Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 3 listopada 2006  
    

Conroe razy dwa: test Intel Core 2 Extreme QX6700


Autor: Lancer | 10:20
(39)Komentarzy (39)
Kensfield - cztery rdzenie w jednym gnieździe. Tak w skrócie możemy określić najnowszy pomysł Intela na uczynienie życia jeszcze łatwiejszym. Ze stricte biznesowej strony jest to kolejny krok, po niedawnej premierze procesorów Core 2 Duo, mający ugruntować pozycję Intela jako producenta najwydajniejszych układów x86 i pozwolić na penetrację niezajętych jeszcze obszarów rynku.

Nasuwa się jednak pytanie - jak owe swoiste podwojenie możliwości procesora w stosunku do obecnych do tej pory na rynku układów wpłynie na jakość pracy w różnego typu programach? Niejednokrotnie mieliśmy bowiem do czynienia z teoretycznie przełomowymi wydarzeniami, które na dłuższą metę niewiele zmieniały rzeczywistość. Czy era czterech rdzeni nie przyszła zbyt szybko, po jeszcze nie do końca zakończonym procesie popularyzacji układów dwurdzeniowych? Przekonajmy się. Przed nami test procesora Core 2 Extreme QX6700.


Test procesora Intel Core 2 Extreme QX6700 - kliknij, aby przejść dalej

 » czytaj dalej

Odtwarzacz Median M-30


Autor: Adam | źródło: Engadget | 10:02
Komentarzy (0)
Firma Median pracuje nad odtwarzaczem o nazwie M-cody M-30, wyposażonym w kolorowy ekran, wyświetlający 262 tysiące kolorów, oraz metalową obudowę. Jak na razie wiadomo, że urządzenie to będzie odtwarzać zarówno materiał wideo w formacie MPEG-4, jak i audio w formatach MP3, WMA, WAV i OGG. Do dyspozycji jest także wbudowane radio FM. Wiadomo również, że deklarowany czas pracy przy odtwarzaniu muzyki to 11 godzin, a przy odtwarzaniu wideo 5 godzin. Istnieje także możliwość nagrywania dźwięku z zewnętrznych źródeł. Cena ani termin premiery tego odtwarzacza nie są jak na razie znane.

Współpraca Microsoftu i Novella


Autor: DYD | 09:53
(4)Komentarzy (4)
Microsoft i Novell ogłosiły w dniu dzisiejszym początek szerokiej współpracy biznesowej i technologicznej. Jej celem jest stworzenie dogodnych warunków dla wspólnego działania produktów Microsoft i Novell. Umowa, która obowiązywać będzie co najmniej do 2012 roku, obejmuje także wzajemne udostępnienie odpowiednich praw własności intelektualnej na oprogramowanie dla klientów obu firm. W rezultacie umowy Microsoft oficjalnie będzie rekomendował SUSE Linux Enterprise dla klientów, którzy zechcą używać rozwiązań mieszanych, opartych zarówno na Linux, jak i na Windows.

Dobra sprzedaż "scalaków"


Autor: Adam | źródło: The Register | 09:40
(1)Komentarzy (1)
We wrześniu sprzedaż układów scalonych wzrosła na świecie o 4,2% względem poprzedniego miesiąca, osiągając wartość 21,4 miliarda dolarów. Jednocześnie za ostatni kwartał wartość sprzedaży wyniosła 64,1 miliarda dolarów, notując wzrost o 8,5% względem tego samego okresu w roku ubiegłym. Do wzrostu najbardziej przyczyniła się rosnąca sprzedaż układów dla telefonów komórkowych i kości pamięci DRAM. W okresie tym spadła sprzedaż procesorów - w porównaniu do zeszłego roku o 11%, a wspomniane pamięci DRAM zwiększyły sprzedaż o 40% względem poprzedniego roku.

Pamięci OCZ Titanium z EPP


Autor: Adam | źródło: VRZone | 09:36
(3)Komentarzy (3)
Firma OCZ Technology przedstawiła nowe pamięci DDR2, noszące nazwę PC2-6400 Titanium Series, obsługujące także rozszerzenia EPP. Dostępne są moduły o pojemności 1 GB oraz zestawy DualChannel, składające się z dwóch takich modułów. Pamięci te pracują w trybie DDR2 800 w systemach zgodnych z EPP przy ustawieniach CL4-4-4-15 1T, a w pozostałych przypadkach CL5-4-4-15 2T, w obydwu ustawieniach z napięciem 2,2 V. Moduły wyposażone są także w radiatory z serii XTC (Xtreme Thermal Convection) i gwarancję bezpiecznej pracy przy napięciu 2,3V. Cena tych pamięci jak na razie nie jest znana.

Nagrywarka AOpen DSW1812P


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 09:31
Komentarzy (0)
Firma AOpen przedstawiła nową nagrywarkę płyt DVD, noszącą nazwę DSW1812P. Model ten umożliwia zapis płyt DVD+R i DVD-R z prędkością zwiększoną do 18x - płyty DVD+R DL i DVD-R DL zapisywane są z prędkością 8x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 12x a CD-R 48x i CD-RW 32x. DO dyspozycji jest także 2 MB bufor i obsługa technologii Auto Balance System (ABS), Noise-control System (NCS) oraz Running Optimum Power Control (ROPC). Dokładny termin wprowadzenia do sprzedaży ani cena nie są jak na razie znane.

Media Center w wydaniu Asusa


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:37
(1)Komentarzy (1)
Asus przedstawił system typu Media Center PC, noszący nazwę Asteio D22 i będący zgodny ze standardem Intel Viiv. Komputer ten korzysta z procesorów Intel Core 2 Duo, 1 GB pamięci RAM, 250 GB dysku twardego i pasywnie chłodzonej karty graficznej nVidia GeForce 7600 GS. Do dyspozycji jest także podwójny tuner telewizji cyfrowej oraz wyjścia HDMI, Component, SCART, S-Video i DVI. Wyposażenie uzupełnia nagrywarka płyt DVD, 8-kanałowy układ HD Audio, obsługa sieci WLAN 802.11 g i GigabitEthernet, porty USB 2.0 i FireWire oraz czytnik kart pamięci w 13 standardach. W zestawie otrzymujemy także bezprzewodową klawiaturę z touchpad'em i zdalne sterowanie całego systemu. Jak na razie cena ani termin rozpoczęcia sprzedaży nie są znane.

Sterowniki ForceWare 93.71


Autor: Adam | źródło: NVnews | 08:29
(12)Komentarzy (12)
nVidia udostępniła na swoich stronach najnowszą wersję sterowników dla kart graficznych GeForce - noszą one nazwę ForceWare 93.71. Najważniejsze zmiany w tym wydaniu to dodanie wsparcia dla HDCP na wyjściach DVI i HDMI, poprawa jakości odtwarzania materiału HD oraz dodanie nowego Control Panelu w sterownikach. Pakiet ten przeznaczony jest dla systemów Windows 2000 i XP, Windows XP 64 oraz Windows MCE. Odnośniki do pliku ze sterownikami znajdziemy pod tym adresem (wersja międzynarodowa ma 40,5 MB objętości).

Zmiany w licencji Visty


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:20
(56)Komentarzy (56)
Microsoft ujawniając treść licencji EULA systemu Windows Vista wywołał falę oburzenia - powodem był jeden z zapisów, mówiący o tym, że system ten można przenieść na inny komputer tylko raz. Oznacza to, że za drugim razem jesteśmy zmuszeni kupić nowy system. Microsoft jednakże postanowił zmienić ten zapis - według nowej licencji wersję "pudełkową" systemu (Retail, nie OEM) można "usunąć i zainstalować na nowym komputerze" dowolną ilość razy. Oczywiście nadal zabronione jest instalowanie jednego systemu na dwóch komputerach jednocześnie. Vista ma trafić do sprzedaży 30 stycznia, w cenach od 199 dolarów (Vista Home Basic) do 399 dolarów (Vista Ultimate).

 
Czwartek 2 listopada 2006

LG chce produkować 100" LCD


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 14:39
(25)Komentarzy (25)
LG Electronics ma zamiar w najbliższym czasie rozpocząć masową produkcję telewizora, bazującego na 100-calowej matrycy LCD, opracowanej przez LG.Philips LCD i przedstawionej w marcu tego roku. Obecnie szacowany koszt jego produkcji wynosi około 150 tysięcy dolarów - jednakże cena samego telewizora jak na razie nie została podana. Ekran ten pracuje w rozdzielczości 1920 na 1080, oferując 6,22 miliona pikseli. Kontrast ma wartość 3000:1, czas reakcji matrycy to 5 ms a kąty widzenia wynoszą po 180 stopni. Panel ten ma także pozwalać na reprodukcję 92% palety kolorów (nie zostało podane o jaki standard chodzi). Dokładny termin wprowadzenia do sprzedaży jak na razie nie jest znany.

Zasilacz OCZ GameXStream


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 14:31
(10)Komentarzy (10)
Firma OCZ Technology przedstawiła swój najnowszy zasilacz, należący do serii GameXStream - model ten dysponuje mocą 850W. Oprócz tego zasilacz dysponuje czterema liniami +12V, z których każda ma wydajność 18A, a średnia sprawność w wersji europejskiej ma wynosić 83%. Dostępne złącza zasilające to dwa PCI-E, 6 Molex, 6 Serial-ATA, 24-pinowe złącze ATX (rozłączane na 20+4 piny) oraz ATX +12V 4/8 pin. Chłodzeniem zajmuje się pojedynczy 120 mm wentylator, a producent zapewnia także o bardzo niskim poziomie głośności. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

AMD wydaje Catalyst 6.10


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 08:17
(6)Komentarzy (6)
Na stronach AMD można już znaleźć najnowszą wersję sterowników dla kart graficznych ATI - noszą one nazwę Catalyst 6.10. Najważniejsze zmiany jakie ta wersja ma wprowadzić do dodanie obsługi kart z układami Radeon X1300XT, X1950XT i X1650Pro, a także poprawa wydajności w trybie CrossFire w systemach z chipsetem Intel P965 Express. Oprócz tego dodana została możliwość wykorzystania HDR i filtrowania AA w grze The Elder Scrolls: Oblivion, bez potrzeby użycia dodatkowego patch'a. Sterowniki można znaleźć na stronie AMD pod tym adresem.

Lekki notebook Sony Vaio G


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:00
(7)Komentarzy (7)
Koncern Sony w grudniu wprowadzi do sprzedaży w Japonii lekkiego notebook'a z serii Vaio G z obudową z włókien węglowych - waga podstawowej wersji bez napędu optycznego wynosi 898 g. Ekran o przekątnej 12,1 cala pracuje w rozdzielczości 1024 na 768, a w podstawowej wersji znajdziemy procesor Intel Core Solo U1300 o prędkości 1.06 GHz, 512 MB pamięci RAM, 80 GB dysk twardy, obsługę sieci WLAN 802.11 a/b/g i Bluetooth. System ten nie posiada napędu optycznego i pracuje przez sześć godzin - dodanie pojemniejszej baterii i napędu optycznego wydłuża ten czas do 12,5 godziny, jednocześnie zwiększając wagę do 1,1 kg. Ceny tych systemów w Japonii mają wynosić w przeliczeniu od około 1150 Euro.

Abit IL9 Pro dla Core 2 Duo


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 07:54
(5)Komentarzy (5)
Universal Abit przedstawił wczoraj nową płytę główną o nazwie IL9 Pro, stworzoną przede wszystkim z myślą o procesorach Intel Core 2 Duo. Model ten bazuje na chipsecie Intel 945P z mostkiem południowym ICH7 i obsługuje procesory z FSB do 1066 MHz. Do dyspozycji są dwa sloty PCI-Express x16 (jeden o pełnej prędkości, drugi x4), jeden PCI-E x1 i trzy PCI a także cztery gniazda dla pamięci DDR2 667, cztery porty Serial-ATA II, jeden ATA 100, cztery porty USB 2.0, karta sieciowa GigabitEthernet oraz układ HD Audio 7.1. Dokładna cena ani termin rozpoczęcia sprzedaży nie są znane.

Dwa nowe SFF firmy AOpen


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 07:44
Komentarzy (0)
AOpen Inc. wprowadza do oferty dwa nowe systemy SFF, bazujące na chipsecie Intel G965 Express ze zintegrowanym układem graficznym Graphics Media Accelerator X3000, obsługujące zarówno procesory Core 2 Duo, jak i Pentium D w wersji LGA 775. Noszą one nazwy XC Cube EZ965 oraz XC Cube EU965 - ich konfiguracje mogą zostać wyposażone w 4 GB pamięci DDR2 800, a do dyspozycji jest także jeden slot PCI-Express x16, trzy porty Serial-ATA II, układ HD Audio 7.1 i 6 portów USB 2.0. Dokładne ceny nowych systemów nie zostały określone. » czytaj dalej

Dwie nowe nagrywarki BenQ


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 07:04
Komentarzy (0)
Firma BenQ poinformowała o poszerzeniu oferty o dwie nowe nagrywarki płyt DVD - noszą one oznaczenia DW1800 oraz DW1680. Pierwsza z nich zapisuje płyty DVD+R i DVD-R z prędkością 18x, a druga 16x. DW1800 umożliwia także zapis płyt DVD+R DL i DVD-R DL z prędkością 8x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 12x, CD-R 48x i CD-RW 32x. Prędkości odczytu to 16x dla DVD-ROM, 48x dla CD-ROM, a czas dostępu wynosi 160 ms zarówno dla DVD, jak i CD. Nagrywarka posiada także 2 MB bufor i dostarczana jest z oprogramowaniem QSuite. Dokładne ceny nowych nagrywarek nie zostały podane.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL