Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 19 marca 2004  
    

Intel na targach CeBIT - cyfrowe życie


Autor: DYD | 21:28
(8)Komentarzy (8)
Podczas największych na świecie targów komputerowych CeBIT Intel przedstawił wizję cyfrowego życia wykraczającą daleko poza cztery ściany domu. "Intel inside your digital life" to idea, w którą wpisują się nie tylko udoskonalone urządzenia domowe (takie jak entertainment PC), ale także mobilne biuro zainstalowane w "cyfrowym" samochodzie BMW. Powstały we współpracy z BMW, Hewelett-Packard i Oracle samochód jest mobilnym biurem. Został zaprojektowany z myślą o ludziach, którzy chcą czerpać korzyści z najnowszych technologii komputerowych podczas podróży. Prototyp BMW serii 7 jest wyposażony w tablet PC z technologią mobilną Intel Centrino, drukarkę i faks. Łączność zapewnia technologia GPRS i UMTS oraz punkt dostępowy WLAN.

W drugim kwartale 2004 roku na rynek trafią nowe chipsety (nazwy kodowe: Alderwood i Grantsdale) zapewniające lepsze wykorzystanie możliwości procesora Intel Pentium 4. Grantsdale, dzięki technologii "Dual Independent Display", umożliwi równoległe wyświetlanie dwóch różnych obrazów na oddzielnych monitorach. Obydwa chipsety będą obsługiwały szybkie pamięci DDR2. Komputer wyposażony w chipset Grantsdale będzie mógł również pełnić funkcję bezprzewodowego punktu dostępowego. Dodatkowe udoskonalenia to m.in. technologia PCI Express oraz High Definition Audio. » czytaj dalej

Świat cyfrowy Philipsa


Autor: R4v | 18:59
Komentarzy (0)
Royal Philips Electronics ogłosił wsparcie dla Near Field Communication (NFC). Tym samym NFC zostanie w przyszłości wprowadzone do serii produktów Connected Planet Philipsa. Dodatkowo, Philips ujawnił szczegóły porozumienia z firmami: Nokia, Vodafone i Universal, które zaowocuje w przyszłości współpracą w zakresie wyposażania telefonów komórkowych w interesujące dla rynku konsumentów treści multimedialne DTV.

Philips przekształcił strategiczną wizję Connected Planet, w zakresie produktów przenośnych tworząc pilotażowy program z firmami: Nokia, Vodafone i Universal. Ta współpraca podkreśla zgodność między elektroniką konsumencką, mobilną komunikacją i operatorami serwisów rozrywkowych. Celem współdziałania jest zapewnienie najlepszych usług cyfrowych, które będą dostępne na przenośnych urządzeniach, takich jak laptopy, web-pady, urządzenia samochodowe oraz odbiorniki TV. » czytaj dalej

Kontroler pamięci w układach Intela


Autor: R4v | źródło: Inquirer | 18:50
(3)Komentarzy (3)
Według The Inquirer, jeden z przedstawicieli Intela na targach CeBIT potwierdził, że firma planuje zintegrowanie kontrolera pamięci z procesorem. Wygląda więc na to, że sytuacja na rynku procesorów zaczyna się odwracać. Jeszcze kilka lat temu AMD usilnie starało się dogonić Intela wprowadzając kolejne procesory kompatybilne z Pentium. Tym razem to Intel zaczyna kopiować rozwiązania AMD. Najpierw było to 64-bitowe rozszerzenie IA32e, a teraz kontroler pamięci zintegrowany z procesorem. Wprowadzenie takiego rozwiązania będzie miało wpływ na produkcję chipsetów. Dotychczas Intel sam dostarczał układy obsługujące swoje procesory, co przynosi spore zyski i pozwala utrzymywać pewną kontrolę nad producentami płyt. Połączenie części mostka północnego z procesorem pozwoli na stosowanie praktycznie dowolnych chipsetów, bez ryzyka spadku wydajności systemu w przypadku słabej obsługi pamięci.

Coraz mniejsza VIA


Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 15:35
(6)Komentarzy (6)
Na trwających targach CeBIT, VIA przedstawiła swój najnowszy chipset CN400 oraz płytę w formacie Nano-ITX. CN400 przeznaczony jest dla procesorów zgodnych z Pentium III, takich jak VIA C3 i Eden. Posiada on zintegrowany układ grafiki S3 UniChrome Pro i obsługuje pamięć DDR400. Do współpracy z CN400 wykorzystuje się mostek VT8237. Zapewnia on obsługę Serial ATA i Ultra ATA-133, sieci Ethernet, USB 2.0 i innych. CN400 znalazł się na płycie Nano-ITX, którą VIA prezentuje na targach CeBIT. Zastosowany procesor to Eden-N, który pracuje bez wentylatora z zegarem do 1GHz. Jego zaletą jest także minimalny pobór mocy oraz wbudowane układy generatora pseudo-losowego i układu szyfrującego, wykorzystującego algorytm AES. Na powierzchni 12x12cm zmieszczono także procesor kodek dźwiękowy VIA Vinyl, slot Mini-PCI i SO-DIMM. Płyta będzie dostępna w sprzedaży w drugim kwartale tego roku.

Monitor dla XPC


Autor: R4v | źródło: VR-Zone | 15:10
Komentarzy (0)
Shuttle przedstawił nowy, 17" ekran LCD XP17, przeznaczony do współpracy z komputerami z rodziny XPC. Monitor posiada dość nietypowy wygląd i przypomina nieco produkty firmy Apple. XP17 jest pierwszym panelem przeznaczonym specjalnie dla małych komputerów Shuttle XPC. Wyświetlacz posiada rozdzielczość 1280x1024 a jego czas reakcji wynosi poniżej 25ms. Według producenta, zastosowane komponenty gwarantują wysoką jakość obrazu niezależnie od odległości widza od ekranu. Cena monitora nie jest jeszcze znana.

Numeracja według Intela


Autor: R4v | źródło: VR-Zone | 15:09
(3)Komentarzy (3)
Niedawno pojawiły się informacje na temat wprowadzenia przez Intela oznaczeń procesorów podobnych do tych, jakie stosuje AMD. Japończycy z PC Watch przedstawili dokładne informacje na ten temat. Rodzina procesorów Intela została podzielona na 3 segmenty. Najtańsze układy będą nosiły oznaczenie serii 300. Będą to:
  • Celeron M: 340: 1.5GHz, 330: 1.4GHz, 320: 1.3GHz
  • Celeron D (Prescott-V): 340: 2.93GHz, 335: 2.8GHz, 330: 2.66GHz, 325: 2.53GHz
 » czytaj dalej

Leadtek WinFast A340 Pro TD


Autor: Pawel | źródło: Digit-Life | 14:45
Komentarzy (0)
Leadtek zaprezentował nową kartę graficzną - WinFast A340 Pro TD opartą na układzie NVIDIA GeForce FX 5500 GPU. Jeśli chodzi o wydajność to kartę tę można umieścić pomiędzy modelami GeForce FX 5200 a GeForce FX 5700. Taktowanie rdzenia wynosi 270MHz, zaś pamięci 400MHz. Karta oferuje 128 lub 256MB pamięci wideo. Litera „T” z oznaczenia karty informuje, że zawiera ona wyjście TV-Out, zaś „D” że posiada złącze DVI. Oprócz tego zawiera oczywiście standardowe gniazdo D-Sub. » czytaj dalej

Toshiba gigabeat G21


Autor: R4v | źródło: DigitLife | 13:36
Komentarzy (0)
Toshiba przedstawiła przenośny odtwarzacz muzyki o nazwie gigabeat G21. Jest on wyposażony w dysk twardy 1.8" o pojemności 20GB. W sprzedaży pojawią się dwie wersje kolorystyczne: czarna i srebrna.

Główna różnica w stosunku do modelu G20 jest zastosowanie dwóch portów USB w stacji dokującej G21. Jeden służy do komunikacji z komputerem przez kabel, natomiast do drugiego można podłączyć adapter WLAN. Odtwarzacz obsługuje formaty WMA, WAV i MP3. Akumulator litowo-jonowy ma zapewnić ważącemu 138g urządzeniu czas pracy do 11 godzin. Gigabeat G21 na półki sklepowe trafi 9 kwietnia.

 
Czwartek 18 marca 2004

Athlon 64 FX-53


Autor: R4v | źródło: AMD/Ars Technica | 21:07
(2)Komentarzy (2)
AMD przedstawiło dzisiaj na targach CeBIT procesor Athlon 64 FX-53. Układ bazuje na procesorach Opteron i podobnie jak one pasuje do gniazda Socket 940. Nowy Athlon 64 jest taktowany zegarem 2.4GHz. Poza zegarem taktującym, FX-53 niczym nie różni się od poprzednika. Jego cena wynosi $733 w przypadku zakupów hurtowych. Jak widać cena nie należy do atrakcyjnych. Głównym konkurentem tego procesora ma być Pentium 4 EE. Recenzje nowego układu AMD można znaleźć m.in. na AnandTech, [H]ardOCP oraz The Tech Report.

Komputer do wbijania gwoździ


Autor: R4v | źródło: CNet | 21:05
Komentarzy (0)
HP przedstawiło dzisiaj swoje dwa nowe komputery przenośne ze wzmocnioną obudową. Pierwszy z nich to notebook nr3600, natomiast drugi to tablet tr3000. Maszyny tego typu przeznaczone są dla wojska, policji i innych użytkowników potrzebujących wytrzymałego sprzętu. Odporność HP nr3600 na wielokrotne upadki zapewnia magnezowa obudowa i specjalne montowanie dysku twardego. Waga komputera to ok. 3.6kg. Jest to dość sporo jak na urządzenie z 12.1" wyświetlaczem. W celu ułatwienia pracy po ciemku, komputer wyposażono w podświetlaną klawiaturę. Pozostałe komponenty są już bardziej konwencjonalne: procesor to Pentium 4 1.7GHz, pamięć ma pojemność 256MB a dysk twardy 40GB. Ceny zaczynają się od $4100.

"Pancerny" tablet jest nieco lżejszy, głównie dzięki mniejszym rozmiarom. Jego waga to ok. 1.5kg a ekran ma przekątną 8.4". Także wydajność tabletu jest mniejsza. Procesor to ULV Pentium III 933MHz. Pamięć i dysk twardy są takie same jak w nr3600. HP wyceniło ten komputer na minimum $3450. Oba komputery wyposażono w radiową kartę sieciową, a w droższych wersjach także w kontroler Bluetooth. Głównym konkurentem nr3600 będzie Panasonic Toughbook 29, z 13.3" ekranem, procesorem Pentium-M 1.2GHz i ceną ok. $4000.

MyIE2 build 0.9.18


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 13:49
(1)Komentarzy (1)
MyIE2 to popularna i darmowa przeglądarka internetowa oparta na "silniku" Internet Explorera (do poprawnego działania wymaga IE w wersji 5/6). Poszczególne okna otwierane są w zakładkach co sprawia, że MyIE2 zużywa bardzo mało zasobów systemowych. Wśród najważniejszych zalet programu wymienić należy wyszukiwanie zaznaczonego tekstu po upuszczeniu go na stronie, wbudowany podręczny notatnik, chowające się (opcjonalnie) paski narzędzi i pasek eksploratora, przypisywanie aliasów do adresów internetowych, łatwość wypełniania formularzy (np. login+hasło), dodatkowe wyszukiwarki, funkcję tłumaczenia stron i rozbudowany system własnych wtyczek. Ponadto MyIE2 to program "ekologiczny" i nie zaśmieca Rejestru niepotrzebnymi wpisami. Pojawiła się właśnie nowa wersja - build 0.9.18. Download.

Telefon z panelem PolyLED


Autor: DYD | źródło: 4press / I4U | 13:31
(4)Komentarzy (4)
Philips 639 to telefon komórkowy, w którym po raz pierwszy zastosowano nowy rodzaj ekranu PolyLED - unikalne rozwiązanie Philipsa, wykorzystujące wyświetlacz Organic Light-Emitting Diode.

Ekran Magic Mirror znajduje się na zewnętrznej części nowego, składanego telefonu Philipsa. W trybie czuwania, ekran spełnia rolę lusterka - funkcja ta wydaje się być szczególnie interesująca dla pań - natomiast w momencie nadejścia połączenia wyświetlacz się aktywuje i pełni rolę normalnego ekranu, na którym pokazywane są te same informacje, co na głównym panelu wewnątrz telefonu. Panel Magic Mirror może także w oryginalny sposób informować użytkownika o tym kto dzwoni. Funkcja IconCall pozwala przyporządkować numerom z książki telefonicznej indywidualne ikony, wyświetlane przy nadejściu połączenia. » czytaj dalej

Muzyczny serwer VIA


Autor: DYD | źródło: 4press / Digit-Life | 13:23
Komentarzy (0)
Jedną z premier na tegorocznych targach CeBIT 2004 będzie serwer muzyczny HUSH AVX, który jest wspólnym dziełem VIA Technologies, Digital Fidelity i HUSH Technologies. Urządzenie oparte jest na płycie głównej mini-ITX EPIA M10000. HUSH AVX wyposażony jest w dysk twardy o pojemności 160GB, co odpowiada 160 płytom audio, czyli średnio 1600 piosenkom w formacie WMA. Oczywiście urządzenie obsługuje tez pliki MP3. Serwer posiada złącze USB 2.0 i FireWire, a także stereo, analog i RCA. Do sterowania urządzeniem służy pilot Wi-Fi, stylizowany na nowoczesny ogranizer. Serwer HUSH AVX posiada typowe funkcje sprzętu tego typu, np. można stworzyć stosowanie posortowaną playlistę. Urządzenie pracuje pod kontrolą oprogramowania DigiFi. Centrum dowodzenia stanowi płyta główna EPIA M10000 Mini-ITX z procesorem VIA C3/EDEN EBGA taktowanym zegarem 1GHz (wersja z wentylatorem) lub 600 MHz (wersja bez wentylatora).

ASUS SmartDoctor 4.21


Autor: DYD | 10:49
Komentarzy (0)
Na stronie Warp2search pojawiło się info o nowej wersji programu do monitorowania kart graficznych Asusa. ASUS SmartDoctor 4.21 ma za zadanie, oprócz monitoringu parametrów, także chłodzić układ w trybie idle. Dowiemy się także ile prądu pobiera aktualnie nasza karta czy jak szybko obraca się wentylator. Program zabezpiecza także przed przegrzaniem układu graficznego oraz pozwala na overvclocking karty. Linki do pliku z programem znajduje się na tej stronie (na razie jednak jest kłopot z pobraniem pliku).

S3 Graphics także z PCI Express


Autor: DYD | 10:42
Komentarzy (0)
Firma S3 Graphics oficjalnie ogłosiła na targach CeBIT rodzinę chipsetów graficznych GammaChrome, w której zastosowano najnowszą technologię PCI Express, która ma spowodować, że AGP odejdzie do lamusa. Chipsety mają być wykorzystywane zarówno w produktach z półki "high-end" jak i w tych z najniższego segmentu. Jednak niezależnie od segmentu wszystkie modele będą wyposażone w moduł wideo Chromotion 2.0 oraz technologię HDTV, która ma być uzupełnieniem Chromotion 2.0. Produkty oparte na GammaChrome prawdopodobnie pojawią się w sprzedaży detalicznej w trzecim kwartale tego roku, zarówno jako osobne karty oraz jako OEMy w komputerach typu desktop i notebookach.

TwojePC jedzie na CeBIT


Autor: DYD | 09:24
(14)Komentarzy (14)
No niestety nie całe (ktoś musi czarną robotę... ), lecz w dwuosobowym składzie, ekipa wysłanników TwojePC wyrusza na podbój Hannoveru, gdzie od dziś do 24 marca trwają targi technologiczne CeBIT, podczas których każda firma z branży IT pragnie się zaprezentować. CeBIT to jedna z największych imprez (o ile nie największa) wystawienniczych branży informatycznej w Europie. Przeciętna liczba odwiedzających wynosi 500.000, w ostatnim roku wzięło w niej udział 6.602 wystawców z 71 krajów. W tym roku 26 sal wystawowych, cztery pawilony oraz miejsce pokazowe na wolnym powietrzu będą znów zapełnione setkami tysięcy profesjonalistów, dziennikarzy oraz zwiedzających pragnących być na bieżąco z najnowszymi trendami. Zobaczcie co było rok temu. O imprezie CeBIT można poczytać na oficjalnej stronie.

Creative Jukebox Zen Portable Media Center


Autor: DYD | 09:12
Komentarzy (0)
Creative podczas targów CeBIT prezentuje szeroką gamę cyfrowych odtwarzaczy plików dźwiękowych dla formatów MP3 i WMA. Szczególną atrakcją jest nowe urządzenie Creative Jukebox Zen Portable Media Center, obsługiwane pod specjalną wersją systemu Windows. Produkt wyposażony jest w duży, wbudowany ekran; może przechowywać i odtwarzać 80 godzin nagrań wideo, 5000 utworów lub 50.000 cyfrowych obrazów. Jego prototyp zdobył nagrodę "Best of CES" na Targach Elektroniki Użytkowej w Las Vegas.

Creative prezentuje także rozwiązania dla graczy, a szczególnie wewnętrzne i zewnętrzne produkty SoundBlaster jak również różne możliwości konfiguracji głośników. Komputery, na których będą prowadzone prezentacje i pokazy będą wyposażone w karty graficzne Creative oparte na technologii ATI. Przedstawione są też produkty zaprojektowane do notebooków, takie jak głośniki, kamery internetowe i myszy. Prezentowane są również możliwości nowego profesjonalnego systemu audio Creative Professional E-MU 1820, stworzonego z myślą o potrzebach muzyków i inżynierów dźwięku.

 
Środa 17 marca 2004

Pamięci DDR2 Kingston Technology


Autor: DYD | 18:03
Komentarzy (0)
Firma Kingston Technology poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu na rynek modułów pamięci DDR2, które zostaną zaprezentowane w tym tygodniu na największych na świecie targach komputerowych CeBIT 2004 w Hanowerze. Kingston Technology oferuje pamięci DDR2 w postaci rejestrowanych modułów DIMM, niebuforowanych modułów DIMM i modułów SODIMM o częstotliwościach taktowania 400 i 533 MHz oraz pojemnościach do 1 GB, z myślą o platformach komputerowych nowej generacji, wprowadzanych w 2004 r.

"Technologia pamięci DDR już nieco zestarzała się i osiągnęła szczyt swoich możliwości, a DDR2 jest nową technologią, która została wybrana przez branżę, by ją zastąpić. Pamięć DDR2 charakteryzuje się większą częstotliwością taktowania, wynoszącą maksymalnie 667 MHz, większą przepustowością dla danych, niższym o około 50 procent poborem energii i lepszymi właściwościami termicznymi niż DDR - powiedział Mark Tekunoff, starszy kierownik technologiczny w Kingston Technology - Oczekujemy, że ta innowacja w dziedzinie pamięci szybko przyjmie się na rynku." » czytaj dalej

Athlon XP-M 2100 dla notebooków 'Thin & Light'


Autor: DYD | źródło: Digit-Life | 15:58
Komentarzy (0)
Firma AMD przedstawiła dziś nowy procesor dla komputerów przenośnych. Model AMD Athlon XP-M 2100+ posiada zegar 1.6GHz i wykorzystuje proces technologiczny 0.13µm. Procesory z rodziny Athlon XP-M przeznaczone są dla komputerów przenośnych typu "Thin & Light" i mają im zapewnić odpowiednią wydajność, przy małej wadze i długim czasie pracy na bateriach. Model AMD Athlon XP-M 2100+ jest już dostępny w sprzedaży i oferowany jest w cenie hurtowej (minimum 1000 sztuk) wynoszącej $97. Procesor Athlon XP-M 2100+ znajdziemy już na przykład w notebooku LifeBook S2000 od Fujitsu Computer Systems.

Samsung SyncMaster (15 i 17") LCD z TV


Autor: DYD | źródło: Digit-Life | 15:48
Komentarzy (0)
Rośnie popularność właściwości telewizyjnych w monitorach LCD. Samsung właśnie wypuścił na rynku japońskim dwa nowe wyświetlacze LCD wyposażone w tunery TV. Model 17" SyncMaster 710 MP-R dostępny jest w sprzedaży w Japonii w cenie około $640, zaś model 15" - SyncMaster 510 MP-R kosztuje około $455. Model 710 MP-R pracuje w rozdzielczości 1280x1024, posiada jasność 270cd/m2, kontrast 450:1 i kąty widzenia w poziomie 150° i 120° w pionie. Wymiary monitora wynoszą 389x206x402.5 mm, natomiast waga 5.35 kg.

SyncMaster 510 MP-R pracuje w rozdzielczości 1024x768, charakteryzuje się poziomem jasności 250cd/m2, kontrastem 350:1 oraz kątami widzenia w poziomie 150° i 120° w pionie. Wymiary 355x184.2x358.5 mm, waga 3.2kg. Obydwa modele posiadają złącza D-Sub, intrefejsy RCA oraz wbudowany zasilacz.

Nowe, szybsze dyski SCSI Fujitsu


Autor: DYD | 15:21
Komentarzy (0)
Pod koniec kwietnia w ofercie Alstor pojawią się dwie nowe serie 3,5 calowych, szybkich dysków SCSI Fujitsu - MAT i MAU. Przeznaczone są głównie do zastosowań wymagających wysokich pojemności oraz dużej wydajności. Urządzenia mają stać się następcami dobrze znanych serii: MAP oraz MAS. Seria MAT to urządzenia, w których każdy z czterech talerzy obraca się z prędkością 10 tys. obrotów na minutę. Występują w wersjach o pojemności 73, 147 lub 300GB. Inżynierom Fujitsu udało się zwiększyć o 23% w stosunku do poprzednich modeli wewnętrzną prędkość transferu danych - w nowej serii wynosi ona 132 MB/s.

Napędy serii MAU mają również czterotalerzową strukturę. Od serii MAT odróżnia je zwiększona prędkość obrotowa wynosząca do 15 tys. obrotów na minutę. Również w tej serii zwiększono o 25% wewnętrzny transfer danych i sięga on aż 147 MB/s. Dyski serii MAU dostępne będę w trzech różnych pojemnościach: 36, 73 oraz 147 GB. » czytaj dalej

Epson Stylus Photo R200


Autor: DYD | 15:15
Komentarzy (0)
Nowa drukarka fotograficzna firmy Epson - Stylus Photo R200 - przeznaczona jest dla początkujących zwolenników fotografii cyfrowej. Drukarka umożliwia bezpośredni druk na przystosowanych do tego płytach CD-R i DVD. Za pomocą oprogramowania Print Image Framer można tworzyć indywidualne obramowania, dodając je bezpośrednio do wydruku. Oprogramowanie Print Image Matching umożliwia współpracę drukarki z aparatami cyfrowymi wielu producentów. Drukarka rozpoznaje różne parametry zdjęciowe tych aparatów i odpowiednio przekształca je w optymalny wydruk. Cechy R200: sześć oddzielnych wkładów atramentowych, wydruki 10 x 15 cm w około 34 sekundy, rozdzielczość zoptymalizowana do 5 760 x 1 440 dpi, technologia zmiennej wielkości kropli (Variable Sized Droplet) to krople atramentu o wielkości 3 pikolitrów, 2 porty USB, z przodu i z tyłu urządzenia. Epson Stylus Photo R200 znajduje się już w sprzedaży i kosztuje 640 PLN.

Finał akcji Super Pracownia 2003


Autor: DYD | 13:37
Komentarzy (0)
Dnia 18 marca br. (czwartek), o godz. 13:00, w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość ogłoszenia wyników konkursu "Super Pracownia 2003" z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Aleksandra Kwaśniewskiego. "Super Pracownia 2003" to przeprowadzony już po raz drugi w ramach prezydenckiego programu "Internet w Szkołach" konkurs dla szkół wyższych, który polega na opracowaniu przez pracowników naukowych uczelni projektów badawczych i edukacyjnych. W nagrodę zwycięskie ośrodki otrzymują "Super Pracownie", czyli wysokiej klasy laboratoria komputerowe, które wykorzystywane będą w realizacji tych projektów. Tegoroczna edycja konkursu zakładała współpracę pomiędzy pochodzącymi z różnych uczelni, dwoma lub trzema jednostkami, które zajmują się kształceniem w odmiennych dziedzinach. Do udziału zaproszono ośrodki z terenu całego kraju, kształcące studentów w podanych niżej obszarach: » czytaj dalej

Dwa razy Radeon od Diamond Multimedia


Autor: DYD | źródło: X-Bit Labs | 12:21
(9)Komentarzy (9)
Diamond Multimedia - słynny producent kart graficznych i urządzeń multimedialnych sprzed kilku lat, który reaktywował się na rynku komponentów PC pod koniec 2003, właśnie oficjalnie ogłosił na swojej witrynie, swoje nowe produkty z rodziny Stealth. Są to karty graficzne skierowane na rynek tanich urządzeń w tym segmencie - nowe modele to Stealth S110 oparty na układzie RADEON 9200 oraz Stealth 100 oparty na chipie RADEON 9600SE z ATI Technologies. Model Stealth 110 wyposażono w 256 MB pamięci DDR SDRAM, złącza D-Sub, DVI oraz TV, i wsparcie tylko dla DirectX 8.1. Wersja Stealth 100 wspiera już funkcje DirectX 9.0, posiada 128MB pamięci 64-bit DDR SDRAM i także posiada wyjścia D-Sub, DVI oraz TV.

Oba modele zostały wycenione na $139.95 oraz $129.95 odpowiednio za Stealth 110 i Stealth 100, zaś ich sprzedaż na tynku US ma rozpocząć się 22 marca.

Start sieci Wi-Fi AMD ?


Autor: DYD | źródło: 4press | 12:10
(1)Komentarzy (1)
Jak dowiedział się serwis The Register, AMD przygotowuje się do uruchomienia sieci własnych punktów dostępowych Wi-Fi. Oficjalna premiera usługi zaplanowana jest na drugi kwartał tego roku. Co ciekawe, chcąc przeciwdziałać trendowi kojarzenia rozwiązań bezprzewodowych z intelowską marką Centrino, AMD planuje udostępnić swoją usługę bezpłatnie. Obecnie na terenie USA znajduje się już kilkaset punktów dostępowych Wi-Fi działających pod marką AMD Hotspot. Tak więc oficjalną premierę należy prawdopodobnie rozumieć w sensie znaczącego wzrostu liczby tych punktów.

Praktycznie wszystkie działające dotychczas punkty dostępowe zlokalizowane są w neutralnych miejscach, m.in. kawiarniach, barach i restauracjach, ale także znajduje się w hotelu sieci Holiday Inn Express. W Austin w Teksasie znajduje się 58 punktów dostępowych AMD, a w rodzimym Sunnyvale jest tylko jeden.

Chaintech ZNF3-250 na nForce3-250


Autor: DYD | źródło: 4press / Digit-Life | 11:58
(3)Komentarzy (3)
Firma Chaintech proponuje urządzenie ZNF3-250 dedykowane dla procesorów AMD Athlon 64 z Socketem 754, oparte na chipsecie nVidii nForce3 250. Płyta charakteryzuje się typowymi rozwiązaniami dla tego segmentu produktów. Urządzenie posiada trzy sockety pod pamięci DDR266/333/400 SDRAM, umożliwiające wpięcie łącznie do 2GB. Płyta jest zgodna z technologią HyperTransport i posiada m.in. port SATA RAID, 4 sloty Serial ATA, port RAID 0/1/0+1, oraz trzy porty FireWire (100, 200, 400 Mbps).

Na płycie znajdują się dwa czujniki temperatury procesora sterujące pracą trzech wentylatorów (dla procesora, chipsetu i całego systemu). Na wyposażeniu dodatkowym znajduje się 7,1-kanałowa karta dźwiękowa oraz czytnik kart pamięci flash zgodny z wszystkimi formatami. » czytaj dalej

Notebook Asusa z Radeonem 9600Pro


Autor: DYD | 10:58
Komentarzy (0)
Pronox wprowadza do swojej oferty nowy model komputera przenośnego z serii A2S z kartą graficzną ATi M10-P Radeon 9600Pro posiadającą zewnętrzną pamięć 64 MB VRAM. Sercem komputera A2S został procesor firmy Intel Pentium 4 2,66GHz z magistralą 533 MHz FSB, 512KB cache lub opcjonalnie Intel Pentium 4 2.80 GHz /Hyper-Threading, 800MHz FSB, 512KB cache.

Komputer został zbudowany na bazie modelu A2H, którego karta graficzna bazuje na chipsecie firmy SIS. Ceny komputerów będą zaczynać się od 5862 zł netto dla klienta końcowego wraz z systemem operacyjnym Windows XP.

 
Wtorek 16 marca 2004

Toshiba w Księdze Guinnesa


Autor: DYD | źródło: 4press / Yahoo | 17:28
(8)Komentarzy (8)
We wtorek japońska Toshiba poinformowała, że jej 0,85-calowy dysk twardy został wpisany do Księgi Rekordów Guinnesa jako najmniejszy dysk twardy na świecie. Przypomnijmy, urządzenie o którym pisaliśmy w grudniu, pozwala na zapisanie do 4GB danych i będzie wykorzystywane w telefonach komórkowych i cyfrowych kamerach wideo. Toshiba planuje rozpocząć produkcję 0,85-calowych dysków twardych po czwartym kwartale 2004r.

"Rozwiązanie Toshiby oznacza, że już wkrótce będę mógł przechowywać więcej danych w zegarku, niż byłem w stanie zgromadzić jeszcze kilka lat temu na komputerze” - powiedział David Hawksett, redaktor działu nauki i technologii Księgi Rekordów Guinnesa.

Tańsze Athlony 64


Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 17:02
(2)Komentarzy (2)
AMD zwiększa dostawy układów Athlon 64 z rdzeniem Newcastle. Układy Newcastle to Athlony 64 z oznaczeniami 2800+, 3000+, a wkrótce także 3200+. W porównaniu z innymi 64-bitowymi Athlonami mają dwukrotnie mniej pamięci cache L2 – 512kB. Newcastle to bowiem w dużej części zwykłe układy Athlon 64, w których cała pamięć cache nie funkcjonowała prawidłowo. Dzięki temu AMD może zwiększyć produkcję i wykorzystać dotychczasowe „odrzuty”. Według przedstawicieli AMD, klienci nie powinni odczuć „cięcia” cache’u - różnice w wydajności wyrównywane są taktowaniem. I tak układ 3200+ w wersji Newcastle będzie pracować z zegarem 2,2GHz, podczas gdy dotychczasowy Athlon 3200+ z 1MB cache L2 pracował z częstotliwością 2GHz. Oczywiście układy z rdzeniem Newcastle są nieco tańsze od standardowych Athlonów 64, co ma być kolejnym krokiem w stronę popularyzacji 64-bitowych procesorów AMD. » czytaj dalej

LAN4FUN 2 już za nami…


Autor: DYD | 15:46
Komentarzy (0)
W miniony weekend (6-7 marca br.) gracze z całej Polski mieli okazję spotkać się w klubie studenckim Karuzela na warszawskim Bemowie podczas drugiego już LAN Party z cyklu LAN4FUN, którego głównym sponsorem jest firma ASUS. Z możliwości tej skorzystało ok. 120 osób, które zjawiły się na miejscu z własnymi komputerami oraz chęcią udowodnienia swoim wirtualnym przeciwnikom swojej wyższości w takich grach jak Counter-Strike czy Quake 3. Wielu uczestników imprezy po raz pierwszy miało okazję spotkać się twarzą w twarz ze znajomymi, z którymi do tej pory mogli toczyć zażarte rozgrywki wyłącznie za pośrednictwem Internetu. » czytaj dalej

Asusa nowości na CeBIT


Autor: DYD | 14:00
Komentarzy (0)
Podczas targów CeBIT 2004, firma ASUSTeK zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania i produkty. Znajdą się wśród nich m.in. wysokowydajne notebooki, nieduże, bezprzewodowe punkty dostępowe oraz wielofunkcyjne urządzenia PDA.

Notebooki z serii ASUS W1N to multimedialne "bestie". Wyposażone będą w panoramiczny (format 16:10) wyświetlacz o przekątnej 15,4" oraz głośnik niskotonowy (subwoofer). Maszyny otrzymają także wydajny układ graficzny, wbudowany tuner TV oraz poręcznego pilota zdalnego sterowania, pozwalającego na wygodne wykorzystywanie notebooka jako mobilnego centrum multimedialnego. Zaawansowane funkcje oszczędzania baterii mają pozwolić na długą pracę bez podłączenia do sieci elektrycznej, nawet podczas korzystania z wyjątkowo "energochłonnych" aplikacji multimedialnych. » czytaj dalej

ELSA Gladiac FX 935XT @ 5900XT


Autor: DYD | źródło: Digit-Life | 09:35
(4)Komentarzy (4)
Japoński oddział firmy ELSA ogłosił nowy model karty graficznej opartej na układzie NVidia GeForce FX 5900XT. Model nosi nazwę ELSA Gladiac FX 935XT i wyposażony jest w 128MB DDR SDRAM (układy o prędkości 2ns). Karta ma być dostępna w sprzedaży pod koniec bieżącego miesiąca w cenie $270 (rynek Kwitnącej Wiśni). Nowy Gladiac charakteryzuje się częstotliwościami 390 rdzeń / 700MHz pamięci (350MHz, DDR), 256-bitową magistralą pamięci, 400MHz RAMDAC-iem. Nie zabrakło AGP 8x, wsparcia dla DirectX 9.0, Pixel Shader 2.0+, Vertex Shader 2.0+.

Model karty posiada trzy złącza: 15-pin D-Sub, DVI-I oraz TV-out. Standardowy D-Sub obsługuje rozdzielczość do 2048x1526 @ 60Hz, zaś DVI-I do 1600x1200 @ 60Hz, S-Video - do 1024x768. Wersja pudełkowa kart zawiera odpowiednie kable, przejściówkę DVI. » czytaj dalej

Oficjalne ForceWare 56.64 już są!


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 08:27
Komentarzy (0)
Wczoraj ukazały się oficjalnie nowe sterowniki ForceWare oznaczone numerkiem 56.64 przeznaczone dla systemów Windows 2000/XP, Windows 9X/ME oraz NT4 z SP6. Drivery te pochodzą wprost od NVidii i są w pełni oficjalne i posiadają certyfikat WHQL. Szczegółowa informacja o tej edycji sterowników dostępna jest w tym pliku PDF. Główne cechy nowej wersji: dodane wsparcie dla GeForce 5700 i GeForce 5700 Ultra, OpenGL support, obsługa profilów z predefiniowanymi ustawieniami jakości obrazu i wydajności dla danej aplikacji czy gry, NVIDIA nView 3.5 Multi-display technology, Advanced Microsoft Internet Explorer popup blocker, Display Gridlines technology. A teraz linki dla poszczególnych systemów:

Notebook Maxdata ECO 3150X


Autor: DYD | 08:05
Komentarzy (0)
Maxdata oferuje komputer przenośny Eco 3150X w cenie 4269 zł (brutto) o konfiguracji: Intel Celeron 2,4 GHz, 256 MB pamięci operacyjnej, 20 GB HDD oraz napęd optyczny DVD + nagrywarka CD-RW. Eco 3150X posiada 15-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Notebook waży 3,6 kg. Liczne porty umożliwiają podłączenie niezbędnych urządzeń peryferyjnych. Komunikację zapewnia zintegrowana karta sieciowa i modem. Możliwe jest również skonfigurowanie notebooka według indywidualnych preferencji i sprawdzenie jego ceny (konfigurator można znaleźć w Internecie, pod adresem: www.maxdata.pl > produkty >notebooki >konfigurator). Komputer jest objęty 24-miesięczną gwarancją producenta realizowaną w całej Polsce i Europie. Podstawowe parametry techniczne: » czytaj dalej

 
Poniedziałek 15 marca 2004

Colin McRae 04 w połowie kwietnia


Autor: DYD | 17:44
(11)Komentarzy (11)
Firma CD Projekt poinformowała, że polska premiera Colin McRae Rally 04 odbędzie się 16 kwietnia - dokładnie 14 dni po premierze światowej. To opóźnienie spowodowane jest wedle zapewnień CD Projekt, dużo dłuższym niż w Colin 3 czasem nagrań pilotów do wersji polskiej. Przypomnijmy kilka najciekawszych cech polskiej wersji Colin 4: do wyboru 5 (nie jak zapowiadano wcześniej 4!) pilotów: Krzysztof Hołowczyc, Martyna Wojciechowska, profesjonalny polski lektor, Derek Ringer oraz Nicky Grist; gra mieści się na 4 płytach CD; w pudełku znajdzie się miły prezent-niespodzianka dla fanów gry; Colin 4 będzie kosztował 99,90 PLN.

BenQ - premiery na targach CeBIT


Autor: DYD | 17:41
Komentarzy (0)
Na tegorocznych targach CeBIT 2004 w Hanowerze (18-24 marca br.) firma BenQ zaprezentuje dwie światowe nowości: nagrywarkę 16x DVD+R i dwuwarstwową nagrywarkę DVD+R. Urządzenia trafią na rynek w połowie II kwartału 2004. BenQ DW1600 zapisze krążek w mniej niż 6 minut. Nagrywarka będzie umożliwiała, po dokonaniu aktualizacji oprogramowania, zapis w formacie "minus". Opcja ta planowana jest na III kwartał br. DW1600 wykorzystuje EFM Fequency Divider - mechanizm zapobiegający utracie fragmentów danych najwyższych częstotliwości przy transmisji do urządzenia zapisującego (OPU). Do każdej nagrywarki BenQ dołącza pakiet oprogramowania narzędziowego BenQ Video 2.0 do obróbki i zapisu DV/TV/AV. » czytaj dalej

RadLinker: tweaker dla Radeonów


Autor: DYD | źródło: BluesNews | 14:10
Komentarzy (0)
RadLinker to małe narzędzie tweakujące dla kart z układami ATI Radeon. Główne cechy programu: nie pracuje w tle, nie zaśmieca rejestrów, posiada ustawienia dla konkretnej aplikacji lub gry, definiowane profile, kontrola procesów. RadLinker umożliwia stworzenie shell linku "RadLink" (coś w stylu skrótu) do danej gry lub aplikacji z wcześniej zdefiniowanymi ustawieniami. Szczegóły i download nowej wersji 1.005 na stronie domowej autora (339 KB).

Prolink FX5900XT z wyświetlaczem


Autor: DYD | źródło: Digit-Life | 13:35
(30)Komentarzy (30)
Prolink ogłosił wydanie nowej karty graficznej o nazwie PixelView GeForce FX5900XT Golden Limited bazującej na układzie NVIDIA GeForce FX5900XT, którą wyróżnia system kontroli chłodzenia PDF II (Plasma Display Fan) z wyświetlaczem LCD.

System PDF II przypomina pierwszą wersję tego systemu, posiada standardowy wiatrak, niczym szczególnym się nie wyróżniający. Co jednak jest oryginalnego w PDF II, to kontrola obrotów coolera poprzez sensor termiczny i dodatkowo zainstalowany wyświetlacz LCD w slocie 5.25 cala. System PDF II pokazuje na wyświetlaczu informacje o temperaturze układu oraz ilości obrotów coolera. Dostajemy także możliwość własnych ustawień prędkości RPM coolera. » czytaj dalej

Microsoft wspiera Nemerle


Autor: DYD | 13:22
(4)Komentarzy (4)
Firma Microsoft poinformowała o przyznaniu przez Microsoft Research grantu badawczego w wysokości 25 tys. Euro, pracującej pod opieką profesora Leszka Pacholskiego, grupie studentów z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego zaangażowanych w projekt "Nemerle".

"Nemerle" to nowy, hybrydowy język oprogramowania dla platformy .NET. Stanowi on połączenie popularnych języków obiektowych, takich jak C#, Java, C++ z elementami cenionymi w środowisku akademickim. Kluczowymi cechami języka są: prostota, składnia zbliżona do C#, integracja z .NET, łatwy w użyciu system obiektowy, nieskomplikowany dostęp do elementów funkcjonalnych i imperatywnych, potężne makra generujące kod, warianty, system dopasowania do wzorców, statyczne i dynamiczne typowanie, rekonstrukcja typów. » czytaj dalej

Bezprzewodowy odtwarzacz DVD


Autor: DYD | źródło: 4press / CDRInfo | 12:53
(1)Komentarzy (1)
W ubiegłym tygodniu Gateway rozszerzył linię swoich bezprzewodowych odtwarzaczy DVD o nowy model ADC-320, który w porównaniu do poprzednich modeli jest kompatybilny z większą ilością formatów cyfrowych i wykorzystuje lepsze rozwiązania sieciowe.

ADC-320 wykorzystuje do bezprzewodowej transmisji sygnału, o maksymalnej szybkości 54MB/s, technologię 802.11g. W idealnym warunkach odtwarzacz DVD może odbierać sygnał z komputera oddalonego aż o 90 metrów. Nowy sprzęt Gatewaya może przesyłać filmy aż pięć razy szybciej, niż model ADC-220, który zadebiutował na rynku w czerwcu 2003r i oparty jest na standardzie 802.11b. Oczywiście możliwa jest także transmisja sygnału z odtwarzacza do komputera, na którym można zapisać odtwarzany film. » czytaj dalej

Epson Stylus Photo R800


Autor: DYD | 12:34
(3)Komentarzy (3)
Nowa fotograficzna drukarka Epsona posiada osiem oddzielnych pojemników na atrament. Każdy z tych pojemników można w razie potrzeby wymienić indywidualnie. Jeden z tych ośmiu pojemników zawiera nowy składnik nadający połysk - Epson Gloss Optimizer. Środek ten umożliwia uzyskanie wysokiego połysku na papierach Premium Glossy oraz Semi-Gloss. Oddzielne pojemniki z atramentami czarnym matowym i fotograficznym gwarantują optymalną reprodukcję fotograficzną, zarówno na papierach błyszczących, jak i matowych.

Epson Stylus Photo R800 drukuje (bez marginesów) z rozdzielczością zoptymalizowaną do 5760 x 1440 dpi. Wierne odwzorowanie nawet najdrobniejszych szczegółów zapewniają małe krople atramentu, o minimalnej wielkości 1,5 pikolitra. Nowa głowica drukująca o 180 dyszach na kolor gwarantuje dużą szybkość druku. Zastosowano złącza IEEE 1394 (FireWire) oraz USB 2.0 Hi-Speed. Epson zapewnia roczną gwarancję, która może być opcjonalnie rozszerzona do trzech lat.

Tuner TV do komórek


Autor: DYD | źródło: 4press / AO | 12:21
Komentarzy (0)
Firma Spectrock z Tajwanu zaprezentowała prototyp analogowego tunera TV dla telefonów komórkowych. Tuner został umieszczony w układzie o wymiarach 1,58 x 1,58 mm. Obecnie trwają prace nad zmniejszeniem jego poboru mocy i poprawą jakości odbioru. Do końca czerwca Spectrock planuje budowę układu o wymiarach 2 x 2 mm, w którym zostaną zintegrowane dodatkowe obwody, dzięki czemu układ będzie w pełni samodzielnym, kompletnym modułem tunera TV dla urządzeń przenośnych.

Pierwsze telefony z tunerem Spectrock pojawią się w Korei. Później rozwiązanie tajwańskiej firmy ma szansę trafić do Japonii, gdzie rośnie zainteresowanie tunerami analogowymi. Uruchomienie telewizji cyfrowej dla telefonów komórkowych w Japonii jest zaplanowane bowiem dopiero na drugą połowę roku 2005.

UE chce zabezpieczyć Internet


Autor: DYD | źródło: 4press / Vnunet | 12:14
(2)Komentarzy (2)
Komisja Europejska poparła pomysł walki ze szkodliwymi treściami publikowanymi w Internecie. Celem zaplanowanego na cztery lata Programu Bezpieczniejszego Internetu, jest ograniczenie niebezpieczeństw czyhających na dzieci korzystające z Sieci. Program w latach 2005 - 2008 pochłonie 50 mln Euro, które będą spożytkowane na opracowanie technologii filtrowania szkodliwych materiałów. Równocześnie z regulacjami prawnymi Komisja Europejska planuje rozpocząć kampanię uświadamiającą wśród opiekunów młodocianych Internautów. Dlatego założenia Programu obejmują cztery cele: zwalczania nielegalnej zawartości Internetu; walkę z zalewem niechcianych informacji, w tym spamem; promocję bezpiecznych środowisk; uświadomienie rodziców i nauczycieli na temat nowoczesnych technologii chroniących dzieci w czasie sufrowania po Sieci. » czytaj dalej

Newsy z polskich redakcji


Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:40
Komentarzy (0)
  • Yamada DVX-6000 - stacjonarny odtwarzacz DivX @ PCLab.pl. Fragment artykułu: "Wszystkim kinomanom chcielibyśmy zaprezentować produkt niezwykle ciekawy: Yamada DVX-6000 - stacjonarny odtwarzacz filmów w formacie DivX. Yamada to marka należąca do firmy Umax, znanego producenta skanerów i aparatów cyfrowych."

  • ABIT Radeon 9800XT oraz Gainward FX 5950 Ultra @ Tweak.pl. Fragment artykułu: "W tym artykule nie będziemy się zagłębiać w możliwości obu kart, gdyż od ich premiery minęło już trochę czasu i większość osób wie czym się one charakteryzują. Ktoś mógłby się spytać dlaczego dopiero teraz takie porównanie, skoro karty są już dostępne od jakiegoś czasu? Przyczyną całego zamieszania jest firma ABIT."

  • Ciche wentylatorki czyli: Noiseblocker (S1 S3), Papst @ Mod-Works.com. Fragment artykułu: "Przeprowadzone testy wskazują na to, iż wentylatory te są bardzo ciekawą propozycją, godną uwagi tych ludzi którzy chcą cieszyć się ciszą siedząc przy swoich maszynach. Zarówno obudowy jak i łopatki obu firm wykonane są perfekcyjne, co ma duży wpływ na obniżenie wydzielanego hałasu."

  •     
    All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL