Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | W poszukiwaniu złotego środka - Test Edifier 1280T
    

 

W poszukiwaniu złotego środka - Test Edifier 1280T


 Autor: NimnuL | Data: 23/09/13

W poszukiwaniu złotego środka - Test Edifier 1280TEdifier sukcesywnie rozbudowuje swoją ofertę sprzętu audio, starając się trafić w szeroki wachlarz klienta, zaczynając od tych o nowoczesnym i wyszukanym guście (seria Image z modelem Spinnaker na czele), a na konserwatywnym i powściągliwym słuchaczu skończywszy (seria Studio). Edifier nie zapomina też o użytkownikach komputerów, oferując im solidne, wielokanałowe rozwiązania w serii Multimedia. W dzisiejszym odcinku przyjrzę się dokładnie najnowszemu modelowi z rodziny Studio, a dokładniej Edifier 1280T, bo o nim mówię. To nieduży zestaw stereo (2.0) o łącznej mocy 42W zamkniętej w bardzo kompaktowej obudowie. W kolejnych rozdziałach postaram się zidentyfikować optymalne zastosowanie dla tego rozwiązania oraz docelowego odbiorcę, a także przeanalizuję opłacalność tego zakupu. Zapraszam.

Techniczność

Strona producenta: www.edifier-international.com/products/edifier-studio/studio-1280t

Producent nie zalewa nas nadmiarem informacji o swoim najnowszym produkcie. Cieszę się jednak, że Edifier potraktował nas poważnie i podał realistyczne pasmo przenoszenia wraz z wartością tłumienia, a nie mydli nam oczu oklepaną i nic nie wnoszącą wartością 20Hz-20kHz. Nie dowiemy się jednak na jaką częstotliwość został wystrojony bass reflex. Nie twierdzę, że takie dane są potrzebne do życia, niemniej jednak producent sam szufladkuje się i lansuje na wytwórcę sprzętu wysokiej jakości prawdopodobnie ostatkami sił powstrzymując się od używania słowa „audiofil” w swoich sloganach. Wspomina jednak o High-End, a „Pasja dźwięku” (a passion for sound) to przecież ideologia marki Edifier.

Skoro już powiedziałem A, to powiem B – kilka słów o tym producencie. To kolejny wytwórca z Azji - z Pekinu, aby być bardziej precyzyjnym. Zaistniał 17 lat temu, bo w ‘96 roku zeszłego stulecia. Edifier początkowo skupiał się na sprzęcie do użytku domowego, ograniczając się do rynku lokalnego, zapragnął jednak więcej. Aktualnie to marka międzynarodowa, która w dość odważny sposób kroczy po rynku audio. Co ciekawe, Edifier twierdzi, że swoje produkty tworzy samodzielnie od podstaw, zatrudniając ponad 3000 pracowników, w tym projektantów i inżynierów dźwięku. Wbrew pozorom nie jest to tak oczywiste jak może się na pierwszy rzut oka wydawać. Rebranding jest przecież bardzo częstą praktyką wśród popularnych marek elektroniki. Tym razem wygląda na to, że jest inaczej. W dwóch kompleksach mieści się fabryka, w czeluściach której znajdują się działy projektowe, produkcja PCB, wtryskarki plastików, montaż głośników, obróbka drewna, a także – a jakże, dział marketingu i sprzedaży. Z taśm produkcyjnych zjeżdża tu około 8 milionów produktów w ciągu roku.

Trochę się rozgadałem, ale chciałem Wam nakreślić z czym mniej więcej mamy tutaj do czynienia. Gdybym miał oceniać książkę po okładce już na tym etapie to powiedziałbym, że będzie bardzo ciekawie. Na to też liczę, bo moje dotychczasowe doświadczenia z głośnikami Edifier były bardzo pozytywne, a i mój redakcyjny kolega również był zadowolony ze współpracy z wyrobami tego producenta:

poprzednia strona (Techniczność)    -   następna strona (Fizyczność)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: W poszukiwaniu złotego środka - Test Edifier 1280T
 
 » Techniczność
 » Fizyczność
 » Muzyczność
 » W sam środek
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »