Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 3 sierpnia 2007  
    

Verbatim i płyty Mini BD


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 15:04
Komentarzy (0)
Firma Verbatim, należąca do japońskiego koncernu Mitsubishi Kagaku Media, przedstawiła zapisywalne płyt Mini Blu-ray o wielkości 8 cm. W ofercie dostępne będą zarówno płyt BD-R, jak i BD-RE o wielkości 8 cm, przeznaczone przede wszystkim dla kamkoderów obsługujących tego typu nośniki. Pomimo niewielkich rozmiarów taki 8 cm nośnik pozwala na pomieszczenie 7,5 GB danych, co odpowiada 1 godzinie materiału wideo w rozdzielczości HD 1920 na 1080i. Płyty te początkowo będą dostępne w Japonii, gdzie firma Hitachi zamierza oferować swój kamkoder korzystający z tych płyt. Na kolejne rynki trafią wraz z premierami korzystających z nich urządzeń.

Odtwarzacz Venzero Slickr


Autor: Adam | źródło: The Register | 14:58
Komentarzy (0)
W ofercie firmy Venzero dostępny jest przenośny odtwarzacz o nazwie Slickr. Model ten wyposażony został w 2 GB pamięci NAND flash z możliwością jej powiększenia o kolejne 2 GB dzięki slotowi dla kart pamięci SD. Zastosowany ekran ma przekątną 2,83 cala, rozdzielczość 320 na 240 i paletę 1,6 miliona kolorów. Odtwarzane formaty obejmują pliki MP3, WMA, WAV, AVI, JPEG oraz TXT, a ponadto można skorzystać z wbudowanego radia FM i mikrofonu. Wymiary tego odtwarzacza wynoszą 8,5 cm na 5,5 cm na 0,98 cm przy wadze 57g, a jego cena w Stanach Zjednoczonych to 129 dolarów.

Notebook HP Compaq 2210b/CT


Autor: Adam | źródło: Engadget | 12:46
Komentarzy (0)
Firma HP przedstawiła nowy komputer przenośny, przeznaczony przede wszystkim dla firm - nosi on nazwę HP Compaq 2210b/CT. Model ten jak na razie ma być dostępny w Japonii, gdzie ma kosztować w przeliczeniu niespełna 800 dolarów. Bazuje on na 12,1-calowym ekranie o rozdzielczości 1280 na 800, procesorze Intel Celeron M o prędkości 1,86 GHz, 512 MB pamięci RAM i 80 GB dysku twardym. Do dyspozycji jest także, dostępny za dopłatą, napęd optyczny, slot dla kart pamięci SD, trzy porty USB 2.0 oraz system operacyjny Vista Home Basic. Tak wyposażony komputer waży około 1,7 kg, a jego sprzedaż rozpocznie się w przyszłym miesiącu.

Trzy systemy Komputronik dla graczy


Autor: Adam | źródło: email | 12:24
(11)Komentarzy (11)
W ofercie firmy Komputronik pojawiły się właśnie trzy nowe komputery biurkowe, stworzone z myślą o graczach komputerowych - seria ta nosi wspólną nazwę Komputronik Infinity Cybersport Signature. W doborze podzespołów i konfiguracji tych systemów pomagali gracze z polskiej ligi Heyah Logitech Cybersport. Seria Infinity Cybersport Signature zawiera trzy modele o nazwach Komputronik Infinity Cybersport Bronze Signature, Komputronik Infinity Cybersport Silver Signature oraz Komputronik Infinity Cybersport Gold Signature» czytaj dalej

GTA IV nie w tym roku?


Autor: Adam | źródło: FiringSquad | 12:18
Komentarzy (0)
Według informacji przedstawionych przez Take-Two kolejna gra z serii Grand Theft Auto - chodzi o Grand Theft Auto IV - nie pojawi się w tym roku. Do tej pory premiera tego tytułu spodziewana była w październiku - obecnie mówi się o premierze na początku 2008 roku, prawdopodobnie pomiędzy lutym a kwietniem. Jako powód opóźnienia premiery podawana jest równoczesna praca firmy Rockstar nad dwoma tytułami - Manhunt 2 oraz wspomnianym wcześniej GTA IV. Obydwie gry wymagają więcej czasu na ich dopracowanie, niż pierwotnie zakładano - takie jest oficjalne wytłumaczenie.

Premiera Crysis w listopadzie


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 00:04
(15)Komentarzy (15)
Spodziewana od dłuższego czasu gra Crysis ma mieć swoją premierę w listopadzie tego roku - dokładna data to 16 listopada. Do tej pory nie było do końca pewna, czy gra ukaże się w tym roku, czy jej premiera zostanie przesunięta na początek przyszłego roku. Crysis to jedna z pierwszych gier tworzonych z myślą o wykorzystaniu DirectX 10 - w związku z tym producenci kart graficznych liczą na większe zainteresowanie najnowszą generacją ich produktów po pojawieniu się gier tego typu. Oprócz tego gra ta wprowadzi tryb o nazwie Power Struggle, pozwalający na wspólną grę za pośrednictwem sieci nawet 32 graczom jednocześnie.

Microsoft Works za darmo?


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 00:02
(3)Komentarzy (3)
W dniu wczorajszym Microsoft poinformował o planach dotyczących oferowania za darmo pakietu Microsoft Works, będącego znacznie uproszczonym i tańszym odpowiednikiem pakietu Office. Microsoft Works, kosztujący obecnie niespełna 40 dolarów, w darmowej wersji ma być opłacany z wyświetlania reklam, przechowywanych na dysku i uaktualnianych przy połączeniu z siecią Internet. Darmowy pakiet Microsoft Works SE 9 przeznaczony będzie przede wszystkim dla producentów komputerów, ale jak na razie nie wiadomo na jakie rynki trafi najpierw, ani którzy z producentów będą go oferować. Premiera tego pakietu w nowym wydaniu spodziewana jest za kilka miesięcy,

 
Czwartek 2 sierpnia 2007

Aparat cyfrowy BenQ DC E1000


Autor: Adam | źródło: Engadget | 14:40
Komentarzy (0)
Do grona aparatów cyfrowych firmy BenQ dołączył nowy model o nazwie DC E1000. Został on wyposażony w sensor CCD o rozdzielczości 10 Mpix oraz obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik 35,1-105,3 mm dla aparatu 35 mm). Obudowa tego aparatu została wykonana z metalu, a zastosowany ekran LCD ma przekątną 3 cali. Zakres czułości wynosi od ISO 50 do ISO 1600, a maksymalna rozdzielczość filmów to 848 na 480 pikseli. BenQ DC E1000 posiada także 6 MB wbudowanej pamięci oraz slot dla kart pamięci SDHC. Aparat ten ma trafić do sprzedaży w Azji jeszcze w tym miesiącu, ale jego cena nie jest jak na razie znana.

TabletPC w mocnej obudowie


Autor: Adam | źródło: The Register | 14:27
Komentarzy (0)
Firma Getac przedstawiła nowy komputer przenośny o nazwie V100, należący do kategorii TabletPC. Jego obudowa wykonana jest z magnezu i odporna na uderzenia oraz upadki, a dysk twardy zamocowany jest w sposób minimalizujący skutki upadki czy wibracji. Producent zadbał także o zabezpieczenie tego komputera przed kurzem i wodą, a dzięki dostępnemu za dopłatę ogrzewaniu dla dysku twardego może on pracować nawet w temperaturze -20 stopni Celsjusza. V100 wyposażony został w 10,4-calowy, obrotowy ekran, oraz procesor z serii Intel Core Duo ULV o prędkości 1,2 GHz. Konfigurację uzupełniają 2 GB pamięci RAM, 80 GB dysk twardy oraz obsługa sieci WLAN 802.11a/b/g i Bluetooth 1.2. » czytaj dalej

"Zielona" seria zasilaczy Corsair


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:15
(3)Komentarzy (3)
Ofertę firmy Corsair uzupełniła właśnie nowa seria zasilaczy komputerowych, noszącą nazwę VX. Obecnie należą do niej dwa modele: VX450W o mocy 450W oraz VX550W o mocy 550W. Obydwa zasilacze oferują sprawność przekraczającą 80% i zgodność z wytycznymi programu Energy Star 2007. Ponadto obydwa modele wyposażone są w pojedyncze linie zasilające +12V, a chłodzenie zapewniają pojedyncze, 120 mm wentylatory. Ceny tych zasilaczy wynoszą niespełna 86 dolarów za model VX450W oraz niespełna 100 dolarów za VX550W.

Tuner TV dla Sony PS3


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:10
(1)Komentarzy (1)
Pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku Sony Computer Entertainment Inc. zamierza wprowadzić do sprzedaży cyfrowy tuner telewizji HD, przeznaczony dla konsoli Playstation 3 - informacje takie podał w wywiadzie Warwick Light, pełniący funkcję kierownika do spraw marketingu w nowozelandzkim oddziale Sony Computer Entertainment. Dodatek ten ma zamienić PS3 w stacjonarną nagrywarkę programu telewizyjnego w formacie HD, korzystającą z wbudowanego w konsolę dysku twardego. Jak na razie cena tego tunera ani żadne szczegóły techniczne nie zostały podane.

Cooler Master i nowa gwarancja


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 07:40
Komentarzy (0)
Firma Cooler Master poinformowała o wydłużeniu gwarancji na dwie spośród oferowanych przez siebie serii zasilaczy - od teraz zasilacze z tych serii mają być objęte gwarancją na okres pięciu lat. Zasilacze z dłuższą gwarancją należą do linii Real Power oraz Real Power M - są one dostępne w wersjach o mocy od 450W do 1000W i charakteryzują się sprawnością na poziomie co najmniej 80%. Więcej informacji o tych zasilaczach można znaleźć na stronie producenta pod tym adresem.

Asus 2900 XT chłodzony wodą


Autor: Adam | źródło: x-bit labs/TweakTown | 07:25
Komentarzy (0)
Asus poinformował o opracowaniu nowej karty graficznej, bazującej na układzie ATI Radeon HD 2900 XT - model ten nosi nazwę EAH2900XT AquaTank i, zgodnie z nazwą, korzysta z systemu chłodzenia wodą. W rozwiązaniu tym blok wodny umieszczony na karcie zintegrowany jest z pompką, a zbiornik z wodą umieszczony jest nad chłodnicą. W obiegu umieszczony jest także czujnik przepływu wody, a całość ma działać bezawaryjnie przez 44 000 godzin. Producent obiecuje niższą temperaturę GPU o 10 stopni względem referencyjnego coolera ATI, ale pomimo tego taktowanie nie zostało podniesione i wynosi 742 MHz dla GPU oraz 825 MHz DDR dla 512 MB pamięci GDDR3. Cena tej karty nie została podana.

Odtwarzacz Transcend T.sonic 840


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 07:08
Komentarzy (0)
Firma Transcend przedstawiła kolejny przenośny odtwarzacz, noszący nazwę T.sonic 840. Jest on dostępny w dwóch wersjach: w kolorze białym z 2 GB pamięci oraz w kolorze czarnym z 4 GB pamięci. W obydwu wydaniach do dyspozycji jest 1,8-calowy ekran LCD o rozdzielczości 176 na 220 punktów oraz możliwość odtwarzania formatów MTV, JPG, BMP, MP3, WMA, WMA-DRM10 oraz WAV, a także funkcja czytania e-book'ów. Producent nie zapomniał także o radiu FM z możliwością nagrywania audycji, funkcji cyfrowego dyktafonu, możliwości wyświetlania tekstów do słuchanych piosenek oraz o regulacji barwy dźwięku. Odtwarzacz ten mierzy 82 mm na 40,5 mm na 12,5 mm i waży 70 g, a czas pracy ma sięgać 30 godzin. Ceny tego odtwarzacza nie zostały podane.

 
Środa 1 sierpnia 2007

Pojemność czy prędkość? - test pamięci DDR2


Autor: Lancer | 09:00
(34)Komentarzy (34)
Dzisiejszy artykuł poświęcimy przedstawicielom dwóch różnych trendów rozwoju pamięci RAM. Przybliżymy jeden z pierwszych na naszym rynku kompletów 2x2GB firmy OCZ, a także trzy komplety pamięci pracujących standardowo z zegarami 1066MHz i 1150MHz marek OCZ i Patriot. Ponieważ nie każdy potrzebuje takich monstrów, mniej wymagającym zapoznają się z kompletem Patriota budżetowego przedziału 300zł. Zapraszam do artykułu. » czytaj dalej

"Nowy" Athlon 64 X2 6000+


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:54
Komentarzy (0)
Pomimo wprowadzenia do sprzedaży dwurdzeniowych procesorów z serii Athlon 64 X2 produkowanych w technologii 65 nm - bazują one na rdzeniu Brisbane - w ofercie nadal pozostają modele produkowane w technologii 90 nm, bazujące na rdzeniu Windsor. Jednym z takich procesorów w ofercie AMD jest model Athlon 64 X2 6000+, pracujący z prędkością 3 GHz - wszystko wskazuje na to, że pozostanie on w ofercie do połowy 2008 roku i nadal będzie produkowany w technologii 90 nm. Jednocześnie w przyszłym kwartale można się spodziewać nowej wersji tego procesora, ze zmniejszonym poborem mocy - obecnie sprzedawane procesory mają TDP na poziomie 125W, a nowy model ma się mieścić w 89W.

Myszka Logitech G9 dla graczy


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 08:50
(5)Komentarzy (5)
Logitech przedstawił nową przewodową myszkę dla graczy, noszącą nazwę G9 Customizable Laser Mouse. Model ten korzysta z laserowego sensora z możliwością zmiany czułości "w locie" pomiędzy wartościami z zakresu od 200 DPI do 3200 DPI oraz kółka z serii Revolution, noszącego nazwę MicroGear Precision Scroll Wheel. Ponadto myszka ta korzysta z wymiennych elementów obudowy, zmieniających jej kształt i fakturę powierzchnię: obecnie dostępne są dwa warianty o nazwach Wide-Load oraz Precision. Producent nie zapomniał także o możliwości regulacji wagi i rozłożenia środka ciężkości oraz możliwości zapisania w myszce kilku własnych profili. Gryzoń ten ma trafić do sprzedaży we wrześniu w sugerowanej cenie niespełna 100 dolarów.

