Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test Cowon iAudio E3 - ostatni samuraj?
    

 

Test Cowon iAudio E3 - ostatni samuraj?


 Autor: NimnuL | Data: 14/05/14

Test Cowon iAudio E3 - ostatni samuraj?Era przenośnych odtwarzaczy muzyki (PMP) niewątpliwie dobiega końca - czują to użytkownicy, ale nie producenci, którzy zdają się tkwić w fazie zaprzeczania, skutecznie ignorując rozwój rynku. Nasi czytelnicy słusznie już zauważyli, że współczesny telefon - nawet ten z dolnej półki, jest więcej niż wystarczający w roli przenośnego odtwarzacza muzyki. Jedyne, czym małe urządzenia dedykowane muzyce są w stanie podbić serce potencjalnego nabywcy, to ogólnie pojęta jakość i ergonomia. Wszystko wskazuje na to, że Cowon wszedł w końcową fazę – akceptacji, a model E3 może być ostatnim przedstawicielem gatunku, który ma jeszcze rację bytu na aktualnym rynku gadżetów. W kolejnych rozdziałach recenzji przedstawię Wam wnioski, do których doszedłem po kilkudniowym zmaganiu z tym uroczym grajkiem.

Technika

(*) MP3: MPEG 1/2/2.5 Layer 3, ~320Kbps, ~48KHz, Mono/Stereo; WMA: ~320Kbps, ~48KHz, Mono/Stereo; OGG: ~320Kbps, ~44.1KHz, Mono/Stereo; FLAC: kompresja 0 - 8, ~44.1KHz, Mono/Stereo; WAV: ~48KHz, 16bit, Mono/Stereo.
(**) JetEffect BBE+ nie jest dostępny dla plików OGG oraz FLAC z bitrate powyżej 1 Mbps.

Cowon postanowił podejść do tematu w sposób minimalistyczny, począwszy od wymiarów i wagi samego urządzenia, a na oferowanych funkcjach oraz parametrach wyświetlacza skończywszy. Ten ostatni element z pewnością u niejednego z Was wywołał uśmiech z pogranicza szydery i niedowierzania. I nic w tym dziwnego, w dzisiejszych czasach monochromatyczny wyświetlacz punktowy, mniejszy od znaczka pocztowego nie wywołuje pozytywnych emocji. Wzrok może natomiast zostać przyciągnięty przez szeroki wachlarz obsługiwanych formatów plików, a także – a może przede wszystkim – sporą ilość ustawień dźwięku, co jest zapowiedzią dobrej zabawy, nawet dla wybrednych słuchaczy. Nie od dzisiaj wiadomo przecież, że Cowon przykłada sporo uwagi do szeroko pojętej jakości. Myślę, że nie inaczej będzie i tym razem.

poprzednia strona (Technika)    -   następna strona (Grafika)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Cowon iAudio E3 - ostatni samuraj?
 
 » Technika
 » Grafika
 » Praktyka
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »