Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » mo2 07:08
 » m_aczo 07:06
 » rad 07:06
 » steve 07:05
 » sew123 07:03
 » Strik 07:02
 » Liu CAs 07:02
 » Doczu 07:01
 » RoBakk 06:58
 » PeKa 06:56
 » KHot 06:55
 » Emios 06:54
 » kreciak 06:53
 » Kelso1 06:48
 » Bitboy_ 06:43
 » leosh 06:43
 » robert71 06:43
 » b0b3r 06:35
 » Dexter 06:35
 » J@rek 06:16

 Dzisiaj przeczytano
 3487 postów,
 wczoraj 20750

 Szybkie ładowanie
 jest:
wyłączone.

 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
R E G U L A M I N
    


REGULAMIN FORUM SERWISU TwojePC.pl

NAKAZY

Forum TwojePC.pl to miejsce, gdzie można uzyskać odpowiedź na zadane przez siebie pytanie, zawrzeć nowe znajomości lub po prostu niezobowiązująco wymienić poglądy z pozostałymi Użytkownikami. Aby dyskusja na Forum przebiegała w sposób kulturalny i odpowiedni, należy dostosować się do poniższych kryteriów zachowań.
  1. Forum TwojePC.pl wolne jest od jakichkolwiek przejawów nietolerancji na tle religijnym, rasowym, seksualnym itd., nie propaguje również piractwa, pornografii, przemocy i wszelkich innych niezgodnych z polskim prawem i ogólnie przyjętymi obyczajami. Zastosowanie się do powyższych reguł to podstawy rozpoczęcia jakiejkolwiek dyskusji na Forum.

  2. Na pytania proste i nieskomplikowane formalnie Użytkownik uzyska odpowiedź, dzięki skorzystaniu z możliwości wyszukiwarek internetowych, np. Google.pl. Pytania pozornie proste dla innych Użytkowników mogą mieć bardziej skomplikowane podłoże, oczekują oni zatem kulturalnej i cierpliwej podpowiedzi. Jednocześnie - jeśli dojdzie do niniejszej sytuacji - należy Użytkownikowi pomóc, podając bezpośredniego linka, który rozwikła ostatecznie problem. Nie należy ograniczać się wyłącznie do podania samego adresu wyszukiwarki internetowej, w ten sposób Użytkownik nie uzyska pomocy, której oczekuje od społeczności Forum TwojePC.pl.

  3. Należy pamiętać o tym, że dyskusja na dany temat mogła toczyć się w przeszłości na Forum. Aby nie duplikować postów, trzeba skorzystać z wyszukiwarki Forum. Jeśli temat zostanie powtórzony, należy Użytkownikowi wskazać jego bezpośredni link. Nie wolno ograniczać się wyłącznie do podania samego adresu wyszukiwarki forumowej, w ten sposób Użytkownik nie uzyska pomocy, której oczekuje od społeczności Forum TwojePC.pl.

  4. Każde pytanie należy skierować do odpowiedniego działu. Forum TwojePC.pl oferuje cztery możliwości: Komputery, Software, Off-topic i Jokes.

  5. Aby pytanie zostało prawidłowo odczytane przez pozostałych Użytkowników, należy zawrzeć jego sens w tytule, a nie w zawartości posta.

  6. Im kulturalniejszy wydźwięk wypowiedzi, tym większa szansa na uzyskanie pomocy.

  7. Nowy Użytkownik ma prawo do autoprezentacji w wątku bezpośrednio temu poświęconym, lecz równie dobrze może przedstawić się w poście dotyczącym innych kwestii.

  8. Forum TwojePC.pl to miejsce, gdzie obowiązują zasady pisowni języka polskiego. W przypadku braku talentu w tym zakresie należy zastosować się do poniższych reguł:

   8.1. Przed opublikowaniem posta sprawdzić obowiązkowo jego zawartość w edytorze tekstu posiadającym moduł sprawdzania polskiej pisowni lub skorzystać z pluginów do przeglądarki internetowej o podobnym - jak powyżej - charakterze. W przypadku braku niniejszych aplikacji należy odwiedzić stronę www.so.pwn.pl

   8.2. Nie usprawiedliwiać braku umiejętności pisarskich faktem bycia ofiarą dysleksji lub dysortografii w momencie całkowitego niezastosowania się do zasad zawartych w podpunkcie 8.1.

   8.3. Dopuszczalne jest niestosowanie polskich znaków diakrytycznych (z wyjątkiem sytuacji niejednoznacznych, np. LASKA - ŁASKA).
ZAKAZY

Aby zachować porządek panujący na Forum TwojePC.pl, każdy z Użytkowników musi pamiętać o tym, że są pewne granice wolności słowa (np. ubliżanie innym Użytkownikom). Przekroczenie tych granic może spowodować określone restrykcje, łącznie z usunięciem Użytkownika poza obręb społeczności Forum TwojePC.pl.
  9. Nie klnij! Używanie wulgaryzmów jest wysoce niestosowne, psuje atmosferę panującą na Forum oraz obniża poziom wypowiedzi.

  10. Nie obrażaj pozostałych Użytkowników! W przypadku zaistnienia różnicy zdań lub konfliktu interesów należy do końca odnosić się z szacunkiem do pozostałych Użytkowników biorących udział w dyskusji. W złym tonie jest również (!) wyciąganie zbyt pochopnych wniosków, np. określenie danego Użytkownika mianem "trolla".

  11. Nie kradnij! Forum TwojePC.pl nie jest miejscem, gdzie można wymieniać się poglądami na temat pirackich wersji oprogramowania, cracków, generatorów kluczy, loaderów itp.

  12. Nie pisz wielkimi literami w tytule posta! Używanie klawisza Caps Lock oznacza krzyk i nie jest to mile widziane przez pozostałych Użytkowników. Poprawnie sformułowany temat wystarczająco zwraca na siebie uwagę.

  13. Nie duplikuj swoich postów celem zwrócenia uwagi na siebie! Sytuacja podobna jak powyżej. W przypadku braku odpowiedzi może zajść potrzeba skorzystania z innego medium.

  14. Nie spamuj! Niedozwolona jest publikacja treści, które nie są mile widziane przez pozostałych Użytkowników, dotyczy to również postów typu: "kupię/sprzedam" (ich miejsce jest w dziale Giełda).

  15. Nie podawaj wyników rozgrywek sportowych w tytule posta! Nie wszyscy z Użytkowników mają możliwość śledzenia na bieżąco wydarzeń sportowych. Dozwolona jest dyskusja o wynikach wewnątrz posta, czyli w obrębie struktury bezpośrednio niewidocznej dla reszty Użytkowników. Dotyczy to także zakazu spojlerów dot. filmów, gier itp.

  16. Nie trolluj! Nie warto kreować się na osobę złośliwą i kłótliwą, która przeszkadza i psuje porządek panujący na Forum. Niniejsze praktyki będą surowo karane.

  17. Nie linkuj bez sensu do konkurencji Zakazane jest wrzucanie linków do newsów i artykułów znajdujących się na polskich portalach. Oni na to nie pozwalają, to my nie będziemy gorsi. Jak ktoś woli konkurencje - droga wolna :-)

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  18. W wypadku łamania powyższych zasad pozostali Użytkownicy mają prawo do:

   18.1. Kulturalnego zwrócenia uwagi i wskazania źródła popełnionego błędu (np. w momencie powtórzenia wątku należy Użytkownikowi podać bezpośredni link z przebiegiem podobnej dyskusji);

   18.2. Pouczenia i skierowania Użytkownika do lektury postanowień zawartych w Regulaminie Forum TwojePC.pl;

   18.3. Skierowania sprawy - w przypadkach skrajnych nadużyć Regulaminu - do Administracji serwisu TwojePC.pl celem ostrzeżenia lub wykluczenia Użytkownika ze społeczności Forum.

  19. Lektura niniejszego dokumentu oznacza automatyczne zaakceptowanie zasad panujących na Forum TwojePC.pl.

  22. Administracja serwisu TwojePC.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane na Forum przez Użytkowników. Fakt publikacji treści jest tożsamy z chęcią przekazania ich do użytku publicznego, za co odpowiada Użytkownik bezpośrednio je wyrażający.

  21. Reklama w serwisie TwojePC.pl ma charakter odpłatny, nie wolno reklamować na łamach Forum własnych projektów komercyjnych. Dopuszczalne jest to jedynie w wypadku np. autorskich stron prywatnych, które nie są nastawione na uzyskiwanie dochodów.

  22. Wszelkie zmiany w regulaminie będą poprzedzone odpowiednią informacją na łamach Forum TwojePC.pl

  23. W przypadku uwag dotyczących postanowień Regulaminu należy konsultować się z autorem niniejszego dokumentu.

  24. Redakcja TwojePC.pl pragnie jednocześnie podziękować ekipie NOL-a za stworzenie FAQ, które obowiązywało przez kilka ostatnich lat. Postanowienia tam zawarte wciąż zachowują swoją moc, lecz oficjalnym Regulaminem Forum TwojePC.pl staje się niniejszy dokument.


    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2020, TwojePC.PL