Najmniejszy kamkoder HD?


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:44
(1)Komentarzy (1)
Panasonic przedstawił nowy kamkoder o nazwie HDC-SD7, który według podanych informacji jest najmniejszym kamkoderem Full HD na świecie - model ten mierzy zaledwie 52 mm na 87 mm na 110 mm i waży około 340g. Panasonic HDC-SD7 korzysta z technologii 3CCD i zapisuje materiał wideo w formacie HD 1920 na 1080 na kartach pamięci w standardzie SDHC. Ponadto oferuje on obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym. Jak na razie Panasonic zamierza wprowadzić to urządzenie do sprzedaży tylko w Japonii - do sklepów HDC-SD7 ma trafić we wrześniu w sugerowanej cenie około 1200 dolarów.

Dwie nowe obudowy Silverstone


Autor: Adam | źródło: VRZone | 08:40
(3)Komentarzy (3)
Firma Silverstone przedstawiła nową serię obudów komputerowych, noszącą nazwę Kublai - należą do niej dwa modele o oznaczeniach KL01 oraz KL02. Obydwie obudowy dostępne są także w wersjach z szybą, umieszczoną w bocznej ściance. Przednie panele i szkielety tych obudów wykonane zostały z aluminium, a dostępne zatoki to pięć zewnętrznych 5,25 cala i jedna 3,5 cala oraz cztery wewnętrzne 3,5 cala z tłumieniem drgań. Za wentylację odpowiadają 120 mm wentylatory z przodu i z tyłu, a w wersji bez szyby można także umieścić dwa 120 mm w bocznej ściance. Na przednim panelu wyprowadzone są także dwa porty USB, jeden FireWire oraz wejścia i wyjścia audio. Ceny tych obudów nie zostały podane. » czytaj dalej

Zestaw Genius SW-V2.1 1255


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 07:06
Komentarzy (0)
Oferta zestawów głośnikowych firmy Genius została powiększona o nowy model, noszący nazwę SW-V2.1 1255. Jest to zestaw głośników w konfiguracji 2.1, składający się z subwoofera z 13 cm przetwornikiem oraz dwóch satelitek z trzema szerokopasmowymi przetwornikami w każdej z nich. Całość dysponuje łączną mocą 40W, a sterowanie zapewnia przewodowy pilot, pozwalający na regulację wysokich oraz niskich tonów. Zestaw Genius SW-V2.1 1255 oferuje także wyjście słuchawkowe oraz jedno dodatkowe wejście liniowe, pozwalające na podłączenie na przykład przenośnych odtwarzaczy. Producent jak na razie nie sprecyzował ceny tego zestawu.

Xbox 360 będzie tańszy?


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 07:04
Komentarzy (0)
Już od dłuższego czasu krążą w sieci pogłoski mówiące o spodziewanych obniżkach cen konsoli Xbox 360 firmy Microsoft - obecnie wydaje się to coraz bardziej prawdopodobne. Już trzy duże sieci sklepów w Stanach Zjednoczonych informują o nowych cenach w swoich gazetkach reklamowych - są to Wal-Mart, Toys "R" Us oraz Circuit City. Najtańsza wersja konsoli - Core - po obniżce o 20 dolarów ma kosztować 279 dolarów. Model Premium ma mieć cenę niższą o 50 dolarów - czyli kosztować 349 dolarów - a wersja Elite została wyceniona na 449 dolarów, co daje obniżkę ceny o 30 dolarów. Wejście w życie nowych cen spodziewane jest 12 sierpnia. » czytaj dalej

Cztery rdzenie w notebooku


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 07:02
(6)Komentarzy (6)
Firma Eurocom oferuje komputer przenośny o nazwie D900C PHANTOM-X Mobile Workstation, który może być wyposażony także w czterordzeniowe procesory. System ten bazuje na układach Intel Core 2 Duo lub Core 2 Quad Q6600 i Q6700, w tym także procesorach z FSB o prędkości 1333 MHz. Do wyboru są także układy graficzne nVidia GeForce Go 7950 GTX, GeForce Go 8700 GT lub Quadro FX1600M, dostępne również w konfiguracjach SLI. W podstawowej wersji znajdziemy także 17-calowy ekran o rozdzielczości 1920 na 1200, 100 GB dysk twardy (maksymalnie można wykorzystać trzy dyski o łącznej pojemności 750 GB), 2 GB pamięci RAM, nagrywarkę płyt DVD, obsługę sieci WLAN 802.11n lub g i Bluetooth 2.0+EDR oraz tuner telewizyjny. » czytaj dalej

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL