Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja yeedi vac 2 pro, robot z nowym systemem mopowania
    

 

Recenzja yeedi vac 2 pro, robot z nowym systemem mopowania


 Autor: Adam | Data: 05/10/22

Recenzja yeedi vac 2 pro, robot z nowym systemem mopowaniaDziś zapraszamy do recenzji najnowszego robota sprzątającego z zupełnie nową podejściem do mopowania od firmy yeedi, z którą już kilka razy spotkaliśmy się na naszych łamach testując ich produkty. Tym razem do testów trafił model yeedi vac 2 pro - wydajny robot odkurzający, zawierający zupełnie innowacyjny wibracyjny system do mopowania, naśladujący ruchy, które wykonujemy podczas ręcznego sprzątania. Do tego duża moc ssania 3000Pa, nowa technologia omijania przeszkód 3D, system rozpoznawania dywanów oraz pojemna bateria, to cechy wyróżniające ten model. Sprawdźmy więc, co sobą reprezentuje nowy członek i jednocześnie flagowiec rodziny yeedi.

Wstęp i wyposażenie

Z yeedi mieliśmy już parokrotnie okazję się spotkać na łamach TPC. Pierwszym testowanym robotem był model yeedi K700, następnie yeedi 2 hybrid oraz yeedi vac station ze stacją odsysającą kurz. Przyszła kolej na nowość i obecnie flagowy model tej firmy. yeedi vac 2 pro to wydajny robot odkurzający o mocy ssania do 3000Pa. Po raz pierwszy w rodzinie yeedi mamy oscylacyjny system mopowania, naśladujący ruchy, które wykonujemy podczas ręcznego sprzątania. Wibrujący system mopowania w yeedi vac 2 pro porusza się tam i z powrotem 480 razy na minutę, imitując ręczny mop. Sprawdzimy jak spisze się w działaniu. Z ważniejszych nowości o których warto jeszcze wspomnieć to zarządzanie mapą. W końcu aplikacja doczekała się możliwości dodania więcej niż jednej mapy (maksymalnie 3 mapy), a to dzięki aktualizacji firmware odkurzacza (do wersji 1.6.9), która miała miejsce we wrześniu.

Producent też chwali się nowością jaką jest technologia precyzyjnego unikania przeszkód, poprzez inteligentnie wykrywanie obiektów znajdujących się na podłodze. Robot ma za zadanie odpowiednio szybko zareagować na daną przeszkodę, aby sprytnie ich unikać. Dzięki czemu może nie być potrzeby zbierania misek dla zwierząt, zabawek dla dzieci czy butów znajdujących się na podłodze przed czyszczeniem. Sprawdzimy oczywiście jak to się ma w rzeczywistości.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Zapakowany w solidne pudło yeedi vac 2 pro przychodzi do nas z instrukcją obsługi - w języku angielskim, opisana w prosty i czytelny sposób. Przydała by się także w języku polskim. W zestawie oprócz samego robota znajdziemy stację dokująco-zasilającą oraz jedną boczną szczotkę w kształcie śmigła (należy ją od razu zamontować do robota). Nowością w modelach yeedi jest specjalny wibrujący system do mopowania, który należy zamontować w odkurzaczu z miejsce zaślepki. Zaślepkę używamy jednak podczas tworzenia mapy oraz wówczas, kiedy nie chcemy używać mopa. Do mopowania mamy dołączoną tylko jedną ścierkę przyczepianą na rzepy do systemu mocującego, przydała by się od razu chociaż jedna zapasowa ścierka. W zestawie jest jeszcze tradycyjnie narzędzie (nożyk) do czyszczenia głównej szczotki z zabrudzeń typu włosy. To tyle w kwestii wyposażenia. Podłączenie wszystkiego ze sobą jest prawie w całości intuicyjne, proste i nie powinno sprawić żadnego problemu.

poprzednia strona (Wstęp i wyposażenie)    -   następna strona (Budowa i wygląd)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja yeedi vac 2 pro, robot z nowym systemem mopowania
 
 » Wstęp i wyposażenie
 » Budowa i wygląd
 » Aplikacja i działanie
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »