Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
RECENZJE | Test 31 Pendrive 4GB - OCZ Patriot SanDisk Pretec Corsair Kingston PQI i inne
    

 

Test 31 Pendrive 4GB - OCZ Patriot SanDisk Pretec Corsair Kingston PQI i inne


 Autor: DYD | Data: 31/10/07
     

Sandisk Cruzer Countour, Crossfire, Micro

Sandisk Cruzer Countour (premium)

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

Wreszcie stick zapakowany w kartonowe pudełko, a nie w plastykowy blister, który przy otwieraniu może spowodować drobne uszkodzenia skóry dłoni… W wyposażeniu Sandisk Cruzer Countour znajdziemy instrukcję oraz skórzane etui na sticka, co już pachnie komfortem. I tak jest w rzeczywistości. Wykonanie sticka sprawia bardzo dobre wrażenie, jest cięższy od plastykowych modeli poprzez użycie częściowo metalowej obudowy. Zastosowano tutaj nietypowy system wysuwalnego wtyku USB. Manewrując kciukiem, jednym ruchem wysuwamy wtyk, a drugim chowamy. Dodatkowo jest domykająca się zaślepka wtyku USB. Całość działa dość sprawnie, choć wymaga trochę wprawy.

Pendrive posiada wgrane oprogramowania w standardzie U3. O sofcie U3 pisaliśmy już przy okazji testu 1GB pendrive'ów. Wówczas jednak były kłopoty z działaniem U3 pod polskimi systemem XP. Teraz nie ma już tego problemu i soft działa poprawnie. Dla przypomnienia wspomnę, iż U3 pozwala na stworzenie na sticku prywatnego zestawu oprogramowania, z dostępem do poczty, przeglądarki i wielu innych aplikacji. Pendrive fabrycznie ma kilka wgranych programów zgodnych z U3 (m.in. Skype, Avast, system do haseł, zestawi prostych gier, zestaw do HP, program do synchronizacji poczty Outlook i dokumentów). W praktyce dzięki U3, można np. korzystać ze specjalnych wersji przeglądarki i wówczas wszelkie dane o stronach, ulubione, hasła, itp. będą zapisywane nie w systemie Windows na dysku twardym, lecz właśnie na sticku. To samo dotyczy wielu innych aplikacji różnego typu, jak Skype, Winamp, irfanView, WinRar, OpenOffice i wiele, wiele innych. Podnosi to bezpieczeństwo i komfort działania przy pracy na różnych komputerach, np. w kawiarenkach. Jeśli nie zależy nam na oprogramowaniu U3 i chcemy pozbyć się go ze sticka, można tego dokonać stosując specjalną aplikację do trwałego usuwania U3.

     
U3 (kliknij, aby powiększyć)

  
U3 (kliknij, aby powiększyć)

Cruzer Countour dobrze leży w dłoni i wydaje się być w miarę odporny na uszkodzenia. Podczas pracy pendrive posiada efektownie podświetlany na niebiesko napis Cruzer.

Ocena za wykonanie i wygląd 5/5

Wymiary: 73 x 24 mm. Waga: 34g. Gwarancja: 5 lat. Cena: 209zł.

Sandisk Cruzer Crossfire

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

Kolejny model Sandiska to Crossfire dedykowany do podłączenia pod PC, Mac a także Xboxa 360. Jako bonus otrzymujemy wgrane na sticka kody odblokowujące zagadki w grze CSI. Może komuś się przydadzą, choć śmiem wątpić... Oprócz tego brak dodatkowego softu. Wykonanie jest poprawne, stick posiada plastykową obudowę wykonaną z dobrej jakości materiału. Pendrive sprawia wrażenie eleganckiego i dobrej jakości sprzętu. Jednak dość ciężko chodzi zatyczka USB, posiadająca w środku blaszane styki. Charakteryzuje się małymi wymiary i skromną wagą. W zestawie znajdziemy elegancką smycz. Podświetlany jest na zielono poprzez trzy diody.

Ocena za wykonanie i wygląd 4/5

Wymiary: 61 x 20 mm. Waga: 13g. Gwarancja: 2 lata. Cena: 165zł.

Sandisk Cruzer Micro

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

Z tym stickiem już raz się spotkaliśmy przy teście "jedynek". Wyposażenie SanDisk Cruzer Micro to instrukcja obsługi, czarna smycz z logo SanDisk oraz kupon na 1-miesięczne bezpłatne korzystanie z Voicemail w aplikacji Skype. Oprogramowanie do korzystania z U3 znajduje się na sticku. Cruzer Micro posiada plastykową, dość delikatną obudowę, jednak dobrej jakości. Gabaryty tego pendrive'a jak sama nazwa wskazuje są niewielkie. Zmniejszoną długość uzyskano dzięki chowanemu w obudowie wtykowi USB. Aby wtyk się pokazał, należy wcisnąć biały przycisk i przesunąć go do przodu. System ten jest ciekawy, a dzięki niemu na pewno nie zgubimy zatyczki wtyku USB... Czasem jednak wkładając lub wyciągając pendrive z gniazda USB można przez przypadek wcisnąć przycisk - to jednak bardziej kwestia przyzwyczajenia i zapamiętania, aby odpowiednio chwytać urządzenie. Podczas podłączenia do gniazda USB, Cruzer Micro przycisk cały czas świeci się kolorem pomarańczowym, zaś gdy wykonujemy na nim jakąś operację, wówczas pulsacyjne miga także na pomarańczowo.

Ocena za wykonanie i wygląd 4/5

Wymiary: 57 x 22 mm. Waga: 11g. Gwarancja: 2 lata. Cena: 161zł.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test 31 Pendrive 4GB - OCZ Patriot SanDisk Pretec Corsair Kingston PQI i inne
 
 » Wstępik
 » OCZ Vboost, Rally2, ATV, ATV Turbo
 » GoodDrive SLC, Fresh
 » Pentagram PentaDrive
 » Patriot Xporter, Mini, 200X, 150X, Razzo
 » Sandisk Cruzer Countour, Crossfire, Micro
 » Pretec i-Disk Tiny, BulletProof
 » Corsair Voyager GT, Survivor GT, Padlock
 » Kingston DataTraveler Secure, Privacy, Migo
 » Verbatim Store 'n' Go i Carry It Easy, HD Drive
 » Kingmax U-Drive, Super Stick
 » PQI Cool Drive U330, U339 Pro, i221
 » Testy
 » Podsumowanie
 » [update] Dodatkowy test na płycie DFI nForce 680
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »