Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 1 października 2004  
    

Prototyp "komórki" z ogniwem paliwowym


Autor: R4v | źródło: 4press/Cnet | 19:43
(1)Komentarzy (1)
NTT DoCoMo zaprezentowało prototyp telefonu komórkowego 3G, zasilanego ogniwem paliwowym. Urządzenie stworzono we współpracy z laboratoriami Fujitsu. Japoński gigant telekomunikacyjny zaprezentował telefon wyposażony w coś w rodzaju niewielkiej stacji dokującej, z której można naładować telefon. Przystawka ma wymiary 152 x 57 x 16 mm i waży 190 g. Na jedno ładowanie telefonu zostaje zużyty cały kartridż z metanolem. Prace nad rozwojem prototypu mają zostać ukończone w przyszłym roku. Urządzenie to odpowiedź na problemy, przed jakimi stają użytkownicy telefonów komórkowych nowej generacji. Japończycy coraz chętniej korzystają z zaawansowanych usług, takich jak choćby wideokonferencje. Takie aplikacje pochłaniają wiele energii i nawet nowoczesne baterie litowo-jonowe nie są w stanie zapewnić wystarczająco długiego czasu pracy.

Internet lekarstwem na kiepski nastrój


Autor: R4v | źródło: 4press/Taipei Times | 19:34
(1)Komentarzy (1)
Z przeprowadzonego na Tajwanie badanie wynika, że nastolatkowie skłonni do wpadania w depresję spędzają więcej czasu w Internecie, niż ich „weseli” rówieśnicy. Okazuje się, że wśród młodzieży radzącej sobie z własnymi emocjami odsetek osób spędzających ponad 5 godzin w internecie wynosi 30,9%, podczas gdy wśród osób wrażliwych na stres liczba ta wynosi już 36,8 %. Badanie zostało przeprowadzone w maju i czerwcu tego roku przez John Tung Foundation i uczestniczyło w nim 6341 młodych Tajwańczyków z 60 szkół w całym kraju. „Powiązanie pomiędzy skłonnością do depresji a większą obecnością w internecie wykazuje poważne zaburzenia w funkcjonowaniu rodziny” - taką opinię wyraził Tung Yuk-ying, profesor uniwersytetu National Cheng Kung University. Osłabienie więzi rodzinnych oraz zwiększona presja na wyniki osiągane w szkołach sprawia, ze młodzi ludzie coraz rzadziej korzystają z pomocy rodziców przy rozwiązywaniu swoich problemów. „Kiedy nasi nastolatkowie potrzebują pomocy, częściej wybierają internet, niż wsparcie rodziny i szkolnych specjalistów” – wyjaśnia Tung. W społeczeństwie, gdzie dyplom liczy się dużo bardziej niż cechy osobowe, rodzice zbyt często przywiązują zbyt dużą uwagę do wyników jakie ich dzieci osiągają w szkole, przez co rodzina może się stać głównym źródłem presji i złego samopoczucia. Ogromnym magnesem przyciągającym młodzież do internetu jest bezpośredniość komunikacji online. Ponad 80% respondentów przyznało, że w życiu wirtualnym czują się lepiej i pełniej wyraża siebie. W czasie obecności w sieci, azjatyccy nastolatkowie częściej grają lub rozmawiają na czatach, niż szukają informacji.

Plextor PlexFlash


Autor: Larus | źródło: DigitLife | 13:19
Komentarzy (0)
Plextor rozszerza swoją ofertę przenośnych pamięci, przedstawiając dwa nowe dongle USB 2.0: PlexFlash 512 MB PX-F512-2 oraz 1 GB PX-F1GB-2. Waga urządzeń to tylko 30 g. Wydajność tych przenośnych pamięci jest więcej niż przyzwoita - transfer przy odczycie wynosi aż 23 MB/s, zapis jest już nieco wolniejszy i uzyskuje 13 MB/s. PlexiFlashe trafią do sprzedaży w połowie października i będą kosztować $105 (512MB) i $125 (1 GB).

Athlon 64 2400+ ?


Autor: Larus | źródło: x-bit labs | 13:15
Komentarzy (0)
Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronach firmy ECS, Advanced Micro Devices być może zamierza wprowadzić na rynek tanią wersję procesora Athlon 64, model 2400+. Otóż Elitegroup Computer Systems zamieściło na swojej stronie listę procesorów kompatybilnych z ich płytą K8T800-A, na której właśnie m.in. znajduje się model A64 2400+, w obudowie PGA754 i posiadający 1 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu. Na tej samej liście znalazł się także nieznany do tej pory model A64 3100+ (również w obudowie PGA754 i z 1 MB L2 cache). Czy AMD faktycznie planuje tanie wersje swoich 64-bitowych CPU, czy są to tylko wymysły firmy ECS - czas pokaże. Serwis X-bit labs przypomina także, że wcześniej w tym roku AMD zaprezentowało tani procesor Athlon 64 2600+ - taktowany prawdopodobnie zegarem 1.6 GHz i wyposażony w 512 KB pamięci L2 cache - przeznaczony na mniej zamożne rynki Indii oraz Chin.

Casio Cassiopeia DT-10


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 13:13
Komentarzy (0)
Casio Cassiopeia DT-10 to nowy komputer z kategorii PocketPC o rozdzielczości ekranu 640x480 punktów. DT-10 posiada procesor Intel PXA270 z zegarem 416MHz, 128MB pamięci RAM i 64 MB flash ROM ( z czego 20MB jest wolne). System operacyjny stanowi Windows Mobile 2003 Second Edition. Wspomniany wcześniej wyświetlacz TFT ma przekątną 3,7 cala i wyświetla do 65 536 kolorów. Wymiary urządzenia to 80x140x25 mm przy wadze 300 g. DT-10 obsługuje też Bluetooth (1.3), sieci WiFi IEEE 802.11b, posiada złącza dla kart pamięci CompactFlash Type 2 oraz SDIO/SD/MMC. Podawany przez producenta czas pracy na bateriach to 27 a samo urządzenie ma być odporne na uderzenia, kurz i wilgoć. Początek sprzedaży Casio zapowiada na początek listopada.

Bezprzewodowa kamera Linksys WVC54G


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 13:06
(1)Komentarzy (1)
Linksys, oddział firmy Cisco Systems, przedstawił nową, bezprzewodową kamerę z serii Wireless-G Internet Video Camera o symbolu WVC54G. Urządzenie ma służyć głównie do systemów monitoringu poprzez sieć. Dużą zaletą urządzenia jest możliwość pracy bez podłączenia do komputera PC. WVC54G posiada własny adres IP, może być więc częścią przewodowych i bezprzewodowych sieci. Podstawowe dane techniczne to kodowanie obrazu do formatu 640x480 MPEG-4, obsługa standardu WLAN 802.11g oraz złącze 10/100 Ethernet i wbudowany serwer sieciowy. Ponadto urządzenie potrafi rozpoznawać zmiany obrazu a także posiada wbudowany mikrofon oraz złącze jack dla zewnętrznego. Sugerowana przez producenta cena urządzenia to 200$.

Kingmax Mars DDR2 533 SDRAM


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 12:51
Komentarzy (0)
Kingmax ogłosił wprowadzenie na rynek nowych pamięci Mars DDR2 533. Nowe moduły zostały stworzone z myślą o procesorach Prescott i Tejas z FSB 1067 MHz FSB i są produkowane w technologii 0,10 mikrona. Pamięci dzięki pracy z napięciem 1,8V pobierają o połowę mniej energii niż dotychczasowe rozwiązania a także spełniają normy JEDEC i specyfikację Intela odnośnie chipsetów 925X, 915P i 915G. Kompletna seria pamięci Mars będzie oferować moduły dla komputerów desktop, notebooków, stacji roboczych i serwerów.

S3 szykuje karty PCI Express


Autor: Larus | źródło: x-bit labs | 12:35
(2)Komentarzy (2)
S3 Graphics przygotowuje się do wypuszczenia na rynek swoich pierwszych kart graficznych przeznaczonych dla szyny PCI Express. Według źródeł serwisu X-bit labs, premiera miałaby nastąpić jeszcze w tym roku. Plany obejmują wprowadzenie trzech nowych modeli kart graficznych, aczkolwiek tylko jedna z nich ma trafić do masowej produkcji w tym roku. Będzie to karta oparta na układzie S3 GammaChrome 3D i wyposażona w mostek HSI dla obsługi magistrali PCI Express. Jej wydajność ma być zbliżona do kart X600 PRO ATI, zapowiada producent. Są to jednak na razie informacje nieoficjalne.

Nowe pamięci OCZ


Autor: Larus | źródło: x-bit labs | 12:23
Komentarzy (0)
OCZ Technology odświeżyło swój dział pamięci DDR466. Nowe moduły o nieco przydługiej nazwie OCZ EL DDR PC-3700 Enhanced Latency Platinum Edition wykorzystują najnowsze płytki drukowane Ultra Low Noise 2 (ULN2), które to mają zwiększyć potencjał i zapewnić większą niezawodność modułów. Nowe moduły wyposażone w błyszczące radiatory pracują przy napięciu 2.8V z parametrami CL2 3-3-8. Poza tym moduły z serii OCZ Platinum Edition mogą pracować z napięciem nawet 3.0V i posiadają wieczystą gwarancję producenta. Nowe OCZ PC-3700 EL PE dostępnę będą o pojemności 512 MB (także pakiety 1 GB Dual Channel).

SanDisk wprowadza 8GB karty CF


Autor: Adam | źródło: TheRegister | 07:00
(7)Komentarzy (7)
San Disk zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży już w listopadzie tego roku kart pamięci Compact Flash o pojemności 8GB. Dzięki tak dużej pojemności produkt San Disk dwukrotnie przewyższa pojemność dysków twardych montowanych w urządzeniach takich jak iPod mini. Producent twierdzi że karty Ultra II osiągają prędkość zapisu 9 MB/s i odczytu 10MB/s. Oprócz kart CF San Disk przedstawił 2GB kartę SD i 4GB Memory Stick Duo - wszystkie w tej samej cenie co karta CF, wynoszącej 959$. Jak zwykle cena takiej nowości jest zaporowa.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL