Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 30 stycznia 2004  
    

Recenzje płyt: Abit IC7-MAX3 oraz MSI PT8 Neo


Autor: Lancer | 20:30
(21)Komentarzy (21)
Choć od premiery procesorów Pentium4 "C" przeznaczonych na FSB 800MHz upłynęło sporo czasu, to płyt głównych zdolnych obsłużyć ten układ cały czas przybywa. Każdy producent ma kilka propozycji do wyboru. Jednak obok już istniejących, pojawiają się też nowe, będące albo odświeżonymi wersjami już znanych i produkowanych od jakiegoś czasu płyt, bądź też nowymi konstrukcjami opartymi o debiutujące chipsety. Z takimi wyrobami miałem okazję obcować, a wrażenia przekaże w tym artykule. Wysokowydajny i dobrze znany i875P osadzono na płycie Abit IC7-MAX3. Jego przeciwieństwem w każdym calu jest MSI PT8 Neo zbudowany na bazie świeżego wciąż chipsetu VIA PT800. Zapraszam do opisu tych dwóch płyt. » czytaj dalej

Kerio Personal Firewall 4.0.11 RC2


Autor: DYD | 18:22
Komentarzy (0)
Kerio Personal Firewall jest łatwym w użyciu osobistym firewallem, który zabezpiecza przed atakami hakerów. Program zawiera technologię WinRoute Pro, który posiada certyfikat ICSA. Kerio-Tiny Personal Firewall jest również częścią nowego systemu centralnego zarządzania bezpieczeństwem (CMDS), systemu wdrażanego w US Air Force na ponad 500,000 komputerów. Ten Firewall uruchamia się jako usługa w tle, wykorzystuje specjalny sterownik niskiego poziomu, który jest ładowany do jądra systemu. Sterownik ten ładuje się ponad wszelkimi innymi sterownikami urządzeń sieciowych. Dlatego też ma kontrolę nad pakietami wchodzącymi i wychodzącymi, co daje skuteczną ochronę naszego komputera. Na stronie Kerio.tk, można zassać nową wersję Kerio Personal Firewall 4.0.11 RC2.

Blu-ray rośnie w siłę


Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 16:21
(2)Komentarzy (2)
Firmy Dell i HP, czyli najwięksi światowi producenci komputerów, oficjalnie dołączyły do grupy wspierającej format Blu-ray Disc. Blu-ray to jeden z formatów typowanych na następcę DVD. Standard jest oparty na niebieskim laserze, a nie - jak w używanych dziś powszechnie napędach - czerwonym. Daje mu to nad DVD ogromną przewagę: pojemność jednego krążka to już nie 4,7GB, ale do 27GB dla płyty jednostronnej. Produkcja napędów Blu-ray na skalę masową ma ruszyć już w przyszłym roku.

Blu-ray to jednak nie jedyny format, który ma zastąpić DVD. Konkurencją jest przede wszystkim lansowany przez firmy Toshiba i NEC standard Advanced Optical Disk, który został oficjalnie "namaszczony" na następcę DVD przez DVD Forum. Jednak wsparcie Della i HP może zmienić układ sił. Jak do tej pory lista firm wspierających format Blu-ray obejmuje Hitachi, LG Electronics, Matsushita Electric Industrial, Pioneer, Royal Philips Electronics, Samsung Electronics, Sharp, Sony i Thomson Multimedia.

Randki w ciemno z wideokamerami


Autor: DYD | źródło: Logitech | 16:15
(6)Komentarzy (6)
Logitech zaprezentował najnowsze wyniki badań osób które umawiają się na randki z wykorzystaniem i bez wykorzystania technologii cyfrowych (kamer internetowych). Badania zostały przeprowadzone na zlecenie Logitech przez firmę Directive Analytics. W ankiecie wzięło udział ponad 400 osób, które umawia się na randki poprzez internet.

Zebrane dane mówią same za siebie:
  • 70% ludzi otrzymuje zdjęcie bądź wideo od osoby, z którą chce się umówić na pierwszą randkę;
  • ponad połowa potwierdza, że wcześniejszy opis nie zgadzał się z tym, co dostali w postaci cyfrowej (obraz, wideo);
  • 84% badanych stwierdziło, że wideo lub zdjęcie znacząco zmieniłoby ich decyzje, co do pierwszej randki (na tak lub nie)
  • oraz 76% badanych, którzy używają komunikatorów internetowych i poczty email potwierdziło, że dodawanie obrazu lub klipów wideo znacząco pomaga w podjęciu decyzji odnośnie randki w ciemno. » czytaj dalej

Komputerowy nawilżacz


Autor: DYD | źródło: 4press / I4U | 11:57
(8)Komentarzy (8)
Japońska firma e-Let's wprowadziła do swojej oferty nawilżacz powietrza podłączany do portu USB. Urządzenie o nazwie Potter III to przenośny nawilżacz powietrza zasilany z komputera. Jego szerokość to 76 mm, wysokość - 127 mm, waga wynosi około 200 g. Woda wlewana do urządzenia jest zamieniana w parę za pomocą filtra wibrującego z ponaddźwiękową częstotliwością 135 KHz. Dobrze nawilżone powietrze nie tylko pozwoli walczyć z wysuszeniem skóry, ale może wywierać także pozytywny wpływ na oczy, co użytkownicy komputerów powinni docenić. Na swojej stronie producent zaleca stosowanie urządzenia w pociągu i samolocie. Cena takiej ekstrawagancji jest niewygórowana - Potter III kosztuje 9800 jenów, czyli równowartość 350 złotych. » czytaj dalej

Twórca Ctrl-Alt-Del na emeryturze


Autor: DYD | źródło: 4press / The Register | 11:56
(14)Komentarzy (14)
David Bradley, twórca tzw. kombinacji trzech króli, czyli powodującego restart komputera wciśnięcia klawiszy Ctrl-Alt-Del, kończy swą karierę w IBM. Bradley, po blisko 29 latach pracy dla IBM-a, zdecydował się przejść na emeryturę. 55-letni naukowiec był członkiem "parszywej dwunastki", która w roku 1980 stworzyła na Florydzie pierwszy komputer PC. I choć Bradley ma na swoim koncie wiele zasług dla branży komputerowej (napisał m.in. kod pierwszego BIOS-u i współtworzył architekturę PC), to sławnym uczyniła go właśnie kombinacja trzech klawiszy, z której korzystał chyba każdy użytkownik komputera. Co ciekawe, początkowo sekwencja Ctrl-Alt-Del miała być tajna, jednak okazała się na tyle użyteczna, że weszła do powszechnego użytku. » czytaj dalej

TVTool 9.5.5.6 dostępny


Autor: DYD | 11:53
Komentarzy (0)
Na stronie h.o.t. - home of tvtool dostępne jest przydatne narzędzie TVTool w aktualizowanej wersji 9.5.5.6. Program pomaga skonfigurować oraz uruchomić opcję TV-Out na kartach opartych na chipsecie BT869, bądź BT868. TVTool działa na wszystkich kartach nVidii (od TNT-1 aż po GFFX) i obsługuje układy telewizyjne: BT868, BT869, CX25870-CX25875, CH7003-7008, SAA7102, SAA7108, 7104, 7108A oraz zintegrowany TV encoder (MV resp. NV17). W nowej wersji poczyniono kilka zmian. Program przeznaczony dla systemów Windows 98, Me, NT4, 2000, XP można ściągnąć z oficjalnej strony tvtool.cust.nearlyfreespeech.net (483 KB).

 
Czwartek 29 stycznia 2004

PCMark04 Patch (build 110)


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 19:06
(1)Komentarzy (1)
Futuremark wypuścił patcha i nową wersję (110) aplikacji PCMark '04. Program ma w założeniach sprawdzać wydajność domowego peceta. Wśród testów aplikacyjnych znalazły się m.in. kodowanie DivX czy OGG Vorbis. W wersji standardowej dostępne jest dziesięć testów, w tym siedem indywidualnych i trzy symulujące równoległe działanie kilku programów. W nowej wersji dodano dla wersji Pro test twardego dysku pod Windows 2000 oraz listę komend. Poprawiono kompresję WMV oraz inne odnalezione błędy. Patch i nowa wersja do ściągnięcia jest stąd.

3 x modele słuchawek Creative


Autor: DYD | 18:57
(6)Komentarzy (6)
Creative poinformował o wprowadzeniu trzech nowych modeli zestawów słuchawkowych: Creative HQ-1300 Headphones, Creative HS-300 Headset, Creative HQ-60. Słuchawki Creative HQ-1300 Headphones nadają się do słuchania muzyki lub do gier wtedy, gdy użytkownik potrzebuje prywatności. Mamy tutaj regulowaną wielkość pałąka, miękkie poduszki słuchawkow oraz pozłacane wtyki.

Creative HS-300 Headset jest przeznaczony do komunikacji w sieci, gier oraz wideokonferencji. Mikrofon, z funkcją redukcji szumów, zwiększa precyzję dźwięku i zapewnia czystszą transmisję głosu. Zestaw wyposażony w elastyczny pasek potyliczny oraz piankowe poduszki słuchawkowe. Creative HQ-60 zostały zaprojektowane dla potrzeb słuchania muzyki z przenośnych odtwarzaczy audio. Są lekkie i wygodne do przenoszenia. Nowe modele słuchawek dostępne są od połowy stycznia 2004 r. w cenie : HQ-1300 - 120PLN, HS-300 - 63PLN, HQ-60 - 35PLN. » czytaj dalej

Media-Tech Anubis MT418 3.1Mpix


Autor: DYD | 18:42
(8)Komentarzy (8)
Matryca CCD 3.1 Mpix w nowym aparacie Anubis MT418 umożliwia uzyskanie zdjęć o rozdzielczości 2048 x 1536. Obiektyw zmiennoogniskowy pozwala na wykonywanie zdjęć z 3-krotnym zbliżeniem (zoom optyczny). Funkcja makro pozwala robić zdjęcia z odległości 20 cm. Anubis MT418 ma wbudowane 16MB pamięci wewnętrznej flash. Akceptuje również karty pamięci typu SD o pojemności do 256MB.

Lampa błyskowa ma tryb podwójnego błysku redukujący niepożądany efekt "czerwonych oczu" jak i tryb "slow-synchro" do wykonywania zdjęć nocnych przy dłuższym czasie otwarcia migawki. Aparat oferuje automatyczne nastawy parametrów ułatwiające uzyskanie optymalnych zdjęć w tym wachlarz ręcznych ustawień ekspozycji i balansu bieli. Aparat umożliwia również wykonywanie krótkich klipów filmowych o rozdzielczości 320x240 z dźwiękiem. » czytaj dalej

Czarna "wypalarka" DVD od TDK


Autor: DYD | źródło: 4press / The Inquirer | 14:43
(3)Komentarzy (3)
Po raz pierwszy w ofercie firmy TDK pojawiła się wewnętrzna nagrywarka DVD 8x, DVW-A080412N. Urządzenie pozwala na zapis danych z prędkością 8x na nośnikach DVD-R i DVD+R, co oznacza że zarchiwizowanie 4,7GB danych trwa zaledwie osiem minut. Na nośnikach wielokrotnego zapisu urządzenie nagrywa dane z dwukrotnie mniejszą prędkością, za to płyty CD wypalane są z szybkością 32x (CD-R) i 16x (CD-RW).

Napęd sprzedawany jest wraz z oprogramowaniem Nero Express 6 oraz pakietem narzędzi Nero: InCD 4, BackITup, Recode 2 i Showtime. Producent ustalił cenę na poziomie $252.99.

Canon dla zawodowców


Autor: DYD | źródło: 4press / DCR | 14:37
(13)Komentarzy (13)
Firma Canon zaprezentowała nowy model profesjonalnej cyfrowej lustrzanki - aparat EOS-1D Mark II. Specyfikacja tego modelu może przyprawić o zawrót głowy nawet najbardziej wymagających użytkowników profesjonalnych "cyfrówek", niestety podobny efekt wywołuje informacja o cenie urządzenia.

Aparat posiada matrycę CMOS o rozdzielczości 8,2 megapiksela i potrafi rejestrować zdjęcia z rekordową szybkością 8,5 klatki na sekundę. W profesjonalnym formacie RAW można wykonać z tą szybkością 20 ujęć, przy formacie JPEG - aż 40. Żaden inny aparat cyfrowy nie oferuje takich możliwości. Dwukrotne poprawienie rozdzielczości i podwojenie szybkości wykonywania zdjęć w stosunku do modelu EOS-1D to zasługa użycia matrycy nowej generacji, nowego układu DIGIC II oraz zastosowania dużego bufora pamięci. W stosunku do pierwszej generacji EOS-1D poszerzono też zakres czułości o wartość 50 ISO i udoskonalono wyświetlacz - Mark II posiada 2-calowy ekran LCD o rozdzielczości 230 tys. pikseli. » czytaj dalej

Serwerowy boom


Autor: DYD | źródło: 4press / CNet | 13:04
Komentarzy (0)
W roku 2003 zdecydowanej poprawie uległa sytuacja na rynku serwerów. Z danych firmy Gartner wynika, że pod względem wolumenu sprzedaży ostatni kwartał był dla tego sektora aż o 25% lepszy, niż analogiczny okres roku 2002. W skali całego roku, rynek zanotował 20-procentowy wzrost.

Niestety, Gartner nie ujawnił wartości sprzedaży, a jedynie dane dotyczące wolumenu. Tak więc od października do grudnia 2003 na całym świecie sprzedano 1,59 mln sztuk serwerów. Pod względem ilości sprzedanych sztuk liderem rynku w ostatnim kwartale 2003 było HP (462 tys. sprzedanych serwerów), przed Dellem (319 tys.), firmą IBM (274 tys.) i Sun Microsystems (84 tys.). » czytaj dalej

Adaptec Serial ATA RAID wybierany...


Autor: DYD | 12:29
(1)Komentarzy (1)
Firma Adaptec ogłosiła, że producenci płyt głównych Asustek, Gigabyte, Supermicro oraz Tyan, wybrali nowe rozwiązanie Adaptec Serial ATA RAID przy projektowaniu płyt głównych nowej generacji. Rozwiązanie Serial ATA RAID obejmuje Adaptec HostRAID o wysokim poziomie przepustowości oraz 4- oraz 8-portowe chipy Serial ATA, prezentowane przez firmę Marvell Semiconductor, Inc. HostRAID umożliwia takie tworzenie kopii lustrzanej i buforowanie dysku, jak czołowe kontrolery firmy Adaptec Ultra320 SCSI. Do zarządzania można wykorzystywać ten sam rodzaj oprogramowania jak przy technologii Adaptec SCSI, SATA lub nadchodzącej technologii SAS. Dzięki temu możliwe jest łatwiejsze i bardziej ekonomiczne zarządzanie pamięcią masową w przedsiębiorstwie. » czytaj dalej

Intel Active Monitor 1.20


Autor: DYD | źródło: BetaNews | 11:51
(8)Komentarzy (8)
Narzędzie Intel Active Monitor przeznaczone jest dla płyt głównych Intela opartych na układach Intela (np. i850). Monitoruje ono w tle stan temperatury procesora i systemu, prędkość obrotową wiatraków, napięcia zasilacza oraz podaje podstawowe dane o płycie głównej, pamięciach i procesorze. W przypadku obniżania danej wartości, narzędzie wysyła odpowiednie komunikaty. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie Intela. Intel Active Monitor w nowej wersji 1.20 można pobrać z download.intel.com (7.48 MB). Listę płyt głównych wpierających ten program można sprawdzić tutaj.

 
Środa 28 stycznia 2004

Kolejny Notebook z Athlonem 64


Autor: DYD | źródło: e-mail | 21:32
(3)Komentarzy (3)
Tym razem firma Acer opublikowała dane na swojej witrynie dotyczące modelu Aspire 1500, napędzanym procesorem AMD Athlon 64 3000+ lub AMD Athlon 64 3200+ i wyposażonym w chipset VIA Apollo K8T800 przeznaczony dla tych procesorów. Dostępne są trzy konfiguracje modelu Aspire 1500, elementy wspólne to układ graficzny ATI MOBILITY RADEON 9600 z 64 MB zewnętrznej pamięci DDR VRAM, maksymalnie trzy godziny pracy na baterii, potężny pakiet interfejsów oraz zintegrowany modem V.92 56 Kbps MDC i Gigabit Ethernet. W zależności od konfiguracji można wybrać nagrywarkę typu CD-RW combo 8x DVD/24x (16/12/24) lub 2x DVD-Rewriter (Dual) oraz wyświetlacz 15.0" XGA TFT LCD res. 1024 × 768 lub 15.0" SXGA+ TFT LCD res. 1400 × 1050. Szczegółowa specyfikacja na stronie producenta. Co ciekawe, na liście produktów Acera modelu 1500 nie widać, czyżby był potajemnie dostępny, czy też może to efekt niedopatrzenia? Cena nie znana.

BenQ LCD FP767 - 12 ms


Autor: DYD | 18:29
(11)Komentarzy (11)
BenQ wprowadza na rynek nowy 17" monitor LCD FP767-12 z 12 milisekundowym czasem reakcji matrycy, co odpowiada 83Hz dla monitorów CRT. Im krótszy czas reakcji (odpowiedzi) matrycy, tym lepszy, bardziej czytelny obraz. Piksel (punkt) na tradycyjnym, szklanym kineskopie monitora jest w stanie zapalić się i zgasnąć w czasie mniejszym, niż tysięczna część sekundy. Inaczej jest w przypadku monitorów LCD. Piksel posiada dużo większą bezwładność. Oznacza to, że aby wyświetlany kolor zmienił się z ciemnego na jasny (tzw. Rise Time - Tr) i odwrotnie (tzw. Fall Time - Tf) potrzeba więcej czasu. Ten łączny czas (Tr+Tf), podawany w milisekundach, nazywa się właśnie czasem reakcji matrycy.

Nowy 17" LCD BenQ dostępny będzie w dwóch kolorach obudowy: czarnej lub srebrnej. Na polskim rynku pojawi się pod koniec stycznia w sugerowanej cenie detalicznej: 2.360 zł (z VAT). Parametry techniczne BenQ FP767-12 ms: » czytaj dalej

Bluetooth software Update


Autor: DYD | 18:28
(1)Komentarzy (1)
Logitech zamieścił małe uaktualnienie dla trzech swoich produktów wykorzystujących bezprzewodową technologię Bluetooth. Łata dotyczy więc opisywanych u nas bezprzewodowych zestawów Logitech Cordless Desktop MX for Bluetooth i Logitech diNovo Media Desktop oraz myszki Logitech MX900 Bluetooth. Bluetooth software Update wymaga zainstalowanej w systemie poprzedniej wersji Bluetooth software (1.4.2.21 SP1). Bluetooth software jest częścią oprogramowania SetPoint. Poprawiono m.in. błędy z rozłączaniem klawiatury i mediapadu po załadowaniu systemu. Patch dostępny jest tutaj (651 KB).

Obniżka cen monitorów LCD Belinea


Autor: DYD | 18:16
(1)Komentarzy (1)
Od dziś trzy modele: Belinea 101705, 101920 i 102015 potaniały do 7 procent. MAXDATA, niemiecki producent sprzętu komputerowego, obniża w Polsce ceny monitorów ciekłokrystalicznych Belinea. Cena wprowadzonego na początku roku 17-calowego modelu 101705 została obniżona do 1999 zł brutto (SRP - sugerowana cena detalicza), a popularny wśród 19-calowych paneli monitor 101920 kosztuje teraz 2999 zł brutto (SRP). Największy w ofercie, 20-calowy panel Belinea 102015 dostępny jest w cenie 4999 zł brutto (SRP).

Robot do złożenia w domu


Autor: Anitka | źródło: 4Press / I4U | 18:14
(8)Komentarzy (8)
W Japonii firma DeAgostini publikuje tygodnik RealRobot, w którym zamieszczane są instrukcje jak można sobie samemu zbudować w domu robota. Aby ułatwić to zadanie Japończykom, do gazety dołączany jest zestaw niezbędnych elementów.

Zdjęcie przedstawia jedno z ostatnio zaprezentowanych urządzeń, niewielkiego robota poruszającego się po wyznaczonej trasie, który jest wyposażony w czujniki pozwalające mu omijać przeszkody.

CeBIT: szybkie nagrywarki...


Autor: DYD | źródło: 4press / CDR-Info | 15:29
Komentarzy (0)
Podczas imprezy CeBIT 2004, która rozpocznie się 18 marca w Hanowerze, kilku producentów zapowiada pokazy prototypów super-szybkich nagrywarek DVD.

Firma Waitec pokaże nagrywarkę ACTION 16, która potrafi zapisywać płyty DVD±R z szybkością aż 16x. Urządzenie będzie dostępne zarówno w wersji wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Najprawdopodobniej będzie to najszybsza wypalarka DVD na targach, choć inni producenci także przygotowali prototypy umożliwiające znacznie szybszy zapis, niż urządzenia dostępne obecnie na rynku. LG zaprezentuje multiformatową nagrywarkę GSA-4120B o prędkości zapisu 12x, z tą samą prędkością będzie pracować model na stoisku firmy AOpen. Na stoisku AOpen będzie prezentowana także nagrywarka DRW8800 z maksymalną prędkością zapisu 8x, która być może trafi na rynek jeszcze przed targami.

Windows Small Business Server 2003


Autor: DYD | 15:12
(1)Komentarzy (1)
W Teatrze Stara Prochownia na warszawskiej Starówce odbyła się premiera polskiej wersji Microsoft Windows Small Business Server 2003. W spotkaniu wzięli udział klienci, partnerzy oraz przedstawiciele mediów. Gościem honorowym był Mauro Meanti, szef działu biznesowego na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) w firmie Microsoft, który w swoim wystąpieniu omówił zastosowanie zintegrowanych rozwiązań sieciowych jako standardu nowoczesnego przedsiębiorstwa. Pakiet jest rozwiązaniem adresowanym do małych i średnich przedsiębiorstw posiadających do 75 stacji roboczych. Dostępne są dwie wersję Standard Edition (cena 2199 pln) zawierająca Windows Server 2003, SharePoint, Exchange Server 2003, Shared Fax oraz Premium Edition (ponad 5000 pln) dodatkowo zawierający ISA Server 2000, SQL Server 2000 oraz Office Front Page 2003.

Nowości Nikona: D70, Coolpix 8700 i...


Autor: DYD | źródło: 4press / DCR | 14:45
(9)Komentarzy (9)
Nikon oficjalnie zaprezentował dwa nowe modele aparatów cyfrowych, w tym od dawna oczekiwany model D70, który ma być odpowiedzią na aparat EOS 300D firmy Canon. Wśród nowości nie zabrakło też akcesoriów, takich jak nowy obiektyw i lampa błyskowa, a nawet otwierającej nową linię w ofercie Nikona przenośnej przeglądarki plików.

Nikon D70 to cyfrowa lustrzanka z matrycą o rozdzielczości 6 megapikseli. Konstrukcja urządzenia jest w dużej części oparta na liczącym sobie już 2 lata "flagowym" cyfrowym modelu Nikona - D100. Już teraz wiadomo, że pod pewnymi względami będzie to aparat lepiej wyposażony niż konkurencyjny Canon 300D - posiada m.in. kompensację lampy błyskowej. W Stanach Zjednoczonych aparat bez obiektywu będzie kosztować 999 USD, a zestaw z obiektywem 18-70 mm będzie o 300 USD droższy. W Europie cena Nikona D70 bez obiektywu wyniesie prawdopodobnie 1100 euro. Sprzedaż rozpocznie się w marcu. Od maja użytkownikom swoich cyfrowych lustrzanek Nikon zaoferuje również nową lampę błyskową Speedlight SB-600. Firma będzie także sprzedawać oddzielnie obiektyw oferowany w zestawie z aparatem D70. » czytaj dalej

Athlon 64 CG


Autor: R4v | 13:22
Komentarzy (0)
Kolejny tajwański producent przez przypadek ujawnił nazwę układu, który pojawi się w najbliższej przyszłości. Tym razem Shuttle w dokumencie opisującym kompatybilne procesory dla platformy SN85G4 zamieścił Athlona 64 3400+ CG. Jak twierdzi Inquirer, nowy układ posiadać ma ulepszony kontroler pamięci, który pozwoli na ustawienie bardziej agresywnych "timingów". Umożliwi to wykorzystanie większych i szybszych pamięci. CG umożliwi także, na płytach z trzema slotami DIMM, wykorzystanie różnych modułów w gniazdach 2 i 3. Pierwsze egzemplarze nowego procesora powinny się pojawić w sprzedaży w drugim kwartale tego roku. Do obsługi Athlona 64 CG będzie wymagana drobna poprawka w biosach płyt.

Żywy lub martwy


Autor: R4v | źródło: MacWorld | 13:21
(2)Komentarzy (2)
SCO Group wyznaczyło 250 tys. dolarów nagrody za informację mogące przyczynić się do ujęcia twórcy wirusa Mydoom. Podobna nagroda została w zeszłym roku ufundowana przez Microsoft za wskazanie autora Blastera. Mydoom w ciągu trzech dni zdążył się stać rekordzistą pod względem szybkości rozprzestrzeniania, detronizując Sobiga. Robak zostawia na zainfekowanych komputerach otwarte porty o numerach od 3127 do 3198, umożliwiając wykorzystanie tych maszyn jako anonimowe serwery proxy. Ponadto 1 lutego robak ma zacząć atak DoS na serwery mało lubianej w środowisku open source firmy SCO. Widocznie niektórzy zarażeni mają źle ustawiony zegar, ponieważ SCO już w tej chwili zalewane jest pakietami od komputerów-zombie. W poszukiwania autora Mydooma zaangażowane jest FBI i Secret Service

 
Wtorek 27 stycznia 2004

Kerio Personal Firewall 4.0.11 RC1


Autor: DYD | źródło: e-mail | 23:01
(1)Komentarzy (1)
Kerio Personal Firewall jest łatwym w użyciu osobistym firewallem, który zabezpiecza przed atakami hakerów. Program zawiera technologię WinRoute Pro, który posiada certyfikat ICSA. Kerio-Tiny Personal Firewall jest również częścią nowego systemu centralnego zarządzania bezpieczeństwem (CMDS), systemu wdrażanego w US Air Force na ponad 500,000 komputerów. Ten Firewall uruchamia się jako usługa w tle, wykorzystuje specjalny sterownik niskiego poziomu, który jest ładowany do jądra systemu. Sterownik ten ładuje się ponad wszelkimi innymi sterownikami urządzeń sieciowych. Dlatego też ma kontrolę nad pakietami wchodzącymi i wychodzącymi, co daje skuteczną ochronę naszego komputera. Na stronie Kerio.tk, można zassać nową wersję Kerio Personal Firewall 4.0.11 RC1. Zmiany w dalszej części newsa (w oryginale). » czytaj dalej

W32/Mydoom@mm jeszcze jeden wirus


Autor: DYD | 22:53
(9)Komentarzy (9)
Dodam na wstępie, że dziś doszło na nasze skrzynki redakcyjne kilka tysięcy tego insekta. McAfee AVERT donosi o wykryciu W32/Mydoom@mm - robaka rozprzestrzenianego poprzez pocztę elektroniczną, znanym również jako Mydoom. Stopień zagrożenia wywołany tym wirusem, McAfee AVERT ocenia jako WYSOKI. Mydoom jest destruktywnym robakiem rozprzestrzeniającym się za pomocą poczty elektronicznej jako załącznik binarny pojawiający się jako tekstowy. O pojawieniu się tego zagrożenia laboratorium McAfee AVERT poinformowało na podstawie wykrycia tego wirusa w ponad 25 firmach oraz na terytoriach Azji, Kanady, Europy, Japonii, Ameryki Łacińskiej i Stanów Zjednoczonych. » czytaj dalej

Kolejny szkodnik mailowy...


Autor: DYD | źródło: Trend Micro | 22:44
Komentarzy (0)
W zasadzie dwa szkodniki. Wirus W32.Novarg.A@mm rozprzestrzenia się bardzo szybko, w Symantecu dostał 4 w 5-cio stopniowej skali. Więcej informacji na securityresponse.symantec.com (info podał Marcin). Drugi wirus to WORM_MIMAIL.R. Jest to mutacja robaka MIMAIL. Robak WORM_MIMAIL.R rozprzestrzenia się wykorzystując technikę masowego mailingu oraz poprzez sieć Kazaa. Wirus jest zaprogramowany na wykonanie pomiędzy 1 a 12 lutego 2004 roku ataku typu denial of service(DoS) na serwer www.sco.com. Ponadto jest nośnikiem bardzo niebezpiecznego pliku SHIMGAPI.DLL, który otwiera w zainfekowanym komputerze port 3127. Pozwala to zdalnie przejąć kontrolę nad zarażoną stacją roboczą. » czytaj dalej

Płatny upgrade dla nagrywarki BenQ DW800A


Autor: Anitka | 18:36
(8)Komentarzy (8)
Użytkownicy nagrywarki BenQ DW800A 8x4x12 DVD+RW mogą ze strony global.benq.com ściągnąć uaktualnienie oprogramowania umożliwiające zapis w formacie "minus" DVD-RW. Koszt uaktualnienia wynosi 10 USD, są to ponoć "opłaty wynikającej z praw do używania formatu DVD-R/-RW".

Po zainstalowaniu uaktualnienia nowy krążek DVD wypala ona w 9 minut. Płatność dokonywana jest za pomocą karty kredytowej przez Internet. Strona dostępna jest tylko w wersji angielskiej i chińskiej. Każda aktualizacja oprogramowania opatrzona jest unikalnym numerem seryjnym umożliwiającym instalację tylko na jednym urządzeniu. Sugerowana cena detaliczna nagrywarki to 799 PLN (z VAT).

Creative Jukebox Zen Xtra


Autor: Anitka | źródło: Creative | 14:40
(1)Komentarzy (1)
Creative poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej wersji odtwarzacza Creative Jukebox Zen Xtra o pamięci 30 GB z baterią litowo-jonowej. Umożliwia przechowywanie do 8000 utworów w formacie MP3 lub WMA oraz odtwarzanie do 14 godzin po każdym ładowaniem baterii. Dzięki szybkiemu złączu USB 2.0 utwory mogą być zapisywane na dysku z prędkością do jednego utworu na sekundę. Graficzne menu pozwala przeglądać pliki oraz tworzyć i edytować listy odtwarzania.

Funkcje automatycznego wyłączania - "sleep timer" - oraz budzika - "wake to music" - uprzyjemniają wszystkie dni podróży pozwalając odprężyć się oraz budzić się przy dźwiękach ulubionych utworów. Odtwarzacz Creative Jukebox Zen Xtra 30 GB dostępny będzie z końcem stycznia 2004 r. w cenie 1599 PLN brutto. » czytaj dalej

Nowy prototyp ogniwa paliwowego


Autor: Anitka | źródło: 4Press / DL | 13:50
(6)Komentarzy (6)
Fujitsu Laboratories opracowało prototyp nowego pasywnego ogniwa paliwowego zasilającego urządzenia przenośne. Nowe rozwiązanie pozwala zastosować w ogniwie alkohol metylowy o stężeniu 30%, co oznacza zwiększenie pojemności baterii.

Nowe ogniwo oparte jest w pełni na przyciąganiu grawitacyjnym i konwekcji naturalnej, co pozwoliło całkowicie wyeliminować konieczność stosowania pomp wywołujących przepływ paliwa, a tym samym zachować niewielkie rozmiary urządzenia. Dzięki temu nowe ogniwo Fujitsu jest idealnym rozwiązaniem do zasilania przenośnych urządzeń elektronicznych. » czytaj dalej

Kanguru FC-RW wypali CD z pamięci flash


Autor: Anitka | źródło: Digit-Life | 13:45
(1)Komentarzy (1)
Firma Kanguru Solutions wypuściła przenośne urządzenie Kanguru FC-RW łączące w sobie czytnik kart pamięci flash o nagrywarkę CD-RW. Główną ideą producenta było zapewnienie szybkiego i wygodnego transferu danych z karty typu flash na zwykły krążek CD. Model współpracuje z następującymi standardami kart: Compact Flash, IBM Micro Drive, Smart Media, Secure Digital, Sony Memory Stick, Memory Stick Pro oraz Multimedia Card.

Wbudowany napęd optyczny zapewnia zapis z prędkością CDR 36x, CDRW 12x oraz odczyt 48x dla płyt 8/12 cm. Dzięki złączu USB 2.0 urządzenie może być wykorzystywane jako zewnętrzny napęd dla komputerów przenośnych i stacjonarnych. Wbudowane gniazdo słuchawek sprawia, że Kanguru FC-RW można wykorzystać jako odtwarzacz audio. » czytaj dalej

Unijny zamach na rynek LCD?


Autor: Anitka | źródło: 4Press / Inquirer | 13:28
(15)Komentarzy (15)
Sprzedaż monitorów LCD rośnie, a coraz więcej urządzeń tego typu posiada cyfrowe złącze DVI. Gwarantuje ono wyższą jakość obrazu niż tradycyjne złącze VGA, gdyż pozwala na przesyłanie sygnału z komputera do monitora bez podwójnej konwersji, jak ma to miejsce w wypadku połączeń analogowych. Jednak Unia Europejska planuje zaklasyfikować monitory z portami DVI jako „monitory wideo” i objąć je 14% podatkiem, który do tej pory płacili wyłącznie producenci telewizorów.

Według firmy Meko, zajmującej się prowadzeniem analiz rynku wyświetlaczy, w nowych wytycznych Komisji Europejskiej znajdują się informacje o zmianie klasyfikacji produktów do prezentacji obrazu. Tradycyjne monitory będą traktowane jak dotychczas, jednak urządzenia posiadającej sloty rozszerzeń i inne możliwości obsługi źródeł wideo – w tym monitory DVI – zostaną objęte nowym podatkiem w wysokości 14%. » czytaj dalej

ATI i jej nowe karty All-In-Wonder


Autor: Anitka | źródło: Digit-Life | 13:24
(2)Komentarzy (2)
Wczoraj ATI Technologies powiększyła rodzinę kart All-In-Wonder o trzy nowe modele. Nowo ogłoszone multimedialne "kombajny" graficzne to All-In-Wonder 9600XT, All-In-Wonder 9600 oraz All-In-Wonder 9200. Najmocniejszy z tej serii - All-In-Wonder 9600XT - posiada 128MB pamięci DDR i częstotliwość zegara 525/650MHz. Karta posiada wbudowany 125-kanałowy tuner TV/FM, wsparcie trybu "dual-monitor", funkcję FM-ON-DEMAND oraz co na pewno ucieszy miłośników rodziny All-In-Wonder, nowy pilot sterowania Remote Wonder II.

Tańszy model All-In-Wonder 9600 różni się od wyżej opisanego częstotliwościami zegara, posiada pierwszą wersję pilota Remote Wonder oraz obsługę wyjścia "dual-monitor". W modelu najniższym All-In-Wonder 9200 także znajdziemy pierwszą wersję pilota. Powołując się na oficjalne doniesienie prasowe, nowe karty są już dostępne w sprzedaży. Ceny kart AIW96000XT, AIW 9600 i AIW 9200 wynoszą odpowiednio $299, $199 oraz $149 (ceny detaliczne w USA). Przy okazji przypominamy o naszej wyczerpującej recenzji AIW 9800SE.

50 milionów cyfrówek


Autor: Anitka | źródło: 4Press / DCR | 13:09
Komentarzy (0)
W ubiegłym roku na całym świecie sprzedano 50 mln sztuk aparatów cyfrowych – donosi PMA Data Watch na podstawie szacunków sporządzonych z uwzględnieniem wyników sprzedaży z pierwszych 11 miesięcy roku 2003. Jeśli wyniki potwierdzą się, będzie to aż o 64% więcej, niż w roku 2002. Największy wzrost zanotowano w Europie, gdzie sprzedaż „cyfrówek” uległa podwojeniu.

Tym samym Stary Kontynent okazał się być nieoczekiwanie największym na świecie rynkiem fotografii cyfrowej. W roku 2003 na terenie Europy sprzedano 18 mln sztuk aparatów cyfrowych. Drugie miejsce w tej klasyfikacji przypadło Amerykom Płd. i Płn., gdzie łącznie sprzedano 17 mln sztuk cyfrówek, czyli o 48% więcej niż przed rokiem. Trzecim co do wielkości rynkiem była Japonia, gdzie sprzedaż wzrosła o 36% i sięgnęła 9 mln sztuk. » czytaj dalej

 
Poniedziałek 26 stycznia 2004

Nowy CPUCool 7.2.10


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 16:48
Komentarzy (0)
Podien wczoraj opracował odświeżone wydanie swojego programu CPUCool do wersji 7.2.10. CPUCool to aplikacja, która monitoruje m.in. temperaturę, prędkość obrotową wiatraka oraz napięcia na płycie głównej. Program także umożliwia zmianę ustawień magistrali FSB, optymalizuje pamięć i procesor oraz posiada funkcję S.M.A.R.T (Self Monitoring, Analysis and Reporting Technologie) od wersji 7.0.x. CPUCool potrafi chłodzić procesor poprzez wstawianie instrukcji HALT, gdy procesor nie jest zbyt obciążony i w ten sposób wpływać na pobór mocy układu i wydzielane ciepło. Obsługuje procesory firm Intel, AMD i Cyrix. W wersji 7.2.10 dodano wsparcie układu Intel i855, nowe pll, poprawiono błędy. Najnowszy CPUCool przeznaczony dla systemów W9X, W2K, XP i NT4, osiągalny jest stąd (1.71 MB).

"Media Center" od Creative'a


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 14:46
(3)Komentarzy (3)
Creative Zen Portable Media Center, którego wejście na rynek jest zaplanowane na drugą połowę tego roku kalendarzowego, oferuje elegancką, niewielką platformę dla cyfrowej muzyki, filmów. To całkowicie przenośne urządzenie o wymiarach 14,4 x 8,5 cm umożliwia przechowywanie setek godzin filmów oraz tysięcy utworów i zdjęć. Creative Zen Portable Media Center działa pod kontrolą systemu Windows Mobile dla PMC i jest wyposażone w duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny, łatwe w obsłudze przyciski, złącze USB 2.0 oraz technologię Smart Sync, dzięki której transfer plików jest łatwy i szybki.

Nowość od BenQ - aparat i nie tylko


Autor: Anitka | źródło: 4Press / CDR-Info | 14:33
(2)Komentarzy (2)
W ofercie firmy BenQ pojawił się nowy aparat fotograficzny BenQ DC S30, który oprócz robienia zdjęć umożliwia także odtwarzanie muzyki, nagrywanie notatek dźwiękowych oraz nagrywanie filmów wideo. Urządzenie posiada 3,34-megapikselową matrycę, obiektyw z trzykrotnym zooomem optycznym, oraz obracany o 180 stopni panel LCD.

Oprócz możliwości odtwarzania plików MP3, dzięki zintegrowanemu z urządzeniem tunerowi FM, aparat BenQ DC S30 umożliwia właścicielowi słuchanie radia. Aparat jest wyposażony w wewnętrzne głośniki, a dołączane oprogramowanie Q-Music umożliwia łatwe zarządzanie utworami. Wysoką jakość dźwięku uzyskano dzięki zastosowaniu w urządzeniu systemu Metal Resonance Sound Effect. » czytaj dalej

Relacja z mistrzostw w składaniu Peceta na czas


Autor: DYD | 11:04
(21)Komentarzy (21)
Odbył się on 22.01.2004 podczas warszawskich targów Komputer EXPO, 12 najlepszych składaczy zmierzyło się ze sobą walcząc o najwyższe trofea." Od kolegi fLiPeR-a, czytelnika TPC, otrzymaliśmy relację z imprezy organizowanej przez reakcję magazynu Chip, gdzie kilkanaście osób walczyło o najszybsze złożenie peceta! Oto treść relacji: "CHIP Master to Mistrzostwa Polski w składaniu komputerów na czas. W tym roku już po raz trzeci mogliśmy podziwiać zmagania najlepszych polskich składaczy podczas styczniowego finału.

Odbył się on 22.01.2004 podczas warszawskich targów Komputer EXPO, 12 najlepszych składaczy zmierzyło się ze sobą walcząc o najwyższe trofea." » czytaj dalej

Cpu-Z w nowej wersji


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 10:27
Komentarzy (0)
Ukazała się nowa wersja (1.21) informatora o procesorze i chipsecie płyty głównej Cpu-Z. Ten mały program podobnie jak znany WCPUID, czy bardziej rozbudowany HWiNFO (32) przekazuje nam informacje techniczne o naszym procesorze, chipsecie płyty głównej (obsługuje m.in. Intel i430TX, i440BX/ZX, i815/E/EP/EM, i845, i850, VIA Apollo VP3, Apollo Pro, Apollo Pro +, KX133, KT133, KT133A, AMD 751, 761, 762 (760MP) oraz status pamięci. W nowej wersji poprawiono wsparcie dla procesorów Athlon 64 i Windows 64 bit, obsługę układów Celeron M, Pentium 4 Prescott oraz nowe chipsety. Program w wersji dla systemów Windows 95, 98, Me, NT4, 2000 można ściągnąć z www.cpuid.com (229 KB).

Nowy WinRAR 3.30


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 10:12
Komentarzy (0)
Na stronie www.rarlab.com, pojawiło się nowe wydanie jednego z najbardziej znanych i często używanych programów do archiwizacji plików. Najnowszy WinRAR w wersji 3.30 posiada całkiem pokaźną paletę nowości, usprawnień i zmian w stosunku do wersji 3.20 - ich pełna lista znajduje się pod tym adresem. WinRAR w wersji dla Windows 95/98/NT/2000/Me/XP można pobrać stąd (981 KB). Wersja dla pozostałych systemów (Linux, MacOS, DOS, OS/2, FreeBSD) dostępna jest tutaj.

Combo Sony do notebooków


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 10:03
Komentarzy (0)
Alstor wprowadził do oferty kolejny wewnętrzny napęd typu slim przeznaczony do montażu w notebookach - Combo Sony CRX-830E. Napęd posiada następujące parametry: zapis CD-R z prędkością 24x; zapis CD-RW z prędkością 24x; odczyt CD-ROM z prędkością 24x; odczyt DVD-ROM z prędkością 8x.

Combo Sony charakteryzuje się gabarytami zgodnymi z wymiarami wnęk w większości notebooków (szer. 128 mm, wys. 12.9 mm, gł. 126.3 mm). Napęd posiada bufor o pojemności 2 MB z technologią „buffer underrun protection” chroniącą przed błędami podczas zapisu płyt CD-R z dużymi prędkościami. Model CRX-830E występuje wyłącznie w postaci „bulk” z czarnym panelem przednim. Cena napędu SONY combo slim wynosi ok. 470 zł brutto. » czytaj dalej

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL