Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 24 sierpnia 2007  
    

Miniaturowy odbiornik BT


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 14:53
(6)Komentarzy (6)
Do sprzedaży w Japonii trafił właśnie miniaturowy odbiornik Bluetooth, którego producentem jest firma Princeton. Produkt ten ze względu na swoje niewielkie wymiary przeznaczony jest przede wszystkim dla komputerów przenośnych - po wpięciu w port USB wystaje on tak nieznacznie, że cały komputer można bez problemu schować do torby bez obawy o uszkodzenia odbiornika. Produkt ten nosi oznaczenie PTM-UBT3S i obsługuje technologię Bluetooth 2.0+EDR, a jego wymiary wynoszą 14 mm na 19 mm na 4,5 mm przy wadze 5,5 g. Odbiornik ten kosztuje w Japonii w przeliczeniu około 22 dolary.

Odtwarzacz TrekStor i.Beat blaxx


Autor: Adam | źródło: Engadget | 14:47
(2)Komentarzy (2)
Podczas tegorocznej wystawy IFA w Berlinie firma TrekStor przedstawiła przenośny odtwarzacz o nazwie i.Beat blaxx. Jest on dostępny w wersjach z 2 GB lub 4 GB pamięci NAND flash oraz 1,3-calowym ekranem o rozdzielczości 160 na 128 punktów. Urządzenie to potrafi odtwarzać formaty MP3, WMA, OGG, WAV i SMV oraz wyświetlać zdjęcia w formacie JPEG lub BMP. Do dyspozycji jest także radio FM, możliwość nagrywania audycji radiowych, nagrywania w formacie MP3 z wejścia liniowego oraz praca jako cyfrowy dyktafon. Zastosowany akumulator Li-Poly ładowany jest za pośrednictwem portu USB i wystarcza na 15 godzin słuchania muzyki. » czytaj dalej

Seagate zaoferuje dyski SSD


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 10:04
Komentarzy (0)
Seagate poinformował wczoraj o zamiarze uzupełnienia swojej oferty o dyski SSD - modele takie mają zostać wprowadzone do sprzedaży w przyszłym roku. Planowane na przyszły rok dyski SSD korzystają wyłącznie z pamięci NAND flash, oferując znacznie niższy pobór mocy i znacząco krótszy czas dostępu względem tradycyjnych dysków twardych. Początkowo dyski SSD będą przeznaczone przede wszystkim dla komputerów przenośnych oraz komputerów biurkowych, a ich pojemności mają sięgać 160 GB. Ponadto już obecnie Seagate ma w swojej ofercie serię hybrydowych dysków twardych o nazwie Momentus 5400 PSD, które korzystają z dodatkowej pamięci NAND flash do przechowywania najczęściej wykorzystywanych danych.

Kingmax przedstawia DDR3 1333


Autor: Adam | źródło: VRZone | 08:35
Komentarzy (0)
Firma Kingmax postanowiła uzupełnić swoją ofertę o pamięci DDR3, jako pierwsze wprowadzając moduły DDR3 1333 i pomijając wersje DDR3 1066 i DDR3 800. Pamięci te dostępną są w postaci 1 GB i 2 GB modułów, bazujących na kościach Elpida w obudowach CSP FBGA. Moduły te pracują w trybie DDR3 1333 przy ustawieniach CL7-5-5-5-15 i napięciu zasilającym na poziomie 1,5V. Ponadto pamięci te objęte są dożywotnią gwarancją. Moduły te powinni wkrótce trafić do sprzedaży, ale ich ceny jak na razie nie zostały określone. » czytaj dalej

HIS HD 2600XT iSilenceIII


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 08:06
Komentarzy (0)
W ofercie firmy HIS pojawiła się nowa karta graficzna, nosząca nazwę HD 2600XT iSilenceIII 256MB. Model ten bazuje na układzie ATI Radeon HD 2600XT i pasywnym systemie chłodzenia o nazwie iSilenceIII - w istocie cooler ten nosi oznaczenie VNF102, a jego producentem jest Zalman. Dwa radiatory połączone są dwoma ciepłowodami, a specjalna konstrukcja radiatora ma pomagać w odprowadzaniu ciepła. Układ graficzny może pracować z prędkością do 600 MHz, a 256 MB pamięci GDDR3 ze 128-bitową szyną taktowanych jest zegarem 700 MHz DDR. Do dyspozycji są także dwa wyjścia DVI-I z HDCP oraz wyjście telewizyjne. Cena tej karty nie została podana.

Razer Lachesis i 4000 DPI


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:04
(6)Komentarzy (6)
Firma Razer przedstawiła nową myszkę dla graczy, noszącą nazwę Lachesis. Ten przewodowy gryzoń korzysta z laserowego sensora o maksymalnej rozdzielczości 4000 DPI, którą można zmieniać podczas gry. Producent podaje także 1000 Hz częstotliwość komunikacji z portem USB, maksymalną prędkość przesuwu na poziomie od 60 do 100 cali na sekundę i maksymalne przyspieszenie 25 G. Do dyspozycji są także 32 KB wbudowanej pamięci do zapisywania profili, dziewięć niezależnie programowalnych klawiszy oraz teflonowe ślizgacze Ultraslick. Myszka ta ma trafić do sprzedaży w październiku, w sugerowanej cenie niespełna 80 dolarów. Więcej informacji o tym gryzoniu można znaleźć pod tym adresem.

Coraz tańsze telewizory LCD


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 08:02
Komentarzy (0)
Według najnowszych doniesień pomimo znacznych obniżek cen telewizorów LCD w tym roku ich ceny będą się nadal obniżać - ceny telewizorów LCD w 2006 roku spadły średnio o 30%. Pod koniec tego roku cena 42-calowego telewizora LCD mniej znanego producenta ma się zbliżyć do poziomu 700 dolarów, w porównaniu do około 1000 dolarów obecnie. Ponadto można się spodziewać dalszego spadku cen modeli 32-calowych, których ceny pod koniec roku - ponownie od mniej znanych producentów - mają spaść do poziomu 300 - 400 dolarów. W drugiej połowie roku, dzięki obniżkom cen, ma się także zwiększyć sprzedaż 37-calowych modeli.

 
Czwartek 23 sierpnia 2007

"Cukrowe" ogniwa Sony


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 15:56
(9)Komentarzy (9)
Koncern Sony poinformował o opracowaniu biologicznej baterii, która generują prąd elektryczny z cukru dzięki wykorzystaniu enzymów i procesów zachodzących w organizmach żywych. Z jednej takiej baterii-ogniwa można uzyskać moc 50 mW, a przy połączeniu czterech takich baterii możliwe jest zasilenie przenośnego odtwarzacza z pamięcią NAND flash. Wymiary pojedynczej baterii wynoszą 39 mm na 39 mm na 39 mm przy objętości 40 cm sześciennych. Koncern Sony zamierza nadal prowadzić badania nad tego typu bateriami, ale na razie nie wiadomo czy rozwiązanie to trafi kiedykolwiek do sprzedaży.

Ageia PhysX w notebooku


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 15:47
(8)Komentarzy (8)
Ageia poinformowała o opracowaniu modułu z układem PhysX, który przeznaczony jest dla komputerów przenośnych. Oprócz zmniejszenia wymiarów samego modułu względem karty dla komputerów biurkowych Ageia zdołała także zmniejszyć pobór mocy, który podczas typowej rozgrywki ma nie przekraczać 10W i znacznie mniej w trybie stand-by. Jak na razie żadne szczegóły techniczne tego rozwiązania nie zostały podane - wiadomo natomiast, że pierwszy notebookiem z układem firmy Ageia ma być PhysX Gaming PC Sys. 6539 firmy Medion. Jak na razie cena tego komputera ani termin jego wprowadzenia do sprzedaży nie są znane.

Wii już prześcignęło Xbox 360


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 15:35
(9)Komentarzy (9)
Według najnowszych doniesień konsola Nintendo Wii właśnie wyprzedziła pod względem łącznej, światowej sprzedaży dotychczasowego lidera nowej generacji - Xbox 360. Według danych zebranych przez VGchartz.com do dnia dzisiejszego Nintendo Wii znalazło 10,57 miliona nabywców, a Xbox 360 10,51 miliona - i to pomimo rocznej różnicy w terminach premier tych konsol. W dużej mierze tak dobry rezultat jest wynikiem sporej popularności Wii w Japonii i słabego zainteresowania Xbox 360 na tamtejszym rynku - do tej pory w Japonii zostało sprzedanych 3,46 miliona Wii i tylko 0,43 miliona Xbox 360.

"Dymiąca" kierownica Microsoft


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 15:28
(6)Komentarzy (6)
Microsoft poinformował o możliwości wystąpienia usterki przy użytkowaniu bezprzewodowej kierownicy Xbox 360 Wireless Racing Wheel, zgodnie z nazwą przeznaczonej dla konsoli Xbox 360. Przy podłączeniu do kierownicy zasilacza jeden z elementów obudowy kierownicy bardzo się nagrzewa, a w ekstremalnym przypadku może się pojawić dym z przegrzanych elementów. Do tej pory nie został zgłoszony żaden przypadek pożaru, ale Microsoft postanowił naprawić wadliwe kierownice. Więcej informacji i formularz zgłoszenia usterki można znaleźć pod tym adresem.

Penrym w wersji dla SFF


Autor: Adam | źródło: VRZone | 15:04
Komentarzy (0)
W trzecim kwartale przyszłego roku Intel ma wprowadzić specjalną wersję swojej przyszłej platformy dla komputerów przenośnych o nazwie Montevina - wchodzące w jej skład układy będą miały znacznie mniejsze rozmiary fizyczne, pozwalające na tworzenie jeszcze mniejszych urządzeń. Platforma o kodowej nazwie Montevina SFF ma mieć całkowitą powierzchnię 1415 mm2 - dla porównania Montevina ma powierzchnię około 3342 mm2. W skład Montevina SFF mają wchodzić procesory Penryn SFF, chipset Cantiga GS oraz mostek południowy ICH9M w wersji SFF Enhanced.

Nowe cyfrowe lustrzanki Nikona


Autor: Adam | źródło: Engadget | 09:26
(16)Komentarzy (16)
Nikon przedstawił dwa nowe cyfrowe aparaty fotograficzne, należące do kategorii cyfrowych lustrzanek dSLR - są to modele Nikon D3 oraz Nikon D300. Pierwszy z wymienionych wyposażony został w sensor FF o wielkości 23,9 na 36 mm i rozdzielczości 12 Mpix, oferujący zakres czułości aż do ISO 6400. Ponadto w pełnej rozdzielczości możliwe jest wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością do 9 fps i do 11 fps w niższej rozdzielczości. Pozostałe możliwości to dwa sloty dla kart pamięci CF, wyjście HDMI, 51-punktowy system AF z 15 sensorami krzyżowymi oraz 3-calowy ekran z podglądem "na żywo". Aparat ten ma trafić do sprzedaży w listopadzie, w cenie niespełna 5 tysięcy dolarów za samo body. » czytaj dalej

Intel przedstawia Core 2 X7900


Autor: Adam | źródło: The Register | 09:03
Komentarzy (0)
Intel przedstawił oficjalnie nowy procesor, spodziewany już od dłuższego czasu, przeznaczony dla komputerów przenośnych - nosi on nazwę Core 2 Duo Extreme X7900. Ten dwurdzeniowy procesor pracuje z prędkością 2,8 GHz i korzysta z FSB o prędkości 800 MHz oraz 4 MB współdzielonej pamięci cache L2. Układ ten przeznaczony jest dla wydajnych komputerów przenośnych "z górnej półki", stworzonych z myślą o graczach lub wymagających aplikacjach do zastosowań profesjonalnych. Układ ten kosztuje obecnie 851 dolarów, a pierwsze notebooki korzystające z tego procesora trafią do sklepów w ciągu miesiąca.

 
Środa 22 sierpnia 2007

Głośniki 2.0 vs. 2.1 - GigaWorks T20 oraz Genius SW-HF2.1


Autor: NimnuL | 09:15
(27)Komentarzy (27)
Trudno sobie wyobrazić, aby komputer w dzisiejszych czasach był niemy. Dlatego też na biurku stawiamy przynajmniej parę głośników, a często wokół maszyny rozstawionych jest ich przynajmniej pięć sztuk. Jednak nie zawsze jest miejsce i potrzeba montażu czegoś więcej, niż zwykłe stereo. Dlatego też w niniejszej recenzji przedstawię Wam dwie, niewątpliwie ciekawe propozycje głośników. Będą nimi Creative GigaWorks T20 oraz Genius SW-HF2.1 1250. Być może ten opis pomoże Wam w wyborze czegoś dla siebie. Zapraszam. » czytaj dalej

Aparat Sony Cyber-shot DSC-H3


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:42
(2)Komentarzy (2)
Koncern Sony przedstawił nowy aparat cyfrowy, noszący nazwę Cyber-shot DSC-H3 - zastosowano w nim sensor CCD o wielkości 1/2,5 cala i rozdzielczości 8 Mpix. Do dyspozycji jest także obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar z 10-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik 38-380 mm) i system optycznej stabilizacji obrazu Super SteadyShot. Zakres czułości rozciąga się od ISO 100 do ISO 3200, a do dyspozycji jest także 2,5-calowy ekran i 31 MB wbudowanej pamięci. Oprócz tego aparat ten może korzystać z kart pamięci Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, Memory Stick Pro Duo (High Speed) oraz Memory Stick Pro-HG Duo. Jego wymiary wynoszą 106 mm na 68,5 mm na 47,5 mm przy wadze 380 g z bateriami. » czytaj dalej

ATI HD 2950Pro w planach


Autor: Adam | źródło: VRZone | 08:26
(4)Komentarzy (4)
Według najnowszych doniesień AMD pracuje nad kolejnym układem graficznym, który pojawi się w sprzedaży dopiero pod koniec tego roku lub na początku przyszłego - nosi on oznaczenie RV670 i trafi do kart graficznych o nazwie Radeon HD 2950Pro. Będzie on stanowić następcę dla modelu Radeon X1950Pro, oferując wydajność porównywalną z HD 2900XT przy znacznie mniejszym poborze mocy. Według dostępnych obecnie informacji układ ten ma być produkowany w technologii 55 nm, posiadać 320 jednostek Stream Processors i korzystać z 256-bitowej szyny pamięci. Ponadto karty z tym układem będą dostępne w dwóch wersjach o kodowych nazwach Gladiator oraz Revival. » czytaj dalej

Prototypowy telewizor Sharpa


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:24
(6)Komentarzy (6)
Japoński koncern Sharp przedstawił prototyp telewizora LCD przyszłości, który może trafić do sprzedaży już w 2010 roku - przy przekątnej 52 cali grubość samego ekranu wynosi zaledwie 20 mm, a obudowa w najgrubszym miejscu ma tylko 29 mm. Pozostałe parametry są równie ciekawe - kontrast na poziomie 100 000:1, odwzorowanie 150% kolorów gamutu NTSC i roczny pobór mocy na poziomie 140 kWh przy przekątnej 52 cali (przy dziennym oglądaniu telewizji przez 4,5 godziny). Sharp nie podał pozostałych parametrów tego telewizora.

Myszka Microsoft SideWinder


Autor: Adam | źródło: I4U | 08:22
(4)Komentarzy (4)
W niedługim czasie ofertę firmy Microsoft uzupełni nowa myszka dla graczy, nosząca nazwę Microsoft SideWinder Gaming Mouse. Według twórców oferuje ona aż 5 000 możliwych kombinacji ustawień: można między innymi regulować wagę ciężarków w zakresie od 5 do 30 g z krokiem co 5 g, wybrać jeden z trzech zestawów ślizgaczy i zmieniać czułość podczas gry pomiędzy 400 DPI, 800 DPI i 2000 DPI. Do dyspozycji jest także pięć programowalnych klawiszy, wyświetlacz LCD (pokazuje ikonki ustawień makro oraz ustawioną czułość), przycisk Quick Launch oraz software do programowania klawiszy i tworzenia makr. » czytaj dalej

Zestaw Logitech G51 Surround


Autor: Adam | źródło: FiringSquad | 08:18
(10)Komentarzy (10)
Firma Logitech przedstawiła nowy zestaw głośników w konfiguracji 5.1, noszący nazwę Logitech G51 Surround Sound Speaker System. W jego skład wchodzi pięć satelitek z dwoma 5 cm głośnikami o łącznej mocy 20W RMS oraz subwoofer o mocy 56W RMS z 13 cm głośnikiem. W komplecie otrzymujemy także przewodowego pilota, pozwalającego na regulację głośności zestawu i każdego z kanałów osobno, zmianę trybów matrix i oferującego wejście dla mikrofonu i wyjście słuchawkowe. Ponadto zestaw ten oferuje dwa tryby tworzenia dźwięku surround z sygnału stereofonicznego: Gaming matrix przeznaczony dla gier i Music matrix dla muzyki. Zestaw ten ma trafić do sprzedaży w październiku, w sugerowanej cenie niespełna 200 dolarów.

Nowe pamięci Corsair Dominator


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:08
(1)Komentarzy (1)
Firma Corsair przedstawiła nowe moduły pamięci DDR3, należące do serii Dominator - są one dostępne w 2 GB zestawie DualChannel, pracującym w trybie DDR3 1800. W tym trybie moduły te pracują przy ustawieniach CL7 7-7-20 i napięciu zasilającym wynoszącym 2,0V. Oprócz tych pamięci Corsair przedstawił także moduły należące do serii XMS, pracujące w trybie DDR3 1600 przy ustawieniach CL7 7-7-20 i napięciu zasilającym na poziomie 1,9V. Pamięci te powinny wkrótce trafić do sprzedaży, ale ich ceny jak na razie nie są znane.

Płyta Gigabyte GA-X38T-DQ6


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 08:04
(1)Komentarzy (1)
Na początku września ma trafić do sprzedaży nowa płyta główna firmy Gigabyte, nosząca nazwę GA-X38T-DQ6 - model ten bazuje na chipsecie Intel X38 Express i przeznaczony jest dla procesorów Intela w wersji LGA 775 z FSB do 1333 MHz. Ponadto płyta ta obsługuje wyłącznie pamięci DDR3 do 1600 włącznie. Do dyspozycji są dwa sloty PCI-Express ze wsparciem dla CrossFire, trzy PCI-E x1, dwa PCI, sześć portów Serial-ATA II, jeden ATA 100, karta sieciowa GigabitEthernet, układ HD Audio oraz porty FireWire i USB 2.0. Producent nie zapomniał także o rozbudowanym, pasywnym systemie chłodzenia noszącym nazwę SilentPipe i bazującym na ciepłowodach. Gigabyte jak na razie nie sprecyzował ceny tej pyty.

 
Wtorek 21 sierpnia 2007

24-calowy monitor BTC z HDMI


Autor: Adam | źródło: Engagdet | 14:29
(1)Komentarzy (1)
Firma BTC przedstawiła nowy monitor, noszący nazwę ZEUS 7000 240MA. Ten 24-calowy monitor może się pochwalić obecnością portów HDMI, DVI (obydwa ze wsparciem dla HDCP), D-Sub, wejściem i wyjściem S/PDIF oraz stereofonicznymi głośnikami o mocy 5W każdy. Deklarowany czas reakcji matrycy wynosi 5 ms, kontrast ma wartość 1000:1, a kąty widzenia wynoszą po 160 stopni, zarówno w pionie, jak i poziomie. Producent dorzucił także funkcję PiP znaną przede wszystkim z telewizorów, pozwalającą na równoczesne wyświetlanie obrazu z dwóch źródeł. Co do rozdzielczości tego monitora wiadomo tylko tyle, że wspiera on tryb 1080p - firma BTC nie podała rzeczywistej rozdzielczości.

Nowa płyta VIA pc3500


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 12:44
Komentarzy (0)
VIA przedstawiła nową płytę główną, noszącą nazwę pc3500 - ma ona format Micro-ATX i bardzo mały pobór mocy: poniżej 24W w trybie idle w systemie Windows Vista i poniżej 35W przy odtwarzaniu filmów DVD. Płyta ta bazuje na chipsecie CN896 ze zintegrowanym układem graficznym Chrome9 HC oraz procesorze VIA C7-D o prędkości 1,5 GHz lub 1,8 GHz. Do dyspozycji są także dwa gniazda dla pamięci DDR2, jeden slot PCI-Express x16 i jeden PCI, dwa porty Serial-ATA II, dwa ATA 100, karta sieciowa FastEthernet (w opcji GigabitEthernet), układ HD Audio, wyjście S-Video oraz S/PDIF a także porty USB 2.0 i FireWire. Cena tej płyty nie została podana.

Dwa systemy Shuttle MiniPC


Autor: Adam | źródło: VRZone | 09:48
Komentarzy (0)
Firma Shuttle przedstawiła dwa nowe systemy MiniPC, noszące nazwy Shuttle XPC Glamor SN68PTG5 oraz Shuttle XPC Glamor SN68PTG6 Deluxe. Są to bliźniacze konstrukcje, różniące się kilkoma dodatkami w wersji Deluxe - obydwa systemy bazują na chipsecie nVidia GeForce 7050PV z nForce 630a i są przeznaczone dla procesorów AMD w wersji Socket AM2. Mogą one zostać wyposażone w maksymalnie 8 GB pamięci RAM, a do dyspozycji jest także jeden slot PCI-Express x16 i jeden PCI, dwa porty Serial-ATA II i dwa eSATA, karta sieciowa GigabitEthernet, układ HD Audio, dwa porty FireWire i sześć USB 2.0. » czytaj dalej

Płyta Asus P5E3 Deluxe


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 09:41
(7)Komentarzy (7)
W pierwszej połowie września ma trafić do sprzedaży nowa płyta główna firmy Asus, nosząca nazwę P5E3 Deluxe. Model ten bazuje na chipsecie Intel X38 Express i obsługuje procesory Intela w wersji LGA 775 z FSB do 1333 MHz, włącznie z układami czterordzeniowymi i przyszłymi na rdzeniu Penryn. Ponadto płyta ta posiada cztery gniazda dla pamięci DDR3, dwa sloty PCI-Express x16, dwa PCI-E x1 i trzy PCI oraz sześć portów Serial-ATA II, jeden ATA (dzięki dodatkowemu kontrolerowi Agere), kartę sieciową GigabitEthernet i układ HD Audio. Asus P5E3 Deluxe wyposażony został także w pasywny system chłodzenia, bazujący na ciepłowodach. Cena tej płyty nie jest jak na razie znana.

320 GB 2,5-calowy dysk Toshiba


Autor: Adam | źródło: Engagdet | 09:31
(7)Komentarzy (7)
Japoński koncern Toshiba przedstawił 320 GB dysk twardy o wielkości 2,5 cala, przeznaczony dla komputerów przenośnych - tym samym oferuje on największą pojemność z dostępnych dotąd dysków w tym formacie. Dysk ten nosi oznaczenie MK3252GSX i pracuje z prędkością 5400 RPM. Ponadto korzysta on z dwóch talerzy po 160 GB każdy i czterech głowic oraz 8 MB pamięci cache. Zastosowany interfejs to Serial-ATA II, a wymiary tego dysku wynoszą 69,85 mm na 100 mm na 9,5 mm przy wadze 102g. Masowa produkcja tego dysku ma ruszyć w listopadzie tego roku, ale jego cena nie została jak na razie określona.

5 Mpix w telefonie LG U990


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 09:22
(2)Komentarzy (2)
Firma LG przedstawiła nowy telefon komórkowy, który został wyposażony między innymi w aparat cyfrowy o rozdzielczości 5 Mpix - model ten nosi nazwę U990. Oprócz rozdzielczości 5 Mpix do dyspozycji jest także system AutoFocus, obiektyw Schneider-Kreuznach, funkcja stabilizacji obrazu, możliwość nagrywania materiału wideo z prędkością do 120 fps i 170 MB wbudowanej pamięci do zapisywania zdjęć. LG U990 wyposażony został także w 3-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 240 na 400 punktów oraz obsługę technologii 3G HSDPA. Telefon ten ma trafić do sprzedaży w Wielkiej Brytanii jesienią tego roku.

Płyta Gigabyte GA-5BXWV-RH


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 09:15
Komentarzy (0)
We wrześniu ma trafić do sprzedaży najnowszy chipset firmy Intel, noszący nazwę X38 Express - w związku z tym producenci przedstawiają bazujące na nim płyty główne, które w niedługim czasie trafią do sklepów. Jedną z nich jest produkt firmy Gigabyte o nazwie GA-5BXWV-RH - model ten przeznaczony jest dla procesorów Intela w wersji LGA 775, z FSB do 1333 MHz, włącznie z układami czterordzeniowymi i przyszłymi procesorami produkowanymi w technologii 45 nm. Płyta ta oferuje cztery gniazda dla pamięci DDR2, jeden slot PCI-Express x16, jeden PCI-E x4, cztery PCI, pięć portów Serial-ATA II, jeden ATA 133, kartę sieciową GigabitEthernet, układ HD Audio oraz porty USB 2.0 i FireWire. Cena tego modelu nie jest jak na razie znana.

 
Poniedziałek 20 sierpnia 2007

Tańszy Xbox 360 w Europie


Autor: Adam | źródło: Engagdet | 12:10
Komentarzy (0)
Niedawno Microsoft ogłosił nowe, niższe ceny konsoli Xbox 360 w Stanach Zjednoczonych - teraz wiadomo już, że nowe ceny zawitają także do Europy. Obniżka cen ma wejść w życie 24 sierpnia - wersja Core ma kosztować 279,99 Euro, czyli o 20 Euro mniej niż dotychczas. Jeśli chodzi o wersję Premium, jej cena ma wynosić 349,99 Euro - czyli o 50 Euro mniej. Ponadto 24 sierpnia ma trafić do sprzedaży w Europie model Elite, wyceniony na 449,99 Euro. Jak widać obniżki i ceny odpowiadają tym ze Stanów Zjednoczonych, tylko że wyrażone są jak zwykle w Euro, a nie dolarach (co przy obniżkach nie jest takie złe).

Karta Leadtek Silent 8400 GS


Autor: Adam | źródło: VRZone | 12:04
Komentarzy (0)
Firma Leadtek przedstawiła nową kartę graficzną, noszącą nazwę WinFast PX8400 GS TDH Silent. Model ten bazuje na układzie nVidia GeForce 8400 GS i, zgodnie z nazwą, korzysta z pasywnego systemu chłodzenia - jest to po prostu pojedynczy, duży radiator. Sama karta wykonana jest w formacie Low-Profile, a do dyspozycji są wyjścia DVI-I, D-Sub oraz wyjście telewizyjne. Na karcie znalazło się także 256 MB pamięci GDDR2, taktowanych zegarem 400 MHz DDR i korzystających z 64-bitowej szyny. Układ graficzny pracuje z prędkością 459 MHz, a jednostki Shader taktowane są zegarem 900 MHz. Cena tej karty nie została podana.

Canon EOS 1Ds Mark III


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 12:02
(6)Komentarzy (6)
Oprócz prezentowanego już dzisiaj EOS 40D Canon przedstawił także model EOS 1Ds Mark III, przeznaczony do profesjonalnych zastosowań studyjnych. Bazuje on na matrycy CMOS FF o rozdzielczości 21,1 Mpix i wielkości 36 x 24 mm, jednocześnie oferując funkcję podglądu zdjęć "na żywo" na 3-calowym ekranie LCD dzięki funkcji Live View. Do dyspozycji jest także możliwość wykonywania zdjęć seryjnych z prędkością 5 fps do 56 zdjęć, system AF z 19 sensorami krzyżowymi (łącznie 45 punktów) oraz funkcja czyszczenia matrycy EOS Integrated Cleaning System. Zakres czułości wynosi od ISO 100 do ISO 1600, z możliwością poszerzenia o ISO 50 i ISO 3200. » czytaj dalej

Tanie komputery Asusa


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 08:42
(3)Komentarzy (3)
Pod koniec września lub na początku października mają trafić do sprzedaży tanie komputery firmy Asus, noszące nazwę Eee PC. Mają one wiele cech wspólnych z notebookami: między innymi wbudowane akumulatory oraz ekran umieszczony w taki sam sposób jak w komputerach przenośnych. Początkowo do sprzedaży trafi partia 20 tysięcy tych komputerów - równocześnie w Europie, Stanach Zjednoczonych, Chinach i na Tajwanie. Ich ceny mają wynosić od 199 dolarów poprzez 239 dolarów (dwa najtańsze modele mogą być początkowo niedostępne lub przeznaczone tylko na niektóre rynki), 349 dolarów i 369 dolarów. » czytaj dalej

Canon przedstawia EOS 40D


Autor: Adam | źródło: I4U | 08:06
(25)Komentarzy (25)
Canon wreszcie przedstawił spodziewaną od dłuższego czasu cyfrową lustrzankę o nazwie EOS 40D, stanowiącą udoskonaloną wersję modelu EOS 30D. W aparacie tym zastosowano ulepszoną 10,1 Mpix matrycę CMOS, z systemem czyszczącym i z zakresem czułości od ISO 100 do ISO 1600 oraz trybem ISO 3200 Enhanced H. Ponadto EOS 40D posiada większy, 3-calowy ekran z funkcją podglądu w czasie rzeczywistym (Live View) i możliwość wykonywania zdjęć seryjnych z prędkością 6,5 fps w serii do 75 zdjęć JPEG lub 17 RAW. Zmianie uległ także system AF, korzystający teraz z 9 sensorów krzyżowych. Aparat ten ma trafić do sprzedaży 20 września, w cenie 1299 Euro za samo body, lub w zestawie z obiektywem Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM w cenie około 1499 Euro.

Pamięci MSC Cellshock DDR3 1800


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:04
Komentarzy (0)
Niemiecki producent pamięci komputerowych - firma MSC - przedstawił moduły z serii Cellshock, pracujące w trybach DDR3 1600 oraz DDR3 1800. Pamięci te dostępne są jak na razie tylko w 2 GB zestawach DualChannel - moduły DDR3 1600 o oznaczeniu CS3222580 pracują w tym trybie przy ustawieniach CL 8-7-6-21, a DDR3 1800 o oznaczeniu CS3222270 przy ustawieniach CL 7-6-6-18. Ponadto MSC podaje, że producentem wykorzystanych w tych modułach kości pamięci jest firma Micron, a ich napięcie zasilające mieści się w przedziale od 1,7 do 1,9V. Ceny tych zestawów wynoszą 439 Euro za model DDR3 1600 i 499 Euro za DDR3 1800. » czytaj dalej

Płyta ASRock 4Core1333-eSATA2


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 08:02
(2)Komentarzy (2)
W ofercie firmy ASRock pojawiła się nowa płyta główna, nosząca nazwę 4Core1333-eSATA2. Bazuje ona na chipsecie Intel P31 Express i przeznaczona jest dla procesorów Intela w wersji LGA 775, z FSB do 1333 MHz włącznie, w tym także układów czterordzeniowych. Do dyspozycji są cztery gniazda dla pamięci DDR2, dwa sloty PCI-Express x16, jeden PCI-E x1, trzy PCI, cztery porty Serial-ATA II i jeden eSATA, jeden ATA 100, karta sieciowa GigabitEthernet, układ HD Audio 7.1 oraz porty USB 2.0 i FireWire. Do sprzedaży ma trafić także bliźniaczy model, korzystający z chipsetu Intel G31 Express ze zintegrowanym układem graficznym. Ceny tych płyt jak na razie nie zostały przedstawione.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL