Imageworks zdecydował się zastosować systemy intelowskie w swojej najnowszej farmie serwerów dzięki ich otwartej, skalowalnej architekturze i bardzo korzystnym stosunku ceny do wydajności", powiedział George Joblove, wiceprezes ds. technologii w Sony Pictures Imageworks.

   
  Poniedziałek 22 lipca 2002

  Nowszy projektor SHARP


  Autor: DYD | źródło: 4D | 19:31
  Komentarzy (0)
  Na początku sierpnia SHARP POLSKA wprowadzi na rynek nowy projektor multimedialny - PG-M25X. Urządzenie to będzie wzbogaconą o dodatkowe funkcje wersją projektora PG-M20X, który od połowy lipca znajduje się w sprzedaży. Projektory PG-M25X podobnie jak jego odpowiednik PG-M20X przy wadze wynoszącej 2,5 kg - dysponuje siłą światła 1 900 ANSI lumenów. Rozdzielczość podstawowa projektorów SHARP PG-M25X i PG-M20X wynosi 1024x768. Gwarantem jakości prezentacji ma być kontrast 1000:1 (800:1 ANSI). Projektory pozwalają na uzyskanie przekątnej obrazu od 1,02 do 7,62 m. Dzięki zastosowaniu gniazda DVI, projektory SHARP PG-M25X i PG-M20X mogą współpracować zarówno z analogowymi, jak i cyfrowymi kartami graficznymi komputerów. Projektor posiada także zintegrowany głośnik o mocy 2W.

  Projektory SHARP PG-M25X i PG-M20X wyposażono również w takie funkcje jak automatyczne dostrajanie, cyfrowa korekcja efektu trapezu, "elektroniczna lupa", stop klatka oraz wyciemnianie obrazu. Gabarytami urządzeń obu modeli wynoszą 223 mm x 83 mm x 318 mm. Projektory SHARP PG-M25X i PG-M20X objęte są 2-letnią gwarancją. Dodatkowo projektor SHARP PG-M25X posiada bezprzewodowy pilot sterujący urządzeniem drogą radiową p zasięgu 30m, wyposażonym w bezprzewodową mysz żyroskopową. Ponadto w projektorze zamontowano slot na karty pamięci PCMCIA, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie prezentacji multimedialnych bez podłączania komputera. Spodziewana cena projektora SHARP PG-M25X wynosi 22 999,00 zł netto.

  Definicje dla Nortona AntiVirusa


  Autor: DYD | źródło: FileFlash | 17:35
  (2)Komentarzy (2)
  Dziś ukazało się uaktualnienie baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 61723 wirusów) dla oprogramowania firmy Symantec. Z najnowszych definicji (3.41 MB) mogą skorzystać użytkownicy następujących produktów: NAV 2000 dla Win9x/NT/2000, NAV 2001 Professional Edition, NAV 2001 dla Win95b/98/NT/2000/Me, NAV 2002 dla Win98/Me/NT/2000/XP Home/XP Pro, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla Win9x, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla WinNT, NAV dla Firewalls 1.5 i nowsze, NAV dla Lotus Notes (Intel), NAV dla MS Exchange (Intel), Norton SystemWorks (wszystkie wersje), Norton Utilities dla Windows 95/98 (wszystkie wersje) oraz pcAnywhere32 7.5 i wyżej dla WinNT. Plik można też pobrać od nas.

  60 GB na 2,5" dysku Toshiby


  Autor: DYD | źródło: Alstor | 16:37
  Komentarzy (0)
  Alstor poinfrmował, że już niebawem pojawią się nowe dyski do notebook'ów Toshiby. Urządzenia o symbolu MK6021GAS i 9,5 mm profilu mają pojemność 60 GG w których na jednym talerzu umieszczono aż 30 GB danych. Dysk oferuje szybki dostęp do danych oraz cichą pracę dzięki zastosowaniu łożysk olejowych. Niski pobór mocy (2,3 W w czasie pracy i 0,7 W w czasie spoczynku) i wysoka odporność na wstrząsy sprawiają, że są to rozwiązania skierowane nie tylko do notebook'ów, ale również do wszelkich przenośnych urządzeń, takich jak odtwarzacze MP3, drukarki, kopiarki, systemy telekomunikacyjne czy GPS. Nowe napędy charakteryzuje transfer danych, zgodny ze standardem Ultra DMA/100. Przy produkcji wszystkich nowych dysków Toshiby zrezygnowano z lutowania podzespołów z użyciem ołowiu, zastosowano również obwody drukowane bez użycia halogenu - wszyskto z obowiązującymi normami ekologicznymi. Spodziewana cena dysków dla odbiorcy końcowego to 1195 PLN netto. Urządzenia objęte są trzyletnią gwarancją. Dokładne informacje techniczne znaleźć można w specyfikacji (na obrazku).

      
  All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL