Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 26 maja 2006  
    

Notebooki BenQ od 2500 zł


Autor: DYD | 16:14
(6)Komentarzy (6)
Firma BenQ poinformowała o wprowadzeniu do oferty handlowej komputerów przenośnych z rodziny Joybook. W ofercie pojawi się linia produktowa komputerów przenośnych obejmująca 6 modeli R23E, R31E, R53EG, A33E oraz modele dwa modele z górnej półki cenowej S53 oraz S73G (na zdjęciu). Modele oferowane są z systemem Linux. Modele serii R to wersje z kategorii „entry level”. Są dedykowane dla małych firm oraz odbiorców indywidualnych, gdzie głównym wyznacznikiem wyboru notebooka jest jego relatywnie niska cena. Modele R23E i R31E to bliźniacze notebooki wyposażone w procesory AMD Mobile Sempron 3000+ (R23E) oraz Intel Celeron M (R31E) z zintegrowanym układem grafiki z chipsetem głównym VIA z rodziny 800. » czytaj dalej

Sanyo przedstawia Xacti S60


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 15:15
Komentarzy (0)
Xacti S60 to nazwa nowego aparatu cyfrowego, oferowanego przez firmę Sanyo. Korzysta on z sensora o rozdzielczości 6 Mpix oraz obiektywu z 3-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik 35-105 mm). Aparat posiada także kolorowy ekran o przekątnej 2,5 cala oraz możliwość wykonywania zdjęć seryjnych (2,5 fps) a także nagrywania filmów z dźwiękiem w rozdzielczości 640 na 480 lub 320 na 240 przy 15 lub 30 klatkach na sekundę. Oprócz tego aparat oferuje tryb Makro już od 5 cm i posiada 21,9 MB wbudowanej pamięci, z możliwością powiększenia przy pomocy kart pamięci SD. Sanyo Xacti S60 ma trafić do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych pod koniec maja, w sugerowanej cenie 200 dolarów.

Toshiba wprowadza 2 GB kartę miniSD


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 14:50
Komentarzy (0)
Japoński koncern Toshiba przedstawił swoją najnowszą kartę pamięci w formacie miniSD, przeznaczoną przede wszystkim dla telefonów komórkowych - nosi ona nazwę Toshiba 2GB miniSD Memory Card. Model ten oferuje pojemność zwiększoną do 2 GB, a dzięki dołączonej przejściówce może być wykorzystywany zamiast większych kart SD. Produkt Toshiby pozwala na pomieszczenie, na przykład, do 35 godzin muzyki, a deklarowana prędkość odczytu danych wynosi 5 MB/s. Wymiary tej karty wynoszą 20 mm na 21,5 mm na 1,4 mm przy wadze 1 g a napięcie zasilające może wynosić od 2,7 do 3,6 V. Toshiba 2GB miniSD Memory Card ma trafić do sprzedaży w czerwcu, w sugerowanej cenie niespełna 110 dolarów.

Nowe patche do F.E.A.R. i GRAW


Autor: DYD | 14:29
Komentarzy (0)
W Sieci ostatnio ukazały się nowe patche do dwóch ważnych tytułów. Łata 1.05 została wypuszczona do gry F.E.A.R. Szczegółowe informacje oraz sam patch w wersjach dla różnych lokalizacji (w tym polskiej) dostępny jest tutaj. Patch w pełnej wersji waży około 270MB, update z wersji 1.04 waży 77MB. Dostępny jest też nowy patch (1.10) do gry Ghost Recon Advanced Warfighter, wprowadzający wiele zmian i poprawek, także poprawiających współprace z układem Ageia. Waży 28 MB i dostępny jest w wersjach dla gry pudełkowej i pobranej z Sieci.

Nagrywarka LG Blu-ray 4x


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 10:56
(2)Komentarzy (2)
Koncern LG przedstawił wewnętrzną nagrywarkę płyt Blu-ray, potrafiącą zapisywać płyty BD-R z prędkością 4x - większość urządzeń dostępnych do tej pory potrafi zapisywać krążki BD-R przy maksymalnej prędkości 2x. Model ten nosi oznaczenie GBW-H10N, a oprócz wymienionych płyt potrafi także zapisywać krążki BD-RE przy prędkości 2x, DVD+R i DVD-R 12x, DVD+R DL i DVD-R DL 4x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 5x oraz CD-R 8x i CD-RW 10x. Odczyt płyt odbywa się z maksymalną prędkością 4,8x dla BD-ROM SL i BD-RE SL, 4x dla BD-ROM DL, 2x dla BD-RE SL, 16x dla DVD-ROM i 40x dla CD-ROM. Nagrywarka LG GBW-H10N w wersji ATAPI ma trafić do sprzedaży w czerwcu, w sugerowanej cenie 799 Euro. » czytaj dalej

Pamięci Kingston z serii HyperX


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 10:44
Komentarzy (0)
Kingston przedstawił nowe pamięci DDR2, należące do serii HyperX - przeznaczone są one przede wszystkim dla systemów AMD w wersji Socket AM2. Moduły te dostępne są w dwóch wersjach: HyperX DDR2-1000 (PC2-8000) oraz HyperX DDR2-1066 (PC2-8500). W obydwu przypadkach dostępne są pojedyncze moduły i zestawy DualChannel, o łącznej pojemności dochodzącej do 2 GB. Pamięci te pracują w trybie DDR2 1000 lub DDR2 1066 przy ustawieniach CL5-5-5-15-1 i napięciu zasilającym 2,2V. Dokładne ceny nowych pamięci nie zostały podane. » czytaj dalej

Nowe standardy w Windows Vista


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 10:35
(13)Komentarzy (13)
Microsoft wraz z wprowadzeniem systemu Windows Vista zamierza rozpowszechnić dwa nowe formaty zapisu danych: jeden dla zdjęć, a drugi dla dźwięku wielokanałowego. Pierwszy z nich nosi nazwę WMP i ma stanowić zastępstwo dla formatu JPEG. WMP oznacza Windows Media Photo - Microsoft obiecuje znacznie większy stopień kompresji w porównaniu do JPEG, bez widocznej utraty jakości. WMP ma pozwalać na 25-krotne zmniejszenie objętości pliku ze zdjęciem, podczas gdy JPEG w tych samych warunkach oferuje 12-krotną kompresję. Drugi z formatów to MPEG Surround - w założeniach mógłby on zastąpić standard Dolby Digital, oferując większą kompresję przy porównywalnej jakości.

Notebook złożony z modułów


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 09:50
(2)Komentarzy (2)
Firma Micro Express przedstawiła komputer przenośny o nazwie HEL8016, który jako jeden z pierwszych korzysta z programu Intel Interchangeability Initiative. System ten pozwala na tworzenie notebook'ów, które korzystają ze sporej puli wspólnych części, pasujących do każdego z nich. Obecnie wśród wymiennych części można znaleźć klawiatury, baterie, ekrany LCD, dyski twarde, zasilacze i napędy optyczne. Ponadto przedstawiony komputer korzysta z procesorów Intel Core Duo, ale dzięki Intel Interchangeability Initiative jest w stanie wykorzystać nadchodzące układy Core 2 Duo. HEL8016 korzysta z ekranu o przekątnej 15,4 cali i rozdzielczości WXGA oraz układu graficznego nVidia GeForce 7600 z 256MB pamięci. Pozostałe elementy konfiguracji to 512 MB pamięci RAM, 60 GB dysk twardy, nagrywarka płyt DVD, czytnik linii papilarnych, kamerka o rozdzielczości 1,3 Mpix oraz obsługa sieci WLAN 802.11a/b/g. Tak wyposażony komputer został wyceniony na 1199 dolarów.

Dwa rdzenie za mniej niż 100 dolarów?


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:04
(9)Komentarzy (9)
Według informacji przedstawionych przez serwis HKEPC Intel zamierza w najbliższym czasie wprowadzić agresywną politykę cenową. Procesory dla komputerów biurkowych Core 2 Duo - znane dotąd pod kodową nazwą Conroe - trafią do sprzedaży w niższych cenach niż wynikało z wcześniejszych doniesień. Najtańszy układ z tej serii - E6300 o prędkości 1,86 GHz - ma mieć cenę na poziomie 183 dolarów. Najdroższy procesor w tej serii - Intel Core 2 Extreme X6800 o prędkości 2,93 GHz - został wyceniony na 999 dolarów. Oprócz tego, jeśli wierzyć przedstawionym informacjom, 4 czerwca wejdzie w życie znaczna obniżka cen układów z serii Pentium D 8 i 9. Najtańszy procesor z tych serii - Pentium D 805 - ma kosztować zaledwie 93 dolary, zbliżając się z ceną do poziomu najtańszych procesorów Celeron D. Więcej informacji można znaleźć w serwisie HKEPC pod tym adresem.

 
Czwartek 25 maja 2006

Przegląd produktów VIZO: dysk SATA/IDE na wolności


Autor: DYD | 13:40
(6)Komentarzy (6)
Firma VIZO jest tajwańskim producentem różnych peryferii do komputerów, niektórych dość rzadko spotykanych. Specjalizuje się głównie w produktach do przechowywania danych oraz urządzeniach chłodzących. W niniejszym przeglądzie przyjrzymy się po krótce czterem produktom. Na uwagę zasługuje zwłaszcza Master Panel montowany we wnęce 5,25 cala, dzięki któremu można podłączyć napęd ATA lub SATA (z zasilaniem) do frontu obudowy komputera oraz ciekawa obudowa USB2.0/SATA i IDE o nazwie Vizo Luxon 3.5" HDD Enclosure. Zapraszamy do krótkiej prezentacji produktów firmy VIZO» czytaj dalej

Beta 2 Office 2007 dostępna


Autor: DYD | 13:04
(3)Komentarzy (3)
Microsoft poinformował o udostępnieniu na swoich stronach internetowych wersji Beta 2 nowej platformy do zarządzania dokumentami elektronicznymi, Microsoft Office 2007. Wszyscy zainteresowani produktem będą mieli możliwość poznać i przetestować nowe narzędzia i funkcjonalności. Microsoft Office 2007 Beta 2 można pobrać ze tej strony. Aplikację można ściągnąć z Sieci (maksymalnie 1GB danych) lub zamówić wersję na płycie. Pobranie wersji Beta 2 wymaga wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji na temat Microsoft Office 2007 można uzyskać tutaj.

Hybrydowy dysk twardy Samsunga


Autor: DYD | 12:42
(2)Komentarzy (2)
Zgodnie z zapowiedziami firma Samsung przedstawiła prototyp pierwszego komercyjnego hybrydowego dysku twardego (Hybrid Hard Disk - HHD), który ma być wykorzystywany w notebookach i komputerach stacjonarnych, gdzie dysk twardy oprócz tradycyjnych talerzy magnetycznych będzie posiadał pamięć flash NAND. Na Konferencji WinHEC, która odbyła się w Seattle w dniach 23–24 maja, zaprezentowano hybrydowy dysk twardy wyposażony w specjalny cache o pojemnościach 128MB i 256MB. » czytaj dalej

Koniec analogowych aparatów Canona?


Autor: Adam | źródło: Engadget | 11:20
(4)Komentarzy (4)
Japoński koncern Canon rozważa całkowite wycofanie się z rynku aparatów analogowych - takie informacje podał rzecznik tej firmy. Fakt ten ma swój związek ze stale zmniejszającym się rynkiem dla tego typu urządzeń. Decyzja ta ma dotyczyć zarówno aparatów kompaktowych, jak i bardziej zaawansowanych modeli z kategorii SLR. Canon przez pewien czas produkowałby jeszcze dostępne obecnie modele i oczywiście zapewniał ich serwis, ale opracowywanie nowych zostałoby wstrzymane. Według podanych informacji Canon jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Toshiba Dynabook SS MXW


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 11:18
Komentarzy (0)
Japońska centrala koncernu Toshiby przedstawiła nowy komputer przenośny o nazwie Dynabook SS MXW, przeznaczony jak na razie na tamtejszy rynek. Model ten wykorzystuje dwurdzeniowe procesory Intel Core Duo T2300 o prędkości 1,66 GHz - w jednej z wersji dostępne są także układy Celeron M. Notebook ten korzysta z ekranu o przekątnej 12,1 cala i rozdzielczości WXGA a ponadto wyposażony jest w 1 GB pamięci RAM, 100 GB dysk twardy, nagrywarkę płyt DVD oraz obsługę sieci WLAN 802.11a/b/g. Wymiary modelu Dynabook SS MXW wynoszą 299 mm na 225 mm na 34 mm przy wadze wynoszącej 1,9 kg. Dokładna cena tego komputera nie została podana.

Nowy amplituner Panasonica


Autor: DYD | 11:12
Komentarzy (0)
Panasonic wprowadza na rynek nowy cyfrowy amplituner audio-video, korzystający z funkcji HDAVI. Umożliwia ona obsługę wszystkich zgodnych ze sobą elementów zestawu kina domowego – np. telewizora, amplitunera i odtwarzacza DVD. HDAVI oparte jest na standardzie HDMI, który pozwala na cyfrową transmisję wysokiej jakości sygnałów audio i video poprzez pojedynczy kabel. Jednym naciśnięciem (opcja One-Touch Player) uruchomiony zostaje cały zestaw kina domowego, dzięki czemu nie trzeba włączać każdego z urządzeń osobno. » czytaj dalej

MP3-DJ Sport - sposób na trening


Autor: DYD | 11:00
Komentarzy (0)
Genius przedstawił nowy odtwarzacz MP3-DJ Sport w kształcie źółto-czarnej „cebulki” wyróżnia się wyglądem sportowego zegarka. W zestawie, poza zwykłą smyczą dostajemy specjalny pasek do noszenia playera na przegubie czy przedramieniu. Przed „twardym lądowaniem” chroni żelowy ochraniacz w kształcie obejmy. Genius MP3-DJ Sport odtwarza pliki dźwiękowe w formatach MP3, WAV, WMA. Na pokładzie znajduje się także radio FM z możliwością zapamiętania do 30 stacji. Dyktafon pozwala na rejestrację odgłosów otoczenia. » czytaj dalej

Opóźniona premiera GF 7950 GX2


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 10:48
Komentarzy (0)
Według wcześniejszych informacji premiera kart nVidia GeForce 7950 GX2, wchodzących w skład odświeżonego systemu Quad SLI, miała się odbyć 31 maja - wszystko wskazuje jednak na to, że została ona przesunięta na dzień 6 czerwca. Karty te zawierają dwa układy graficzne GeForce 7900 GTX, ale w systemie mają być wykrywane jako jedna karta z jednym GPU. Ponadto wersja ta jest krótsza od swojego poprzednika. Z obecnych informacji wynika także, że przynajmniej początkowo karty te nie będą mogły tworzyć systemu Quad SLI - będą one mogły działać tylko pojedynczo. Sugerowana cena tych kart na poziomie 599 dolarów może także zapowiadać spadek cen kart z serii GeForce 7900, w szczególności modelu GTX.

Zestaw głośników TwinMOS BooM


Autor: Adam | źródło: VRZone | 10:45
Komentarzy (0)
TwinMOS, znany przede wszystkim z produkcji pamięci komputerowych, oferuje zestaw głośników 2.1, stworzony przede wszystkim z myślą o przenośnym odtwarzaczu Apple iPod. Zestaw ten nosi nazwę BooM i składa się z dwóch zasadniczych części - stacji dokującej, pełniącej funkcje ładowarki dla odtwarzacza, oraz osobnego subwoofera. Stacja dokująca wyposażona jest w cztery głośniki o łącznej mocy 32 W a subwoofer dysponuje 25W mocy. BooM oferuje także zdalne sterowanie i obsługę technologii Bluetooth SIG 1.2 A2DP. Obsługiwane są wszystkie odtwarzacze z serii iPod G3,G4,G5,mini,shuffle i nano a także urządzenia innych firm, w tym także komputery PC, telewizory itp. TwinMOS nie określił jak na razie ceny tego zestawu. » czytaj dalej

Pamięci OCZ Special Ops Edition


Autor: Adam | źródło: VRZone | 10:37
Komentarzy (0)
Firma OCZ Technology Group przedstawiła specjalną serię pamięci DDR i DDR2, noszącą nazwę Special Ops Edition. Moduły w tej serii, a dokładniej ich radiatory, pomalowane są w szczególny sposób, nawiązujący do motywów wojskowych - całość nosi nazwę Camo Motif XTC. Seria ta zawiera pojedyncze moduły o pojemności 1 GB, jak i zestawy DualChannel o łącznej pojemności 2 GB. Oferowane moduły to pamięci DDR 400, pracujące przy ustawieniach CL 2,5-3-3-8, a także DDR2 800, pracujące przy ustawieniach CL 5-5-5-12 i napięciu 2,2 V. Więcej informacji można znaleźć na stronach OCZ pod tym adresem» czytaj dalej

Sterowniki ATI Catalyst 6.5


Autor: Adam | źródło: W2S | 10:35
(10)Komentarzy (10)
Firma ATI udostępniła najnowsze sterowniki dla swoich kart graficznych - noszą one nazwę Catalyst 6.5. Najważniejsza zmiana dotyczy dwóch kart graficznych z serii X1600 i X1300, pracujących w trybie Crossfire - dzięki optymalizacji współpracy z magistralą PCI-Express ATI w takich konfiguracjach obiecuje wzrost wydajności o 23% w UT2004 i 20% w Splinter Cell. Pełną listę zmian można przeczytać pod tym adresem a sterowniki, w odpowiedniej dla naszego systemu wersji, można znaleźć na stronach ATI pod tym odnośnikiem.

Karta GeCube X1300 "Superclocked"


Autor: Adam | źródło: VRZone | 08:10
Komentarzy (0)
Pod marką GeCube trafia na rynek kolejna karta graficzna, korzystająca z układów ATI z serii X1300, przeznaczona dla magistrali PCI-Express. Model ten nosi nazwę X1300 "Superclocked" Edition i oznaczenie GC-HM13PGU3-C3. Producent umieścił na karcie 128 MB pamięci GDDR3 o czasie dostępu 1,4 ns ze 128-bitową szyną, pracujących z prędkością 600 MHz DDR. Układ graficzny pracuje z prędkością 600 MHz i oferuje możliwość podkręcenie do 650 MHz. Karta według zapewnień producenta wyposażona jest również w cichy wentylator a także dwa wyjścia DVI i funkcje AVIVO. Według przedstawionych informacji tak wyposażona karta osiąga 3200 punktów w teście 3DMark05. Cena tego modelu nie została podana.

 
Środa 24 maja 2006

Nowa technologia: test karty Asus Ageia PhysX


Autor: DYD | 15:00
(36)Komentarzy (36)
Po raz pierwszy o firmie AGEIA można było usłyszeć około rok temu, kiedy to firma zapowiedziała, że pragnie dostarczyć duże moce obliczeniowe fizyki do komputerów typu desktop, poprzez swój dedykowany procesor. Technologia Ageia PhysX wykorzystując specjalną dodatkową kartę i oprogramowanie ma nam dostarczyć nowych wrażeń w grach poprzez mocno zwiększoną i urealnioną interakcję z otoczeniem. Obecnie możemy już testować owoc ich pracy, a pierwsze karty pojawiły się także w sprzedaży, m.in. dziś opisywany Asus Ageia PhysX P1 128MB. Na rynek wchodzą także pierwsze gry wykorzystujące technologię Ageia PhysX. Postanowiliśmy wykonać kilka testów, aby pomóc zilustrować wpływ nowej karty na jakość i wydajność grania. Opiszemy także nasze wrażenia z grania w gry obsługujące Ageia PhysX. Najpierw przyjrzyjmy się na czym opiera się nowa technologia. » czytaj dalej

Pamięci Corsair DDR2 800 CL3


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 14:10
Komentarzy (0)
Oprócz przedstawionych niedawno pamięci DDR 2 1066 i DDR2 800 z EPP Corsair oferuje jeszcze jeden ciekawy model - są to zestawy składające się z dwóch modułów o łącznej pojemności 2 GB. Pamięci te noszą oznaczenie TWIN2X2048-6400C3 2GB i pracują w trybie DDR2 800 przy CAS Latency 3 - dokładne ustawienia tych pamięci to CL 3-4-3-9. Są to jedne z najszybszych dostępnych do tej pory pamięci DDR2. Ponadto także one korzystają z nowej technologii EPP, pozwalającej na automatyczne ustawianie znacznie większej ilości parametrów, zapisanych w SPD. Sporą przeszkodą w popularyzacji tego typu pamięci jest ich cena - za 2 GB zestaw w Wielkiej Brytanii trzeba zapłacić ponad 350 funtów.

Oficjalna premiera ATI SB600


Autor: Adam | źródło: The Register | 14:08
(1)Komentarzy (1)
Najnowszy, spodziewany już od jakiegoś czasu mostek południowy ATI noszący nazwę SB600 doczekał się swojej premiery. Układ ten może wchodzić w skład chipsetów ATI Xpress 3200, 1600 oraz 1100. SB600 oferuje obsługę czterech portów Serial-ATA II z funkcją RAID 0, 1 lub 10 a także jeden port ATA 133. Oprócz tego do dyspozycji jest obsługa do 10 portów USB 2.0, do sześciu slotów PCI, układ HD Audio z cyfrowym wyjściem S/PDIF oraz różne porty wejściowe i wyjściowe. Zastanawia jednak fakt, że ATI nie wymienia na tej liście żadnej karty sieciowej. Pierwszy płyty z tym układem powinny wkrótce trafić do sprzedaży.

WD NetCenter 500GB


Autor: DYD | 14:03
Komentarzy (0)
Western Digital ogłosił, że dedykowany dysk sieciowy NetCenter jest już dostępny w wersji pół terabajta. Napęd ten wyposażony dodatkowo w oprogramowanie do archiwizacji oraz odzyskiwania danych w razie uszkodzenia. W stalowej obudowie tego nowego, nieco wyrośniętego dziecka WD znajdziemy dysk Caviar SE 7,200 RPM, złącze sieciowe 10/100Base-T Ethernet, Common Internet File System (CIFS) w celu udostępniania plików niezależnie od platformy systemowej podłączonych komputerów, dwa porty USB, wbudowanego klienta (DHCP) dla automatycznego przypisywania adresów TCP/IP, system zarządzania energią, złącze zabezpieczające Kensington. Orientacyjna cena nowego dysku to 1299 pln.

Cztery nowe LCD EIZO


Autor: DYD | 13:51
Komentarzy (0)
Firma EIZO poszerza swoją ofertę monitorów LCD o cztery nowe modele z serii SlimEdge. S1731 oraz S1721 posiadają przekątną ekranu 17”, a S1931 oraz S1921 – 19”. Konstrukcja monitorów została tak przemyślana, by spełnić wymagania jak najszerszej grupy odbiorców, zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Wszystkie modele charakteryzują się ątami widzenia po 178° w pionie, jak i w poziomie. Współczynnik kontrastu dla modeli S1931 oraz S1921 wynosi 1500:1, a dla modeli S1731 oraz S1721 – 1000:1. W dwóch modelach – S1931 oraz S1731 – zastosowano układ Overdrive, skracający czas reakcji matrycy do 8 ms (przy przejściach pomiędzy odcieniami szarości), a maksymalna jasność panelu to 280 cd/m2. W modelach S1921 oraz S1721 czas reakcji matrycy wynosi 20 ms (przejście od pełnej czerni do bieli i z powrotem), a maksymalny poziom jasności panelu to 250 cd/m2. » czytaj dalej

Nowa płyta ECS KN3 SLI2


Autor: DYD | 13:40
(3)Komentarzy (3)
Kolejną ogłoszoną płytą z nowym gniazdem AM2 jest ECS KN3 SLI2 firmy Elitegroup Computer Systems (ECS). KN3 SLI2 obsługuje procesory Athlon FX, Athlon 64 X2 Dual-Core, Athlon 64 oraz Sempron (wszystkie ze złączem AM2), a także nowe procesory AM2 Energy Efficient. Nowa linia AMD o niskim poborze mocy obejmuje 35- i 65-watowe wersje procesorów AM2, które zapewniają dużą oszczędność energii. Płyta obsługuje dwukanałową pamięć DDR2-533, 667 oraz 800. Wyposażona w 8-kanałowy kodek audio oraz liczne złącza wejścia-wyjścia. » czytaj dalej

Patriot Xporter USB PenDrive


Autor: DYD | 12:46
Komentarzy (0)
Patriot Memory ogłasza rozpoczęcie sprzedaży nowych pamięci flash z interfejsem USB, zwanych potocznie Pendrive'ami - Patriot XPorter XT. Pendrive ma charakteryzować się parametrami odczytu ponad 32MB/s oraz zapis - ponad 26MB/s. Gumowana, wytrzymała obudowa, ochroni XPortera przed uderzeniami i wstrząsami, narażającymi użytkownika na utracenie przechowywanych materiałów. XPortery pojawią się w handlu na początku czerwca, w trzech dostępnych pojemnościach: 1GB, 2GB oraz 4GB. Będą objęte wieczystą gwarancją. Wymiary: długość: 73mm, szerokość: 24mm, grubość: 13mm.

Myszka dla fanów strategii RTS


Autor: DYD | 12:39
(7)Komentarzy (7)
Firma Razer stworzyła nową myszkę Razer Krait, przeznaczona głównie dla fanów strategii czasu rzeczywistego (RTS). Jego design kontynuuje linię dotychczasowych produktów firmy. Trzy programowalne przyciski umożliwiają wykonanie 1200 APM (actions per minute). Specjalne gumowe przyciski oraz świecące na pomarańczowo boki (Glowpipe) zapewnią strategom kontrolę nad gryzoniem. Natomiast układ optyczny Razer Precision (1600 DPI i 6500 klatek na sekundę) sprawia, że Krait reaguje na najmniejszy ruch i delikatne kliknięcie. » czytaj dalej

Topcom i daleki zasięg sieci WLAN


Autor: DYD | 09:57
(1)Komentarzy (1)
Firma Topcom wprowadziła na polski rynek szereg nowych urządzeń bezprzewodowych z serii „Maxi-Range”, opartych na technologii MIMO (Multiple Input, Multiple Output). W porównaniu do standardu 802.11b nowe produkty TOPCOM mają sześciokrotnie większy zasięg i są dwukrotnie szybsze od urządzeń pracujących w standardzie 802.11g. Do urządzeń dołączana jest 30-dniowa, bezpłatna wersja oprogramowania Network Magic, służącego do wyjątkowo łatwego konfigurowania i prostego zarządzania siecią domową. » czytaj dalej

Kingston ValueRAM dla Socket AM2


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 09:08
Komentarzy (0)
Firma Kingston Technology wprowadza do sprzedaży pamięci DDR2 800 (PC2-6400), należące do serii ValueRAM - są one przeznaczone przede wszystkim dla systemów z procesorami AMD w wersji Socket AM2. Wszystkie przedstawione pamięci w tej serii pracują w trybie DDR2 800 z napięciem 1,8V i CAS Latency o wartości 5. Seria ta zawiera pojedyncze moduły o pojemności 512 MB i 1 GB oraz zestawy DualChannel o łącznej pojemności 1 GB i 2 GB. Ponadto oferowane są także moduły w wersji z korekcją ECC. Sugerowane ceny nowych pamięci rozciągają się w Stanach Zjednoczonych od niespełna 100 dolarów za 512 MB moduł do 335 dolarów za zestaw dwóch modułów o łącznej pojemności 2 GB.

Asus M2N32-SLI Deluxe dla AM2


Autor: DYD | 08:59
(1)Komentarzy (1)
Asus przedstawia nową serię płyt głównych AI Lifestyle – M2N32-SLI Deluxe – która oferuje dwukanałową obsługę pamięci DDR2 (800/667/533) na platformie AMD AM2. Wyposażona w technologię Stack Cool, pasywne chłodzenie oraz 8 fazowy system zasilania, zapewnia ciszę i stabilne działanie systemu. Chipset nForce 590 SLI wspiera dwa sloty graficzne PCI Express x16 do obsługi trybu Nvidia SLI. Pozostała specyfikacja to: 8 x SATA3.0 Gb/s z dwoma zewnętrznymi portami / 1 x Ultra DMA; 2 porty Gigabit LAN; złącze ADI AD1988B 8-CH (HD)/ DTS. Płyta objęta jest 24 miesięczną gwarancją. Szacowana cena detaliczna: 750zl brutto. Data pojawienia się na rynku: czerwiec 2006.

Dwie płyty Biostar dla Socket AM2


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 08:40
Komentarzy (0)
Biostar przedstawił dwie nowe płyty główne, przeznaczone dla procesorów AMD w wersji Socket AM2. Pierwsza z nich nosi przydługą nazwę TForce 590 SLI Deluxe – Limited Edition a bazuje na układzie nVidia nForce 590 SLI - zdjęcie przedstawia właśnie ten model. Płyta wyróżnia się zastosowaniem 6-fazowej sekcji zasilania dla procesora - oprócz tego oferuje ona dwa sloty PCI-Express x16, pracujące także w trybie SLI z pełną wydajnością, oraz jeden PCI-E x1 i jeden PCI-E x1 a także dwa PCI. Do dyspozycji są także cztery banki pamięci DDR 2 do 800 włącznie, dwie karty sieciowe GigabitEthernet, 5 portów Serial-ATA II i jeden eSATA oraz układ HD Audio. Druga płyta to TForce 570 U Deluxe - wykorzystany chipset to nVidia nForce 570 Ultra. Dostępny jest jeden slot PCI-Express x16, trzy PCI-E x1 i trzy PCI oraz dwie karty sieciowe GigabitEthernet, 6 portów Serial-ATA II, układ HD Audio i cztery gniazda pamięci DDR2.

Płyta Gigabyte GA-M57SLI-S4


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 08:25
Komentarzy (0)
W najbliższym czasie w sklepach pojawi się kolejna płyta główna firmy Gigabyte, przeznaczona dla procesorów AMD w wersji Socket AM2. Model ten nosi nazwę GA-M57SLI-S4 i korzysta z chipsetu nVidia nForce 570 SLI - wcześniej przedstawiona płyta korzystała z układu nVidia nForce 590 SLI. GA-M57SLI-S4 oferuje dwa sloty PCI-Express x16 z obsługą technologii SLI - przy jednoczesnej pracy każdy z nich oferuje prędkość x8 - a także dwa PCI-E x1, dwa PCI, cztery gniazda pamięci DDR2 800, sześć portów Serial-ATA II z funkcją RAID, port FireWire, do 10 portów USB 2.0 oraz 8-kanałowy układ HD Audio. Producent chwali się także cichym coolerem, umieszczonym na płycie - ze zdjęcia trudno powiedzieć czy jest to rozwiązanie w pełni pasywne, czy też w taki sposób producent zachwala cichy wentylator. Cena płyty nie została podana.

Seagate zachowa markę Maxtor


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:10
(6)Komentarzy (6)
Seagate poinformował wczoraj, że zakończył proces połączenia z firmą Maxtor. Połączone firmy posiadają około jedną trzecią całego rynku dysków twardych - oprócz tego Seagate zamierza zachować niemalże całą dotychczasową ofertę firmy Maxtor, i nadal sprzedawać produkty pod tą nazwą. Jak na razie nie wiadomo jak miałoby to wyglądać w praktyce i które produkty znikną z oferty. Jednocześnie wiadomo już także, że około połowa spośród dotychczasowych pracowników Maxtora znajdzie zatrudnienie w nowej, połączonej firmie. Wartość transakcji, polegającej na połączeniu tych dwóch firm, ocenia się na około 1,9 miliarda dolarów.

Płyta EPoX na bazie ATI Xpress 3200


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 08:04
(1)Komentarzy (1)
Firma EPoX w najbliższych dniach wprowadzi do sprzedaży płytę główną o nazwie EP-MD580 XR, przeznaczoną dla procesorów AMD w wersji Socket AM2. Bazuje ona na chipsecie ATI Crossfire Xpress 3200, składającym się z układów RD580 jako mostek północny i SB600 jako południowy. Model ten oferuje dwa sloty PCI-Express x16, obsługujące technologię Crossfire, a także dwa PCI-E x1 i trzy PCI. Oprócz tego do dyspozycji są dwa porty Serial-ATA II i cztery Serial-ATA, dwa ATA 133 i cztery banki pamięci DDR2 do 800 włącznie oraz 8-kanałowy układ HD Audio. Więcej informacji dotyczących specyfikacji tej płyty nie zostało podanych. Dokładna data rozpoczęcia sprzedaży ani cena także nie są znane.

 
Wtorek 23 maja 2006

Klawiatura dla wyczynowców - Zboard MERC


Autor: Spieq | 12:35
(22)Komentarzy (22)
„Zboczeńców” na tym świecie nie brakuje, społeczność rynku IT również nie jest od nich wolna. Jesteśmy tylko ludźmi, choć trafniejsze byłoby stwierdzenie – klientami. Każdy nasz kaprys może stać się normalnym produktem. Jeśli w nawigacji gier komputerowych czegoś nam brakowało, to wypuszczony miesiąc temu na polski rynek Zboard MERC może wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom. To klawiatura o dość niecodziennym (w zasadzie to mało powiedziane) wyglądzie. Stworzona specjalnie dla maruderów, którzy m.in. wykazują wyższość gamepada nad klawiaturą. Niniejszy sprzęt ma nie tylko szansę pogodzić te peryferia, ale przede wszystkim sprawić, że rasowi gracze poczują całkowity komfort z uczestnictwa w rozgrywkach np. Call of Duty 2. Jako miłośnik wirtualnych potyczek witam tę klawiaturę z otwartymi ramionami, aczkolwiek jeśli nie spełni pokładanych w niej nadziei, ocena końcowa będzie miażdżąca. » czytaj dalej

20-calowy monitor panoramiczny ASUS


Autor: Anitka | 12:12
(5)Komentarzy (5)
ASUSTeK (ASUS) wprowadza na rynek nowy monitor LCD - model PW201. Urządzenie zbudowano o 20-calową, panoramiczną (format 16:9) matrycę. Matryca z systemem Color Shine powleczona jest warstwą antyodblaskową oraz charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia. Nad ekranem umieszczono kamerę internetową o rozdzielczości 1,3 megapiksela. Ekran można obrócić o 90 stopni dzięki wspornikowi wyposażonemu w funkcję pivot. W monitorze również zaimplementowano technologię Splendid, która analizuje osobno każdy piksel obrazu z każdej ramki i dostosowuje je wewnątrz małych obszarów, bez wpływu na cały obraz. Kolory, jasność, kontrast oraz ostrość są dobierane automatycznie i optymalizowane pod kątem możliwości ludzkiego oka. Technologia oferuje pięć trybów (Standard, Scenery, Game, Night View oraz Theater) oraz trzy tryby koloru skóry (Natural, Reddish oraz Yellowish. » czytaj dalej

Nowy odtwarzacz DVD Panasonic


Autor: Anitka | 12:01
(4)Komentarzy (4)
Panasonic wprowadza na rynek nowy stacjonarny odtwarzacz DVD - DVD-S52, wyposażony w złącze HDMI, dzięki któremu cyfrowe sygnały audio i video przesyłane są pojedynczym kablem, bez utraty jakości. Złącze to pozwala również pozbyć się kłopotliwej i nielubianej plątaniny kabli. Obecna w odtwarzaczu funkcja HD Enhancer umożliwia odtwarzanie filmów i innych materiałów DVD z taką samą jakością, jaką mają obrazy o wysokiej rozdzielczości. DVD-S52 czyta pliki DivX oraz rozpoznaje polskie znaki. DVD-S52 odtwarza płyty DVD nagrane w formacie DVD-RAM, DVD-RW/-R, DVD+RW/+R, jak również DivX, VCD, SVCD oraz DVD-Audio, pliki MP3, WMA, HighMAT, JPEG i MPEG4. » czytaj dalej

Grafika nVidia w notebookach i desktopach z Blu-ray


Autor: Anitka | 11:57
(2)Komentarzy (2)
NVidia poinformowała dzisiaj, że pierwsze komputery wyposażone w napędy Blu-ray, Sony VAIO, wyposażone są w procesory graficzne nVidia GeForce.

Blu-ray to nowy standard płyt wideo high-definition (HD), który zapewnia do sześciu razy większą szczegółowość obrazu w stosunku do płyt DVD. Płyty Blu-ray oferują pojemność 25 GB na dyskach jednowarstwowych i 50 GB na płytach dwuwarstwowych. Zwiększona pojemność w połączeniu z zastosowaniem zaawansowanych kodeków audio i wideo pozwalają zaoferować użytkownikom doskonałą jakość wideo HD. Komputery desktop Sony VAIO RC oraz notebooki Sony VAIO AR są pierwszymi, które pozwolą na odtwarzanie filmów HD. » czytaj dalej

Chipset nForce 590 SLI ogłoszony


Autor: DYD | 10:50
Komentarzy (0)
NVidia wprowadziła dzisiaj na rynek nowy chipset nForce 590 SLI, rozwiązanie przeznaczone dla nadchodzących platform PC, w tym także opartych na procesorach AMD z podstawką AM2. nForce 590 SLI zaprojektowany został od podstaw dla entuzjastów i wykorzystać może moc jednego, dwóch, a nawet czterech procesorów graficznych GeForce. Nowy chipset oferuje specjalnie zaprojektowany układ scalony o sporym potencjale overclockerskim oraz narzędzia do podkręcania, w tym odpowiednie BIOS-y oraz oprogramowanie nTune. Technologia sieciowa FirstPacket pozwalaja na przypisywanie wyższych priorytetów pakietom generowanym przez gry komputerowe, co zmniejsza pingi. Technologia LinkBoost automatycznie zwiększa prędkość magistrali PCI-E, gdy zainstalowane zostaną obsługujące ją procesory graficzne, takie jak np. GeForce 7900 GTX. » czytaj dalej

8 GB odtwarzacz LG JM53


Autor: Adam | 10:44
Komentarzy (0)
Koncern LG wprowadził do sprzedaży przenośny odtwarzacz o nazwie JM53, korzystający z 1-calowego twardego dysku o pojemności 8 GB. Urządzenie wyposażone zostało w kolorowy, dotykowy ekran w technologii OLED o przekątnej 1,77 cala. Wymiary odtwarzacza wynoszą 10,1 cm na 4,8 cm na 1,4 cm przy wadze 88 g. Obsługiwane formaty obejmują muzykę w plikach MP3, PlaysForSure WMA, WAV, Ogg a także filmy w formacie MPEG-4 AVI oraz zdjęcia JPEG. Pozostałe możliwości tego odtwarzacza to wbudowane radio FM, mikrofon oraz wejście linowe do nagrywania dźwięku. Według producenta JM53 pozwala na słuchanie muzyki na zasilaniu bateryjnym przez 30 godzin, a oglądanie filmów może trwać do 4 godzin. Cena tego odtwarzacza w Polsce wynosi około 1069 zł.

Notebook Samsunga bez dysku


Autor: Adam | źródło: Engagdet | 10:40
(4)Komentarzy (4)
W czerwcu tego roku ma trafić do sprzedaży komputer przenośny firmy Samsung, który nie będzie korzystał z tradycyjnego dysku twardego. Zamiast niego zostanie wykorzystana pamięć flash o pojemności 32 GB - Samsung prezentował tego typu rozwiązania podczas tegorocznego CeBIT'u. Notebook, który będzie korzystał z pamięci flash, nosi nazwę Q30-SSD - jego konfiguracja odpowiada znanemu już modelowi Q30, a jedyną różnicą jest wykorzystanie pamięci flash zamiast dysku twardego. Samsung zapowiada większą wydajność w porównaniu do wersji z tradycyjnym dyskiem - prędkość odczytu danych ma wynosić 53 MB/s a zapis odbywa się z prędkością 28 MB/s. Czas potrzebny na uruchomienie systemu operacyjnego ma się skrócić o 25-50%. Największą przeszkodzą w popularyzacji tego typu komputerów jest ich cena - Q30-SSD ma kosztować około 3700 dolarów.

Imation Pivot Flash Drive


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 10:37
Komentarzy (0)
Imation oferuje przenośny dysk, korzystający z pamięci flash, który nosi nazwę Pivot Flash Drive. Model ten nastawiony jest na bezpieczeństwo przenoszonych danych - zewnętrzna cześć obudowy wykonana jest z gumy, dzięki czemu całość jest wodoodporna. Oprócz tego producent zapewnia, że uchwyt do mocowania Pivot Flash Drive jest wyjątkowo mocny i nie grozi mu urwanie. Jakby tego było mało, Imation dodaje oprogramowanie, które pozwala zabezpieczyć dane przy pomocy 128-bitowego szyfrowania AES. Imation Pivot Flash Drive dostępny jest w pięciu wersjach, różniących się pojemnością - te wersje to 256 MB, 512 MB, 1 GB, 2 GB i 4 GB. Sugerowane przez producenta ceny wynoszą od 33 dolarów za wersję 256 MB do 240 dolarów w przypadku modelu 4 GB.

Blu-ray i HD DVD bez HDCP?


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 10:29
(2)Komentarzy (2)
Niemiecki dziennik Spiegel Online podał ciekawe informacje, dotyczące technologii Blu-ray i HD DVD. Jak wiadomo filmy zapisane w obydwu formatach korzystają z technologii HDCP - oznacza to, że zakodowany sygnał przesyłany jest z odtwarzacza do odbiornika, który dopiero rozkodowywuje przekaz. Jednocześnie urządzenia niezgodne z tym formatem mają wyświetlać obraz w gorszej jakości - na przykład w trybie 540p (rozdzielczość 960x540). Wszystko wskazuje jednak na to, że przynajmniej w najbliższych latach nie będzie to miało miejsca - studia filmowe zgodziły się, aby obniżanie jakości nie miało miejsca przynajmniej do roku 2010, a może i 2012. Jest to bardzo dobra wiadomość dla użytkowników komputerów i starszych telewizorów. Jak na razie doniesienia te nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Nowe pamięci Corsair DDR2 z EPP


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 09:07
(1)Komentarzy (1)
Firma Corsair Memory wprowadza na rynek nowe zestawy pamięci DDR2 - dostępne są moduły DDR2-1066 i DDR2-800, sprzedawane w parach o łącznej pojemności 2 GB. Pamięci te korzystają z rozwiązania o nazwie EPP (Enhanced Performance Profiles), które zostało opracowane wspólnie przez firmy nVidia i Corsair - EPP zapisuje dodatkowe informacje w pamięci SPD, dzięki czemu płyta główna może automatycznie ustawić znacznie większą ilość parametrów niż dotychczas. Moduły pamięci DDR2 1066 noszą oznaczenie TWIN2X2048-8500C5 i pracują przy ustawieniach CL5-5-5-15 i napięciu 2,2V. Z kolei pamięci o oznaczeniu TWIN2X2048-6400C4 pracują w trybie DDR2 800 przy ustawieniach CL4-4-4-12 i tym samym napięciu. » czytaj dalej

Cztery nowe płyty główne MSI


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 07:48
Komentarzy (0)
MSI wprowadza do sprzedaży cztery płyty główne, przeznaczone dla procesorów AMD w wersji Socket AM2. Pierwsza z nich to K9N Diamond, bazująca na chipsecie nVidia nForce 590 SLI MCP - posiada ona kartę dźwiękową Creative Audigy SE! 7.1 i specjalny, pasywny system chłodzenia oraz obsługę technologii SLI. Druga płyta to K9N SLI Platinum, bazująca na układzie nVidia nForce 590 SLI MCP - także tutaj zastosowany został pasywny system chłodzenia, ale o prostszej konstrukcji, a ponadto można korzystać z technologii SLI. Trzecia płyta nosi nazwę K9N Ultra a wykorzystany chipset to nVidia nForce 570 MCP - posiada ona jeden slot PCI-Express x16 a zastosowany system chłodzenia jest ponownie pasywny. Ostatnia z przedstawionych płyt to K9A Platinum - w przeciwieństwie do poprzednich nie bazuje ona na chipsecie nVidii. Wykorzystany układ to ATI Radeon Xpress3200 Crossfire, oferujący wsparcie dla technologii Crossfire. Do dyspozycji są dwa sloty PCI-Express x16 i ponownie pasywny system chłodzenia. Firma MSI jak na razie nie podała cen nowych płyt. » czytaj dalej

Płyta Albatron'a dla Socket AM2


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 07:10
Komentarzy (0)
Firma Albatron przedstawiła nową płytę główną, przeznaczoną dla procesorów AMD - jej nazwa to KM51PV-AM2. Model ten jest bardzo zbliżony do płyty KM51PV, ale wprowadza obsługę procesorów AMD w nowej wersji Socket AM2, a wykorzystany chipset to nVidia GeForce 6150 ze zintegrowanym układem graficznym. Płyta oferuje jeden slot PCI-Express x16 dla zewnętrznej karty graficznej, dwa PCI, cztery porty Serial-ATA II z funkcją RAID i cztery gniazda dla pamięci DDR2 do 800 włącznie. Zintegrowana karta graficzna została wyposażona w wyjścia D-Sub, DVI a także telewizyjne. Dokładna cena płyty nie została określona.

 
Poniedziałek 22 maja 2006

Kolejny już GeForce 7300 GT


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 15:51
Komentarzy (0)
W ostatnich dniach niemal każdy producent przedstawia swoje karty graficzne, korzystające z układu nVidia GeForce 7300 GT. Do tego grona należy także firma MSI, oferująca kartę z tym układem, noszącą oznaczenie NX7300GT-TD256EH. Producent wykorzystał pasywny system chłodzenia, składający się z jednego, dużego radiatora. Układ graficzny pracuje z prędkością 350 MHz i zawiera 8 potoków, a 256 MB pamięci DDR2, korzystających ze 128-bitowej szyny, taktowanych jest zegarem 333 MHz DDR. Dodatkowo karta korzysta z technologii o nazwie Dynamic Over-clocking Technology, który może automatycznie podnieść taktowanie nawet o 10%. Karta kosztuje w Europie niespełna 90 Euro.

Gigabyte przedstawia GF 7300 GT


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 15:17
(1)Komentarzy (1)
Gigabyte wprowadza do sprzedaży kartę graficzną przeznaczoną dla magistrali PCI-Express, bazującą na układzie nVidia GeForce 7300 GT. Nosi ona oznaczenie GV-NX73T256P-RH i korzysta z pasywnego systemu chłodzenia o nazwie Silent-Pipe - składa się on z dwóch radiatorów, połączonych ciepłowodem. Układ graficzny zastosowany w tej karcie posiada 8 potoków i oferuje pełne wsparcie standardu Shader Model 3.0, a sama karta wyposażona jest w 256 MB pamięci GDDR2, korzystających ze 128-bitowej szyny. Producent chwali się także technologią Turbo Force, która podkręca kartę nawet o 15%, zwiększając tym samym jej wydajność. Do karty dołączona jest także gra Serious Sam 2 - przynajmniej w przypadku rynków zachodnich. Dokładna cena tego modelu nie została podana.

XFX GF 6800 XT w wersji AGP


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 10:47
Komentarzy (0)
Firma XFX od pewnego czasu ma w swojej ofercie kartę z układem nVidia GeForce 6800 XT, ale przeznaczoną dla magistrali PCI-Express – opisywaliśmy ją już wcześniej. Producent ten nie zapomina jednak o użytkownikach starszych komputerów i wprowadza kartę z tym samym układem, ale przeznaczoną dla magistrali AGP. Model ten nosi nazwę GeForce 6800XTreme 256MB DUAL DVI AGP i należy do serii Black Edition. Karta wyposażona jest w 256 MB pamięci GDDR3 i dwa wyjścia DVI oraz wyjście telewizyjne. Producent jak dotąd nie podał taktowania rdzenia ani pamięci - znana jest natomiast sugerowana cena tej karty, wynosząca 189 Euro.

Mała drukarka laserowa ze skanerem


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 10:36
Komentarzy (0)
Samsung niedawno wprowadził do sprzedaży nowe urządzenie, łączące w sobie funkcje laserowej drukarki, kolorowego skanera i kopiarki. Samsung SCX-4200 - tak nazywa się to urządzenie - jest o 15% mniejszy od swojego poprzednika i o tyle samo lżejszy od swoich konkurentów - jego waga wynosi 9,3 kg a wymiary to 409 mm na 362 mm na 232 mm. Prędkość druku i kopiowania ma wynosić do 19 stron na minutę przy rozdzielczości 600 DPI - maksymalna, interpolowana rozdzielczość skanera została określona na 2400 DPI a paleta kolorów to 24 bity. Dostępne interfejsy obejmują port USB 2.0 oraz RJ-45 dla sieci FastEthernet. Cena tego wielofunkcyjnego urządzenia wynosi w Polsce około 900 zł.

Płyta Gigabyte dla Socket AM2


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 07:08
(2)Komentarzy (2)
Serwis OCWorkbench przedstawił najnowszą płytę główną firmy Gigabyte, przeznaczoną dla procesorów AMD w wersji Socket AM2. Model ten nosi oznaczenie GA-M59SLI-S5 i bazuje na chipsecie nVidia nForce 590 SLI. Gigabyte zastosował w tym modelu pasywny system chłodzenia, noszący nazwę Silent-Pipe. Płyta oferuje aż trzy sloty PCI-Express x16, z których dwa mogą pracować w trybie SLI z pełną prędkością. Gigabyte nie wyjaśnia istnienia trzeciego slotu - prawdopodobnie można używać albo tylko jego, albo dwa pozostałe sloty. Oprócz tego GA-M59SLI-S5 obsługuje pamięci DDR2 do 800 włącznie, posiada dwie karty sieciowe GigabitEthernet, port FireWire, 8-kanałowy układ HD Audio oraz osiem portów Serial-ATA II, z których dwa można wykorzystać jako eSATA. Cena tej płyty nie została jak na razie podana.

Karta GeCube X1600XT AGP 512 MB


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 07:06
Komentarzy (0)
GeCube wprowadza na rynek kolejną kartę graficzną z układami ATI z serii X1000, przeznaczoną dla magistrali AGP 8x. Do tej pory producent ten oferował dla magistrali AGP kartę korzystającą z układu X1600 Pro - nowy model bazuje na układzie ATI Radeon X1600XT, znanym także jako RV530, i korzysta z 512 MB pamięci GDDR3 o czasie dostępu 1,4 ns. Karta korzysta także z technologii ATI AVIVO i pozwala skorzystać z programu ATI Avivo Video Converter. Firma GeCube jak na razie nie przedstawiła zdjęcia tej karty ani nie podała dokładnego taktowania rdzenia i pamięci - wiadomo natomiast, że jej sugerowana cena wynosi 299 dolarów.

Lekki notebook Lenovo


Autor: Adam | źródło: Engadget | 07:04
(10)Komentarzy (10)
Lenovo wprowadza do sprzedaży nowy komputer przenośny o nazwie V100. W modelu tym wykorzystywane są procesory od Intel Core Solo o prędkości 1,66 GHz do Core Duo o prędkości 2,0 GHz. Zastosowany ekran ma przekątną 12,1 cala i pracuje w rozdzielczości 1280 na 800. Oprócz tego do dyspozycji jest napęd Combo lub nagrywarka płyt DVD, dyski twarde o prędkości 5400 RPM i pojemności od 40 do 100 GB a także obsługa sieci FastEthernet, WLAN 802.11a/b/g i Bluetooth. Za dopłatą producent oferuje także kamerkę o rozdzielczości 1,3 Mpix, czytnik kart pamięci i czytnik linii papilarnych. Tak wyposażony komputer waży około 1,8 kg a jego grubość to niespełna 3 cm. W podstawowej wersji Lenovo V100 w Stanach Zjednoczonych ma kosztować 1100 dolarów.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL