Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja TP-Link NC450 - kamera IP z nocnym trybem
    

 

Recenzja TP-Link NC450 - kamera IP z nocnym trybem


 Autor: DYD | Data: 06/10/17

Recenzja TP-Link NC450 - kamera IP z nocnym trybemNC450 to jedna z nowszych, niedrogich i prostych w obsłudze kamer IP od firmy TP-Link. Firma, której nazwa kiedyś głównie kojarzona była mylnie z telekomunikacją polską znana jest przede wszystkim z produkcji routerów i szeroko rozumianych rozwiązań sieciowych. NC450 to zdalnie obrotowa kamera wyposażona w Wi-Fi z łatwą kontrolą przez aplikację (Android i Apple), WWW lub chmurę. Posiada całkiem dobry tryb nocny, dwukierunkowy tryb audio oraz oferowana jest w przystępnej cenie (330 zł). W artykule sprawdzimy jej główne funkcje i możliwości jakie może zaoferować oraz wskażemy co jest w niej fajne, co słabe, a co mogło być lepsze.

Wstęp, specyfikacja i wykonanie NC450


Opakowanie


Budowa kamery

Na początek garść danych technicznych na temat naszej testowanej kamery. Z uwagi na względnie kulisty kształt obudowy oraz informacje producenta na pudełku można zasugerować się, że jest to kamera szerokokątna (znana z kamer typu GoPro), jednak tak nie jest. Kamera posiada kąt podglądu obrazu wynoszący 75° o normalnych proporcjach. Jej specjalną funkcją jest obracanie się - możemy sterować kamerą w zakresie 360° w poziomie oraz 150° w pionie. Całość sterownia odbywa się zdalnie - przez przeglądarkę WWW lub specjalną aplikację pod urządzenia Android i Apple. Fizycznie nie możemy kręcić kamerą, zaś jej kształt umożliwia swobodne postawienie na płaskiej powierzchni, ewentualnie dzięki dołączonemu uchwytowi zamontowanie jej na ścianie lub na suficie. Poniżej zdjęcie uchwytu i trzy możliwości montażu.


Uchwyt do opcjonalnego montażu kamery


Instrukcja montażu (kliknij, aby powiększyć)

NC450 posiada progresywny przetwornik CMOS 1/4" o rozdzielczości 1.0 Megapiksela, co przekłada się na maksymalną rozdzielczość 1280 x 720 (720p). Przy 720p może pracować maksymalnie z 30 klatkami na sekundę. Jeśli chodzi o funkcje audio to zastosowano w kamerze dwukierunkową komunikację dźwiękową dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi. Nie można jednak w tym samym czasie nadawać i odbierać dźwięków, o tym jeszcze napiszę w dalszej części artykułu. Oprócz tego kamera ma funkcje wykrywania ruchu oraz dźwięku na kilku poziomach, wspiera karty do microSD 128GB (po aktualizacji firmware do najnowszej wersji), a także wysyła powiadomienia na e-mail, ftp i smartfona.

Oprócz tego warto wspomnieć jeszcze o wsparciu dla sieci bezprzewodowej IEEE 802.11 b/g/n pracującej w częstotliwości 2,4 GHz, jest także przewodowy Ethernet 10/100 oraz przycisk Reset/WPS. Kamera przeznaczona jest do domowego użytku i pracuje w temperaturach 0~40°C. Do kamery dołączony jest zasilacz, który wpinamy w urządzenie oraz przejściówka Passive PoE, która umożliwia podłączenie zasilania kamery tylko z kabla Ethernetowego (zasilanie wówczas podpinamy do przejściówki PoE).


Passive POE

Ze strony producenta można pobrać aplikację pod Windowsa o nazwie TP LINK Camera Control, która umożliwia podgląd i proste nagrywanie nawet z 36 kamer, ale tylko produkcji TP-Linka. Producent podał, że jednocześnie może być podłączonych 13 użytkowników unicast. Na urządzenia mobilne pobieramy aplikację tpCamera. Jest także możliwość prostej kontroli kamery poprzez chmurę korzystając ze strony www.tplinkcloud.com. Do funkcji softu jeszcze wrócimy. Cena kamery jak już wspominałem wynosi około 330 zł.

Jakość wykonania kamery nie budzi zastrzeżeń. Lekko błyszczący plastik białej budowy jest solidny i dobrej jakości. Lepiej jednak aby kamera nie spadła nam przez przypadek, bo z uwagi na ruchome elementy mechanizm może się uszkodzić..... a jednak kamera przeżyła upadek z około 1.5 metra na podłogę, więc test na wytrzymałość zdała. Z przodu kamery mamy diodę LED, która informuje o trybie pracy. W razie potrzeby można ją wyłączyć. Z boku obudowy umiejscowiono głośnik, zaś z przodu pod diodą LED znajduje się mikrofon. W trybie nocnym, przy obiektywie kamery pokażą się też podczerwone diody IR. U podstawy kamery zastosowano gumową podkładkę, dzięki czemu NC450 lepiej trzyma się płaskiej powierzchni. Na podstawie jest także gwint do wkręcenia uchwytu, do montażu kamery na ścianie lub suficie.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Wstęp, specyfikacja i wykonanie NC450)    -   następna strona (W praktyce i w działaniu)








Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja TP-Link NC450 - kamera IP z nocnym trybem
 
 » Wstęp, specyfikacja i wykonanie NC450
 » W praktyce i w działaniu
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »