Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 1 grudnia 2006  
    

Komputer z AMD Quad FX


Autor: Adam | źródło: Engadget | 15:40
(30)Komentarzy (30)
Amerykańska firma IBuyPower, oferująca systemy komputerowe, wprowadziła do swojej oferty model korzystający z platformy AMD Quad FX. W podstawowej wersji, wycenionej na niespełna 2 tysiące dolarów, znajdziemy dwa procesory AMD FX-70, 512 MB pamięci RAM, dwie karty graficzne nVidia GeForce 6600, 320 GB dysk twardy i 500W zasilacz. Komputer korzysta także z gotowego systemu chłodzenia wodą firmy CoolerMaster. Podstawową konfigurację można oczywiście rozbudować - już dwie karty GeForce 7900 GT, 2 GB pamięci RAM i 500 GB dysk windują cenę do 2600 dolarów, a to dopiero początek listy wyposażenia. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

Zune na drugim miejscu


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 15:30
(6)Komentarzy (6)
W pierwszych tygodniach po premierze odtwarzacz firmy Microsoft o nazwie Zune uplasował się na drugim miejscu w rankingach sprzedaży w Stanach Zjednoczonych - dane te zostały opracowane przez firmę NPD Group. Na tamtejszym rynku Zune zgarnął 9% ogólnej sprzedaży, spychając na trzecią pozycję firmę Sandisk (8% rynku). Niekwestionowanym liderem, z udziałem rynkowym na poziomie 63%, jest nadal seria odtwarzaczy iPod firmy Apple - wśród nich najlepiej sprzedają się modele Nano i Shuffle. Oprócz tego analitycy są zgodni, że o sukcesie lub porażce Zune zadecydują dopiero nadchodzące miesiące.

Fujitsu obiecuje 1Tb na cal


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 15:20
(4)Komentarzy (4)
Według Fujitsu Computer Products of America kolejnym krokiem w technologii zapisu danych w twardych dyskach jest rozwiązanie o nazwie Thermal assisted magnetic recording. Technologia ta, rozwijana obecnie przez Fujitsu, łączy rozwiązania z napędów optycznych i twardych dysków - dane zapisywane są przez głowicę magnetyczną, ale obszar zajmowany przez pojedynczy bit jest najpierw rozgrzewany poprzez element optyczny. Takie połączenie ma rozwiązać problemy związane z dużym upakowaniem danych - Fujitsu przewiduje, że możliwe będzie osiągnięcie gęstości zapisu na poziomie 1 Tb na cal kwadratowy.

Kolejny X1950Pro w wersji AGP


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 15:13
(9)Komentarzy (9)
Firma GeCube jest już kolejnym producentem kart graficznych, który chce wprowadzić na rynek model z układem ATI Radeon X1950 Pro w wersji AGP. Karta ta nosi oznaczenie GC-HV1950PGA3-D3 - jest ona przeznaczona dla magistrali AGP 8x. Układ graficzny, zawierający 36 jednostek Pixel Shader, pracuje z prędkością 575 MHz, a 256 MB pamięci GDDR3 o czasie dostępu 1,4 ns z 256-bitową szyną taktowanych jest zegarem 690 MHz DDR. Do dyspozycji są także dwa wyjścia DVI Dual-link z HDCP oraz wyjście telewizyjne. Dokładna cena tej karty ani termin wprowadzenia do sprzedaży jak na razie nie są znane.

Tablet Pentagram Titan


Autor: DYD | 13:40
(3)Komentarzy (3)
Powierzchnia robocza nowego tabletu Pentagram Titan przekracza format A4. Dołączone do tabletu ergonomiczne i bezprzewodowe piórko rozpoznaje 1024 poziomy nacisku na powierzchnię tabletu. Maksymalna wysokość odczytu piórka wynosi 5 mm z dokładnością +/- 0,25mm a szybkość to aż 200 punktów na sek. Do tabletu dołączono pakiet oprogramowania Corel Painter Essentials 2 oraz Corel Photo Album. Wersje pełne uzupełnia pakiet Pensuit oraz wersje demonstracyjne programów Adobe Photoshop CS, Corel Painter 9 oraz Paint Shop Pro X. Tablet Titan jest objęty 24 miesięczną gwarancją door-to-door w systemie opieki i wsparcia S.O.S. Sugerowana cena detaliczna brutto 499zł.

Asus TeleSky


Autor: DYD | 13:32
Komentarzy (0)
Asus przedstawia urządzenie telekomunikacyjne TeleSky dołączane do płyt głównych M2N/TeleSky oraz P5B/TeleSky. Adapter TeleSky przekształca domowe telefony w urządzenia pozwalające wykonywać rozmowy przez Skype. Dzięki połączeniu z domowym telefonem i tradycyjną linią telefoniczną urządzenie TeleSky pozwala na przełączanie rozmów między tradycyjną linią PSTN, a siecią połączeń VoIP. Użytkownik może korzystać z funkcji Skype takich jak SkypeIn, SkypeOut, Skype Conference, rozmowy oczekujące, szybkie wybieranie. Adapter TeleSky obsługuje telefony tradycyjne jak i bezprzewodowe. » czytaj dalej

Oferta legalizacyjna Microsoft


Autor: DYD | 13:28
(8)Komentarzy (8)
Microsoft poinformował o udostępnieniu Zestawu Legalizacyjnego Windows XP Professional, który umożliwi użytkownikom nielicencjonowanych kopii ich legalizację. Klienci, którzy skorzystają z oferty otrzymają Certyfikat Autentyczności posiadanego oprogramowania oraz dostęp do bezpłatnego wsparcia technicznego Microsoft. Zestaw Legalizacyjny trafi do sklepów 1 grudnia br. Udostępniony przez Microsoft Zestaw Legalizacyjny pozwoli użytkownikom zalegalizować oprogramowanie bez konieczności ponownej instalacji systemu operacyjnego lub formatowania dysku. » czytaj dalej

Zagrożenia w 2007 roku


Autor: DYD | źródło: McAfee | 11:42
Komentarzy (0)
Forma McAfee zaprezentowała swoje prognozy związane z dziesięcioma najbardziej prawdopodobnymi zagrożeniami bezpieczeństwa, z jakimi w 2007 roku będą musieli się zmagać użytkownicy komputerów i urządzeń mobilnych. Centrum badawcze McAfee Avert Labs wykryło i do tej pory sklasyfikowało ponad 217 tysięcy różnych zagrożeń. Niestety, tysiące kolejnych zagrożeń jest już , a większość z nich pochodzi od zorganizowanych i profesjonalnie działających grup przestępców internetowych. » czytaj dalej

27-calowy Dell w drodze


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 11:11
Komentarzy (0)
Samsung Electronics poinformował o podpisaniu umowy z firmą Dell, która dotyczy dostarczania 27-calowych paneli LCD. Oznacza to, że Dell w najbliższym czasie - prawdopodobnie na początku przyszłego roku - wprowadzi do oferty 27-calowy monitor LCD o nazwie 2707WFP. Monitor ten spodziewany jest już od jakiegoś czasu – początkowo miał się pojawić już w październiku. Przewidywane przez Samsunga parametry tego monitora są następujące: rozdzielczość 1920 na 1200, kontrast 1000:1, jasność 500 cd/m2 i czas reakcji matrycy deklarowany na 8 ms (pomiar grey-to-grey). Ponadto Samsung wprowadzi do sprzedaży także swój monitor na tej samej matrycy. Ceny tych monitorów jak na razie nie są znane.

Sapphire X1950Pro w wersji AGP


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 11:02
(5)Komentarzy (5)
Firma Sapphire Technology ma pójść w ślady firmy PowerColor i wprowadzić do sprzedaży kartę graficzną z układem AMD ATI Radeon X1950 Pro, przeznaczoną dla magistrali AGP. Model ten swoim wyglądem jest bardzo podobny do wersji PCI-Express - taki sam jest system chłodzenia - a sama karta korzysta z dodatkowego układu Rialto, będącego mostkiem PCI-Express - AGP. Ponadto karta będzie dostępna w wersji z 512 MB pamięci GDDR3, korzystających z 256-bitowej szyny i pracujących z prędkością 700 MHz DDR. Również taktowanie układu jest minimalnie podniesione - z 575 do 580 MHz. Do dyspozycji są także dwa wyjścia DVI Dual-link z HDCP oraz wyjście telewizyjne. Sprzedaż tej karty ma się rozpocząć w połowie grudnia, a jej sugerowana cena to niespełna 250 dolarów.

Nowa seria iPaq firmy HP


Autor: Adam | źródło: The Register | 09:28
Komentarzy (0)
HP ma wprowadzić do sprzedaży trzy nowe produkty, należące do serii iPaq. Dwa z nich to iPaq rx4240 oraz iPaq rx 4540 - obydwa posiadają 2,8-calowe ekrany LCD o rozdzielczości 320 na 240, wyświetlające ponad 65 tysięcy kolorów. Ich konfiguracje bazują na 400 MHz procesorze Samsunga, 128 MB pamięci Flash ROM i 64 MB RAM oraz systemie Windows Mobile 5.0. Ponadto w modelu rx4540 dostępny jest dodatkowo 1 GB pamięci flash, dostępnej dla użytkownika. Obydwa urządzenia posiadają także sloty dla kart pamięci SD i MMC. » czytaj dalej

Monitor BenQ FP93G X+


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 09:22
Komentarzy (0)
Firma BenQ wprowadza do sprzedaży nowy monitor LCD, przeznaczony dla graczy. Nosi on nazwę FP93G X+ i oferuje ekran o przekątnej 19 cali z cienką ramką o szerokości 18 mm. Model ten korzysta z technologii AMA (Advanced Motion Accelerator), dzięki której deklarowany czas reakcji matrycy ma wynosić 2 ms (pomiar grey-to-grey). Kontrast ma wartość 800:1, a jasność to 300 cd/m2. Do dyspozycji jest także jedno wejście D-Sub i jedno DVI. Monitor BenQ FP93G X+ ma być dostępny w sprzedaży w tym miesiącu, ale jego cena nie została jak na razie podana.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL